Skocz do zawartości

głośnik i mikrofon podczas rozmowy


Sargi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od 3 dni jestem posiadaczem redmi 4 pro i mam problem bo ludzie z którymi rozmawiam mówią, ze żle mnie słychać, niewyraźnie lub bardzo cicho, ja zaś czasami nie slysze co druga osoba mówi lub również jest to niewyraźne. Zastanawiam się czy jest to problem sprzętowy czy systemowy bo przed chwila rozmawiałem przez facebook messengera i wszystko było ok. I w końcu nie wiem czy raz działa dobrze a raz źle ( czyli jakieś uszkodzenie) czy coś jest z oprogramowaniem używam MIU global 8.0.

Ktoś miał podobne problemy? Nie wiem czy zwracać telefon na reklamacje bo wadliwy czy to tylko oprogramowanie...

 może mieć to związek z zasięgiem na 3g i 4g jest ok jak jest niżej to jest zle

Edytowane przez Sargi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem teraz przez ponad 1 h przy sieci 3g-4g (dalej myślę, ze to ma jakieś powiązanie) i nie miałem żadnych problemów) hmm jak myślisz w takim razie moge wykluczyć problem sprzętowy?

Na dole screen z informacją o urządzeniu, nie znam sie na tym jeszcze dostałem telefon juz z wgranym systemem 

Screenshot_2017-01-13-22-43-02-182_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem zarówno na China Dev jak i MIUI eu, rozwiązanie znalazłem na stronie http://en.miui.com/thread-446869-1-1.html

W dużym skrócie trzeba edytować plik system\etc\audio_platform_info.xml i dodać w nim na końcu (przed </ acdb_ids> </ audio_platform_info>) linijkę z:

<device name =" SND_DEVICE_IN_VOICE_DMIC "acdb_id =" 100 "/>

Dodatkowo na http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t784994-20.html piszą jeszcze aby edytować build.prop i ustawić:

persist.audio.fluence.voicecall=false
persist.audio.fluence.voicerec=false
persist.audio.fluence.speaker=false

 

Po zrobieniu tego wszystko działa dobrze, a wcześniej miałem problemy bo ciągle rwało głos podczas rozmowy jakbym gubił zasięg. Problem rozwiązywało także wymuszenie sieci 2G/3G i nieużywanie 4G.

Edytowane przez duszek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, duszek00 napisał:

Miałem ten sam problem zarówno na China Dev jak i MIUI eu, rozwiązanie znalazłem na stronie http://en.miui.com/thread-446869-1-1.html

 

W dużym skrócie trzeba edytować plik system\etc\audio_platform_info.xml i dodać w nim na końcu (przed </ acdb_ids> </ audio_platform_info>) linijkę z:

<device name =" SND_DEVICE_IN_VOICE_DMIC "acdb_id =" 100 "/>

 

Dodatkowo na http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t784994-20.html piszą jeszcze aby edytować build.prop i ustawić:

persist.audio.fluence.voicecall=false
persist.audio.fluence.voicerec=false
persist.audio.fluence.speaker=false

 

Po zrobieniu tego wszystko działa dobrze, a wcześniej miałem problemy bo ciągle rwało głos podczas rozmowy jakbym gubił zasięg.

 

To może być rozwiązaniem mojego problemu w niedziele jak wrócę do domu spróbuje to zrobić i sprawdzić. Dzięki 

Tylko teraz bardzo zaniepokoiło mnie to co koledzy wyżej napisali, że mam dziwny system... i jest do wymiany. Jako, że nigdy nie grzebałem w taki sposób w telefonie to troszkę mam obawy czy wszystko zrobie właściwie i nie uszkodzę telefonu w jakiś sposób. Bo raczej na tym systemie nie powinienem zostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sargi napisał:

To może być rozwiązaniem mojego problemu w niedziele jak wrócę do domu spróbuje to zrobić i sprawdzić. Dzięki 

Tylko teraz bardzo zaniepokoiło mnie to co koledzy wyżej napisali, że mam dziwny system... i jest do wymiany. Jako, że nigdy nie grzebałem w taki sposób w telefonie to troszkę mam obawy czy wszystko zrobie właściwie i nie uszkodzę telefonu w jakiś sposób. Bo raczej na tym systemie nie powinienem zostać?

 

Żeby zrobić to co napisałem musisz mieć zrootowany telefon więc proponuję zmianę na MiuiPolska/MiuiEU wersję stabilną.

 

Na forum masz instrukcję krok po kroku jak to zrobić. Jest bardzo ciężko coś popsuć w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sargi

Duszek zaproponował Ci rozwiązanie które się sprawdzi przy Miui Polska. 

Jednak na 90% Twój problem zostanie rozwiązany gdy poprawnie wgrasz polską wersję i nie będzie potrzeby grzebania w plikach. 

Przynajmniej masz już pewność że nie jest to problem techniczny, czyli możesz go rozwiązać spokojnie we własnym zakresie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...