Skocz do zawartości

Przyspieszenie systemu Android


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje prosty sposób na przyspieszenie pracy naszego systemu,porada działa na każdym systemie Android.

1. Ustawienia.

2. Informacje o telefonie.

3. Klikamy 5 razy na ''Numer komplikacji'' następnie cofamy się do ustawień.

4. Opcje programistyczne.

5. Skala animacji okna ustawiamy na (Animacja wyłączona).

    Skala animacji przejścia ustawiamy na (Animacja wyłączona).

    Skala długości animacji ustawiamy na (Animacja wyłączona).

6. Restartujemy system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to do tej pory na każdym smartfonie,czy tablecie zawsze wyłączałem animacje,aby właśnie przyśpieszyć działanie systemu.W mi maxie chodzi tak ,,fajnie'' szybko,że animacje mam włączoną,tylko że żmniejszyłem wszystkie trzy do 0.5.Mógłbym jeszcze trochę zmniejszyć jakąś zewnętrzną aplikacją,ale do tego trzeba już roota.A na razie chyba tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 stary dobry chwyt, ale jak to już koledzy nadmienili przyśpieszenie marginalne ale fakt jest i to niezaprzeczalne.

Teraz kwestia tylko indywidualna czy pozbyć się drobnej animacji dla uzyskania 0,25s przy przejściu okien/menu?

Edytowane przez KLIFord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki jest sens stosowania tego w czasach, gdy smartfony są aż tak wydajne? Ile zyskujesz? Ale tak realnie, nie efektem placebo, który zniknie za 24-48h, ale tak realnie... Ile zyskujesz z tego "przyspieszenia"? 0.5 sekundy w ciągu roku? Ten chwyt był dobry, na telefonach z niskiej półki ze snapami 2xx, które się pociły samym pisaniem SMS'a...  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...