Skocz do zawartości

Mimo zasięgu 4G pracuje w 3G


sebastiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam redmi note 4 pro od kilku dni. Jest OK, ale..

 

mimo przebywania w zasięgu 4G (LTE) tel. łączy się w 3G i transfer mam w hspa+. Ustawienie Preferowane LTE.

Gdy ręcznie przestawię w aplikacji mediatek engineer na 4G(only) to mam 3 kreski zasięgu lte i działa, ale nie mogę tak funkcjonować, bo często się przemieszczam i nie będę co chwilę przełączał na 3G, żeby mieć zasięg (gdy nie ma w pobliżu nadajników 4g).

 

o co chodzi? jak to naprawić? mam wadliwy tel., czy to jakaś jego wada, o której nie wiedziałem kupując?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
Witajcie!
 
Mam redmi note 4 pro od kilku dni. Jest OK, ale..
 
mimo przebywania w zasięgu 4G (LTE) tel. łączy się w 3G i transfer mam w hspa+. Ustawienie Preferowane LTE.
Gdy ręcznie przestawię w aplikacji mediatek engineer na 4G(only) to mam 3 kreski zasięgu lte i działa, ale nie mogę tak funkcjonować, bo często się przemieszczam i nie będę co chwilę przełączał na 3G, żeby mieć zasięg (gdy nie ma w pobliżu nadajników 4g).
 
o co chodzi? jak to naprawić? mam wadliwy tel., czy to jakaś jego wada, o której nie wiedziałem kupując?

Jaki ROM? Nie masz czasem aktywnej transmisji ciągle np. Radio internetowe?

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 4 mtk też nie miałem 4G. Po jakims czasie na globalu (wtedy 8.1.4.0- teraz 8.1.6.0) samo wskoczyło 4G. Kombinowałem wszelkie ustawienia i to nic nie dawało. Już psycha siadała. Virgin mobile. I nagle któregoś piknego dnia patrze... k 4G.

Wysłane z mojego Nexus 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎22 o 22:42, sebastiw napisał:

Dzięki za poradę, ale sprawdzę jak dostanę z powrotem telefon, bo już drugi raz jest w serwisie z reklamacją, tym razem z powodu niedbałej wymiany wyświetlacza i prawdopodobnie uszkodzeń obudowy (przy wymianie...) :-/

 

No to Cię uprzedzę, że po 2 dniach korzystania z tych ustawień powróciłem do ustawienia fabrycznych w kwestii internetu i powróciłem do 3G.

W ciągu tych 2 dni pojawiała się konieczność wyłączania i ponownego włączania transmisji danych i, co gorsza, wzrósł drenaż baterii.

Być może da się jeszcze w tej kwestii pokombinować, ale ja już odpuszczam: 3G i WiFi dla moich potrzeb w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u Was też działa 4G tylko na 1 slocie ?? mam miMaxa i tam LTE działa na 1 lub 2 zależy z którego chcę kożystać a na Redmi note 4 (MTK 3GB 64GB) już tak nie działa, tylko na 1, też tak macie ?? dodam, że obie karty w Plusie

Edytowane przez goblin1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...