Skocz do zawartości

Problem z odblokowaniem bootloadera


blejdns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak samo jak wiele osób oczywiście mam problem z odlbokowaniem bootloadera, z syfmiui goldiego przeszedłem na china dev, próbowałem już wszystkich metod które ukazały się tutaj na forum jak i na en.miui, zacząłem rozmowe z europejskim supportem xioami, lecz też nie wiele pomogli, podając tylko najprostsze rzeczy żebym sprawdził. Próbowałem także już na 5 różnych komputerach, win7, win8.1, win10 i nadal nic. Nadal wyskakuje błąd związany z tym że konto na telefonie jest inne niż użyte w Miunlock, czy to wersja chińska czy angielska.
Nie wiem już co mam robić, czy jest ktoś z Krakowa który nie ma z tym problemu i byłby wstanie mi pomóc?

Edytowane przez blejdns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blejdns napisał:

gdy telefon podłączam do komputera w trybie fastboot powinien sam zainstalować sterowniki? bo u mnie wyskakuje za każdym razem niepowodzenie 

Bez sterowników nie odblokujesz, jak masz niepowodzenie to to jest właśnie przyczyna. Sterowniki powinny ci się zainstalować przy instalacji MiFlasha (trzeba zezwolić na instalację sterowników), Minimal ADB&Fastboot lub można samemu znaleźć w sieci Minimaladb&fastboot driver i zainstalować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, blejdns napisał:

Instalowalem MiFlasha, instalowałem Minimal Adb, lecz adb dalej nie wykrywa telefonu, MiFlash bez problemu od razu telefon widzi

Pod Win10 tak to powinno wyglądać przy podłączonym telefonie w fastboot:

fastboot.JPG

A tu masz link do tego Kedacoma, to jest driver od googla: http://drivers.softpedia.com/get/MOBILES/Google/Google-Kedacom-KDB-Interface-Driver-11000-for-Windows-10.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2017 o 15:32, FromWP napisał:

Pod Win10 tak to powinno wyglądać przy podłączonym telefonie w fastboot:

fastboot.JPG

A tu masz link do tego Kedacoma, to jest driver od googla: http://drivers.softpedia.com/get/MOBILES/Google/Google-Kedacom-KDB-Interface-Driver-11000-for-Windows-10.shtml

U mnie jest tak samo jak u @FromWP przy podłączonym telefonie w trybie FastBoot (w Menadzer Urządzeń widać zainstalowane urządzenie Kedacom USB Device z datą sterownika 28.08.2016r.), MiFlash oraz Minimal ADB wykrywają telefon natomiast menadzer plików Win 10 Enterprise nie widzi telefonu, brak widocznego dodatkowego dysku wymiennego czy Redmi 4 w Explorator Plików windows. Jak to naprawić?

1.jpg

1.jpg

Edytowane przez grzegorzp4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorzp4 napisał:

U mnie jest tak samo jak u @FromWP przy podłączonym telefonie w trybie FastBoot (w Menadzer Urządzeń widać zainstalowane urządzenie Kedacom USB Device z datą sterownika 28.08.2016r.), MiFlash oraz Minimal ADB wykrywają telefon natomiast menadzer plików Win 10 Enterprise nie widzi telefonu, brak widocznego dodatkowego dysku wymiennego czy Redmi 4 w Explorator Plików windows. Jak to naprawić?

Ale ten sterownik jest do trybu fastboot i w tym trybie nie będziesz miał telefonu jako dysku w menedżerze. W normalnym trybie czyli przy uruchomionym telefonie powinien być widoczny, tylko trzeba przestawić w ustawieniach połączenia USB z "tylko ładowanie" na "przesyłanie plików". Domyślnie jest tylko ładowanie,  Po podłączeniu telefonu do komputera trzeba kliknąć w powiadomienie o połączeniu i zmienić z "tylko ładowanie" na przesyłanie. W starszych androidach można było zmienić domyślne ustawienie połączenia USB w opcjach programistycznych. W 6.0 też można tylko nie jest to zapamiętywane i pozostaje domyślnie ładowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromWP napisał:

Ale ten sterownik jest do trybu fastboot i w tym trybie nie będziesz miał telefonu jako dysku w menedżerze. W normalnym trybie czyli przy uruchomionym telefonie powinien być widoczny, tylko trzeba przestawić w ustawieniach połączenia USB z "tylko ładowanie" na "przesyłanie plików". Domyślnie jest tylko ładowanie,  Po podłączeniu telefonu do komputera trzeba kliknąć w powiadomienie o połączeniu i zmienić z "tylko ładowanie" na przesyłanie. W starszych androidach można było zmienić domyślne ustawienie połączenia USB w opcjach programistycznych. W 6.0 też można tylko nie jest to zapamiętywane i pozostaje domyślnie ładowanie. 

Wielkie dzięki @FromWP w końcu widać mój telefon jako pamięć wewn. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 o 19:53, blejdns napisał:

Witam,

tak samo jak wiele osób oczywiście mam problem z odlbokowaniem bootloadera, z syfmiui goldiego przeszedłem na china dev, próbowałem już wszystkich metod które ukazały się tutaj na forum jak i na en.miui, zacząłem rozmowe z europejskim supportem xioami, lecz też nie wiele pomogli, podając tylko najprostsze rzeczy żebym sprawdził. Próbowałem także już na 5 różnych komputerach, win7, win8.1, win10 i nadal nic. Nadal wyskakuje błąd związany z tym że konto na telefonie jest inne niż użyte w Miunlock, czy to wersja chińska czy angielska.
Nie wiem już co mam robić, czy jest ktoś z Krakowa który nie ma z tym problemu i byłby wstanie mi pomóc?

Sprobuj :-D tylko zainastaluj to na innym "czystym" kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 22:17, blejdns napisał:

próbowałem na czystym kompie, nie pomogło niestety. Na razie czekam od poniedziałku czy niedzieli, poczekam z tydzień i spróbuje jeszcze raz

Kolejna próba na czystym komputerze na Windowsie 7, podłączam telefon w trybie fastboot za pierwszym razem, komputer go wykrywa ale instalacja sterowników kończy się niepowodzeniem, podłączenie go normalnie włączonego, instalacja paru sterowników i jeden oczywiście niepowodzenie.
Po instalacji Universal Adb Drivers i zainstalowaniu ręcznie sterowników, nadal ten sam błąd, że konto nie jest to samo, czy to może być jakaś przypadłość telefonu że podłączenie go do komputera pierwszy raz i od razu niepowodzenie instalacji sterowników?
Przypomnę że Miflash go widzi bez problemu za każdym razem, adb go nie wykrywa

Edytowane przez blejdns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...