Skocz do zawartości

GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania


latet

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kwisatzhaderach napisał:

3) po powrocie na Global Stable GPS od razu zaczyna działać perfekcyjnie.

Do tematu wnosi to chyba tylko tyle, że na najnowszym globalu beta (niezależnie od sposobu instalacji) gps nie działa.

Chyba wnosi to nieco więcej do tematu – obala opinię @Redmi2 że problem jest wyłącznie w wersji EU, a więc nie może być winą Chińczyków (upraszczając).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

teraz już całkiem zwariowałem,

wczorajszego postu wpisałem po świeżej instalacji 7.1.20 (EU) i: 1) kilkunastu minutach na parapecie - widoczność kilku satelitów bez fixa; 2) dwóch spacerach (ponad kilomentrowych) z pieszą nawigacją - nawet po ustaleniu pierwotnego położenia nawigacja wariuje, brak fixa w gps teście.

Po pracy włączyłem Googlową nawigację na próbę, przez kilometr w ogóle nie mogła złapać położenia, ale w końcu zaczęła działać. Po restarcie telefonu w dalszym ciągu dość szybko łapie lokalizację, a w gps tescie dokładność to kilkanaście metrów a przy szybie samochodu 6-8 m (więc chyba jak na obecne warunki pogodowe dobrze). Dziś od rana znowu działa dobrze, a na tym samym parapecie co wczoraj (na 10 piętrze) szybko łapie fixa z dokładnością do 16-20m....

Zatem, pochopnie stwierdziłem, że zainstalowany na świeżo rom EU nie działa, bo zaczął działać całkiem dobrze - zatem bez dalszego narzekanie zostaję na tym romie! ;)

Globala Beta 7.1.19 (aktualizowanego od nowości telefonu przez OTA) używałem kilka tygodni codziennie, jadąc do pracy próbując walczyć z GPSem, więc mogę stwierdzić, że tam na pewno nie zaczęłoby to działać po dłuższej przejażdżce (najlepszy fix jaki miałem to 40 m w samochodzie, złapany po dobrych kilku minutach) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 7.2.9 świeżo zaktualizowanym wszystko ciągle działa dobrze (na parapecie na 10 piętrze fix i dokładność do kilkunastu metrów w kilka sekund)... Ale u mnie, jak wspominałem wyżej, rom EU 7.1.20 zaczął działać dobrze po paru dłuższych chwilach używania... Niech ktoś kto miał nierozwiązany problem da znać czy aktualizacja pomogła mu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie. Zrobiłem to dla Was. 

Wyszedłem na mróz, odpaliłem GPS (z agps) i czekałem... minutkę łapał fixa. A najlepszą sytuację prezentuje załączony screen.

Test robiony w mieście, na placu zabaw, pomiędzy blokami. Na moje oko, 60-70% nieba było widoczne.

Ps. Niech ktoś mi powie czy to dobry wynik? :D hahahahahaha Dołączam się do maniaków cyferek i wykresików :P  

Screenshot_2017-02-10-15-24-46-690_com.chartcross.gpstest.png

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Eragon napisał:

No dobra Panowie. Zrobiłem to dla Was. 

Wyszedłem na mróz, odpaliłem GPS (z agps) i czekałem... minutkę łapał fixa. A najlepszą sytuację prezentuje załączony screen.

Test robiony w mieście, na placu zabaw, pomiędzy blokami. Na moje oko, 60-70% nieba było widoczne.

Ps. Niech ktoś mi powie czy to dobry wynik? :D hahahahahaha Dołączam się do maniaków cyferek i wykresików :P  

Screenshot_2017-02-10-15-24-46-690_com.chartcross.gpstest.png

Obrazek ładny, nawet bardzo, ale nie o to wszak chodzi, tylko o zachowanie się GPS w czasie, w trasie, czy nie gubi, czy dobrze narysuje wykres tras na mapie. Opinie biegaczy mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wróciłem do biegania i oto jaki problem zastałem podczas końca biegu 
'bieg na skróty' ? xd 
do czerwonej kreski jest dobrze potem beznadzieja. 
 
Screenshot_2017-02-06-12-17-46-652_com.endomondo.android.png

Wejdź w ustawienia oszczędzania Endomondo i wyłącz oszczędzanie energii w tej aplikacji oraz zezwol na uzywanie lokalizacji w tle

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na 6.11.10 i dam szansę najnowszej wersji dev. Zobaczymy jak ten GPS i ta opcja wyłączonych procesorów. A po drugie po co robią te aplikacje jak GPS test i CPU Z jak ona źle pokazuje na miui parametry a później człowiek się denerwuje że brak fixa albo brak MHz w procesorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No nie wiem, moge pokazac nawet screeny. Nawet na mi4 mi glupoty pokazuje ten program. A yanosik lapie fix i trzyma. Wiec nie wiem o co biega. Jak bylo kiedys? Na wczesniejszych romach? A no nie wiem. Bo pierwszy raz je odpalam :-) zawsze gps sluzyl mi do nawigowania podczas jazdy a nie do testow :-) w jakims programie.


Na ostatniej wersji i przed ostatniej GPS w automapie szukał fixa bardzo długo. To samo było w Google Maps. Mówię tu o sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hellhammer napisał:


No nie wiem, moge pokazac nawet screeny. Nawet na mi4 mi glupoty pokazuje ten program. A yanosik lapie fix i trzyma. Wiec nie wiem o co biega. Jak bylo kiedys? Na wczesniejszych romach? A no nie wiem. Bo pierwszy raz je odpalam :-) zawsze gps sluzyl mi do nawigowania podczas jazdy a nie do testow :-) w jakims programie.

U mnie nigdy nie zaobserwowałem rozbieżności miedzy GPS Test a np. Mapą Google w kwestii fix-a. Co więcej, zdarzało się (ale to nie na Mi5), że Mapa łapała leniwie i właczenie GPS Test przyśpieszało ten proces. Ale to mógł być przypadek (znaczy kilkanaście przypadków na przestrzeni paru tyg.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, latet napisał:

U mnie nigdy nie zaobserwowałem rozbieżności miedzy GPS Test a np. Mapą Google w kwestii fix-a. Co więcej, zdarzało się (ale to nie na Mi5), że Mapa łapała leniwie i właczenie GPS Test przyśpieszało ten proces. Ale to mógł być przypadek (znaczy kilkanaście przypadków na przestrzeni paru tyg.).

O to to, nawet test GPS z diagnostyki przyspieszał fix w nawigacji - jakim cudem to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 18:38, witek_77 napisał:

nie ma co testować bo oficjalny global dev śmiga jak ta lala. Od samego początku jak puścili global dev na andku 7.0 działa GPS. Problem jest tylko na miui PL/EU. Oficjalne softy od miui (global/CN stable/dev) mają wszystko sprawne.

No cóż, ja po update'cie przez OTA na oficjalny global dev na androidzie 7 musiałem odblokowac bootloader, bo gps nie działał. Global na pewno nie jest 100 % rozwiązaniem problemu z GPSem.

Przechodząc do konkretów w temacie GPSu na najnowszym MIUIPolska:

W ostatnim poście pisałem jak to idealnie sam z siebie zaczął działać w kilka godzin po instalacji systemu i faktycznie codziennie w samochodzie w nawigacji czy w jakichś próbach GPS Testem działał idealnie (fix w 5 sekund dokładność przy szybie samochodu nawet 5 m), ale...

... przez kilka ostatnich dni nie używałem w ogóle nawigacji, ani gpsu do czegokolwiek. Włączam przedwczoraj nawigację w samochodzie i bardzo długo nie chciała załapać fixa (kilka minut) przy dobrym sygnale 18 satelitów, a jak już go złapała dokładność wynosi 30 metrów czasem rośnie do 60 m, rzadko spada na chwilę do 18 m (w pustym polu przy czystym niebie, przy przedniej szybie samochodu, gdzie poprzednio było zawsze solidne 5-m). Bynajmniej nie chodzi o same wskazania gps testu, bo nawigacja nieraz rzucała mój samochód na mapie na odległą o kilkadziesiąt metrów równoległą drogę.

Czyli ogólnie jest kiepsko, a nie zmieniłem absolutnie nic w oprogramowaniu telefonu. Tak jak w parę godzin po instalacji nowego systemu nagle zaczęła dobrze działać, tak teraz sama z siebie zaczęła działać źle... Ewidentnie coś trzeba poprawić, a jeżeli komuś zależy na gpsie, to na razie polecam pozostać na ostatnim MIUI na androdzie 6, z androidem 7 to jakaś totalna loteria, jak chce to działa jak nie chce to nie...

Załączony obrazek fajnie pokazuje dokładność lokalizacji po paru minutach stania w miejscu w idealnych warunkach... parę dni wcześniej byłoby 5 m, atak jest 105....

 

Screenshot_2017-02-14-10-30-09-831_com.chartcross.gpstest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co testować bo oficjalny global dev śmiga jak ta lala. Od samego początku jak puścili global dev na andku 7.0 działa GPS. Problem jest tylko na miui PL/EU. Oficjalne softy od miui (global/CN stable/dev) mają wszystko sprawne.

Nieprawda. Sprawdziłem drugiego Mi5 z czystym Globalem 7.0 tuż po EDL. W tym samym miejscu tak samo łapie GPS jak Mi5 z naszym romem (czyli kiepsko...).

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid masz rację. W ostatnim romie 7.2.9 coś skopali. We wszystkich poprzednich sprzed ich nowego roku było wszystko OK. Też to zauważyłem. Jako, że dużo mieszałem z romami ostatnimi czasy to robiłem miflashem któegoś styczniowego global_dev i wszystko było ok do OTA 7.2.9. Teraz łapie ale dłużej bo z minute mu trzeba dać i gubi sygnał. Olewam system póki co bo pogoda przyszła to musimy trochę światłowodów pociągnąć więc z czasem krucho. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...