Skocz do zawartości

GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję jak ten żul pod blokiem. Automapa włączona.... pełny zakres kresek gps a fixa nie ma.

Dlaczego nie ma info że na 7 może źle działać GPS? A ludzie instalują Nugata a późnej wielkie alo........ bo nie działa GPS.

 

//Nezu: Ogarnij słownictwo, to nie podwórko...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu dzisiejszej wersji (7.3.9), przy pierwszej próbie fix w 5 sekund i dokładność do 5 m.

Wydaje się, że problem z gpsem w końcu doczekał się rozwiązania... (ale jak ktoś ma jeszcze andka 6, to niech może poczeka kilka dni, aż brak problemów na nowym sofcie się potwierdzi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marekggg napisał:

Niestety znowu rozczarowanie.

Niby jest OK, łapie fixa ale nawigacja podczas jazdy samochodem skacze z miejsca na miejsce, pokazuje lokalizacje z dużym przesunięciem.

Mam wersje 7.3.9

Czy u Was problemy nadal występuję?

U mnie nie. Nawigacja działa perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kios napisał:

Global dev nie dostał jeszcze żadnej poprawki GPS, więc nic dziwnego. Od 7.3.9, ale w wersji china działa poprawnie.
 

A tak tu wcześniej niektórzy pisali stanowczo, że problem z GPS to tylko sprawa "EU", bo na china i na globalu zawsze było i zawsze jest OK.... Chyba się nieco mijali z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, latet napisał:

A tak tu wcześniej niektórzy pisali stanowczo, że problem z GPS to tylko sprawa "EU", bo na china i na globalu zawsze było i zawsze jest OK.... Chyba się nieco mijali z prawdą.

U mnie na globalu (8.1.2.0) z nawigacją nie miałem jeszcze ani razu problemu. Żeby nie było za różowo to mam problem z siecią. Nawet w ścisłym centrum Warszawy mam tylko H+, a nie 4G. Przez kilka dni od zakupu (grudzień 2016) miałem nawet na wsi pod Warszawą (80 km od centrum) 4G, a później już tylko H+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ciezkich bojach wrocilem do miui PL. Faktycznie GPS działa. Straszne cyrki są z powrotem na miui PL. Wgranie TWRP 3023 i zaszyfrowana pamiec, twrp3101 niby ogarnia ale nie umial zamontowac partycji cache za czym idzie blad przy instalacji. KOmbinacji duzo, ale dalo rade. Ciekawe od której wersji skomplikowali przejscie na inne softy. Jeszcze niedawno nie blokowali bootloaderów, później mialem global dev z TWRP. Teraz blokady EDL. Ciekawe co jeszcze wymyślą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

Straszne cyrki są

Nie ma żadnych.

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

Wgranie TWRP 3023 i zaszyfrowana pamiec

Szyfrowanie pamięci jest w każdym telefonie z stock Androidem 6. Dlatego trzeba robić format userdata by było wszystko ok z TWRP.

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

twrp3101 niby ogarnia ale nie umial zamontowac partycji cache za czym idzie blad przy instalacji

Bo 3.1 ma błędy. Wystarczyło mieć 3.0.2. 

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

KOmbinacji duzo

Praktycznie żadnych. Global dev > twrp > wipe (lub format userdata jeśli przeoczyłeś ten punkt) > miuipolska 

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

. Ciekawe od której wersji skomplikowali przejscie na inne softy

Od żadnej. Soft nie ma znaczenia co do stopnia skomplikowania.

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

Jeszcze niedawno nie blokowali bootloaderów

To tak do końca 2015 roku czyli... już dosyć dawno, szczególnie że było to konieczne choć nie osiągnięto z powodu blokady BL 100% tego co powinno to dać (ukrócenie instalacji syfiastych softów).

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

Teraz blokady EDL. Ciekawe co jeszcze wymyślą

Blokada EDL nie ma dużego znaczenia. Widać nie wiesz do czego jest ten EDL. Jak kupisz telefon z prawdziwym softem a nie syfem od goldwaya/gearbesta czy tam innego aliexpressa to odblokujesz na tym bootloader bez problemu. Blokada EDL jest od 8.1 i 8.2 Global i te wersje mają sprawny mechanizm OEM unlock. A przy odblokowanym BL EDL nie jest potrzebny bo masz dostęp do fastboota czyli miflash i twrp i inne rzeczy są dostępne.

EDL przydaje się owszem przy ostatecznym bricku gdzie uwalony telefon nie daje dostępu nawet do recovery. Ale jak wyżej, jeśli ma się prawdziwy soft na telefonie to taka sytuacja jest praktycznie nie do zrobienia czytając nawet podstawowe poradniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robilem wipe bo probowalem przejsc z global dev na miui PL bez utraty danych. Niestety nie wyszło, a raczej skomplikowało wszystko. Wgrałem 3101 i nie chciał mi przyjąć póżniej starszego TWRP tylko wchodził w EDLa przy kombinacji power i VOL+ . Wrzuciłem znowu 3101 i nie działało mi MTP a nie miałem jeszcze romu na pamieci wewnetrznej. Wrzuciłem przez ADB PUSH bo tylko to mi działało (nie chciałem kombinować z miflashem bo postawiłem se za zadanie zeby nie utracic danych bo nie chciało mi się ustawiać ikonek) po czym przy instalacji był błąd 7 bo nie umiał cache zamontowac. Sformatowałem samo cache i dałem napraw partycję cache. Po tym zabiegu ruszyła instalacja która i tak mi wywaliła wszystko :) Nie blokowali kiedyś bootloadera, pozniej blokowali a teraz brak EDL czyli ciągle pod górkę. Przypuszczam, że jest to spowodowane płatnościami i NFC. Sam pisałeś jakie miałes jaja z niektórymi telefonami a jesteś starym wygą w tym. A co najlepsze apropo szyfrowania pamieci. TWRP 2032 nie widzi pamieci wewnetrznej jak jest zaszyfrowana a TWRP 3101 pokazało że użyje domyślnego hasła i było widać zawartość pamięci wewnętrznej w menedzerze plików z poziomu TWRP. Wychodzi na to, że TWRP nowe obchodzi jakoś szyfrowanie lub chłopaki znają hasła do tego. Tylko muszą dopracować. No i ADB SIDELOAD odrzucał mi połączenie a po wyłączeniu sideload poszło kopiowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na 7.3.16 w aplikacji GPS test nie mam widocznej żadnej satelity to oznacza problem ze sprzętem? ;(

Wcześniej miałem archaiczne 6.11.3, na to wgrałem 7.2.24 (tu działało przez pewien czas - chyba, nie zauważyłem problemów wcześniej) i ostatnio przestało. Zainstalowałem przed chwilą 7.3.16 i niestety nadal nic...
7.2.24 i 7.3.16 instalowałem przez aplikację "Aktualizacje".

EDIT: Jednak GPS działa, ale dopiero na dworze. Sygnał słabiutki... Czyli najnowszy soft nie załatwia problemu ;(

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbuję już kolejny soft - aktualnie 7.4.6 i nadal jest tragedia...
Jak jadę autem to każdy zwrot kończy się utratą sygnału na chwilę... O sygnale w kieszeni w spodniach nie ma mowy, a jak jadę do pracy autem to Yanosik włącza się automatycznie, ale bez GPS to wiadomo jak jest przydatny...

Czy w ogóle jest szansa na poprawę tego???

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tue Mar 07 2017 o 19:53, kwisatzhaderach napisał:

Żenada, bo już solidnych kilka nowych wersji softu wyszło od momentu pojawienia się tych problemów z gpsem.

Z drugiej strony, dotyczy to tylko wersji BETA oprogramowania, więc teoretycznie ma prawo coś przez jakiś czas nie działać. Na Stable i ostatniej becie na androdzie 6 wszystko hulałoby jak tak jak powinno...Dla użytkownika dla którego liczy się stabilność działania instalowanie najnowszych wersji BETA oprogramowania to nie najlepszy pomysł...

Ja wytrzymam jeszcze, czekając na rozwiązanie problemów z gps, max 2 tygodnie i wracam do androida 6... (powtarzam to sobie od miesiąca albo i lepiej ciągle mając wiarę).

Jeżeli masz oryginalnego Globala to niestety downgrade do androida 6 nie pójdzie łatwo, ale ogólnie wrzuć sobie ostatnie MiuiPolska Beta na androidzie 6 i wszystko będzie pięknie, a update softu zrobisz gdy na forum dowiesz się o zażegnaniu problemów z GPS...).

Zgadzam się z tobą -

mam stable global a tam wcisnęli Antka 7.0. Sa bardzo duże problemy z GPS. Moim zdaniem producent w stable nie może pozwolić sobie na takie rażące błędy. Np w mojej pracy telefon bez GPS staje się bezuzyteczny. Nie zapominajmy że kupiliśmy flagowce a w tej klasie telefonów takie usterki to potwarz dla firmy Xiaomi.(w romach stable)

Edytowane przez Adrianus1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na romach xiaomi.eu problem rozwiązano, stable? Nie nasza działka, stable jest daleko w tyle za dev, a że wkradł się tam taki, a nie iny błąd, trudno, pozostaje wam czekać na kolejne aktu. Temat zamykam boo... nie ma on sensu skoro Xiaomi.eu działa poprawnie, a na stable wpływu nie mamy.

Zawsze osoby ze stable mogą spróbować porpawek z tego tematu.

Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...