Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

W Samsungu płacisz za markę, a zawsze możesz wrócić do global stable, który jest stabilną wersją miui gdzie wszystko działa tak jak zażyczylo to sobie samo Xiaomi. Nikt nie każe Ci siedzieć w Xiaomi.Eu wersji deweloperskiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

3 minuty temu, Setti napisał:

a zawsze możesz wrócić do global stable, który jest stabilną wersją miui gdzie wszystko działa.

Tylko ze on ma chyba mi4c, globala brak. A z tą nazwą stable to ściema.

• Like 1

No dobra, ale Mi4C kupisz za 500 zł a S7 za ile? Coś dziwnego w tym, że droższy telefon jest lepszy? Nie bardzo rozumiem, chociaż nic nie piłem jeszcze ;)

I tak, osobiście gdyby mnie było stać to bym kupił S7, bo ma boski aparat, ale żyjemy gdzie żyjemy i znajdź mi konkurencję z dobrym softem i bebechami w cenach Xiaomi - nie ma. 

7 minut temu, Setti napisał:

W Samsungu płacisz za markę, a zawsze możesz wrócić do global stable, który jest stabilną wersją miui gdzie wszystko działa tak jak zażyczylo to sobie samo Xiaomi. Nikt nie każe Ci siedzieć w Xiaomi.Eu wersji deweloperskiej.

Jeżeli płacę za markę, gdzie używam telefonu gdzie wszystko działa jak należy, to wolę w takim razie zapłacić za taką markę. A do zabawy to mam już niestety Mi4c.

1 minutę temu, FromWP napisał:

Tylko ze on ma chyba mi4c, globala brak. A z tą nazwą stable to ściema.

FromWP ma rację w obu przypadkach. Mam Mi4c, więc o globalu mogę pomarzyć, a wersja stable to ściemia jakich mało :(

4 godziny temu, mates21 napisał:

Z nowosci widze, ze gdy telefon sie wlacza to jest info o tym czy bootloader odblokowany, czy nie. :)

Na Mi5 dalej nie dziala pobieranie przez wbudowana przegladarke i FC szukajki z paska. :(@Acid nie da sie tego naprawic?

Mi5.. i szukajka i pobieranie przez przeglądarkę działa normalnie...

22 minuty temu, drobney napisał:

Qrde, bardzo subtelny i inteligentny (niestety) sposób na powiedzenie użytkownikom MiMax/NotePro/4c/4s, że te telefony nie dostaną już więcej aktualizacji :( Mam nadzieję, że się mylę.
Szkoda tylko, że (ponoć) zabrali się za nowego Andka, ale nie poprawili rażących błędów w poprzednich wersjach. Czara goryczy się przelała, zbieram na Samsunga S7 - tam wszystko działa, a zwykli użytkownicy nie są betatesterami.

Polecam psychiatrę... lub jakieś szkolenia z czytania ze zrozumieniem... bo to się już słabo człowiekowi robi, jak czyta brednie pokroju cytowanego wyżej tekstu... Zbieraj, zbieraj, potem płacz, że Ci po miesiącu walnął "super uper duper sramoled" i Samsung Ci go nie chce naprawić, bo... "to taki nowy dodatek, tak ma być, wypchaj się pan".

• Like 1

5 godzin temu, mates21 napisał:

Z nowosci widze, ze gdy telefon sie wlacza to jest info o tym czy bootloader odblokowany, czy nie. :)

Na Mi5 dalej nie dziala pobieranie przez wbudowana przegladarke i FC szukajki z paska. :(@Acid nie da sie tego naprawic?

U mnie obie rzeczy działają ok. Sądze że dałeś za mało uprawnień dla tych aplikacji. Możliwe że szukajka z paska potrzebuje "lokalizacje"

1 godzinę temu, Setti napisał:

Ostatnio do tego wgrałem modyfikacje z miui.com która jest portem aparatu z oppo do rn3p i zauważyłem że telefonik odrazu łapie szybko łapie Focusa 

1. Podrzucisz link do moda?

2. Podpowiesz jak się to instaluje?

53 minuty temu, drobney napisał:

Qrde, bardzo subtelny i inteligentny (niestety) sposób na powiedzenie użytkownikom MiMax/NotePro/4c/4s, że te telefony nie dostaną już więcej aktualizacji :( Mam nadzieję, że się mylę.
Szkoda tylko, że (ponoć) zabrali się za nowego Andka, ale nie poprawili rażących błędów w poprzednich wersjach. Czara goryczy się przelała, zbieram na Samsunga S7 - tam wszystko działa, a zwykli użytkownicy nie są betatesterami.

Ktoś gdzieś kiedyś pisał ( za górami za lasami) że samsung z aktualizacjami nabija klientów w butelkę. Kupujesz np zeszłoroczny model i ten dostaje jedną góra dwie aktualizacje bo okazuje się że jest za stary. MIUI wychodzi praktycznie na każde urządzenie.

Jak to ktoś tu pisał, sama pogoń za numerkami wydania ROMu jest bez sensu jeżeli coś działa na wersji założmy 6.12.29 to jeżeli kolejna nie wnosi nic aż tak istotnego, nie ma co aktualizować.

Jeżeli zaś chodzi o aparat samsunga to tajemnica kryje się bodajże w sterowniku aparatu. Oppo czy inny producent wraz z obiektywem chciał kupić od nich sterownik to się nie zgodzili bo jest to najgłębiej ich skrywana tajemnica.

Oczywiście ktoś może uznać że pisze tu brednie i na pewno tacy się trafią ale czemu bym miał tego nie pisać jak jest w tym ciut sensu.

Edited by Vergiliusz

1 minutę temu, Setti napisał:

http://en.miui.com/thread-381566-1-1.html

Potrzebny root i odblokowany bl.

Instalujemy aplikacje oppo
Nie uruchamiamy
Wchodzimy w twrp
Instaluje paczkę zip z fixem
Gotowe

Na Redmi3 też można tego użyć czy jest to strikte dla Kenzo?

W linku jest oznaczony tylko kenzo

Pójdzie na każdym snapdragonie, ale nie na każdym będzie wszystko działać. Na Mi4C ta apka jest tragiczna na przykład.

19 minut temu, Vergiliusz napisał:

Ktoś gdzieś kiedyś pisał ( za górami za lasami) że samsung z aktualizacjami nabija klientów w butelkę. Kupujesz np zeszłoroczny model i ten dostaje jedną góra dwie aktualizacje bo okazuje się że jest za stary. MIUI wychodzi praktycznie na każde urządzenie.

Jak to ktoś tu pisał, sama pogoń za numerkami wydania ROMu jest bez sensu jeżeli coś działa na wersji założmy 6.12.29 to jeżeli kolejna nie wnosi nic aż tak istotnego, nie ma co aktualizować.

Jeżeli zaś chodzi o aparat samsunga to tajemnica kryje się bodajże w sterowniku aparatu. Oppo czy inny producent wraz z obiektywem chciał kupić od nich sterownik to się nie zgodzili bo jest to najgłębiej ich skrywana tajemnica.

Oczywiście ktoś może uznać że pisze tu brednie i na pewno tacy się trafią ale czemu bym miał tego nie pisać jak jest w tym ciut sensu.

Mam firmowego S5. Telefon za młody nie jest, a mimo to dostał aktualizację do 6.
Gdyby wszystko w MIUI działało jak należy, nie trzeba by aktualizować co tydzień, ale jak można przeczytać wielokrotnie na tym forum, na jakiejś wersji coś nie działa, naprawiają to w następnej, psując jednocześnie kolejne rzeczy. I tak w kółko.

51 minut temu, Nezumi napisał:

Mi5.. i szukajka i pobieranie przez przeglądarkę działa normalnie...

Polecam psychiatrę... lub jakieś szkolenia z czytania ze zrozumieniem... bo to się już słabo człowiekowi robi, jak czyta brednie pokroju cytowanego wyżej tekstu... Zbieraj, zbieraj, potem płacz, że Ci po miesiącu walnął "super uper duper sramoled" i Samsung Ci go nie chce naprawić, bo... "to taki nowy dodatek, tak ma być, wypchaj się pan".

@Nezumi, kulturalniej poproszę. Moderator czy nie, ale netykieta obowiązuje. Psychiatrę, to sobie możesz...
A co masz do "sramoledów" (kolejny wulgaryzm? może sobie warna dasz?)? Jak walnie ci w czasie gwarancji, to ci wymienią, i se mogą pomarudzić, ale tak jest i basta (akurat miałem paręnaście razy przyjemność z serwisem Samsunga (w firmie mamy tego kilkadziesiąt sztuk) i jestem z ich serwisu bardzo zadowolony). A jak mi walnął Mi4c, niestety o ziemię, to musiałem szybkę wymieniać w pewnym serwisie w Wawie. Tak mi wymienili, że lepiej nie mówić, np. D2TW działa, ale tylko w górnej połowie ekranu. A ciekawe co bym zrobił, gdyby to była naprawa gwarancyjna? Wysłać do gościa na alledrogo, albo do Chin. Aż boję się myśleć o czymś takim.

• Like 4

Z xiaomi i miui mam rok czasu doczynienia. Niestety zauważam również i potwierdzam głosy mówiące że z tymi aktualizacjami z czasem "coś" się popsuło. Na Mi3 siedziałem długi czas na jednym romie- 5.11.x, obecnie na Redmi Pro siedzę na 6.12.1. Są względnie pozbawione bugów. Może i człowiek miałby ochotę zrobić sobie raz na czas jakiś update, chociażby dla samego zaspokojenia swojej próżnej natury ale jak czytam te wątki co tydzień to istotnie 3/4 tematu to litanie co komu i na jakim modelu nie działa. Aż strach cokolwiek wrzucać, telefonu używam dużo w pracy, potrzebne mi GPSy, blutufy, normalny dialer i optymalna praca na baterii. Jak czytam te wyliczanki niedziałających rzeczy, bugów które pojawiły się i problemów z którymi ludzie nie mieli styczności przed updatem to z tygodnia na tydzień odwlekam aktualizacje i chyba tak już zostanie... Aczkolwiek wątki cotygodniowe wiernie śledzę i z nadzieją czekam na ten złoty rom który wszyscy będą chwalić i nikt nie będzie skarżył się na bugi =)

• Like 2

18 minut temu, drobney napisał:

@Nezumi, kulturalniej poproszę. Moderator czy nie, ale netykieta obowiązuje. Psychiatrę, to sobie możesz...
A co masz do "sramoledów" (kolejny wulgaryzm? może sobie warna dasz?)? Jak walnie ci w czasie gwarancji, to ci wymienią, i se mogą pomarudzić, ale tak jest i basta (akurat miałem paręnaście razy przyjemność z serwisem Samsunga (w firmie mamy tego kilkadziesiąt sztuk) i jestem z ich serwisu bardzo zadowolony). A jak mi walnął Mi4c, niestety o ziemię, to musiałem szybkę wymieniać w pewnym serwisie w Wawie. Tak mi wymienili, że lepiej nie mówić, np. D2TW działa, ale tylko w górnej połowie ekranu. A ciekawe co bym zrobił, gdyby to była naprawa gwarancyjna? Wysłać do gościa na alledrogo, albo do Chin. Aż boję się myśleć o czymś takim.

Polecam lekturkę: http://www.wykop.pl/ramka/2413038/samsung-czyli-jak-wada-staje-sie-cecha/

Ja tam wulgaryzmów nie widzę, ale jeżeli dla Ciebie dodanie przedrostka "sr" do "amoled" jest wulgaryzmem, to powodzenia życzę. Wybacz, ale głupie posty, jest tylko głupia odpowiedź, proste. Kupiłeś na allegro? Twój problem. Naprawiałeś w Wa-wie zamiast u Acida? Ponownie, TWÓJ PROBLEM. Sam popełniasz błędy, a potem obarczasz nimi... telefon? God damn it. Gdzie ten świat zmierza....

@santos Bo odkąd pojawiła się oficjalna dystrybucja, pojawiło się też więcej użytkowników, którzy zielonego pojęcia nie mają, jak korzystać z Xiaomi, a co za tym idzie, wypłakują swoje żale, 90% błędów (wartość "strzelona", aby pokazać ogrom "problemu"), które zgłaszają, jest z ich własnej winy.

• Like 4

Pytanko, zniknął już dzwonek narastający w Redmi 3S, czy dalej ten bug(?) egzystuje?

Bo tak poza tym, to w sumie nie mam powodów do aktualizacji.

Ja nie wiem co Wy się tak oburzacie, jak chce zmienić na Samsunga, niech zmienia. Przynajmniej będzie jeden delikwent mniej narzekający, bo na wersji ROZWOJOWEJ (o zgrozo!) są jakieś błędy. 

Na Samsungu dostanie jedną, maks dwie aktualizacje, które zapewne spowolnią telefon. Z resztą na innych forach najczęściej jest napalanie się, że ooo nowa wersja andka, po czym aktualka wyjdzie i na forach jest narzekanie, że spowalnia telefon, że jak wrócić do poprzedniej wersji.

W Miui przynajmniej coś się dzieje i jest do wyboru do koloru aktualizacji i można sobie wybrać, która najlepiej chodzi i siedzieć na niej do usranej śmierci, bo przecież AKTUALIZACJE NIE SĄ OBOWIĄZKOWE.

Z ciekawostek, rodzice mają tablet lenovo, wyszła ostatnio aktualizacja do androida 6, zaktualizowali i co, lenovo spieprzyło autoobracanie ekranu, downgradu zrobić się nie da, poza tym po dniu od aktualizacji tablet sam zaczął się włączać i wyłączać aż złapał bootloopa i wylądował na gwarancji. Więc śmiech mnie bierze jak Ci co mówią, że kupując "markowe" telefony nie są betatesterami.

...

Ha jeszcze, proponuję tym co narzekają na jakość Xiaomi, nie porównywać ich z flagowcami typu Mi4c VS S7, tylko z jakimś odpowiednio cenowym telefonem typu, no nie wiem co można za 500-600zł kupić MyPhona czy innego Kruger & Matza (?) i dopiero się zastanowić, czy to Xiaomi jest aby na pewno takie złe.

Edited by RegimeOfTerror
  • Like 5

Gadanie i gadanie... Jest niezadowolony to niech sobie będzie. Sam mam na podorędziu Nota3 i używam jako tabletu na którym oglądam telewizję w kiblu... Duże to to i się zastanawiam jak mogłem tego kiedyś używać.

Pytanie do użytkowników Mi5. Próbowaliści już gps? ;)

A z drugiej strony na to wszystko patrząc... Przesiadamy się na Androida7. Dużo rzeczy podejrzewam będzie długo nie tak. Acid kiedyś napisał, że wszystko jest inaczejczy czy coś w tym stylu. Kto chce niech testuje. Kto chce mieć wersję z najmniejszą ilością problemów to niech się wróci do 6.11.10 (dla mnie przynajmniej najbardziej stabilny). Ja tak zrobiłem jak się sparzyłem i czekam cierpliwie na jakąś solidną wersję 7. Marudy jedne co to do cholery wszystko chcą mieć naj, ale nie przeczyta co napisali na stronie:

"Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„."

Acid - polecam dołączać tą informację również na forum przy każdej nowej wersji.

Edited by zimex

@zimex U mnie GPS działa ok, znaczy, działał cały czas, więc nie wiem na ile przydatne to info :P.

Tutaj ogólnie nie chodzi o samego szajsunga jako takiego, ale o wywyższanie "markowego" (przecież Xiaomi to też marka, firma, jakby nie patrzeć...), bo niby lepsze od Xiaomi (tani szajs z chin przecież, c'nie?). Nie ma producenta idealnego, ale gadanie, jakoby Samsung ze swoim podejściem i serwisem był lepszy od Xiaomi.... aż mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera od takich bzdur... i zazwyczaj jeszcze jedynym argumentem za Szajsungiem jest... <Werble> Amoled... Najbardziej awaryjny wyświetlacz jaki powstał...

• Like 3

1 minutę temu, slimdick napisał:

Wszystkie wpisy w tym wątku dotyczą MIUI 7.1.12 ?

Sent from my Mi-4c

Ale ja zapytałem o GPS ;)

7 minut temu, Nezumi napisał:

@zimex U mnie GPS działa ok, znaczy, działał cały czas, więc nie wiem na ile przydatne to info :P.

Mało... Ktoś inny?

4 minuty temu, Marcin_89 napisał:

Przygotowują nową wersję Androida dla RedmiNote 3 może? 

Raczej bym na to nie liczył.

8 minut temu, slimdick napisał:

Wszystkie wpisy w tym wątku dotyczą MIUI 7.1.12 ?

Sent from my Mi-4c

Tematy z aktualizacji zawsze rządziły się... swoimi prawami... O ile rozmowa prowadzona jest na temat Xiaomi i zawiera przydatne informacje, to... cóż... 

• Like 1

47 minut temu, RegimeOfTerror napisał:

Ja nie wiem co Wy się tak oburzacie, jak chce zmienić na Samsunga, niech zmienia. Przynajmniej będzie jeden delikwent mniej narzekający, bo na wersji ROZWOJOWEJ (o zgrozo!) są jakieś błędy. 

Na Samsungu dostanie jedną, maks dwie aktualizacje, które zapewne spowolnią telefon. Z resztą na innych forach najczęściej jest napalanie się, że ooo nowa wersja andka, po czym aktualka wyjdzie i na forach jest narzekanie, że spowalnia telefon, że jak wrócić do poprzedniej wersji.

W Miui przynajmniej coś się dzieje i jest do wyboru do koloru aktualizacji i można sobie wybrać, która najlepiej chodzi i siedzieć na niej do usranej śmierci, bo przecież AKTUALIZACJE NIE SĄ OBOWIĄZKOWE.

Z ciekawostek, rodzice mają tablet lenovo, wyszła ostatnio aktualizacja do androida 6, zaktualizowali i co, lenovo spieprzyło autoobracanie ekranu, downgradu zrobić się nie da, poza tym po dniu od aktualizacji tablet sam zaczął się włączać i wyłączać aż złapał bootloopa i wylądował na gwarancji. Więc śmiech mnie bierze jak Ci co mówią, że kupując "markowe" telefony nie są betatesterami.

...

Ha jeszcze, proponuję tym co narzekają na jakość Xiaomi, nie porównywać ich z flagowcami typu Mi4c VS S7, tylko z jakimś odpowiednio cenowym telefonem typu, no nie wiem co można za 500-600zł kupić MyPhona czy innego Kruger & Matza (?) i dopiero się zastanowić, czy to Xiaomi jest aby na pewno takie złe.

SZACH MAT.I to jest prawidłowa i celna uwaga.Miałem samsungi i honora,pieprzyć ich.Z xiaomi i miui dostałem to co najlepsze może być w tego typu sprzętach.I aby tak dalej...

Przygotowują nową wersję Androida dla RedmiNote 3 może? 

Przecież dopiero dostał 6.0.1... Nie licz na 7 szybko. Najlepiej wcale

XRN3P & Tapatalk

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Polecam lekturkę: http://www.wykop.pl/ramka/2413038/samsung-czyli-jak-wada-staje-sie-cecha/

Ja tam wulgaryzmów nie widzę, ale jeżeli dla Ciebie dodanie przedrostka "sr" do "amoled" jest wulgaryzmem, to powodzenia życzę. Wybacz, ale głupie posty, jest tylko głupia odpowiedź, proste. Kupiłeś na allegro? Twój problem. Naprawiałeś w Wa-wie zamiast u Acida? Ponownie, TWÓJ PROBLEM. Sam popełniasz błędy, a potem obarczasz nimi... telefon? God damn it. Gdzie ten świat zmierza....

@santos

Co do linku, to przeczytam później, bo wyjeżdżam. Ale CCS omijam z daleka od jakiegoś czasu. Samsungi wożę do serwisu na Andersa, i póki co mogę ten serwis polecić.

Pierwsze co zrobiłem, to kontakt z serwisem Acida. Dostałem odpowiedź, że Mi4c nie robią :( Musiałem szukać gdzieś indziej.

Jak pisałem o pewnych "pacanach" i ich kolorze skóry, to oskarżyłeś mnie o napaść na tle rasowym, a tutaj nie widzisz wulgaryzmów? OK. Jadę do psychiatryka.

1 godzinę temu, RegimeOfTerror napisał:

...

Wielokrotnie instalowałem wersje stabilne z nadzieją, że będą pozbawione błędów. Nic z tego :(

Nie pamiętam już, ale na S5, które mam od prawie 2 lat (od roku leży w szufladzie, odkąd kupiłem Mi4c), było w tym czasie kilka aktualizacji, wszystkie oczywiście OTA, bez żadnych kombinacji. Po żadnej nie było jakichkolwiek problemów. Po prostu po co tak często poprawiać coś, co dobrze działa?

Zgadza się, aktualizacje nie są obowiązkowe, ale jeżeli ciągle, zarówno w wersjach rozwojowych, jak i niestety stabilnych, jest kupa niedociągnięć, to co ma na to poradzić użytkownik, który kupił telefon do pracy/rozrywki, ale musi ciągle walczyć z niedoróbkami programowymi (nie powiem, ale jeżeli chodzi o hardware, to Mi4c jest wg mnie lepszy od takiej S5 choćby).

Zawsze porównywałem Mi4c z tym właśnie służbowym S5. Do S7 nie porównuję, bo nie ma co porównywać.

Edited by drobney
  • Like 1

40 minut temu, Uri0550 napisał:

Przecież dopiero dostał 6.0.1... Nie licz na 7 szybko. Najlepiej wcale

XRN3P & Tapatalk

Raczej nie, bo ja cały czas mam 5.0.2  LRX22G

4 godziny temu, Setti napisał:

Hejka chłopaki, romik działa świetnie na Redmi note 3 pro. Ostatnio do tego wgrałem modyfikacje z miui.com która jest portem aparatu z oppo do rn3p i zauważyłem że telefonik odrazu łapie szybko łapie Focusa i zdj wydają się ciut lepsze 094c4b1b31ebe8389b1e8c6a9c8fffda.jpg robione wieczorem przy lampie pokojowej, jakby tak przerobić aplikacje od aparatu z tym modem?

da radę coś takiego do redmi 4 pro? dasz linka do tego czegoś z miui.com? jakoś mi się wydaję że te foty z redmi 4 pro nie są zbyt dobre.

3 godziny temu, galakty napisał:

No dobra, ale Mi4C kupisz za 500 zł a S7 za ile? Coś dziwnego w tym, że droższy telefon jest lepszy? Nie bardzo rozumiem, chociaż nic nie piłem jeszcze ;)

I tak, osobiście gdyby mnie było stać to bym kupił S7, bo ma boski aparat, ale żyjemy gdzie żyjemy i znajdź mi konkurencję z dobrym softem i bebechami w cenach Xiaomi - nie ma. 

A co powiesz o Mi5. Przecież jak wychodził, to kosztował ok. 2000zł (z tego co pamiętam). A ile jest z nim ciągle problemów?

Przecież gdyby, jak niektórzy piszą, "markowy" telefon tak działał, to byłby to skandal globalny i smród na miesiące pozostał.

Ja po prostu znam chińską mentalność. Byłem tam kilkukrotnie, z wieloma firmami współpracuję od kilkunastu lat i wiem, jakie podejście ma Chińczyk. Podam przykład, zamawiamy sprzęt za $20000 i dostajemy prawie coś takiego samego, co zamawialiśmy, ale jednak jest to inne, bo Chińczyk wie, że takie coś bardziej nam jednak odpowiada. I ciężko mu przetłumaczyć, że dostaliśmy towar inny od zamawianego. Tak samo jest z aktualizacjami, oni wiedzą lepiej i basta.

Edited by drobney
  • Like 3

Przed chwilą, drobney napisał:

A co powiesz o Mi5. Przecież jak wychodził, to kosztował ok. 2000zł (z tego co pamiętam). A ile jest z nim ciągle problemów?

Przecież gdyby, jak niektórzy piszą, "markowy" telefon tak działał, to byłby to skandal globalny i smród na miesiące pozostał.

Ciekawe. Bo o wybuchającym Samsungu już się w sumie nie mówi. 

I cena premierowa niebardzo mnie obchodzi. 

2 godziny temu, Nezumi napisał:

@santos Bo odkąd pojawiła się oficjalna dystrybucja, pojawiło się też więcej użytkowników, którzy zielonego pojęcia nie mają, jak korzystać z Xiaomi, a co za tym idzie, wypłakują swoje żale, 90% błędów (wartość "strzelona", aby pokazać ogrom "problemu"), które zgłaszają, jest z ich własnej winy.

Nezumi, sory ale chrzanisz. Użytkownicy "pojęcia nie mają jak korzystac z xiaomi"??? A że niby co, do ich obsługi potrzeba mieć wiedzę taką jak do promu kosmicznego? Jak mam się posługiwać nawigacją skoro GPS nie łapie mi fixa? Jak mam wstać rano kiedy mimo nastawienia bidzika ten nie zadzwoni? Jak mam się nie wkurzac kiedy podczas połączenia przychodzącego nie wyświetla mi się zdjęcie osoby i nie mruga dioda mimo że jedno i drugie ustawialem? (owe przykłady mnie nie dotyczą, zasłyszane w wątkach o update). To po pierwsze.

Po drugie- gadanie że ktoś nie czyta że zrozumieniem i dlatego nie umie zrobić aktualizacji jest też o kant doopy potluc. Skoro ktoś (czytając uważnie tutorial lub nie) aktualizacje zrobił lub wgral nowy rom i PROCES ZAKOŃCZYŁ SIE SUKCESEM to nie ważne czy na xiaomi się zna czy nie. Rom jest wgrany? Jest. Nie da się wgrać romu tak żeby pewne funkcje nie działały. Albo robię to źle (bo nie przeczytałem tutoriala i walnalem gafę) i wtedy gówno wgram i ucegle telefon albo wgram go z powodzeniem, proces zakończy się sukcesem i oczekuję że będzie toto działało jak należy. To że są bugi to nie wina "nieumiejetnego" wgrania romu albo nieumiejetnego posługiwania się xiaomi tylko tego że owe bugi są już w romie...

Żeby nie było, nie naskakuje na xiaomi, Miui czy chłopaków z Miui Polska. Sam pozostaje wierny marce, polecam znajomym i ja nie zamierzam zmieniać. Poprostu stwierdzam że od dłuższego czasu aktualizacje są niespecjalnie udane, mają mnóstwo błędów i miast robić update co tydzień zgoła lepiej jest znaleźć ten jeden udany i na nim siedzieć. Chyba że ktoś ma dużo nerwów do błędów i może pozwolić sobie na niedzialanie wszystkich funkcji.....

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.