Skocz do zawartości

Wgywanie nowego softu


Greeny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu zakupiłem telefon Xiaomi mi5s, soft, który jest wgrany to global. 

Chciałem zainstalować Miui Polska znałazłem poradnik, gdzie jest wytłumaczone jak to zrobić krok po kroku.

Zaczęło się od bootloadera, którego to nie mogę zdjąć gdyż podczas ładowania zatrzymuje się przy 50% i wyskakuje błąd.

Robiłem wszystko tak jak na poradniku (konto jest to samo, 100% weryfikacji konta, oraz pozwolenie na zdjęcie jest także gdyż sms mi przyszedł od xiaomi "You're been granted the permission to unlock your device (dalej numery konta i link do pobrania)) 

 

Szukałem szukałem i nic nie znalazłem więc zgłaszam się z prośbą do was....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, podczepiam się bo mam to samo. 

konto MI mam odblokowane (bo RN3 odblokowałem) ale na MI5s zatrzymuje się jak u kolegi na 50%
Nie wgram deva bo nie mam odblokowanego bootloadera.
Generalnie już chyba wszystko zrobiłem co można było zrobić z podstaw by odblokować BL
- lokalizacja włączona
- android menager zainstalowany
- zmieniałem sterowniki 
- wykasowałem z mi cloud inne urzadzenia
- opcje programisty włączone.

nawet próbuję już na nowym końce xiaomi

wgranie twrp capricorna przez fastboot cos zmieni bez odblokowanego bl ?

 

dzięki @mrosi ;-P 

Edytowane przez majkelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MatthewS napisał:

A może chodzi o sterowniki? Może trzeba wyłączyć drivr signature enforcement w windowsie?

Wyłączałem i przez shft+restart i

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

 

gdzieś na MIUI forum wyczytałem, że trzeba poprostu odczekać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rradek napisał:

Macie zapewne chiński śmieciowy "global"

Zainstalujcie przez aktualizacje http://en.miui.com/download-314.html

Version: V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8)

 

Potem dopiero odblokować, u mnie bez żadnych problemów.

Jeśli ma podrobiony system to nie zainstaluje przez aplikację "Aktualizacje" jedynie Miałaś i system opisany jako Fastfood ale telefon w trybie EDL bo jest zablokowany bootloader. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie zapewne chiński śmieciowy "global"
Zainstalujcie przez aktualizacje http://en.miui.com/download-314.html
Version: V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8)
 
Potem dopiero odblokować, u mnie bez żadnych problemów.


Nie wiem czy śmieciowy ale jedyny jaki mogę zainstalować to global

831228dd18382c64d4d7b841202f3aa6.jpg

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie... Ale włączacie unlocker z uprawnieniami administratora? Podczas pierwszego podłączenia zainstalowały wam się sterowniki? Spróbujcie podłączać kabel do innych portów USB. Jeśli włączycie z uprawnieniami administratora i macie wgrane sterowniki to po prostu klikajcie unlock do skutku. Mi na mi5s złapało za którymś razem a na redmi pro za pierwszym.

Edytowane przez Dyboch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Mam mi5s z zainstalowanym Romem do mi5s plus. Od razu pisze to nie ja to zrobiłem tylko sprzedający. Czy przez aktualizacje mogę zainstalować dobry global rom czy tylko przez edl? Skąd mogę pobrać dobry global do tego fona? Podwyższył inka nie działa.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jak wyżej pisałem mam rom mi5s plus na fonie mi5s. Chce sflashować na china dev poprzez miflash. Niestety w trybie fastboot wyświetla mi sie komunikat podczas flashowania Critical partition flashing is not allowed. W tryb edl nie mogę wejść. Chce użyć kabla deep flash no i oczywiście już mam problem jak odizolowałem kable USB typ C to mam kolory: czerwony, czerwony, zielony i biały dodatkowo kabel jest w grucianym oplocie z tasmą aluminową pod którą wraz z przewodami idzie goła linka. Próbować z innym kablem czy ktoś ma jakiś pomysł? Może użyć kabla pod USB micro z przejściówką USB typ C?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jak wyżej pisałem mam rom mi5s plus na fonie mi5s. Chce sflashować na china dev poprzez miflash. Niestety w trybie fastboot wyświetla mi sie komunikat podczas flashowania Critical partition flashing is not allowed. W tryb edl nie mogę wejść. Chce użyć kabla deep flash no i oczywiście już mam problem jak odizolowałem kable USB typ C to mam kolory: czerwony, czerwony, zielony i biały dodatkowo kabel jest w grucianym oplocie z tasmą aluminową pod którą wraz z przewodami idzie goła linka. Próbować z innym kablem czy ktoś ma jakiś pomysł? Może użyć kabla pod USB micro z przejściówką USB typ C?
Proszę o pomoc.

Po temacie. Wejście w edl za pomocą kabelka. Flash 1 nie udany. Wydaj mi się że Chińczycy pod linkiem do china dev na 5s maja Roma do plusa. Wgranie China stable, odblokowanie bootloadera i twrp i jest najnowszy miuipolska.pl. Dotyczy mi5s


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...