Skocz do zawartości

Aliexpress - opinie


Nyga

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może powiedzieć jak to jest w końcu z darmową wysyłką u Goldwaya? Do wybrania jest singapore post, podobno wysyłają nl post, a tracking jest na yanwen. Końcówka kodu trackingowego (NL) wskazuje według mnie na nl post ale na ich stronie nie ma nic o tej przesyłce a na yanwen jest :P Już nie wiem o co w tym chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zamówiłem szybkę nillkina na mojego redmi 2 i przyszła jakaś inna, aukcja wygląda tak: http://www.aliexpress.com/item/Original-Nillkin-Tempered-Glass-Screen-protectors-film-for-HongMi-2/32304277114.html

Zamierzam otworzyć spór i odzyskać pieniądze, ale pytanie, bo przesyłka nie przyszła listem poleconym i może zamiast pisać, że produkt przyszedł nieoryginalny to zaznaczyć, że nigdy nie doszedł? Co lepiej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka miała iść "China Post Ordinary Small Packet Plus" ostatnio jak mi tym wysyłali tylne klapki to był numer do śledzenia i przyszło poleconym. Teraz ten numer co on dał to nawet nie działa, więc zapytałem o prawidłowy numer i zobaczymy co oni na to. Jeżeli mi odpisze, że szło bez trackingu to chyba wezmę ten full refund, bo nie mam ochoty się bawić z oszustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A spotkał się ktoś z alternatywną platformą TzCh.pl?

To taki agregator umożliwiający zakupy od różnych dostawców zagranicznych - z Azji. Firma współpracuje z największymi azjatyckimi portalami zakupowymi takimi jak np. taobao.com czy tmall.com. Te sklepy mają mega niskie ceny, niższe niż aliespress, ale są po chińsku i nie wysyłają do Polski, a poprzez TzCh można od nich też coś zamówić Z tego co czytałam mają korzystniejsze ceny, wyższe bezpieczeństwo transakcji, no i można u nich płacić w złotówkach - bezpośrednio na polskie konto bankowe.

Edytowane przez olga1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś z alternatywną platformą TzCh.pl http://www.tzch.pl/ ?

To taki agregator umożliwiający zakupy od różnych dostawców zagranicznych - z Azji. Firma współpracuje z największymi azjatyckimi portalami zakupowymi takimi jak np. taobao.com czy tmall.com. Te sklepy mają mega niskie ceny, niższe niż aliespress, ale są po chińsku i nie wysyłają do Polski, a poprzez TzCh można od nich też coś zamówić Z tego co czytałam mają korzystniejsze ceny, wyższe bezpieczeństwo transakcji, no i można u nich płacić w złotówkach - bezpośrednio na polskie konto bankowe.

 

Rejestracja w dniu i o godzinie pierwszego postu, który jest... reklamą?

 

Czy płatność firmie niewiadomego pochodzenia może być bezpieczniejsza od płatności kartą, gdzie bank - wystawca karty odpowiada za transakcje i zwraca pieniądze "w razie co"? Od systemu np. Aliexpress, który blokuje wirtualnie pieniądze i przekazuje je sprzedającemu dopiero gdy kupujący potwierdzi odbiór towaru?

 

Ech... Jak czytam "firma współpracuje", to jestem od razu pewien, że w kwocie przelewu idącego na konto firmy, a dopiero potem na konto sprzedającego, sprytnie ukryto prowizję, bądź firma zarabia na spreadzie, co zgodnie z prawem przysługuje tylko bankom.

 

A może się mylę?

 

Poza tym. Firma nie jest wpisana do KRS, nie ma kapitału zakładowego, nie jest zgłoszona w rejestrze firm. No bo jak ma być zgłoszona, skoro jej adres to:

 

Szch Co. Ltd

Taojin dong lu 141/1802

Hong Kong

tel: 0086 130 4967 8001

mail: [email protected]

 

:-P  :-P  :-P  :-P  :-P 

Edytowane przez mrosi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałam, usunełam link, faktycznie nie pomyślałam, że może być jako reklama odebrane. Ale i tak będę szukała rzetelnego info o tej platformie, bo Twoje przemyślenia nie są poparte żadnym doświadczeniem. Co do płatności to z tego co udalo mi się wyszukać wynika, że firma nadzoruje transakcje, płaci chińskim sprzedawcom dopiero, gdy towar dojdzie do magazynu i wszystko jest z nim ok. U konkurencji płaci się przed wysyłką, bezpośrednio dla sprzedawcy - popraw mnie jeśli się mylę. I nie wiem czy tak łatwo odzyskać zwrot z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się udało wyczytać to ta strona pobiera sobie prowizje przy zakupie... do np. Ceny 949zł (po przeliczeniu) dodają jakieś 20-50zł (w zależności od sklepu) + przesyłka (w niektórych free), przy kwotach ponad 1000zł prowizja wychodziła prawie 100zł... Co do samej strony może i nie wygląda źle, ale informacje o danej aukcji/sprzedawcy są bardzo skąpe :<

 

Co do samych cen to... Xon24 z allegro (u nas na forum bodajże Buriza... chyba...) ma niższe ceny, a na pewno jest bardziej rzetelną firmą, no i sprawdzoną :D

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą, rzetelną (sprawdzoną) firmą jest XFS i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Prawdopodobnie nikt nie sprawdzał jeszcze ich zdolności serwisowych, natomiast co do jakości i oryginalności, a przede wszystkim co do cen raczej nikt nie ma zastrzeżeń. No, może poza kilkoma, nielicznymi przypadkami, w przypadku których forumowa brać dowiedziała się, że były, ale zakończenia nie znamy. Chyba... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam, ale podałem Xon jako przykład sprzedawcy prosto z Chin :P i co prawda to prawda, wolę zamówić na XFS z VAT i się nie martwić, niż z chin nie ważne jak tanio i tylko czekać, aż będzie mail/wiadomość o zatrzymaniu paczki ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Albo paczka źle zaadresowana, albo problemy poczty polskiej ciąg dalszy. Mi ostatnio poczta paczkę nadaną z Cieszyna wysłała prosto do Gda, po czym stwierdziła, że to jednak nie tam i odesłała do Cieszyna i tak przez 4dni sobie kursowała między WER Zabrze->WER Pruszcz -> Gdańsk ->WER Pruszcz ->WER Zabrze -> WER Pruszcz ;-; w końcu jak tylko zobaczyłem, że paczka jest w Żukowie to pobiegłem na pocztę odebrałem paczkę i złożyłem skargę ;-; Najlepsza była pani w infolinii która stwierdziła, że "posiadanie nr. paczki nie uprawnia mnie do poznania jej lokalizacji" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

Zakup na Aliexpress - krótkofalówka szt 1.

Najpierw przesyłka krążyła tam i z powrotem a teraz łaskawie Poczta ją wyszła z powrotem do Chin.

Ja żadnego infa od poczty nie dostałem.

post-5281-1439640619,8529_thumb.jpg

Co ma teraz robić?

Uznali radyjko za trefne?

Sa normalnie sprzedawane w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (pierwszy post na forum). Jestem na etapie wyboru telefonu. Podło na Xiaomi Redmi Note 2 (wersja 16 GB). Na Alieexpess wpadła mi w oko oferta http://www.aliexpress.com/item/Original-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-FDD-4G-LTE-Mobile-phone-MTK-X10-2-0Ghz-Octa-Core/32419958823.html  Co sadzicie o tym sprzedawcy ? Ze względu na wysyłkę na raty DHL-em omijany jest VAT w Polsce. U mnie paczki dostarczane przez pocztę (WERZABRZE) zawsze kończyły się płaceniem Vat-u (a klika telefonów już mam za sobą sprowadzonych) więc albo pech albo prawidłowość (ale statystyka w moim przypadku mocno nie korzystna). Z góry dzięki za odpowiedzi. 

 

Edit: ostatecznie zdecydowałem się na zamówienie u Goldway-a. VAT zapewne mnie trafi ale zdecydowałem się za zakup z pewnego źródła. Wysyłka ma być na dniach. 

Edytowane przez backlit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich (pierwszy post na forum). Jestem na etapie wyboru telefonu. Podło na Xiaomi Redmi Note 2 (wersja 16 GB). Na Alieexpess wpadła mi w oko oferta http://www.aliexpress.com/item/Original-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-FDD-4G-LTE-Mobile-phone-MTK-X10-2-0Ghz-Octa-Core/32419958823.html  Co sadzicie o tym sprzedawcy ? Ze względu na wysyłkę na raty DHL-em omijany jest VAT w Polsce. U mnie paczki dostarczane przez pocztę (WERZABRZE) zawsze kończyły się płaceniem Vat-u (a klika telefonów już mam za sobą sprowadzonych) więc albo pech albo prawidłowość (ale statystyka w moim przypadku mocno nie korzystna). Z góry dzięki za odpowiedzi. 

 

Edit: ostatecznie zdecydowałem się na zamówienie u Goldway-a. VAT zapewne mnie trafi ale zdecydowałem się za zakup z pewnego źródła. Wysyłka ma być na dniach. 

 

 

 

Dostałeś telefon ??  VAT  był ??  Też  się zastanawiam  nad telefonem i chyba kupię właśnie u Goldway-a 

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć!
Myślałem o założeniu nowego wątku ale niech będzie w tym.

Dla mnie pewnym sprzedawcą na Aliexpress jest Fantacy - kupiłem u niego trzy telefony (2x Xiaomi Redmi Note 2 i Xiaomi Mi 4). Wszystkie przesyłki przyszły do mnie względnie szybko oraz bez VAT.
Nie miałem żadnego chińskiego syfu, na telefonie była dostępna apka "Updater"
Oprogramowanie jakie wgrywa:

fantracy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nezo napisał:

Cześć!
Myślałem o założeniu nowego wątku ale niech będzie w tym.

Dla mnie pewnym sprzedawcą na Aliexpress jest Fantacy - kupiłem u niego trzy telefony (2x Xiaomi Redmi Note 2 i Xiaomi Mi 4). Wszystkie przesyłki przyszły do mnie względnie szybko oraz bez VAT.
Nie miałem żadnego chińskiego syfu, na telefonie była dostępna apka "Updater"
Oprogramowanie jakie wgrywa:

fantracy.jpg

Czyli wgrywa syfMIUI :D. Może i oryginalne, ale gratis wirusy i reklamy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nezumi napisał:

Czyli wgrywa syfMIUI :D. Może i oryginalne, ale gratis wirusy i reklamy :D.

A to MIUIPolska nie jest dostępne dla tego syfMIUI?
I tak pierwsze co robię to TWRP -> wipe (wszystkie pola zaznaczone) -> nowe Dev lub Stable
Czy istnieje sposób na lepsze wyczyszczenie telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nezo napisał:

A to MIUIPolska nie jest dostępne dla tego syfMIUI?
I tak pierwsze co robię to TWRP -> wipe (wszystkie pola zaznaczone) -> nowe Dev lub Stable
Czy istnieje sposób na lepsze wyczyszczenie telefonu?

Pewnie, że jest, ale po co płacić za reklamy i wirusy? Po 2 masa osób po prostu kupuje tel "i ma działać" i potem z takim syfem chodzi, krzycząc na lewo i prawo, że Xiaomi to szajs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Wie ktoś ja działa GW na Polskę w Goldway?

Np. tutaj https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi6-Mi-6-Mobile-Phone-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-5/311331_32807266937.html można kupić taką GW za 31,19 $. Ale jak się kliknie uwagi szczegółowe to pisze "Phone warranties: available in Russia, Spain, France,Germany, and the USA", czyli jakby Polski nie było.

Czy jest to rzeczywiście realizowane w Polsce? Kto to realizuje.

 

Edit: "Gwarancja oferowana przez nasz sklep realizowana jest w Chinach, trwa ona rok. W razie awarii należy odesłać urządzenie do naszego centrum serwisowego w celu naprawy.

Można wykupić dodatkową gwarancję, oferowaną przez Aliexpress, a nie przez nasz sklep, ale na chwilę obecną gwarancja ta nie działa prawidłowo w Polsce, klienci mają problemy z jej realizacją"

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...