Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

Jak tam aktu na mi4 i mi note. Jakieś bugi się już pojawiły czy raczej cacy??

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

@setti jest jakaś różnica z tym modem? Szczególnie chodzi o ostrość zdjęć, bo w tym aspekcie jest tragicznie.
Czy to zastępuje aplikacje aparatu czy będzie po prostu 2 apki?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

13 minut temu, santos napisał:

Jak mam wstać rano kiedy mimo nastawienia bidzika ten nie zadzwoni? 

Czy przypadkiem nie używasz modułu do Xposed o nazwie Xmiui?

Też miałem ten problem ale po wyłączeniu Xmiui jak ręką odjął, budzik działa.

42 minuty temu, Uri0550 napisał:

A bo ty mówisz o rn3 na mediateku
To tym bardziej nie licz nawet na 6.0

XRN3P & Tapatalk

;[

29 minut temu, santos napisał:

Nezumi, sory ale chrzanisz. Użytkownicy "pojęcia nie mają jak korzystac z xiaomi"??? A że niby co, do ich obsługi potrzeba mieć wiedzę taką jak do promu kosmicznego? Jak mam się posługiwać nawigacją skoro GPS nie łapie mi fixa? Jak mam wstać rano kiedy mimo nastawienia bidzika ten nie zadzwoni? Jak mam się nie wkurzac kiedy podczas połączenia przychodzącego nie wyświetla mi się zdjęcie osoby i nie mruga dioda mimo że jedno i drugie ustawialem? (owe przykłady mnie nie dotyczą, zasłyszane w wątkach o update). To po pierwsze.

Po drugie- gadanie że ktoś nie czyta że zrozumieniem i dlatego nie umie zrobić aktualizacji jest też o kant doopy potluc. Skoro ktoś (czytając uważnie tutorial lub nie) aktualizacje zrobił lub wgral nowy rom i PROCES ZAKOŃCZYŁ SIE SUKCESEM to nie ważne czy na xiaomi się zna czy nie. Rom jest wgrany? Jest. Nie da się wgrać romu tak żeby pewne funkcje nie działały. Albo robię to źle (bo nie przeczytałem tutoriala i walnalem gafę) i wtedy gówno wgram i ucegle telefon albo wgram go z powodzeniem, proces zakończy się sukcesem i oczekuję że będzie toto działało jak należy. To że są bugi to nie wina "nieumiejetnego" wgrania romu albo nieumiejetnego posługiwania się xiaomi tylko tego że owe bugi są już w romie...

Żeby nie było, nie naskakuje na xiaomi, Miui czy chłopaków z Miui Polska. Sam pozostaje wierny marce, polecam znajomym i ja nie zamierzam zmieniać. Poprostu stwierdzam że od dłuższego czasu aktualizacje są niespecjalnie udane, mają mnóstwo błędów i miast robić update co tydzień zgoła lepiej jest znaleźć ten jeden udany i na nim siedzieć. Chyba że ktoś ma dużo nerwów do błędów i może pozwolić sobie na niedzialanie wszystkich funkcji.....

Nie, ale trzeba wiedzieć coś więcej niż "ah tym guziczkiem włączam?"... Ciekawostka, u mnie tych problemów nie ma, szok, niedowierzanie! :o Budzik dzwoni codziennie od sierpnia (czyli odkąd mam Mi5), GPS ładnie prowadzi, łapie fixy, gdy dzwonią, mam fotkę, jest dioda, ekran się podświetla :o.  Normalnie magia! Pewnie, że można błędnie grać soft, mając sukces na końcu procesu... To, że soft się wgrał, nie znaczy, że działa prawidłowo, kolejna magia, same czary dzisiaj... Przykład? Instalacja Androida 7.0 na Mi5, masa osób zgłaszała tonę błędów, co wystarczyło zrobić? 2x zainstalować aktu, dlaczego? Bóg jeden wie, ale osoby, które 2x zaktualizowały tym samym plikiem, problemów nie miały... Często szukacie winy wszędzie, tylko nie u siebie, a jak ktoś wam zwraca uwagę, że to może być wasza wina, to go atakujecie, bo przecież "nic nie zrobiliście", a bateria ma wam trzymać 3 tygodnie, gdy cały czas w tle macie odpalone FB, messa, insty i inne szajsy... Żeście się co niektórzy na głowy z pewną częścią ciała pozamieniali...

32 minuty temu, drobney napisał:

A co powiesz o Mi5. Przecież jak wychodził, to kosztował ok. 2000zł (z tego co pamiętam). A ile jest z nim ciągle problemów?

Przecież gdyby, jak niektórzy piszą, "markowy" telefon tak działał, to byłby to skandal globalny i smród na miesiące pozostał.

Ja po prostu znam chińską mentalność. Byłem tam kilkukrotnie, z wieloma firmami współpracuję od kilkunastu lat i wiem, jakie podejście ma Chińczyk. Podam przykład, zamawiamy sprzęt za $20000 i dostajemy prawie coś takiego samego, co zamawialiśmy, ale jednak jest to inne, bo Chińczyk wie, że takie coś bardziej nam jednak odpowiada. I ciężko mu przetłumaczyć, że dostaliśmy towar inny od zamawianego. Tak samo jest z aktualizacjami, oni wiedzą lepiej i basta.

Uhh... bym coś znowu napisał, ale pewnie zaraz powiesz, że te "..." to też wulgaryzm więc... Problemy z Mi5? Proszę Cię... Jedyny problem, to jakaś seria płyt głównych, która pada, w Chinach wymieniają Ci od ręki w 15min. w serwisie Xiaomi, u nas? Cóż, trzeba wiedzieć, gdzie kupić... Ale ok, pakujmy wszystkich do 1 wora! Wszyscy Chińczycy to gamonie, które pracują za miskę ryżu i składają byle co, byle jak, byle było! Co tam! Nie ważne, że to ich firmy są jednymi z najlepszych np. w sprzęcie audio... Leć lepiej po tego Samsunga, serio, wszystkim ulży... Bo tylu bzdur, jakie dziś przeczytałem w Twoich postach, nie przeczytałem przez cały zeszły rok na forum...

• Like 6

22 minuty temu, drobney napisał:

A co powiesz o Mi5. Przecież jak wychodził, to kosztował ok. 2000zł (z tego co pamiętam). A ile jest z nim ciągle problemów?

Ale mówisz o działaniu na global stable czy o działaniu na becie? Na becie ma prawo źle działać, na stable działa całkiem OK(moja dziewczyna sobie kupiła).

23 minuty temu, drobney napisał:

Przecież gdyby, jak niektórzy piszą, "markowy" telefon tak działał, to byłby to skandal globalny i smród na miesiące pozostał.

Ale markowy sprzęt też tak działa, ale ludzie już przywykli i nie robią szumu(poza Notem 7). Przepraszam bardzo, S7 się przegrzewają i resetują, rozłażą się taśmy wyświetlacza, wypalają wyświetlacze po tygodniu, gubią zasięgi bo Szajsung dalej daje słabe radia we flagowcach, w Soniaczach ciągle tyrkocze optyka, gubią autofokusy, rozklejają się baterie, nie wspominam o wciąż obecnych Sudden Death u praktycznie każdego markowca(Samsung przoduje, zaraz za nim Sony). 

iPhone'y z kolei syczą, trzeszczy im wibracja, padają wyświetlacze, psują się anteny, charczą głośniki. 

I to wszystko nie w pojedynczych egzemplarzach, co partia to na coś innego cierpi.

Zejdź na ziemię. W dzisiejszych czasach to, że za coś sporo zapłacisz wcale nie oznacza, że dostaniesz coś super premium i będzie działać. Po prostu musisz mieć szczęście. 

• Like 3

a wie ktos, co to za motyw ten na screenie? podobają mi się ikony i chciałbym pobrać

Edited by Voltron

Na mi5s narazie błędów nie widzę odziwo nie zmienia mi się wyszukiwarka google na chińska. Zobaczymy jak z baterią po kilku dniach. Błąd 4G też już rozwiązany.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

23 minuty temu, Voltron napisał:

a wie ktos, co to za motyw ten na screenie? podobają mi się ikony i chciałbym pobrać

Propozycja dla Acida: jako że co wątek to pojawia się pytanie o mytyw i ikony to dobrym pomysłem było by w informacjach podać te nazwy na dole pierwszego posta. 

52 minuty temu, artur_star napisał:

Artur, jak napisałem podane przeze mnie przykłady na szczęście mnie nie dotyczą, podałem takie "z kapelusza" o jakich przeczytałem w poprzednich tematach o updatach. 

Nezumi: stwierdzam tylko że od dłuższego czasu z aktualizacjami jest licho o tyle że nie są pozbawione błędów. Nie jestem- jak powiedzialem- wrogiem xiaomi czy miui, wręcz przeciwnie. I o dziwo ja nigdy ani na Mi3 na chyba trzech różnych romach ani obecnie na RP na 6.12.1 nie miałem żadnych z wyżej wymienionych ani żadnych innych bugów czy problemów. Niemniej nie ulega wątpliwości- i nie powiesz mi Nezumi że jest inaczej- że z przyczyn bliżej nieokreslonych wiele osób ma wiele różnych problemów. Co jeszcze dziwniejsze na tych samych modelach i tych samych ROMach jedni mają problemy a inni nie. 

47 minut temu, Nezumi napisał:

...GPS ładnie prowadzi, łapie fixy,

No niestety... Ja mam problem, który jest poruszany na oficjalnym (angielskim) forum miui. GPS nie łapie fixa jak jest podłączony do ładowarki QC3.0 w samochodzie... Nic nie pomaga... żaden rom tego nie zmienia... Z łapaniem fixa ogólnie mam różnie. Siedzę na 6.11.10 bo na tym nie mam żadnych problemów, poza powyższym...

1 godzinę temu, artur_star napisał:

A ja mam Xposed i budzik działa jak ta lala... I to od ho ho ho... I jak od września mam MI5 to jeszcze mnie nigdy nie zawiódł

A ja mam Xposed i budzik działa jak ta lala... I to od ho ho ho... I jak od września mam MI5 to jeszcze mnie nigdy nie zawiódł

Nie chodzi o xposed a o XMIUI. Mi też po wyłączeniu tego modułu budzik zaczął działać.

Wysłane z mojego MI 5

4 minuty temu, fire_of_mind napisał:

Nie chodzi o xposed a o XMIUI. Mi też po wyłączeniu tego modułu budzik zaczął działać.

Wysłane z mojego MI 5

OK - zwracam honor. Ja używam MIUI 8 Tweaks.

Mam pytanie, po aktualizacji do 8.1.1.0 nie wyszukuje mi aktualizacji tygodniowych. O co chodzi?

Redmi Note 3 kupiony z polskiej oficjalnej dystrybucji.

1 minutę temu, wolf45 napisał:

Czy tylko podane w pierwszym poście telefony dostaną aktualizacje do 7.0? Jest jakieś info na temat reszty?

Reszta może dostać, te podane są potwierdzone. (masz redmi, więc bym nie liczył).

8 minut temu, konaar napisał:

Mam pytanie, po aktualizacji do 8.1.1.0 nie wyszukuje mi aktualizacji tygodniowych. O co chodzi?

Bo 8.1.1.0 to stable, na stable nie ma aktualizacji co tydzień, tylko na wersji dev. 

• Like 2

8 minut temu, konaar napisał:

Masz tam system linii Global Stable. On się nie aktualizuje co tydzień, ale co ileś tam (nie wiem ile dokładnie) tygodni.

• Like 1

50 minut temu, zimex napisał:

No niestety... Ja mam problem, który jest poruszany na oficjalnym (angielskim) forum miui. GPS nie łapie fixa jak jest podłączony do ładowarki QC3.0 w samochodzie... Nic nie pomaga... żaden rom tego nie zmienia...

Oj, brzmi niefajnie. Sprawdzę jutro w aucie, bo póki co najdłuższą trasę z Mi5 jako navi/Yanosik to robiłem 600 km i bateria zeszła ze 100% do 60%, więc nie sięgnąłem po ładowarkę, a własnie mam taką QC3 do auta....

18 minut temu, wolf45 napisał:

To śmiesznie, poczciwa xperia m2 miała wsparcie przez dobre dwa lata a tu telefon z tamtego roku i już olany.

Chyba niewiele wiesz o Miui, jaki olany? Przecież masz co tydzień aktualizacje i na razie końca nie widać. Nr Androida tu nic nie daje, telefon długo będzie jeszcze wspierany, a to że jest na 5.1 nie ma żadnego znaczenia. Poziom poprawek taki sam jak dla tych co mają 7.0 tylko bardziej dopracowany i bezproblemowy. Starszy Redmi 2 też jest jeszcze wspierany.

Edited by FromWP

U mnie na Mi5s Plus aktualna wersja poprawiła działanie bluetooth. Na poprzedniej wersji telefon bardzo długo łączył się z samochodowym zestawem głośnomówiącym (albo wcale). Dzisiaj - wszystko działa jak powinno. Połączenie następuje za każdym razem i szybko.

Przy połączeniu do sieci w zasięgu LTE prawidłowo pojawia się 4g.

Od zeszłej wersji nie mam pytania o kod pin na kartę sim przy ponownym uruchomieniu telefonu. Nie mogę znaleźć, gdzie to ustawić - wspomoże ktoś?

1 godzinę temu, steq20 napisał:

Na mi5s narazie błędów nie widzę odziwo nie zmienia mi się wyszukiwarka google na chińska. Zobaczymy jak z baterią po kilku dniach. Błąd 4G też już rozwiązany.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Pośród tych smiesznych sprzeczek, szukałem jednego takiego komentarza który mnie upewni ze 4G działa

3 minuty temu, LewyMad napisał:

Pośród tych smiesznych sprzeczek, szukałem jednego takiego komentarza który mnie upewni ze 4G działa

Ale to Mi 5s, w Redmi 3s 4G działa bezustannie i chyba tu żadnych zmian nie było.

3 minuty temu, FromWP napisał:

Ale to Mi 5s, w Redmi 3s 4G działa bezustannie i chyba tu żadnych zmian nie było.

Umnie problem był taki, że pomimo zasiegu 4g albo nawet 3g zaraz po wlaczeniu Hotspota albo tetheringu wskakiwalo na H/H+ a po wylaczeniu znowu 3g/4g

30 minut temu, Redmi2 napisał:

Ta miala 2 lata :-) nie osmieszaj sie.. A co ktorys tel xiaomi nawet stary nie ma wsparcia? Przeciez dostaja miui. Wiec?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Przez półtora roku miałem regularne aktualizacje. Ty wiesz, że miui wnosi dużo od siebie, ja to wiem, 3/4 forum to wie, ale przeciętny użytkownik który nie siedzi i nie czyta takich portali sprawdzi na jakimś tabletowo czy dostanie nowego androida i może mu to nie pasować. Nie unosiłbym się tak bo to tylko telefony i otwarta dyskusja na temat ich oprogramowania.

Edited by wolf45

18 minut temu, djs napisał:

Od zeszłej wersji nie mam pytania o kod pin na kartę sim przy ponownym uruchomieniu telefonu. Nie mogę znaleźć, gdzie to ustawić - wspomoże ktoś?

@djs Poszukaj w ustawieniach system i urządzenie /  prywatność / Blokada karty SIM

Edited by nicram222
  • Like 1

U mnie występuje dalej problem z zasięgiem. Jak mam jedną kartę SIM (mobile vikings-zasieg Play) to jest 4G, a gdy wsadzę druga z plusa to obie przechodzą na 3G. Z plusa do tej pory nie udało mi się złapać zasięgu LTE. Telefon mam skonfigurowany. Ustawienia są Ok, pod LTE. Co może być przyczyną? (Karty SIM są nowe, z obsługą LTE)

13 minut temu, LewyMad napisał:

Umnie problem był taki, że pomimo zasiegu 4g albo nawet 3g zaraz po wlaczeniu Hotspota albo tetheringu wskakiwalo na H/H+ a po wylaczeniu znowu 3g/4g

To nie wiem czy tu będziesz miał lepiej, ale sprawdziłem przed chwilą i 4G stoi jak drut, niezależnie od hotspota, czy tetheringu. Tylko ja nigdy takiego problemu u siebie nie miałem.

Z nowosci widze, ze gdy telefon sie wlacza to jest info o tym czy bootloader odblokowany, czy nie.
Na Mi5 dalej nie dziala pobieranie przez wbudowana przegladarke i FC szukajki z paska. @Acid nie da sie tego naprawic?

Mam ten sam problem na Mi4s, tylko tam mam wersję 6.12.22 (nie ma nowszej). Stockowa aplikacja internetu nie chce nic pobrać. Na Chrome działa ok. Moduły w Xposed też nie chciały się pobrać.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, dafit87 napisał:

U mnie występuje dalej problem z zasięgiem. Jak mam jedną kartę SIM (mobile vikings-zasieg Play) to jest 4G, a gdy wsadzę druga z plusa to obie przechodzą na 3G. Z plusa do tej pory nie udało mi się złapać zasięgu LTE. Telefon mam skonfigurowany. Ustawienia są Ok, pod LTE. Co może być przyczyną? (Karty SIM są nowe, z obsługą LTE)

Zmień apn z internet na plus

Edited by mariusz.ur

3 minuty temu, dafit87 napisał:

dafit87 Zamieniałeś je w szufladce?

2 minuty temu, dafit87 napisał:

Ustawienia są Ok, pod LTE. Co może być przyczyną? (Karty SIM są nowe, z obsługą LTE)

Może brak pasma b20? Plus tego używa również w roamingu korzysta z nadajników Aero.

Ktos moze podpowiedziec jak zainstalowac xposed na tej wersji romu na mi5? lub podac jakis link?

10 minut temu, mariusz.ur napisał:

Zmień apn z internet na plus

Mam apn z plusa.

9 minut temu, nicram222 napisał:

dafit87 Zamieniałeś je w szufladce?

Nie zmieniałem.

8 minut temu, FromWP napisał:

Może brak pasma b20? Plus tego używa również w roamingu korzysta z nadajników Aero.

Właśnie też to podejrzewam ale mieszkam w mieście i z zasiegiem nigdy nie było problemu. Mało tego, wsadzam kartę do starego telefonu i tam normalnie LTE łapie.

Guest
This topic is now closed to further replies.