Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

Przed chwilą, witek_77 napisał:

masz roota ? Jak tak to daj swój plik gps.conf z system/etc dla porównania

Nie mam, miałem ale zrezygnowałem. Nie mam potrzeby posiadania. Nie jest mi do niczego potrzebny, a używam notorycznie jednej aplikacji która z rootem nie bangla. 

Acid, co to oznacza to wiemy, kolega (jeśli dobrze zrozumiałem) pytał po co to.

Po nic. Ot grafikę dodali i tyle.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 2

Redmi 4 Pro, LTE nie działa prawdopodobnie...w poprzedniej wersji w domu mi łapało, a teraz nie

U mnie działa. Może masz wifi włączone i nie wyświetla 4G?

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

U mnie działa. Może masz wifi włączone i nie wyświetla 4G?

Wyłączone. To może przez te śniegi nie mam bo, najeba*o dziś śniegu i może problemy z zasięgiem. "H+" wyświetla mi. Spróbuję jutro poza domem. A w jakiej sieci masz?

Wyłączone. To może przez te śniegi nie mam bo, najeba*o dziś śniegu i może problemy z zasięgiem. "H+" wyświetla mi. Spróbuję jutro poza domem. A w jakiej sieci masz?

Play
f9e642bbd1316d345714ea903f3041bc.jpg

25 minut temu, QBAQ napisał:

@witek_77 daj znać jak ten pliczek od @zielonyBB Bangla :)

Jak są fajerwerki to ja także poproszę, bo czasem na fixa czekam 2-3 min

dobra ide na pole i zaraz zdam relacje. Telefon jest po rebocie więc będzie zimny start :)  Jak złapie fixa to wrócę.

ok niecałe 2 minuty. Widoczność 14 satelit i dokładność 13m

Edited by witek_77

7 minut temu, witek_77 napisał:

dobra ide na pole i zaraz zdam relacje. Telefon jest po rebocie więc będzie zimny start :)  Jak złapie fixa to wrócę.

Długo cię nie ma, nie zawędrój za daleko bo jak ci GPS nie domaga to nie odnajdziesz domu w tej śnierzycy:-D

około 1 w nocy zrobię około 40km także przetestuję w trasie. Rano (około 12 :) ) dam znać jak GPS wygląda w praktyce. Znalazłem wpis jeszcze jeden i nie wiem czy by sobie np serwer SUPL z AGPS nie podmienić na googlowski

2 godziny temu, zielonyBB napisał:

Twierdzę i nadal podtrzymuję. Tak dziala na super flagowym telefonie GPS po 10 minutach szukania:

06fb47f2cea1ac5d1209b21ad7d12162.jpg

A tak po podmianie na plik z globala dev 7.1.5:

fe50ed70a83677160ae5869ad2ab9279.jpg

Poziomy sygnałów słabe, może to przez chmury albo jednak kiepski odbiornik w Mi5 ale bez jaj, precyzja 200m ?

Wysłane z MI5

Czyli ostatni dobry to Mi2S. Widzę, że działa jak na Mi4 po mniej więcej roku. Jeszcze trochę nie będzie łapać w co 10 sztuce. Brawo Xiaomi. Pewnie trzeba będzie rozbierać i czyścić jak w moim Mi4, który teraz przy oknie łapie po około 2min.

1 godzinę temu, maciek253 napisał:

Redmi 4 Pro, LTE nie działa prawdopodobnie...w poprzedniej wersji w domu mi łapało, a teraz nie

U mnie bez problemów z Lte, PLAY. Natomiast coś u mnie z czytnikiem zamula, po dłuższym uśpieniu jak chce odblokować to muszę tak z 5-10 sec przytrzymać, żeby się odblokował. 

no i kupa. Każdy jeden 2 minuty. W momencie łapie około 14 satelit i przez 2 minuty przelicza coby sfiksować. Wydaje mi się, że problem tkwi w czymś głębiej lub trzeba innego gps.conf spróbować jeszcze. Kiedyś w domu łapało chociaż przybliżone z AGPSu. Teraz tak jakby właśnie AGPS nie działał. Te 2 minuty to liczenie prosto z satelit bez wspomagacza jakim jest agps. No i nie wytestuje jednak dzisiaj GPSa ponieważ trasa mi odpadła. Chyba robię powrót do marshmallowa. Jak ktoś powie JEEEE GPS DZIALA PERFEKT to wracam do nugata

8 godzin temu, slimdick napisał:

Na MI4C nie ma problemu w N z GPS

51b56f00eaca892cd2f702ab0be5e7dd.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Niby się cieszę, ale ciekawe co w zamian popsuto.

Generalnie nie używam telefonu jako nawigacji ale sprawdziłem dzisiaj działanie GPS na Redmi 4 pro. W domu przy oknie fixa złapał w 5-10 sekund. Żadnych problemów, działa jak błyskawica. Z czytnikiem linii też nie mam żadnych problemów.

• Like 1

5 minut temu, slimdick napisał:

@galakty nie bądź taki sceptyczny ;)

Jestem realistą, a nie sceptykiem czy optymistą. Patrzyłeś nieco więcej na zdjęcia / filmy? Bo biblioteki są zupełnie inne i ciekawi mnie, czy zmienili na lepsze, czy gorsze.

5 minut temu, Redmi2 napisał:

Nie wiem po co oceniac cos co jeszcze nie wyszlo, tym bardziej ze jest to wersja china i przed nia jeszcze kilkanascie updatow oraz przerobka na xiaomi.eu.

Aha. Uspokój się. Niby china to china, ale jakimś cudem ten brak GPS wszedł do xiaomi.eu i trwa kilka tygodni. Może chcę się upewnić, czy kiedykolwiek zaktualizuję jeszcze swój telefon?

7 minut temu, Redmi2 napisał:

Nie wiem po co oceniac cos co jeszcze nie wyszlo, tym bardziej ze jest to wersja china i przed nia jeszcze kilkanascie updatow oraz przerobka na xiaomi.eu.

Zreszta co ma gps dzialajacy w mi4c do gps w mi5? Przeciez to bez sensu porownywanie... To tak jakby majacy problem z gps na rn3pro na andku czekal na odpowiedz kogos z redmi3s ze mu dziala super gps na 6.0.....

Temat 7.1.12 xiaomi.eu i tyczy sie publicznych wersji a nie wycieku bez ota z beta teamu na xda i czesto starej wersji..

Typowe pisanie dla pisania aby pochwalic sie ze zainstalowal 7.0 na mi4c, no mega wyczyn....

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Może mnie pamięć myli, ale czy to nie było tak, że w tych naj- naj-pierwszych (niepublicznych) wersjach testowych na Nougat dla Mi5 też GPS działał OK, a dopiero potem nadeszła katastrofa?

BTW, nie poddawajmy się tak łatwo:

Edited by latet

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

No wszedl, ale z mi4c nie musi tak byc. Na mi5 pisalem w grupie qq beta teamu i nikt nie narzekal i nie narzeka na gps. Wiec?
Kikejna sprawa romy do mi5 sa juz publiczne a te do mi4c w fazie testow.
Dowiesz sie w swoim czasie czy zaktualizujesz czy nie jak wyjdzie publicznie i xiaomi.eu wtedy mase ludzi przejdzie i napisze swoje wrazenia..
No chyba ze chcesz siedziec na china to te info teraz moga byc przydatne.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Gdybym miał drugi telefon to chętnie, ale ze swojego głównego nie mogę zrobić maszyny testowej. Tak bym już siedział nad fixem 4K ;) 

GPS w Mi5 jeszcze nie testowałem (jutro na trasie do pracy z JAnosikiem okaże się, czy działa stabilnie). Od dwoch tygodni GPS w Mi5 (po ostatniej akutualizacji z ub. roku) praktycznie nie istniał w tym telefonie.

Co do innych rzeczy to, po najnowszym update, mam bardzo częste "aplikacja przestała odpowiadać" na przeróżnych apkach od gier, przez google now, facebook, programy graficzne. Wczesniej nigdy to nie wystepowalo.

Mi5s Plus 

Po aktualizacji telefon nie zmienia godziny w lewym górnym rogu. Widget na pulpicie działa normalnie. Mogę zaktualizować godzinę wchodząc ręcznie w ustawienia i włączyć czas podany przez sieć (lub ręcznie), ale godzina pozostaje ta sama. 

Ciekawe czy w MI5 będzie kiedykolwiek tak jak na zrzucie (średni czas fixa 3s). :) To zrzut z Redmi Pro, gdzie nie ma najmniejszych problemów z GPS. Na najnowszym sofcie też.

Screenshot_Redmi_Pro.png

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

Ciekawe czy w MI5 będzie kiedykolwiek tak jak na zrzucie (średni czas fixa 3s). :) To zrzut z Redmi Pro, gdzie nie ma najmniejszych problemów z GPS. Na najnowszym sofcie też.

Screenshot_Redmi_Pro.png

No,. tak dobrze na pewno nie będzie, bo hardware, antena itp. Ale jeśli na Nougacie będzie na tyle OK jak mam na 6.11.10 (fix zwykle w kilkanaście sek., stabilny, mimo, że wykresy i słupki nie aż tak piękne) to będę całkowicie zadowolony.

Niektórzy tylko konto założyli żeby ponarzekać na wszystko i tworzyć wymyślone legendy ....

Czy ktoś może wystawić plik gps.conf który nie dziala?  I czy faktycznie jest tak że podmiana pliku naprawia problem słabego GPS?

Dlaczego pytam? bo trochę się to kupy nie trzyma. Plik gps nie wpływa na siłę odbieranego sygnału satelity, więc zmieniają się warunki między screenami z dobrym sygnałem a złym. Plik ten może wpłynąć na pobranie poprawnych danych a-gps przez co pojawi się więcej satelit, bo chip będzie znał aktualne ich pozycję.

Co jest ważne to poprawna synchronizacja czasu w telefonie, możecie sprawdzić czy Wasze MI5 mają czas zgrany co do sekundy (najlepiej jakimś softem)  Większość programów do "poprawy" GPS ustawia serwery czasu polskie a nie chińskie. Może to dać minimalnie lepszą synchronizację czasu więc i lepsze/szybsze ustalanie pozycji.

21 minut temu, mmichal napisał:

Niektórzy tylko konto założyli żeby ponarzekać na wszystko i tworzyć wymyślone legendy ....

Legendy legendami, a fakty faktami. Fakty są takie, że do 6.11.10 GPS na Mi5 działał dobrze (a nawet bardzo dobrze), a od wprowadzenia Nougata, a więc – co oczywiste – z przyczyn czysto software'owych (a nie pogoda, wiatr słoneczny czy rdzewienie anten) – sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu, do niedziałania włącznie, co potwierdza wielu użytkowników.

Czy plik gps.conf może tu być super lekarstwem na problem ? Pewnie nie, ale – jak zeznają niektórzy – może sytuację znacząco poprawić. Różnica między w ogóle niedziałającym GPS a GPS łapiącym dość długo fix jest jednak w praktyce dość istotna.

Zapewne "prawdziwą poprawkę" może opracować tylko Xiaomi. Ale kiedy i czy w ogóle to zrobi? Są podstawy, by powątpiewać. Kto wie, czy to nie jest kolejny celowy marketingowy chwyt poniżej pasa, taki sam, jak zrobili z jakością video – i wiele wskazuje na to, że to celowe działanie, aby poprawić sprzedaż Mi5s kosztem posiadaczy Mi5. Tak wiem, nie tylko oni tak robią, nawet Apple tak robi, ale to nie znaczy, że musi się nam to podobać.

Edited by latet
  • Like 1

GPS GPS. Ktoś zauważył że jasność ekranu automatycznie się reguluje nawet jeśli ma się na sztywno ustawiona a nie na automat?

Guest
This topic is now closed to further replies.