Skocz do zawartości

GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania


latet

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, latet napisał:

Wypróbowałeś wszystkie 3 alternatywne pliki gps.conf z tego wątku (a nawet więcej już ich jest).... ?

Ja wykorzystałem. Najlepiej umnie wypada conf.3.

Z resztą myślę nad zejściem do 6.10.11. Już mam wszystko przygotowane. Dam ostatnią szansę conf.3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:


A co to za wynik, jak za pierwszym razem 8? Drugi fix zawsze. Tu chodzi i pierwszy..

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Taki, że ten jeden raz mogłem poczekać tyle zamiast ~30 minut jak wcześniej.
Wcześniej po restarcie nawigacji musiałem również czekać kilkanaście minut, aby znalazło. A jak zgubiło sygnał gdzieś w mieście to weź zjeżdżaj i czekaj nie wiadomo ile aż Ci się odnajdzie.. 

Poczekałem za pierwszym razem 8 minut - następne fixy łapał ~4 sekundy. Dzisiaj pojechałem 100km dalej - fix w równą minutę, a kolejne (również po restartach telefonu itd.) w 0 (!) sekund. Więc jednak jest różnica jak dla mnie :)
No i dokładność ~15-20m.

2 godziny temu, okulowiec napisał:

co zrobiłeś, który wgrałeś ? daj linka. dzięki.

masz rację ale jest jeszcze jeden kłopot , dokładność 40-50m i często się gubi, jeżeli to poprawia ten fix to jest się z czego cieszyć :)

Użyłem nr 3 z pierwszego postu. Tego z tą całą masą serwerów.


W piątek 1000km w bardzo mieszanym cyklu - będę mógł zdać relację jak się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym lepiej zrozumieć jak w ogóle działa GPS. Nie jest to łatwe do (prawdziwego, głębokiego) pojęcia :)

Ale w sumie interesuje mnie 1 szczegół, może ktoś umie wyjaśnić – dlaczego GPS (przynajmniej w tel.) działa o wiele sprawniej i dokładniej, gdy jesteśmy w ruchu? Nie raz miałem taki przypadek (co chyba nie jest przypadkowe), że zniecierpliwiony czekaniem na fix-a na postoju, ruszałem autem i fix się pojawiał po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Na chłopski rozum łatwiej dokonać skomplikowanych obliczeń przy większej liczbie parametrów stałych, niż zmieniających się z powodu ruchu odbiornika. Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Chciałbym lepiej zrozumieć jak w ogóle działa GPS. Nie jest to łatwe do (prawdziwego, głębokiego) pojęcia :)

Ale w sumie interesuje mnie 1 szczegół, może ktoś umie wyjaśnić – dlaczego GPS (przynajmniej w tel.) działa o wiele sprawniej i dokładniej, gdy jesteśmy w ruchu? Nie raz miałem taki przypadek (co chyba nie jest przypadkowe), że zniecierpliwiony czekaniem na fix-a na postoju, ruszałem autem i fix się pojawiał po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Na chłopski rozum łatwiej dokonać skomplikowanych obliczeń przy większej liczbie parametrów stałych, niż zmieniających się z powodu ruchu odbiornika. Więc jak to jest?

Pewnie zauważyłeś, że im szybciej jedziesz tym lepiej reaguje nawigacja. No właśnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Pewnie zauważyłeś, że im szybciej jedziesz tym lepiej reaguje nawigacja. No właśnie ;) 

W sumie nie patrzyłem na różnice miedzy małą prędkością a dużą. Ale zawsze widzę różnice miedzy jazdą a postojem. Np. jadę, jadę, kropka na mapie jest tam gdzie trzeba i tam kiedy trzeba, staję na czerwony świetle i kropka zaczyna sobie tańczyć w bok, w tył, gdzie chce. Ruszam - i znów jest idealnie.

Jak to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

W sumie nie patrzyłem na różnice miedzy małą prędkością a dużą. Ale zawsze widzę różnice miedzy jazdą a postojem. Np. jadę, jadę, kropka na mapie jest tam gdzie trzeba i tam kiedy trzeba, staję na czerwony świetle i kropka zaczyna sobie tańczyć w bok, w tył, gdzie chce. Ruszam - i znów jest idealnie.

Jak to wyjaśnić?

Reptilianie? Nie wiem, ale widocznie nawigacja ma łatwiej gdy się poruszasz. Nie wiem czy jest sens to tłumaczyć, tak jest i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu gps.conf.3 fixa łapie w kilka sekund.

Nie mam roota, więc wgrywałem za pomocą TWRP, potem wyczyszczenie danych AGPS i ściągnięcie nowych.

Zimny start bez AGPS (i przed wgraniem gps.conf) trwał około 3-4 minuty, potem fix w ciągu kilku sekund, czasem niemal natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JacekBB napisał:


Tylko że ja zrobiłem down na 6.11.10.

Eh, no to wiadomo, że działa super. Fajnie, że i Ty to potwierdzasz, ale pisz, bardzo proszę, w sposób bardziej jednoznaczny, bo to jest wątek o problemie pod Andkiem 7 więc mogłeś zostać (i zostałeś - jak widać wyżej) źle zrozumiany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, thrillco napisał:

w jakim programie sprawdzacie fixa? bo raczej nie w diagnostyce?

ktoś opiszę procedurę? 

1. wyłączam wifi, dane mobilne 

2. włączam GPS i sprawdzam czas na fixa? 

trzeba resetować jakieś dane a-gps? 

Wszyscy robimy tym:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=pl

Screenshot_2017-01-17-08-27-45-327_com.chartcross.gpstest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 18:27, losmarte napisał:

U mnie na 6.12.22 po restarcie telefonu fix jest po 6 sekundach,dokładnosć 3-5m. Na softach nowszych, był po kilku minutach. Dlatego wróciłem do tego z 22

Kolego jak wrócić do 6.12.22? Trzeba robić downgrade twrp? Wipe? Full wipe? 

Boje się żeby nie ubić telefonu. Prośba o krótką instrukcję, skoro przechodziłeś na 6.12.22.

Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Darkseeder napisał:

Ja wrzuciłem normalnie do pamięci plik z 6.12.22 i bez żadnego wipe (tak jakbym wgrywał aktualizację). Śmiga, gps pracuje super jak wcześniej. 

Bardzo dziwne. Taki downgrade bez żadnego wipe? Jeśli rzeczywiście działa, to masz szczęście, ale nie zalecałbym takiej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...