Skocz do zawartości

GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania


latet

Rekomendowane odpowiedzi

to to samo co cyanogenmod. Póki co pare rzeczy wstawiam i ide spac. Zainstalowalem GPS test i odpalilem i pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to w momencie pokazal (przy PC), że IN VIEW miał 22 satelity ale IN USE 0 (no bo tu brak zasięgu), a nim doszedłem do okna to na 4 satelitach miał 35m dokładności :) Jutro zdam relację co dalej. Czyli w skrócie AGPS idealnie działa i jest to andek 7.1.1 więc xiaomi coś skopało w miui i koniec kropka. Sprzęt jest rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem pare fotek i nie jest zle. Wyglada ok. Tak jak na miui bez kalibracji ois a gdzies znalazlem info ze na lineage idzie ja zrobic. Poki co chyba zostaje na lineage. Duzo szybszy jest. Wifi perfekt, gps perfekt. Zrobilem z ciekawosci antutu i z otwartym pobieraniem map i paru rzeczy wykrecil mi ponad 150000 pkt. Opaska miband2 dziala idealnie i nie trzeba kombinowac z blokowaniem apek niektorych bo miui mi ubijalo tapete i notification gdy zamykalem ostatnio uzywane. Zobacze co dalej z batetia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z gps ma się następująco. Fiks za każdym razem czy to po reboocie czy po nowym systemie łapie w około sekundę z dokładnością 50m a po około 5 sekundach ukazuje się oto taki rezultat jak poniżej na screenie. Później kilka satelit pogubi i tak oscyluje w okolicach od 12 do 20 satelit i czasami dokładnośc spada do 14m czyli do maxa jakiego szło uzyskać na miui

 

Screenshot_20170125-185238.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, witek_77 napisał:

Sytuacja z gps ma się następująco. Fiks za każdym razem czy to po reboocie czy po nowym systemie łapie w około sekundę z dokładnością 50m a po około 5 sekundach ukazuje się oto taki rezultat jak poniżej na screenie. Później kilka satelit pogubi i tak oscyluje w okolicach od 12 do 20 satelit i czasami dokładnośc spada do 14m czyli do maxa jakiego szło uzyskać na miui

Czyli można? Można! Cholerne partacze z Pekinu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem już znieść tej żenady GPS na 7.1.19/20.

Wróciłem na stare 6.11.10 i GPS jest z innej epoki. Rozumiem wszystko ale tego nie umiem. Dalej nie instaluje niczego bo działa perfekt.

Chyba że Czajna obadają sprawę albo wejdzie MiUi9 to się pojawię.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo jezdze po wsiach gdzie są takie zad..., że muszę czasami użyć nawi i nie raz było na nugacie, że znalazłem miejsce bez nawigacji bo ona nie złapała fiksa. Tu nie chodzi o to, że testuje się programem czy coś. Ja odpalam i ma złapać tak jak to robiło zawsze. Mogę poczekać te 30 sekund bo tyle mnie nie zbawi, ale sory jak ja zrobię 10km do celu a on dalej nie złapie fixa a to mu się często zdażało. Obecnie wrzuciłem lineage na 7.1.1 i jest jeszcze lepiej niż było na 6.11.10 a tam było ok, dlatego uważam, że ostatni dobry soft to 6.11.10 z global dev. Z miui polska nie wiem który był ostatni na andku 6.0 gdyż dopiero w święta zrobiłem se TWRP i już był 7.0

a teraz screen spod biedronki jak na żone czekałem w aucie :) Z tym, że to na lineage i na innym programie bo widziałem, że ten ma ładnie rozrysowane systemy tj gps, bd i glonass. Póki co bateria od wczoraj rana 10% i 2h 40min SOT

I nikt nie powie mi, że nie jest coś skopane w MIUI 8 na andku 7.x bo JEST. GPS szwankuje i koniec kropka. Raz jest lepiej raz gorzej, ale nigdy nie dorównało 6.11.10 czy lineage.

 

Screenshot_20170126-135712.png

Edytowane przez witek_77
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem tak china dev -> twrp -> xiaomi.eu 7.1.19 i GPS chodzi jak ta lala

Ale mialem problem bo TWPR prosił o jakieś hasło (nie pytajcie jak to obszedłem, ale się udało bez znajomości tego hasła).

Testujemy :) Póki co, pierwszy fix w samochodzie (bez kombinowania z gps.conf) po 25 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zimex napisał:

A ja zrobiłem tak china dev -> twrp -> xiaomi.eu 7.1.19 i GPS chodzi jak ta lala

Hmmm, to może jednak to jest słuszna droga. Czyli czyściutka instalacja (MiFlash china dev na Nougacie jako krok nr 1). Może prawdziwą przyczyną problemu jest instalacja "na gruzach" andka 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja instalowałem czystego przez miflash 7.1.19 global_dev na którym pozniej postawiłem twrp i 7.1.19 miui PL. Na global_dev w sumie lepiej chodził niż na rodzimym, ale to i tak nie to samo było. Chociaż PL bazuje na CN. Nie wiem ja podchodzę już sceptycznie do tematu i póki nie będzie jakiegoś WOW to zostaje na lineage i zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź już @Redmi2 wyluzuj trochę. Możemy tu sobie narzekać do woli (po to m.in. jest forum, a już szczególnie dział "Problemy...") jeśli sprzęt na który wydaliśmy ciężko zapracowane pieniądze nie działa OK, choć mógłby, na co są dowody, bo sam sprzęt jest super. Natomiast Ty naprawdę nie musisz tego czytać, jeśli Cię to denerwuje, a tym bardziej nie musisz tracić cennego czasu odpisując. Rady typu "Sprzedaj tel xiaomi i kup samsunga" są mniej więcej tyle warte, co w tym dowcipie u lekarza, w skrócie "– Boli mnie w barku, jak podnoszę rękę. – To proszę nie podnosić."

Co do gps.conf to jakiś wpływ on jednak ma, np. kiedyś w Mi2S miesiącami ratowałem sobie jego podmianą dość skutecznie sytuację z GPS. A że w Mi5 na Nougacie to nie bardzo skuteczne, to już inna sprawa, choć niektórzy pisali o pewnej poprawie. Potestować nie zaszkodzi, jak ktoś ma czas i ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gps.conf tylko przyspiesza i ma wpływ bo ma adresy serwerów do AGPSa, ale co z tego jak telefon z tego po prostu nie korzysta. My go podmieniamy, a AGPS nie wyciąga informacji z tego pliku więc w sumie podmiana tego nijak ma się do prędkości łapania fixa i tu się zgodzę. 

JA miałem globala parę dni (w sumie od nowości jechałem na globalu aż do świąt) i nie było problemu (ale to było do 6.11.10). Na andku 7 też w sumie nie było mega problemu i gdybym uparł się na MIUI to został bym na global_dev, ale po to odblokowałem bootloader co by kombinować. Kuleje jak @Redmi2 pisze tylko na EU/PL (ja znowu china nie testowałem). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U mnie to 6.11.10

Co ciekawe miałem stable najnowsza Xiaomi.eu teraz wrzuciłem 7.1.20 Miui Polska po full wipe I w Yamosiku 9 sekund wyszukuje moja pozycję. Więc chyba muszę przyznać że na tym romie działa dużo lepiej :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Brzuch napisał:

MasakRRa, ładny bieg jak na tę pogodę. Z Bydgoskiego do kolejowego jest parę km :D Dodam, że u mnie ten gps w ogóle fixa nie łapie w samochodzie. Na zewnątrz w gps test złapał, ale później już nie chce..

No nawet nie wiem ile to jest km, bo pokazało, że cała trasa mnie wyniosła 4.31 km! a tak na ile to wyniosło to kurde nie wiem! :D

ehhh... niech to naprawią bo telefon super, aaa tu takie bugi! :(

Edytowane przez MasakRRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

ja po paru eksperymentach z tematem gpsu w Mi5 mogę powiedzieć że:

1) GPS nie działa (tzn. łapie fixa bardzo długo i z bardzo małą dokładnością) na Globalu Beta 7.1.19 - tak samo w wersji aktualizowanej przez OTA (dopiero awaria gpsu i brak możliwości powrotu na stable skłonił mnie do odblokowania bootloadera) jak i po czystej instalacji MiFlashem;

2) GPS nie działa również (i problem jest tożsamy) w na MIUIPolska 7.1.20 (instalowany najpierw MiFlashowy rom MIUIPolska, potem ostatni marshmallow i sam 7.1.20 - przez TWRP);

3) po powrocie na Global Stable GPS od razu zaczyna działać perfekcyjnie.

Do tematu wnosi to chyba tylko tyle, że na najnowszym globalu beta (niezależnie od sposobu instalacji) gps nie działa.

Spróbuję poczekać jeszcze z tydzień lub dwa na rozwiązanie problemu na naugacie, a w przeciwnym razie wrócę na MIUIPolska stabilne lub betę 6.11.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...