Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

9 minut temu, latet napisał:

Legendy legendami, a fakty faktami. Fakty są takie, że do 6.11.10 GPS na Mi5 działał dobrze (a nawet bardzo dobrze), a od wprowadzenia Nougata, a więc – co oczywiste – z przyczyn czysto software'owych (a nie pogoda, wiatr słoneczny czy rdzewienie anten) – sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu, do niedziałania włącznie, co potwierdza wielu użytkowników.

Czy plik gps.conf może tu być super lekarstwem na problem ? Pewnie nie, ale – jak zeznają niektórzy – może sytuację znacząco poprawić. Różnica między w ogóle niedziałającym GPS a GPS łapiącym dość długo fix jest jednak w praktyce dość istotna.

Zapewne "prawdziwą poprawkę" może opracować tylko Xiaomi. Ale kiedy i czy w ogóle to zrobi? Są podstawy, by powątpiewać. Kto wie, czy to nie jest kolejny celowy marketingowy chwyt poniżej pasa, taki sam, jak zrobili z jakością video – i wiele wskazuje na to, że to celowe działanie, aby poprawić sprzedaż Mi5s kosztem posiadaczy Mi5. Tak wiem, nie tylko oni tak robią, nawet Apple tak robi, ale to nie znaczy, że musi się nam to podobać.

Ale... Na en.miui nikt nie zgłasza problemów z GPS na Mi5... Problem dotyczy nas, xiaomi.eu... a na to Xiaomi ma wylane... Zmieniłem sobie dziś soft w Mi5 na global.dev i fixa złapałem w 3-4sek, wgrałem ponownie xiaomi.eu i... zonk... 2-3minuty i nic... 

2 minuty temu, JacekBB napisał:

GPS GPS. Ktoś zauważył że jasność ekranu automatycznie się reguluje nawet jeśli ma się na sztywno ustawiona a nie na automat?

Na Mi5? Nie. Ustawiam auto, jest auto, ustawiam na sztywno, nic się w jasności nie zmienia. Działa poprawnie.

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Ale... Na en.miui nikt nie zgłasza problemów z GPS na Mi5... Problem dotyczy nas, xiaomi.eu... a na to Xiaomi ma wylane... Zmieniłem sobie dziś soft w Mi5 na global.dev i fixa złapałem w 3-4sek, wgrałem ponownie xiaomi.eu i... zonk... 2-3minuty i nic... 

Słabo szukasz:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=272411&highlight=mi5%2Bgps%2Bissue

Wczoraj zaktualizowałem nową wrsje MIUI i tak sie zastanawiam, czy trafiłem na elegancki model że nie mam żadnych problemów które sie tu przewineły w tym temacie

- Wifi działa tak samo jak działało czyli nic sie nei zmieiło.

- GPS łapał fixa dłużej tylko za pierwszym odpaleniem, nastepne trwały kilka sec.

- Zegar pokazuje normalnie godzine

- nie mam problemu z sychronizacja google

- bateria trzyma tak samo, moze odrobine szybciej leca % ale to dlatego ze są dwie karty sim, poki co moj rekord na jednej sim to 5 dni

- dialer oraz z nadawaniem uprawien innym appka nie ma problemu

I poki co wiecej błedów nie zauważyłem, jedyne co mnie zdziwiło to to, ze taktowanie procesora jest na 1.9GHz :D a było 1.4 takto rom chodzi bez większych róznic.

Edited by LewyMad
spojrzałem jeszcze raz z ciekawości, procesor znów pokazuje taktowanie na 1.4GHz

U mnie po aktualizacji się za cholere nie połączy z,, smartwatch "  Cogito Classic. Ogólnie bluetooth zacząć głupiec - jak kierunkowskaz działa nie działa. 

Maciej podobne obserwacje? 

Redmi note 3 pro  

2 minuty temu, Nezumi napisał:

No to wygląda na to, że tę zagadkę tylko @Acid może rozwiązać.

Ale na który global dev zmieniłeś, bo oficjalnie: http://en.miui.com/download-299.html

to global dev wciąż jest w wersji 6.11.10

Jeśli większość ludzi na en,miui.con używa globala, to jeszcze nie narzekają, bo jeszcze to nie Nougat ;)

Przed chwilą, slimdick napisał:

Faktycznie znalazłeś problem akurat pasujący do tej wersji ;) 

Device: Xiaomi MI5
ROM : MIUI7.2.13.0 (MAACNDB) Stable

Temat jak widać ciągnie się od kwietnia zeszłego roku, i dotyczy różnych wersji

1 minutę temu, zimex napisał:

Temat jak widać ciągnie się od kwietnia zeszłego roku, i dotyczy różnych wersji

Tak, wszelkich wersji, ciężko się połapać, bo nie piszą, ktorą mają, ale najwyraźniej wielu różnych. Także tych, na których wiadomo, że GPS działa (większości ludzi) dobrze. Podejrzewam więc, że jest to wątek, w którym wypowiadają się nieszczęśnicy ze sprzętowymi problemami z GPS. Boże miej ich nerwy w opiece.

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Nie!@Nezumi akurat dobrze szuka.
Za to Ty nie czytasz wcale tego co wyszukujesz ani do jakiego tematu link umieszczasz!!
Wejdz jeszze raz i poczytaj. Bo az zal patrzec.
Temat z kwietnia 2016 gdzie i zgloszony jeszcze na wersji stable MIUI7, a nawet jakby bylo na dev miui8 to i tak mi5 nie mialo wtedy andka 7.0! Tym bardziej publicznie.
Radze sprawdzac to co znajdujesz zanim umiescisz tu jako riposte lub pouczanie kogos. A w dodatku wprowadzasz ludzi w blad.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Rozumiem, że zdążyłeś przeglądnąć cały wątek?

@latet i piszesz bzdurę, bo zwróć uwagę, że na wersjach eu też jedni mają problem, a inni nie. I dotyczy to i 6 i 7.

Ale Nezumi napisał, że nikt nie zgłasza problemów z gps na em.miui, a jest to nieprawda. Masz jak byk. Kupa ludzi pisze, że im nie działa dobrze gps i to od dawna, na różnych wersjach softu.

No to wygląda na to, że tę zagadkę tylko @Acid może rozwiązać.
Ale na który global dev zmieniłeś, bo oficjalnie: http://en.miui.com/download-299.html
to global dev wciąż jest w wersji 6.11.10
Jeśli większość ludzi na en,miui.con używa globala, to jeszcze nie narzekają, bo jeszcze to nie Nougat

Wybacz, moj blad, z rozpedu :D. Mialem na mysli china.dev. pobietane z chinskiego tematu o aktu.

Wysłane z mojego MI 5

5 minut temu, Redmi2 napisał:

Zgadzam sie z@Nezumi ze tu problem lezy raczej po stronie xiaomi.eu moze i global ma ten problem nie wiem. Wiem ze china nie ma. Dzis godzine pisalem pw do roznych uzytkownikow mi5 z beta teamu china ktorzy maja mi5 i zaden nie pptwierdzil zlego dzialania gps.
Na en.miui.com takze nie ma jakiegos wylewu narzekan, tematow o gps na andku 7.0 na mi5.

Globala na Nougacie wszak jeszcze nie ma, a przynajmniej nie jest dostępny szerszym masom tu: http://en.miui.com/download-299.html#443

Jeśli rzeczywiście tak jest, że problemu nie ma w china dev, a pojawia się po zrobieniu wersji "EU", no to chyba tylko @Acid może go rozwiązać...

Edited by latet

Na China dev może sobie działać. Tam jest chiński supl, chiński ntp server itp.
Dziwne, że tyle gadacie a nikt nie porównał sobie gps conf w oryginale czyli z romu china dev.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

Ktoś próbował zejść z powrotem na 6.11.10 z ostatniej aktualizacji poprzez twrp z backupu? Obyło się bez problemów? Nie chce mi się flashowac fona. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, JacekBB napisał:

5 minut stoję pod gołym niebem i fixa ni ma.

Jest jakiś sposób na naprawę tego GPS?

Wczoraj testowałem w Lublinie, złapał normalnie i Yanosik śmigał.

Niestety potwierdzam że GPS w Mi5 nie istnieje. To już chyba z półtora miesiąca... 

Bardzo proszę żeby ktoś mi wskazał który ROM jako ostatni posiadał działającego gpsa. Muszę się cofnąć, bo strach jeździć bez Janosika.

FC wieku aplikacji to dodatkowy argument żeby wyrzucić do kosza tę aktualizację.

@bikej przecież co jakiś czas pojawia się, że ostatni przed aktualizacją do 7.0, czyli 6.11.10

BTW co Wy wszyscy z tym Yanosikiem, bez tego już nie da się jeździć ;)

Edited by RegimeOfTerror

nie przywraca mi backupa z TWRP do wersji 6.11.10 tzn telefon się rebootuje przy około 70% i bootloop. Chcialem zrobic czysty soft ale moj komputer z win10 x64 odmawia współpracy. Tj widzi telefon, ale crashuje mi sie flashtool. Testowałem 2 wersje. Wrocił 7.1.12 przez twrp. Spróbuje jeszcze kilka konfiguracji gps.conf i jak nic nie pomoze to odpalam ubuntu z live.

15 minut temu, JacekBB napisał:

5 minut stoję pod gołym niebem i fixa ni ma.

Jest jakiś sposób na naprawę tego GPS?

Musisz stać conajmniej 12 i pół minuty. Tyle przy idealnych warunkach trwa transfer danych o położeniu satelit jeśli ich A-GPS nie pobrał. 

Możecie wrzucić te konfigi? Nawet z tej niedziałającej wersji wrzucie.

I jeszcze jedeno, czy ktoś z tych narzekaczy sprawdził synchronizacje czasu jakimś softem (nie ręcznie patrząć na zegarek tylko softem co to sprawdza)

Edited by mmichal

Musisz stać conajmniej 12 i pół minuty. Tyle przy idealnych warunkach trwa transfer danych o położeniu satelit jeśli ich A-GPS nie pobrał. 
I jeszcze jedeno, czy ktoś z tych narzekaczy sprawdził synchronizacje czasu jakimś softem (nie ręcznie patrząć na zegarek tylko softem co to sprawdza)

Ja czytałem na xda że w ogóle ntp server jest skopany ponoć w androidzie i można przekierować na localhost co wymusi pobranie czasu z systemu. Sprawdzę to.

Wysłane z mojego MI 5

@Acidto czemu na moim modelu nie ważne jaki rom zainstaluje zawsze jest ok, nie miałem nigdy problemu z GPS ? Przy pierwszym uruchomieniu fix jest w 7 sekund.

21 minut temu, mmichal napisał:

A ja w swoim zegarku nie mam agps w ogóle i łapie mi fixa (średnio od 5 do 11 satelit) góra w 30s w różnych częściach Europy. Hmmm

15 minut temu, slimdick napisał:

@Acidto czemu na moim modelu nie ważne jaki rom zainstaluje zawsze jest ok, nie miałem nigdy problemu z GPS ? Przy pierwszym uruchomieniu fix jest w 7 sekund.

A skąd mam wiedzieć? GPS na 7.0 jest skopany w konfiguracji. Coś jest po prostu nie tak. Podejrzewam, że miui mimo wszystko popsuło gps stack wprowadzając zmiany z Androida 7. Google zmieniło dużo w GPS w tym wydaniu androida... No i zobaczcie, że nie ma 7.1.12 dla Mi5 (na miui.com). Jest informacja, że po spring festival dopiero zaktualizują aplikacje w Mi5 do najnowszych. Jak wiadomo MI5 jest od paru wersji w tyle. Więc poprawiają stabilność bazy.

@Acidto mogę tylko odpowiedzieć że mimo że coś skopali to na ten wersji z 5.1.1 i tej 7.0 nie zauważyłem różnicy w działaniu samego GPS.

Edited by slimdick

1 godzinę temu, Acid napisał:

Na China dev może sobie działać. Tam jest chiński supl, chiński ntp server itp.
Dziwne, że tyle gadacie a nikt nie porównał sobie gps conf w oryginale czyli z romu china dev.

@Redmi2 nie testował tego w Polsce (bo nie ma Mi5 – o ile dobrze zrozumiałem), ale może ktoś inny testował w Polsce na china dec? Może po prostu na chińskich ustawieniach, bez żadnych zmian, działałoby nam OK, skoro im to jednak działa OK?

• Like 1

6 minut temu, slimdick napisał:

@Acidto mogę tylko odpowiedzieć że mimo że coś skopali to na ten wersji z 5.1.1 i tej 7.0 nie zauważyłem różnicy w działaniu samego GPS.

No ale jeju masz na myśli mi4c.. a tu jest cały czas mowa o MI5. Inna bajka, inne cpu, inne wszystko.

• Like 2

42 minuty temu, witek_77 napisał:

nie przywraca mi backupa z TWRP do wersji 6.11.10 tzn telefon się rebootuje przy około 70% i bootloop.

A jednak coś jest na rzeczy z tym przywracaniem. Znaczy, że nie takie to bezproblemowe. A które dokładnie partycje miałeś w backupie (a których nie)? I które zaznaczyłeś przy przywracaniu, a których nie? Czy przed przywracaniem robiłeś jakieś przygotowania typu wipe?

2 minuty temu, Acid napisał:

No ale jeju masz na myśli mi4c.. a tu jest cały czas mowa o MI5. Inna bajka, inne cpu, inne wszystko.

Zgoda.

@acid u mnie Plus gsm ma 0.7 sekundy rozjazdu (mam wlaczone pobieranie czasu z sieci) Moze gps conf jest zbyt restrykcyjny i z takim przesunięciem nie radzi?

4 minuty temu, mmichal napisał:

@acid u mnie Plus gsm ma 0.7 sekundy rozjazdu (mam wlaczone pobieranie czasu z sieci) Moze gps conf jest zbyt restrykcyjny i z takim przesunięciem nie radzi?

Może. Tzn w ogóle od paru wersji w romach china (naszych bazowych) dla chyba wszystkich qualcommów jest serwer ntp... asia.pool.ntp.org. No i to siłą rzeczy poprawiamy na 2.android.pool.ntp.org bo serwer jest w EU i ma z 10 razy niższy ping. Także już to u nas jest lepsze. Pytanie czy Android faktycznie wykorzystuje ten ntp server tak jak powinien.

21 minut temu, Acid napisał:

Może. Tzn w ogóle od paru wersji w romach china (naszych bazowych) dla chyba wszystkich qualcommów jest serwer ntp... asia.pool.ntp.org. No i to siłą rzeczy poprawiamy na 2.android.pool.ntp.org bo serwer jest w EU i ma z 10 razy niższy ping.

To może nie poprawiajcie następnym razem i zobaczymy jak będzie?

Guest
This topic is now closed to further replies.