Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

Panowie chyba sukces. Pierwszy fix na polu w 2 minuty. Każdy kolejny łącznie z tym po reboocie telefonu w kilka sekund. Obecnie nawet przy parapecie łapie fiksa bez problemu. Trasa 7km bez problemów żadnych tj nic nie gubił. gps.conf znalazłem w sieci z jakiegoś chińczyka co nie umiał chwycić w PL zasięgu i mu dali takiego configa. Jak się okazuje działa dobrze u nas na MI5. Potestujcie sobi

gps.conf

Screenshot_2017-01-15-16-18-53-387_com.chartcross.gpstest.png

@latet backup WSZYSTKIEGO oprócz recovery. Przy przywracaniu też dałem wszystko. Może jest coś czego nie trzeba ? Albo co trzeba zaznaczyć ? Chociaż obecnie działa mi GPS a sam ROM jest bardzo dobry więc jednak odpuszczam powrót póki co.

Edited by witek_77

@Mariusz Kowalski przecież zadawałeś to pytanie i dostałeś na nie kilka odpowiedzi. Kilka osób przechodziło z 7 na 6 przez backup twrp i wszystko działało. 

Widzisz ktoś już po mnie napisał, że przejście poprzez twrp mu nie zadziałało. Dla mnie to już jakaś informacja. Po prostu poczekam z ruchami jeszcze tydzień. I podejdę do zmiany softu poprzez flash. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, witek_77 napisał:

Panowie chyba sukces. Pierwszy fix na polu w 2 minuty. Każdy kolejny łącznie z tym po reboocie telefonu w kilka sekund. Obecnie nawet przy parapecie łapie fiksa bez problemu. Trasa 7km bez problemów żadnych tj nic nie gubił. gps.conf znalazłem w sieci z jakiegoś chińczyka co nie umiał chwycić w PL zasięgu i mu dali takiego configa. Jak się okazuje działa dobrze u nas na MI5. Potestujcie sobi

gps.conf

Ciekawy plik, całą brygadę serwerów tam wpisano:

NTP_SERVER=vega.cbk.poznan.pl  
NTP_SERVER=ntp1.tp.pl 
NTP_SERVER=time.coi.pw.edu.pl 
NTP_SERVER=ntp1.net.icm.edu.pl 
NTP_SERVER=ntp2.tp.pl 
NTP_SERVER=ntp2.net.icm.edu.pl 
NTP_SERVER=ntp2.radioalfa.pl 
NTP_SERVER=ntp.stream.pl 
NTP_SERVER=ntp2.cnetside.net 
NTP_SERVER=ntp1.cnetside.net 
NTP_SERVER=info.cyf-kr.edu.pl
NTP_SERVER=pl.pool.ntp.org 
NTP_SERVER=0.pl.pool.ntp.org
NTP_SERVER=1.pl.pool.ntp.org
NTP_SERVER=2.pl.pool.ntp.org
NTP_SERVER=3.pl.pool.ntp.org
NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=/data/xtra.bin

widziałem. Grunt, że działa. Serwer SUPL też jakiś kosmiczny :) Wszędzie dają googla albo nokię albo coś

7 minut temu, witek_77 napisał:

widziałem. Grunt, że działa. Serwer SUPL też jakiś kosmiczny :) Wszędzie dają googla albo nokię albo coś

Dzięki, dodałem to tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/21455-gps-na-mi5-pod-android-7-–-poprawka-do-przetestowania/

(jako gps.conf.3) – liczę na opinię kolejnych testowaczy–nougatowatych :)

BTW: śnieżyca była całkiej gęsta i konkretna parę godzin temu, wyjechałem specjalnie autem na osiedle w celu przetestowania wpływu śnieżycy na GPS (Mi5, 6.11.10). Stwierdziłem, że wpływ jest ogromny. Po raz pierwszy na tym telefonie mi się zdarzyło, że nie chciał w ogóle złapać fixa przez wiele wiele minut. Złapał dopiero, jak przyłożyłem telefon do przedniej szyby, tak aby "widział" jak najwięcej nieba nie przez blaszany sufit. Potem przestało sypać i wszystko wróciło do normy (fix w kilkanaście sek. w aucie).

Jeden z serwerów supl jest tam lbs.geo.t-mobile.com ciekawe, czy fix będzie skuteczniejszy u użytkowników tej sieci? Akurat na Twoim screenie nie widać nazwy sieci. Jaką masz?

16 minut temu, witek_77 napisał:

@latet backup WSZYSTKIEGO oprócz recovery. Przy przywracaniu też dałem wszystko. Może jest coś czego nie trzeba ? Albo co trzeba zaznaczyć ? Chociaż obecnie działa mi GPS a sam ROM jest bardzo dobry więc jednak odpuszczam powrót póki co.

Coś słyszałem, ale to może być bzdura, ja nie wiem, że lepiej nie przywracać z backupu partycji EFS, lepiej jej nie dotykać (tzn. kopię zrobić można, ale nie przywracać).

Tak myślę, że gdybym miał przywracać wszystko z TWRP to jednak bym wcześniej wgrał (na bardzo czysto - najpierw MiFlash) czysty system w dokładnie tej wersji, na której kopię wykonałem. Mogę się prawie założyć, że jak tak zrobić, to Twoja kopia da się przwrócić. No chyba, że uległa uszkodzeniu? Ale to się da sprawdzić testując md5.

Edited by latet
  • Like 1

NTP_SERVER=vega.cbk.poznan.pl  NTP_SERVER=ntp1.tp.pl NTP_SERVER=time.coi.pw.edu.pl NTP_SERVER=ntp1.net.icm.edu.pl NTP_SERVER=ntp2.tp.pl NTP_SERVER=ntp2.net.icm.edu.pl NTP_SERVER=ntp2.radioalfa.pl NTP_SERVER=ntp.stream.pl NTP_SERVER=ntp2.cnetside.net NTP_SERVER=ntp1.cnetside.net NTP_SERVER=info.cyf-kr.edu.plNTP_SERVER=pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=0.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=1.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=2.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=3.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.orgXTRA_SERVER_1=/data/xtra.bin

Jak ten plik podmienić?

NTP_SERVER=vega.cbk.poznan.pl  NTP_SERVER=ntp1.tp.pl NTP_SERVER=time.coi.pw.edu.pl NTP_SERVER=ntp1.net.icm.edu.pl NTP_SERVER=ntp2.tp.pl NTP_SERVER=ntp2.net.icm.edu.pl NTP_SERVER=ntp2.radioalfa.pl NTP_SERVER=ntp.stream.pl NTP_SERVER=ntp2.cnetside.net NTP_SERVER=ntp1.cnetside.net NTP_SERVER=info.cyf-kr.edu.plNTP_SERVER=pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=0.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=1.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=2.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=3.pl.pool.ntp.orgNTP_SERVER=europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.orgNTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.orgXTRA_SERVER_1=/data/xtra.bin

Kompletna bzdura.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

@witek_77 Daj znać, jak poszło, bo pojawiały się jakieś plotki o problemach. Czy po przywróceniu 6.11.10 wszystko działa dokładnie tak samo dobrze, jak wcześniej?
Chyba, że się rozmyśliłeś i postanowiłeś powalczyć z plikiem gps.config. To tym bardziej daj znać, jak poszło. @zielonyBB twierdzi, że posiada dobrze działający na Mi5 plik gps.config (  http://tinyurl.com/z34lsq3 )

U mnie GPS przez cały czas dobrze chodził. Dziś byłem w trasie i fix bez problemu łapany. Yanosik i mapy Google bez problemu działały

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

gps.conf

U mnie niestety nic nie wnosi:(

Screenshot_2017-01-15-17-49-03-357_com.chartcross.gpstest.png

52 minuty temu, Acid napisał:

Kompletna bzdura.

Z ciekawości zapytam dlaczego kompletna bzdura? (nie mam pojęcia jak to w ogóle powinno wyglądać, nie znam się dlatego pytam)

Ja mam NTP serwer ustawiony na europe.pool.ntp.org a XTRA serwery na izatcloud.net i normalnie śmiga. 

Bzdura może dlatego że tych serwerów jest za dużo i pytanie się wszystkich po kolei o to samo jest trochę bez sensu.

Tapnięte z Lenovo

3 minuty temu, zielonyBB napisał:

Bzdura może dlatego że tych serwerów jest za dużo i pytanie się wszystkich po kolei o to samo jest trochę bez sensu.

Tapnięte z Lenovo

Raczej skorzysta z pierwszego z listy.

Witam. Może to jakaś pier**la ale nie wiem co zrobić. 

Odblokowalem bootloadera, wygrałem chiński stable dev, wygrałem TWRP i zainstalowane najnowszy soft pobrany z miuipolska. Wszystko poszło gładko jednak po skończeniu wgrywania nie mogę nic pobrać za pomocą GooglePlay. 

Wszystkie apki się pobierają a następnie wyskakuje informacja o instalacji która trwa wiecznie. 

Pobralem plik do dowolnej apki w formacie .apk i postanowiłem spróbować zainstalować ręcznie jednak wyskakuje okienko jak w załączniku.

Cache i dane GooglePlay i innych googlowych apek czyscilem, nawet z usuwaniem konta. Nic nie pomogło, ponowna instalacja systemu także.

Screenshot_2017-01-15-18-37-13-421_com.miui.packageinstaller.png

2 godziny temu, Acid napisał:

Pytanie czy Android faktycznie wykorzystuje ten ntp server tak jak powinien.

abcabcabcabcabcabcabc

sprawdzasz:  ntpq -c peers  do każdego wpisanego serwera powinna pojawić się wartośc w kolumnie "when" czyli kiedy ostatnio poprawnie się połączył z tym serwerm.

Wpisy powinny być takie  jak niżej, dodawanie więcej lub jakiś dziwnych z wysokim stratum nie ma sensu. NTP do prawidłowego wystarczy 1 serwer, jak się poda 3 to będzie mógł określić jak wpływa czas odpowiedzi (ping) na czas między serwerami i uwzględni to w obliczeniu lokalnego czasu co do lepszą synchronizację, a w GPS o to chodzi im dokładniejszy czas tym lepsza lokalizacja.

Ja bym zostawił tylko nasze narodowe serwery, nie wrzucałbym nic innego czyli tylko to:

w klawiaturze googla i xperi nie wiedzę przycisku z mozliowscia zamiany mowy na tekst? jest taka opcja, jeśli tak to gdzie? dzięki 

ustawienia/ ustawienia dodatkowe/ język i metody wprowadzania/ tam klikasz na właściwą klawiaturę i szukasz w ustawienia, opcje, preferencjach, napewno są te ustawienia bo mam to ustawione

w klawiaturze Xperia nazywa się to "klawisz wprowadzania głosowego Google" 

w Gboard w preferencjach " Klawisz rozpoznawania mowy"

Edited by kaudii
  • Like 1

50 minut temu, mmichal napisał:

Ja bym zostawił tylko nasze narodowe serwery, nie wrzucałbym nic innego czyli tylko to:

Za dużo chyba tej narodowej telewizji oglądasz ;) Nie ma większego znaczenia co podasz w adresie możesz nawet wpisać pool.ntp.org.

Cytat

In most cases it's best to use pool.ntp.org to find an NTP server (or 0.pool.ntp.org, 1.pool.ntp.org, etc if you need multiple server names). The system will try finding the closest available servers for you. If you distribute software or equipment that uses NTP, please see our information for vendors

A w configu dla MI5 akurat te adresy są zablokowane i jest zostawiony time.gpsonextra.net

Spoiler

#Test
NTP_SERVER=time.gpsonextra.net
#Asia
# NTP_SERVER=asia.pool.ntp.org
#Europe
# NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org
#North America
# NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org

Mam wrażenie że żaden wpis w gps.conf nie rozwiązuje problemu

równie dobrze można by dodać to

#San Escobar
# NTP_SERVER=san-escobar.pool.ntp.org

• Like 2

1 minutę temu, hcboria napisał:

Mam wrażenie że żaden wpis w gps.conf nie rozwiązuje problemu

równie dobrze można by dodać to

#San Escobar
# NTP_SERVER=san-escobar.pool.ntp.org

To by mogło zadziałać! :D

Dobra, dalszą rozmowę o GPS na Mi5 prowadźcie w temacie w dziale Mi5.

@slimdick dokładnie jak piszesz, jak dasz pl to będzie tylko takich w pl szukał, a potrzebne są 2-3 zeby bylo idealnie. Ale u nas chyba nie ma serwera NTP w sofcie

Edited by mmichal

A kto mi przetłumaczy co tu jest opisane? To jest w opcjach ułatwień dostępu
a7fc57faab8de851c6e3684b51e8f501.jpg

wysłane z Redmi 4 Prime przez Tapatalk

43 minuty temu, Nezumi napisał:

To by mogło zadziałać! :D

Dobra, dalszą rozmowę o GPS na Mi5 prowadźcie w temacie w dziale Mi5.

Ale to nie jest problem Mi5 tylko paru ostatnich aktualizacji, m.in. tej. A to jest chyba wątek dot. aktualizacji, nie?

• Like 4

54 minuty temu, bikej napisał:

Ale to nie jest problem Mi5 tylko paru ostatnich aktualizacji, m.in. tej. A to jest chyba wątek dot. aktualizacji, nie?

Ogólnie znany problem z GPS jest na Mi5, z innych modeli jakoś tutaj cicho nie uważasz? Przez ostatnie 10stron przewija się tylko Mi5. Także ten... no... kontynuować?

10 godzin temu, IssLance napisał:

Mi5s Plus 

Po aktualizacji telefon nie zmienia godziny w lewym górnym rogu. Widget na pulpicie działa normalnie. Mogę zaktualizować godzinę wchodząc ręcznie w ustawienia i włączyć czas podany przez sieć (lub ręcznie), ale godzina pozostaje ta sama. 

IssLance - mam też Mi5s plus i nie mam żadnych problemów z działaniem zegara. Może coś się schrzaniło przy aktualizacji.

przy instalacji na mi5 miałem 2 linijki na czerwono E:unknown command [log] ale wszystko śmiga nie wiem czy się martwić czy nie1c494315b378eccbf5b1745ae348f99f.jpg

Dnia 14.01.2017 o 14:32, Nezumi napisał:

Nigdzie nie pisałem, że jesteś wrogiem, baa, se bądź, ale piszesz o sprawach, które mnie osobiście nie dotknęły, a przy ilości Xiaomi, jakie posiadam, to jest niemożliwe po prostu, abym był aż takim farciarzem... Są problemy, które są potwierdzone przez na prawdę spore grono użytkowników (i nie mówię tylko o naszym forum, a o xiaomi.eu oraz en.miui, bo nasze forum jest jeszcze po prostu za małe) i o tym dyskutować nie mam zamiaru, są to są, trudno, w koncu to dev, ale często czytam tutaj, o jakichś tajemniczych problemach z budzikiem, z dzwonieniem, z sms'ami, z bateria i toną innych dziwnych spraw, które na moich 3(!) modelach Mi5 nie istnieją, więc też nie dziw się, że podchodzę do tego tematu tak... negatywnie?

No coś Ty, skoro u Ciebie działa, to znaczy, że działa u wszystkich? A jak nie działa, to pewnie coś ludzie namieszali (wszyscy, a jakże) i tyle. Mam propozycję, wyślę ci mój telefon (Mi4c) i jak zrobisz mi, że na MIUI8 będzie działało poprawnie DT2W i Przypadkowe użycie (jednocześnie, oczywiście), to cię ozłocę i cofnę wszystko, co złego o Xiaomi powiedziałem. Ostatnia wersja, gdzie to działało, to 6.7.7, ale z kolei zwalona była tam aplikacja Dokumenty, czyli można było pomarzyć np. o dołączeniu dowolnego pliku do maila. Xiaomi chyba za bardzo wzoruje się na M$ :(

Dnia 14.01.2017 o 15:46, Nezumi napisał:

Ciekawe, że osoby, które mają kilka urządzeń Xiaomi lub używają ich sprzętu dłużej, nie mają problemów, a Ci którzy mają 1 telefon i to przez bardzo krótki czas, nagle tych problemów mają całą masę... Normalnie czarna magia!

Nie czarna, tylko afroamerykańska ;)

Dnia 14.01.2017 o 16:30, Nezumi napisał:

Nie rozumiemy się, zdecydowanie... Tu nie chodzi o pewne bugi, potwierdzone przez setki osób, bo o tych nie wspominam, są to w końcu bugi w devie, mają prawo się pojawić, ale problemy które wypisałeś, te "zasłyszane" w większości są albo winą użytkownika, który przecież "nic nie robi", a potem się okazuje, że nagrzebał tyle w telefonie, że cudem jest jego dalsze działanie... Problemy z budzikami, rozmowami, gubieniem zasięgi, brakiem wyświetlania fotek czy inne bzdety, to wszystko zazwyczaj jest winą operatora/użytkownika. Masz dziwne podejście "wszystkie bugi są winą Xiaomi" i kropka. Może i jestem ironiczny, ale na pewno nie zamknięty na głosy innych, siedzę na tym forum już ponad 2 lata, czytam, sprawdzam, testuje i wiem już, mniej więcej, jak rozróżnić bugi z winy Xiaomi, a bugi z winy użytkownika. Każdy ma prawo do własnego zdania, gdyby wszyscy mieli takie samo, to dyskusja by nie istniała :D. Z ostatnich bugów, to jedyny, który pamiętam i który jest z winy Xiaomi, to błąd w narastaniu dźwięku dzwonka na bodajże Redmi 3.

Tak już z innej strony, ktoś tu pisał, że jak soft się wgrywa z informacją "Sukces" to powinno wszystko hulać. Bzdura. Wytestowane na kilku telefonach, MiFlash zaraz po otrzymaniu telefonu od kuriera, stawianie systemu na czysto i co? Bugi, zwiechy, coś się sypie... Instalacja Xioami.eu? 0 poprawy, dalej to samo. No to instaluje Xiaomi.eu 2x (ten sam) i co? Wow! Działa, bugi poginęły, płynność powróciła, zwiechy zniknęły... Wniosek można wysunąć sobie samemu, MiFlash (czy nawet zwykła aktualizacja!) nie jest równy idealnemu działaniu systemu, niekiedy coś się zwali, a program/telefon poinformuje o sukcesie, system się odpali, ale bugi się pojawią. Zdarza się. Nawet na PC instalując sterowniki potrafi się coś skopać, samo z siebie, a przecież instalacja według systemu przebiegła pomyślnie...

Ja np. nie bawię się w żadne iksposd (:)), ruty, czy inne modyfikacje. Po prostu pewne funkcje po najzwyklejszej aktualizacji nie działają. Nie działają także, po pełnym wipe całego systemu i aktualizacji, a jeszcze przed instalacją jakiejkolwiek aplikacji. Bugi są, zarówno w wersjach stable (niestety), jak i dev (co jest oczywiste) :(

Hmm, a może jak wgram 2.5x aktualizację, to bugi znikną? Fajne to. Albo nie, idę na całość i 3x zainstaluję. Dlaczego? Bo mogę. Ehh.

11 minut temu, Nezumi napisał:

Ogólnie znany problem z GPS jest na Mi5, z innych modeli jakoś tutaj cicho nie uważasz? Przez ostatnie 10stron przewija się tylko Mi5. Także ten... no... kontynuować?

A jednak przyznajesz, że jest coś na rzeczy w temacie GPS na Mi5.

• Like 3

5 minut temu, drobney napisał:

Hmm, a może jak wgram 2.5x aktualizację, to bugi znikną?

Musisz wrzucać parzystą ilość razy, jak się przerwie to bugów tylko przybędzie. Łączę się w bólu, ale w momencie wyboru telefonu, po poczytaniu forum (miałem już Redmi 2 813 czyli typowo chiński) wybrałem modele które na szczęście dostały globala (mam wybór) i okazały się w praktyce mniej problemowe.

Pierwsze słyszę, że po drugiej instalacji systemu nagle bugi znikają... Instalujecie na syfiasty telefon czy jak? 

Guest
This topic is now closed to further replies.