Skocz do zawartości

GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania


latet

Rekomendowane odpowiedzi

przy oknie chwycił fixa po chwili ale tylko na np igo, tomtomie, automapie i navigonie. GPS test nie łapie :) Także cyrki są. Wkrótce jade di Bielska do makro to potestuję w trasie. NAjlepsze jest to, że IGO pokazuje mi 6 satelit GPS i 2 glonasy przy oknie i łapie fiksa bez problemu a GPS test ma tylko jednego glonasa. JAkieś cyrki.Właśnie zrobiłem oficjalnego GLOBAL_DEV 7.1.19 to najwyżej zerkne co ma w gps.config bo prawie roota robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy oknie chwycił fixa po chwili ale tylko na np igo, tomtomie, automapie i navigonie. GPS test nie łapie  Także cyrki są. Wkrótce jade di Bielska do makro to potestuję w trasie. NAjlepsze jest to, że IGO pokazuje mi 6 satelit GPS i 2 glonasy przy oknie i łapie fiksa bez problemu a GPS test ma tylko jednego glonasa. JAkieś cyrki.Właśnie zrobiłem oficjalnego GLOBAL_DEV 7.1.19 to najwyżej zerkne co ma w gps.config bo prawie roota robie.

Mi łapie automapa i Google mapy. GPS test też... Może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JacekBB napisał:

Mówię o 7.1.19.

O tamtych wersjach nie chce nawet słyszeć. Po restarcie GPS łapie max 10 sekund. Później już poniżej sekundy. Jest to do przyjęcia.

Miui Pl Dev.

Ok, fajnie że na Globalu jest dobrze. Proszę o wypowiedź także osoby z ROM-em "EU" 7.1.19 (oraz, jeśli będzie jutro: 7.1.20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, witek_77 napisał:

czyli z 6.11.10 znowu wróciłeś na miui PL :) Ja potestuję oficjalnego global dev na trasie w twoje okolice i dam znać (ja z okolic Pszczyny)

Z Pszczyny do BB spoko, później w prawo na dwupas na Cieszyn. I już Makro :)

Pozdro :P

Wróciłem, twrp miałem gotowe na 7. Poszła aktualizacja i wsio działa. 

Edytowane przez JacekBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dałbym radę bez GPS :)  Jadę. Zdam relację za parę godzin czy gubi i jak szybko chwyta. Chociaż skoro twierdzicie, że zaczęło działać na MIUI PL to nie wiem czy się nie skuszę, choć na globala złego słowa nie powiem a na PL trochę się przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 7.1.12 łapie właśnie kilka minut na zewnątrz, później kilka lub kilkanaście sekund, ale oczywiście po restarcie znowu czekanie. Na andku 6.0 łapał w pomieszczeniach w kilka sekund. Dzisiaj aktualizuję do najnowszej i napiszę czy jest poprawa.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Drobnoustrój napisał:

U mnie na 7.1.12 łapie właśnie kilka minut na zewnątrz, później kilka lub kilkanaście sekund, ale oczywiście po restarcie znowu czekanie. Na andku 6.0 łapał w pomieszczeniach w kilka sekund. Dzisiaj aktualizuję do najnowszej i napiszę czy jest poprawa.
 

Napisz napisz, bo wieść niesie, że między 7.1.12. a 7.1.19 zaszła istotna poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na global dev szału nie ma, ale przynajmniej działa. Nie jest to 6.11.10 co mi przy kompie chwytało, ale jak się troszkę odczeka pierwszego fiksa to śmiga później każdego już szybko. Więc jest i poprawa. Czekam na dalesze wieści z frontu jak to wygląda na miui PL w 7.1.19 bo nie wiem czy zostać na globalu cz jednak śmignąć na PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz napisz, bo wieść niesie, że między 7.1.12. a 7.1.19 zaszła istotna poprawa.


Po aktualizacji, metr od okna, pierwszy fix jakieś 30 sekund (na 6.0 było troszkę lepiej), ale dokładność do 8-9 metrów, satelitów prawie 2x więcej niż na dworcu pod otwartym niebem na 7.1.12. Tak więc instalować panowie i panie, bo jest duża poprawa.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy jest tak dobrze? Fakt nie łapie pertyliard minut, ale tak od strzała też nie działa tylko tak koło 30sec. (zarówno .19 i .20) Fakt, że jak złapie nie gubi, raz mi popłynął (w okolicy 80km/h). Jest lepiej ale to nie to jeszcze co przy 11.10. Nie ma co  cudować trzeba czekać. To u mnie, nie wiem jak u innych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kruczysko napisał:

Czy ja wiem czy jest tak dobrze? Fakt nie łapie pertyliard minut, ale tak od strzała też nie działa tylko tak koło 30sec. (zarówno .19 i .20) Fakt, że jak złapie nie gubi, raz mi popłynął (w okolicy 80km/h). Jest lepiej ale to nie to jeszcze co przy 11.10. Nie ma co  cudować trzeba czekać. To u mnie, nie wiem jak u innych.

Pozdrawiam

No to ja to pieprzę. Zostaję na 6.11.10 na stałe. Wal się  Andku 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kruczysko napisał:

@latetja bym mimo wszystko spróbował, zawsze możesz wrócić przez twrp. Może się okazać, że u Ciebie będzie śmigać elegancko, a to u mnie chińczyk zawinął miedzi na antenę na kolczyki dla żony... :)

Może, ale i tak korzyści żadnych z Andka 7 na Mi5 nie widzę, za wyjątkiem jednej – powrót do cotygodniowej zabawy z aktualizacjami. Kuszące, ale trochę mało...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u Xiaomi. U jednych poprawia u innych niekoniecznie. Ja z aktualnej wersji jestem zadowolony. GPS dziala bardzo dobrze, wrzucam screeny z testa i krotkiej przebieżki. Widac ze jest dokładność, trasa ładnie narysowana a niebo full zachmurzone bylo i siąpił deszcz.1ad43d4c5c62326406f19006635cdbde.jpged636068755545a23664b647b15ddb3c.jpg

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, latet napisał:

No błagam.... jakoś inni pisali, że ok.

Też się zdziwiłem jak przez 15 km nie ruszyłem z miejsca. Zrobiłem restart telefonu to pojawiłem się na chwile a potem wyrzuciło mnie do miejscowości dalej... No to w domu pobrałem jeszcze .20 i zainstalowałem ponownie nawet z wipe cache, ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest kolorowo. Ostatnio przejechałem 7km i dopiero pod domem załapało. Czasami jak już łapnie to później nie ma problemu. Czasami kupa straszna. Raz jest ok raz nie. NAjlepsze jest to, że on w momencie wyłapuje dużo satelitów i nie ma z tym problemu, ale nie umie z nich zrobić fiksa. Raz łapie po praru sekundach na 6 satelitach a raz ma ich (max 20 miałęm) i czekałem prawie 10 minut ! Wczoraj po 2 minutach załapał. Później było ok. Więc dalej jest to loteria. Nie jest to to co było w 6.11.10

 

P.S. Dodam, że mam 7.1.19 wgranego na motoroli moto G pierwszej generacji (tak zrobili dobry port) i śmiga bez zarzutu, aczkolwiek ona bazuje na andku 6.0

 

Tutaj macie sreena po przejechaniu 7km w oczekiwaniu na fiksa.

Screenshot_2017-01-22-16-36-26-940_com.chartcross.gpstest.png

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz załapał po jakichś 30 sekundach. Ale to wszystko nic. Wgrałem lineage OS (nastepce CM) na motorolę moto G (snapdragon 400), zainstalowałem test GPS wylazłem na pole z oboma fonami i kliknalem na raz w obu co by sprawdzic co szybciej chwyci. Na motorolce program uruchomił się 3 sekundy później, ale to nieważne. Jak się odpalił to po około MAX 2 sekundach miałem 11 satelit i dokładność 3 metry !!! Xiaomi które już dzisiaj miało fiksa rano złapało po około 30 sekundach i nie umie zrobić dokładności lepszej niż 14m !!! Dzisiaj spróbuję wrzucić lineage na mojego mi5 bo dzisiaj puścili nightly na gemini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, witek_77 napisał:

mi teraz załapał po jakichś 30 sekundach. Ale to wszystko nic. Wgrałem lineage OS (nastepce CM) na motorolę moto G (snapdragon 400), zainstalowałem test GPS wylazłem na pole z oboma fonami i kliknalem na raz w obu co by sprawdzic co szybciej chwyci. Na motorolce program uruchomił się 3 sekundy później, ale to nieważne. Jak się odpalił to po około MAX 2 sekundach miałem 11 satelit i dokładność 3 metry !!! Xiaomi które już dzisiaj miało fiksa rano złapało po około 30 sekundach i nie umie zrobić dokładności lepszej niż 14m !!! Dzisiaj spróbuję wrzucić lineage na mojego mi5 bo dzisiaj puścili nightly na gemini.

Ja wrócę na 6.11.10

Tam wsio działa, szkoda czasu na grzebanie ( choć bardzo to lubię )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...