Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

@ppmuzykbez root to możesz zrobić wyciągasz poleceniem adb pull /system/etc/firmware/wlan/prima/WCNSS_qcom_cfg.ini pliczek edytujesz i robisz plik .zip do twrp proste. A jeszcze jest taka kwestia czy twój router ma pełne N bo ja mam np. Lite N i już mi ta modyfikacja nic nie da. A może żeby nie był używany to wyłącz WIFI w telefonie :) 

Edited by slimdick
  • Like 1

17 minut temu, santos napisał:

Nezumi, jesteś ironiczny i zamknięty na głosy innych. Ja mimo że mam z Tobą odmienne zdania to jak wczoraj pisałem xiaomi używam już ponad rok, obecnie mam już drugi model (Mi3 do dziś w użytku w domu i zero problemów). I ja również zaliczam się do tych "farciarzy" którym nic nie dzieje się z telefonami. Bugi i problemy o których wspominałem mnie nie dotyczą, są to jedynie zaslyszane tu przykłady. A moje zdanie (jakże odmienne od Twojego) jest po prostu wnioskiem nasuwajacym się po czytaniu wątków o updatach już któryś nawet nie tydzień a miesiąc z rzędu...

Nie rozumiemy się, zdecydowanie... Tu nie chodzi o pewne bugi, potwierdzone przez setki osób, bo o tych nie wspominam, są to w końcu bugi w devie, mają prawo się pojawić, ale problemy które wypisałeś, te "zasłyszane" w większości są albo winą użytkownika, który przecież "nic nie robi", a potem się okazuje, że nagrzebał tyle w telefonie, że cudem jest jego dalsze działanie... Problemy z budzikami, rozmowami, gubieniem zasięgi, brakiem wyświetlania fotek czy inne bzdety, to wszystko zazwyczaj jest winą operatora/użytkownika. Masz dziwne podejście "wszystkie bugi są winą Xiaomi" i kropka. Może i jestem ironiczny, ale na pewno nie zamknięty na głosy innych, siedzę na tym forum już ponad 2 lata, czytam, sprawdzam, testuje i wiem już, mniej więcej, jak rozróżnić bugi z winy Xiaomi, a bugi z winy użytkownika. Każdy ma prawo do własnego zdania, gdyby wszyscy mieli takie samo, to dyskusja by nie istniała :D. Z ostatnich bugów, to jedyny, który pamiętam i który jest z winy Xiaomi, to błąd w narastaniu dźwięku dzwonka na bodajże Redmi 3.

Tak już z innej strony, ktoś tu pisał, że jak soft się wgrywa z informacją "Sukces" to powinno wszystko hulać. Bzdura. Wytestowane na kilku telefonach, MiFlash zaraz po otrzymaniu telefonu od kuriera, stawianie systemu na czysto i co? Bugi, zwiechy, coś się sypie... Instalacja Xioami.eu? 0 poprawy, dalej to samo. No to instaluje Xiaomi.eu 2x (ten sam) i co? Wow! Działa, bugi poginęły, płynność powróciła, zwiechy zniknęły... Wniosek można wysunąć sobie samemu, MiFlash (czy nawet zwykła aktualizacja!) nie jest równy idealnemu działaniu systemu, niekiedy coś się zwali, a program/telefon poinformuje o sukcesie, system się odpali, ale bugi się pojawią. Zdarza się. Nawet na PC instalując sterowniki potrafi się coś skopać, samo z siebie, a przecież instalacja według systemu przebiegła pomyślnie...

• Like 1

3 godziny temu, JacekBB napisał:

Modify /system/etc/firmware/wlan/prima/WCNSS_qcom_cfg.ini with any root allowed editor by adding line

1. gChannelBondingMode24GHz=1

Zmieniam z 0 na 1 i wtedy Mi5 śmiga p0 150Mb/s . Jeszcze pliku nie edytowałem i mam 72mb/s.

W Redmi Note 3 SE jest tylko pozycja o treści:

gChannelBondingMode5GHz=1

Witam.Czy mogę wgrać Miui stabilne na  wersie rozwojową 7.1.12 poprzez TWRP.Telefon to XRN3Pro.Proszę o podpowiedż.Pozdrawiam.

Witam.Czy mogę wgrać Miui stabilne na  wersie rozwojową 7.1.12 poprzez TWRP.Telefon to XRN3Pro.Proszę o podpowiedż.Pozdrawiam.

Tak ale czeka cię full wipe

wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

No to ja chyba wracam na ostatniego softa z global dev tj 6.11.10. Dużo korzystam z GPSa, a tu dalej kupa. Przed wyjazdem z domu po około 5 minutach złapał. Trasa do znajomego Jak już złapał FIXa po długim czekaniu to chodził bezproblemowo aż do celu. Niestety puściłem później na powrót GPSa na test w czasie jazdy to zdążyłem przyjechać do domu 12km i nie złapał fixa. Pokazywał, że ma 14 satelit na widoku i to z dobrym zasięgiem i na tym się kończyło. W międzyczasie przełączyłem na 4 różne nawigacje i żadna nie załapała fixa. Poza tym rom jest chyba najlepszy z nugatów. 

P.S. mogę z backupa TWRP wrócić normalnie na 6.11.10 ? Bo na nim robiłem backup. Tylko nie zaznaczyłem opcji RECOVERY przy robieniu BACKUP, ale TWRP w sumie to samo jest. 

Przy robieniu WIPE do przywrócenia BACKUPa zrobić wipe SYSTEM czy nie ?

Edited by witek_77

A ten full wipe to usunięcie wszystkiego czy tylko przywrócić ustawienia fabryczne i wgrać potem nowego softa.

Przywrócenie ustawień fabrycznych ale robione w TWRP

wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

W Redmi Note 3 SE jest tylko pozycja o treści:
gChannelBondingMode5GHz=1

Skoro jesteś taki ogarnięty to dodaj ręcznie drugą pozycje i sprawdź czy pomoże a nie szukasz pomocy na forum. Faktycznie SE to snapdragon upewnłem się.

Witam, po wgraniu softu na Redmi 4 Pro nie działa sklep google (aplikacja przestała działać ) full wipe nie pomogło, jak to naprawić ?

13 minut temu, witek_77 napisał:

No to ja chyba wracam na ostatniego softa z global dev tj 6.11.10. Dużo korzystam z GPSa, a tu dalej kupa. Przed wyjazdem z domu po około 5 minutach złapał. Trasa do znajomego Jak już złapał FIXa po długim czekaniu to chodził bezproblemowo aż do celu. Niestety puściłem później na powrót GPSa na test w czasie jazdy to zdążyłem przyjechać do domu 12km i nie złapał fixa. Pokazywał, że ma 14 satelit na widoku i to z dobrym zasięgiem i na tym się kończyło. W międzyczasie przełączyłem na 4 różne nawigacje i żadna nie załapała fixa. Poza tym rom jest chyba najlepszy z nugatów. 

P.S. mogę z backupa TWRP wrócić normalnie na 6.11.10 ? Bo na nim robiłem backup. Tylko nie zaznaczyłem opcji RECOVERY przy robieniu BACKUP, ale TWRP w sumie to samo jest. 

Przy robieniu WIPE do przywrócenia BACKUPa zrobić wipe SYSTEM czy nie ?

Nigdy nie robisz Wipe System. 

Poza tym możesz edytować gps.conf

Przy uruchamianiu MI5 na dole ładna jest otwarta czerwona kłódeczka ''bootloader unlock ''

Też to zauważyłem i tak się zastanawiam po co to? :o

Wysłane z Mi5 Pro.

2 minuty temu, Wicher napisał:

Też to zauważyłem i tak się zastanawiam po co to? :o

Wysłane z Mi5 Pro.

Myślę, że Acid jedynie to wie?

1 godzinę temu, RegimeOfTerror napisał:

Nigdy nie robisz Wipe System. 

Poza tym możesz edytować gps.conf

Ok dzięki. Robiłem to na ostatnim sofcie, ale też niewiele dało. Tzn było lepiej, ale nie tak jak na ostatnim globalu dev

P.S. Jak masz jakiś sprawdzony gps.config to wklej zawartość tutaj, albo plik daj. Znalazłem na stronie ntp serwery, ale nie wiem jak je wprowadzić

http://www.pool.ntp.org/zone/pl

Edited by witek_77

9f192e4f575cfb0cad4ec60ff72a96e5.jpg

Wywala, gdy włączam przez przetrzymanie przycisku Google Now i głosowo wybieram hasło. ( np OK Google -> wyznacz trasę xxx) i następuje crash@acid możesz sprawdzić u siebie?

Reszta działa bez problemu.

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

9f192e4f575cfb0cad4ec60ff72a96e5.jpg

Wywala, gdy włączam przez przetrzymanie Google Now i głosowo wybieram hasło. ( np OK Google -> wyznacz trasę xxx) i następuje crash@acid możesz sprawdzić u siebie?

Reszta działa bez problemu.

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

Potwierdzam mi też. Możesz sprawdzić czy jak w Google now wybierzesz kartę pogody to też wywala?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ile tak mniejwięcej trwają te beta testy do wypuszczenia nowej aktualizacji do nugata? Ile trwało to w przypadku Mi5?

2 godziny temu, witek_77 napisał:

@witek_77 Daj znać, jak poszło, bo pojawiały się jakieś plotki o problemach. Czy po przywróceniu 6.11.10 wszystko działa dokładnie tak samo dobrze, jak wcześniej?

Chyba, że się rozmyśliłeś i postanowiłeś powalczyć z plikiem gps.config. To tym bardziej daj znać, jak poszło. @zielonyBB twierdzi, że posiada dobrze działający na Mi5 plik gps.config (  http://tinyurl.com/z34lsq3 )

Edited by latet
  • Like 1

Chyba, że się rozmyśliłeś i postanowiłeś powalczyć z plikiem gps.config. To tym bardziej daj znać, jak poszło. @zielonyBB twierdzi, że posiada dobrze działający na Mi5 plik gps.config (  http://tinyurl.com/z34lsq3 )

Twierdzę i nadal podtrzymuję. Tak dziala na super flagowym telefonie GPS po 10 minutach szukania:

06fb47f2cea1ac5d1209b21ad7d12162.jpg

A tak po podmianie na plik z globala dev 7.1.5:

fe50ed70a83677160ae5869ad2ab9279.jpg

Poziomy sygnałów słabe, może to przez chmury albo jednak kiepski odbiornik w Mi5 ale bez jaj, precyzja 200m ?

Wysłane z MI5

Też to zauważyłem i tak się zastanawiam po co to?

Wysłane z Mi5 Pro.

Bo masz bootloader odblokowany

Wysłane z mojego MI 5

• Like 2

45 minut temu, zielonyBB napisał:

Twierdzę i nadal podtrzymuję. Tak dziala na super flagowym telefonie GPS po 10 minutach szukania:

06fb47f2cea1ac5d1209b21ad7d12162.jpg

A tak po podmianie na plik z globala dev 7.1.5:

fe50ed70a83677160ae5869ad2ab9279.jpg

Poziomy sygnałów słabe, może to przez chmury albo jednak kiepski odbiornik w Mi5 ale bez jaj, precyzja 200m ?

Wysłane z MI5

podziel się plikiem :) Znalazłem coś sprzed 2 lat i łapnęło coś więc jakiś progres jest, ale długo trzeba czekać

podziel się plikiem Znalazłem coś sprzed 2 lat i łapnęło coś więc jakiś progres jest, ale długo trzeba czekać

PW

Tapnięte z Lenovo

• Like 1

Bo masz bootloader odblokowany

Wysłane z mojego MI 5

2.5 roku obcuje z telefonami xiaomi od zawsze odblokowany bootloader i nigdy tego nie było.

To było pytanie bardziej z serii "z ciekawości"

Wysłane z Mi5 Pro.

1 godzinę temu, zielonyBB napisał:

Fakt, trochę żenujący wynik. W g...nym Redmi 3s na bliźniaczym globalu 7.1.12 bez grzebania w czymkolwiek, odpaliłem przed chwilą i mam po 5-10 sekundach taki wynik, wewnątrz budynku (przed gwiaździstym niebem mam lekki strop gips-karton z dociepleniem i cementową dachówkę, studio bez okien).

gps.jpg

20 minut temu, zielonyBB napisał:

PW

Tapnięte z Lenovo

ok dzięki wrzuce zaraz. Trzeba robić reboot telefonu czy po podmiance zaraz test ?

@FromWP masz roota ? Jak tak to daj swój plik gps.conf z system/etc dla porównania

7 minut temu, santos napisał:

Acid, co to oznacza to wiemy, kolega (jeśli dobrze zrozumiałem) pytał po co to.

Po to żeby kolega i inni mniej wtajemniczeni byli o tym poinformowani i tego świadomi. Nie rozumiem zdziwienia, przecież to szczera prawda.

ok dzięki wrzuce zaraz. Trzeba robić reboot telefonu czy po podmiance zaraz test ?

Zrób reboot

Tapnięte z Lenovo

Po to żeby kolega i inni mniej wtajemniczeni byli o tym poinformowani i tego świadomi. Nie rozumiem zdziwienia, przecież to szczera prawda.

Zawsze można wrzucić bootanimacje z wcześniejszych wydań. Zresztą komu to przeszkadza, to nie różowy zegarek czy bateria żeby raziło w oczy.

Guest
This topic is now closed to further replies.