Skocz do zawartości

Żółty ekran


don_kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda u was ekran? Mój jest wyraźnie zażółcony (albo raczej zaróżowiony). Na tle budżetowca, jakim jest Redmi 4a wygląda fatalnie. Możecie wkleić jakieś zdjęcia najlepiej ustawień w standardowym motywie? U mnie wygląda to tak.

Prosiłbym także o napisanie, jaką wersję ekranu macie. Sprawdza się to *#*#6484#*#* i przy wyborze wersji systemu.

U mnie jest to model sharp nt35595.

WP_20170113_14_15_31_Pro.jpg

WP_20170113_14_15_25_Pro.jpg

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, don_kamillo napisał:

Jak wygląda u was ekran? Mój jest wyraźnie zażółcony (albo raczej zaróżowiony). Na tle budżetowca, jakim jest Redmi 4a wygląda fatalnie. Możecie wkleić jakieś zdjęcia najlepiej ustawień w standardowym motywie? U mnie wygląda to tak.

WP_20170113_14_15_31_Pro.jpg

WP_20170113_14_15_25_Pro.jpg

nie masz gdzies ustawien od temperatury kolorow? Ja w mi4c mam taka opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

U mnie jest to model sharp nt35595.

To przynajmniej teoretycznie masz najlepszy (najbardziej pożądany z możliwych.

Co do odcienia bleli i jego indywidualnego odbioru to rzecz gustu i jest to tylko jeden z wielu parametrów wyświetlania. Jak ja patrzę na wklejone zdjęcie to w R4a masz mocną dominantę niebieskiego i zieleni. Wszystkie tanie LCD TN w notebookach czy monitorach tak właśnie świecą. Jak spojrzysz na jakieś dobrze skalibrowane Eizo to w nim odcień bieli będzie bliższy twojemu 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

To przynajmniej teoretycznie masz najlepszy (najbardziej pożądany z możliwych.

Co do odcienia bleli i jego indywidualnego odbioru to rzecz gustu i jest to tylko jeden z wielu parametrów wyświetlania. Jak ja patrzę na wklejone zdjęcie to w R4a masz mocną dominantę niebieskiego i zieleni. Wszystkie tanie LCD TN w notebookach czy monitorach tak właśnie świecą. Jak spojrzysz na jakieś dobrze skalibrowane Eizo to w nim odcień bieli będzie bliższy twojemu 4s.

O, teraz powiedziałeś ciekawą rzecz. Żona w Mi4c też ma Sharpa, ale wygląda zupełnie inaczej, powiedziałbym, że bliżej do tego Redmi.

Czyli w tej sytuacji może być to kwestia kalibracji tego ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, don_kamillo napisał:

O, teraz powiedziałeś ciekawą rzecz. Żona w Mi4c też ma Sharpa, ale wygląda zupełnie inaczej, powiedziałbym, że bliżej do tego Redmi.

Czyli w tej sytuacji może być to kwestia kalibracji tego ekranu?

Może tak być. Mam Redmi3s, żona Redmi3, obydwa mają identyczne ekrany (przynajmniej identycznie się zgłaszają w menu serwisowym) a świecą zupełnie inaczej. Nawet opcje ustawień w menu ekranu są inne. Chyba że w twoim przypadku Sharp też dostarcza im różne matryce, ale wtedy nazwa wyświetlacza powinna się różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, don_kamillo napisał:

No na ichnim forum, chyba że Google źle przetłumaczył z chińskiego na angielski emoji6.png

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Gdyby każdy telefon miał wariant na Europę to może... Ale taki Redmi Note 2 już obala tezę nawet jej nie rozpoczynając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

Jak ktoś lubi się w to bawić i ma czas.

No i tu masz racje, aczkolwiek czasem naprawde warto niz sie meczyc.

5 minut temu, galakty napisał:

Poobserwuję forum, użytkowników Mi5, Mi5s, Mi5s Plusa i za rok zobaczę, czy kupię jeszcze cokolwiek.

Jak patrze na ta losowosc uzytych komponentow w jednym modelu to tez zastanaiwiam sie czy mi4c nie bedzie na ta chwile moim jedynym xioami na pokladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

No i tu masz racje, aczkolwiek czasem naprawde warto niz sie meczyc.

Jak patrze na ta losowosc uzytych komponentow w jednym modelu to tez zastanaiwiam sie czy mi4c nie bedzie na ta chwile moim jedynym xioami na pokladzie.

Miałem brać Mi5, ale jak doczytałem o padających płytach i niedziałającym OIS oraz 26 fps w 4K, to kupiłem 2x tańszego Mi4C i... Jestem zadowolony :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, don_kamillo napisał:

Aparat Mi5 na papierze wygląda imponująco. Ogólnie szkoda, że więcej osób z Mi4s się tu nie wypowiedziało, zobaczyłbym inne ekrany.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

A w rzeczywistości jest przeciętny.

Na co Ty liczysz, Mi4S to jest nisza, prędzej coś znajdziesz na angielskich forach / xda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 o 14:45, don_kamillo napisał:

Jak wygląda u was ekran? Mój jest wyraźnie zażółcony (albo raczej zaróżowiony). Na tle budżetowca, jakim jest Redmi 4a wygląda fatalnie. Możecie wkleić jakieś zdjęcia najlepiej ustawień w standardowym motywie? U mnie wygląda to tak.

Prosiłbym także o napisanie, jaką wersję ekranu macie. Sprawdza się to *#*#6484#*#* i przy wyborze wersji systemu.

U mnie jest to model sharp nt35595.

WP_20170113_14_15_31_Pro.jpg

WP_20170113_14_15_25_Pro.jpg

mam ten sam model ekranu, w sumie nie zauważyłem jakiegoś zaczerwienienia. Spróbuje porównać z kumplem z jego p8

Edit

Porównywałem tel z p8 oraz z redmi 3

Przy p8 według mnie lepiej wypadał mój mi4s

przy redmi 3 miałem wrażenie jednak bardziej żółtego ekranu przy mi4s, ale nie był to kolor ala Twój różowy, tylko faktycznie lekko żółty :P

W codziennym użyciu telefonu w gole na to nie zwracałem uwagi i myślę że nie warto tego robić :)

Edytowane przez znafca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...