Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

U mnie, po instalacji, jak po raz pierwszy wchodziłem w jakąkolwiek aplikacje to każda prosiła o dostęp do NFC.

Norma czy bug?

MI5

53 minuty temu, max35 napisał:

ROOT na telefonie Redmi 2 Pro

Po zainstalowaniu tej paczki ZIP -Super SU przez TWRP co muszę dalej zrobić?

UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323 

@max35 pojawiła Ci sie aplikacja SuperSU?

Edited by george1255

26 minut temu, george1255 napisał:

@max35 pojawiła Ci sie aplikacja SuperSU?

Po zainstalowaniu paczki ZIP  z SuperSU i Uruchomieniu systemu oraz   pojawieniu się SuperSU na telefonie ,nic tam , nie przestawiać ,ustawiać?

root już będzie zainstalowany na telefonie?

Mi5 - w jaki sposób mogę zrobić downgrade z najnowszego ROMu do ostatniej wersji która była jeszcze z androidem 6? Czy po tym jak zrobiłem update TWRP żeby wgrać androida 7 musiałbym teraz zrobić też downgrade TWRP?

Po zainstalowaniu paczki ZIP  z SuperSU i Uruchomieniu systemu oraz   pojawieniu się SuperSU na telefonie ,nic tam , nie przestawiać ,ustawiać?

root już będzie zainstalowany na telefonie?

Tak. Root będzie. Możesz dodatkowo zaktualizować Supersu do najnowszej wersji w sklepie. Po aktualizacji jest wymagana aktualizacja binarek z poziomu aplikacji.

Tapatalk - Xiaomi Redmi Note 4 Prime

24 minuty temu, Vognar napisał:

Mi5 - w jaki sposób mogę zrobić downgrade z najnowszego ROMu do ostatniej wersji która była jeszcze z androidem 6? Czy po tym jak zrobiłem update TWRP żeby wgrać androida 7 musiałbym teraz zrobić też downgrade TWRP?

Nie, TWRP zostaw najnowsze.

Spróbuj po prostu przywrócić kopię z TWRP (zakładam, że ją zrobiłeś na wersji 6.11.10). To się może udać. Choć nie musi. Niektórzy zgłaszali problemy.

Więc jak się nie uda, wtedy wgraj Mi-Flash-em ROM china-dev 6.11.10 (ew. nieco starszy), zniknie TWRP, więc w kolejnum kroku je zainstaluj przez fastboot (to najnowsze, nie ma powodów, aby sięgać po starsze), potem zainstaluj czysty system MIUI EU 6.11.10, a na koniec dopiero na niego przywróć swoją kopię z TWRP. A jeszcze lepiej – nie przywracaj kopii, pobież z chmury kontakty i podstawowe takie tam, a resztę ręcznie ustaw sobie od nowa.

Na koniec – jeszcze raz zainstaluj już zainstalowany ROM EU 6.11.10 (już bez żadnych wipe oczywiście). Ten magiczny i pozornie bezsensowny zabieg bywa lekarstwem na różne dziwne problemy, a o ile wiem, nie ma żadnych działań ubocznych.

A, na sam koniec - wgraj łatkę na OIS i wykonaj jego kalibrację. A potem dołącz do naszego kółka modlitewnego – w tym półroczu modlimy się o przywrócenie 30 fps w 4K w Mi5. :)

Edited by latet

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

A czemu ma byc niezgodne. Musisz tylko o tym poinformowac rozmowce na samym poczatku ze rozmowa jest nagrywana itp i jesli nie wyraza na to zgody przerywa polaczenie. Tak jak sie to ma w bok.

Jeżeli jesteś użytkownikiem prywatnym to nie masz obowiązku informować rozmówcy o nagrywaniu - reszta tutaj niebezpiecznik.pl

Edited by djs

25 minut temu, latet napisał:

Nie, TWRP zostaw najnowsze.

Spróbuj po prostu przywrócić kopię z TWRP (zakładam, że ją zrobiłeś na wersji 6.11.10). To się może udać. Choć nie musi. Niektórzy zgłaszali problemy.

Więc jak się nie uda, wtedy wgraj Mi-Flash-em ROM china-dev 6.11.10 (ew. nieco starszy), zniknie TWRP, więc w kolejnum kroku je zainstaluj przez fastboot (to najnowsze, nie ma powodów, aby sięgać po starsze), potem zainstaluj czysty system MIUI EU 6.11.10, a na koniec dopiero na niego przywróć swoją kopię z TWRP. A jeszcze lepiej – nie przywracaj kopii, pobież z chmury kontakty i podstawowe takie tam, a resztę ręcznie ustaw sobie od nowa.

Na koniec – jeszcze raz zainstaluj już zainstalowany ROM EU 6.11.10 (już bez żadnych wipe oczywiście). Ten magiczny i pozornie bezsensowny zabieg bywa lekarstwem na różne dziwne problemy, a o ile wiem, nie ma żadnych działań ubocznych.

A, na sam koniec - wgraj łatkę na OIS i wykonaj jego kalibrację. A potem dołącz do naszego kółka modlitewnego – w tym półroczu modlimy się o przywrócenie 30 fps w 4K w Mi5. :)

Kurde, to nie brzmi najlepiej. Backup z andkiem 6.0 usunałem po tym jak zrobiłem backup na 7.0 (wersja 32gb - mało pamięci). Chyba pomęcze się jeszcze i może wreszcie wrócą pełne powiadomienia z Gmaila i brak problemów z gps w apce mapa turystyczna ;]

16 minut temu, Vognar napisał:

Kurde, to nie brzmi najlepiej. Backup z andkiem 6.0 usunałem po tym jak zrobiłem backup na 7.0 (wersja 32gb - mało pamięci). Chyba pomęcze się jeszcze i może wreszcie wrócą pełne powiadomienia z Gmaila i brak problemów z gps w apce mapa turystyczna ;]

Spokojnie, bez przesady...

Zajrzyj tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/21455-gps-na-mi5-pod-android-7-–-poprawka-do-przetestowania/

znajdziesz tam wskazówki nie tylko jak troche poprawić działanie GPS pond Andkiem 7, ale także są tam osoby, które skutecznie wróciły z Andka 7 do Andka 6, więc pytaj je o szczegóły tej operacji.

27 minut temu, latet napisał:

Spokojnie, bez przesady...

Zajrzyj tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/21455-gps-na-mi5-pod-android-7-–-poprawka-do-przetestowania/

znajdziesz tam wskazówki nie tylko jak troche poprawić działanie GPS pond Andkiem 7, ale także są tam osoby, które skutecznie wróciły z Andka 7 do Andka 6, więc pytaj je o szczegóły tej operacji.

Super temat, dzięki

Faken, u mnie po kolejnym ładowaniu nadal bez błędu BT. Jak i u mnie się pojawi to wracam do 6.12.1.
Co do diody to zacząłem traktować to jak ficzer - jak mój roczny syn budzi się w nocy to przynajmniej zielona dioda mnie nie drażni przy zasypianiu
Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Akurat z tą diodą to mi pasuje bo wiem kiedy się naładował

• Like 1

No i mam błąd z BT

No i mam błąd z BT Po podłączeniu słuchawek Bluedio pokazuje, że Bluetooth zużywa ponad 70% baterii.

Pytanie do użytkowników mi5s macie też tak że wyszukiwarka google zmienia się samoczynnie na chińską ? Już w dwóch poprzednich wersjach zgłaszałem ten błąd i jest niepoprawny... Chyba że chinole specjalnie to robią ?@acid będzie to kiedykolwiek naprawione ?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Nie nie będzie czy chinole tego specjalnie nie robią ? :-) to dlaczego tak się dzieje może to nie błąd ?

26 minut temu, steq20 napisał:

to dlaczego tak się dzieje może to nie błąd ?

Jakby to był błąd, to prawdopodobnie by wiedzieli dlaczego tak się dzieje. A że nie wiedzą, to nie jest to błąd. Fjuczer taki. ;)

54 minuty temu, Lex Luthor napisał:

No i mam błąd z BT emoji19.png Po podłączeniu słuchawek Bluedio pokazuje, że Bluetooth zużywa ponad 70% baterii.

no to błędu z bt ciąg dalszy. Trzeba będzie wrócić do wrześniowej aktu bo tam było oki. :(

Jakby to był błąd, to prawdopodobnie by wiedzieli dlaczego tak się dzieje. A że nie wiedzą, to nie jest to błąd. Fjuczer taki.

To Chinole sami grzebią mi telefonie ?
Skoro ustawiam aplikacje google to powinno tak zostać a nie co kilka godzin muszę zmieniać to ustawienie... Ja pier***

Jaki blad? Przeciez robisz update a domyslna wyszukiwarka jest ta chinska, wiec wiadomo ze wraca.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Chodzi Ci o update softu ? Co kilka godzin samoczynnie się zmienia na chiński więc nie robię żadnego update... Wczoraj się urodziłeś ?

• Like 2

Od dwóch aktualizacji nie działa automatyczna kopia zapasowa.

Faktycznie. U mnie też nie działa.

Tapatalk - Xiaomi Redmi Note 4 Prime

Może nie jest to jakiś duży bug ale zauważyłem, że na tej wersji czasami nie działa latarka. (Mi5 Pro)

Wysłane z Mi5 Pro.

11 godzin temu, MD13 napisał:

no to błędu z bt ciąg dalszy. Trzeba będzie wrócić do wrześniowej aktu bo tam było oki. :(

MD13 poczekaj :) 

China dev 7.1.19:

Fix - Error tips would not disappear when data recover in Weather
Fix - 
Bluetooth earphones battery status error
Optimization - Swipe up to remove a task in Recents

On 17.01.2017 at 6:05 AM, JohnnySonny said:

Ja mam problem z nagrywaniem połączeń przychodzących, które odbiorę za pomocą pływającego okna. Mam ustawione nagrywanie wszystkich połączeń, te jednak się nie nagrywają, trzeba to zrobić ręcznie. Ma ktoś na to radę?

Ja na to polecam ACR. Używam go od dawna i jest genialny - wart kupna. Są różne sposoby konfiguracji. Ja po każdej rozmowie mam monit czy zachować nagranie. Do tego ma możliwość np dodawania notatek itp: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr&hl=pl

PS: Dla chętnych - prawnie to wygląda tak http://maszprawo.org.pl/2015/02/czy-mozna-nagrywac-rozmowy-bez-zgody-rozmowcy/

MD13 poczekaj  
China dev 7.1.19:
Fix - Error tips would not disappear when data recover in Weather
Fix - 
Bluetooth earphones battery status error
Optimization - Swipe up to remove a task in Recents

Oby bo kurna to już tyle trwa.

Ktoś jeszcze ma problem z dymkami w msg? Za cholerę nie idzie tego ustawić albo robię coś źle, mam włączone pływające okna i powiadomienia i d*pa.

Na poprzednich wersjach działało normalnie

@max35 sprawdź w sklepie play czy SuperSU nie wymaga aktualizacji. Tak jak napisał kolega @0kti wchodzisz w później w SuperSU i aktualizujesz binaria. 

Pobierz sobie ze Sklepu Root Check'er i będziesz miał czarno na białym czy masz root'a. Do przeglądania plików root proponuję Root Browser.

Pisze priv, postaram się pomóc

Pozdro :)

8 minut temu, Redmi2 napisał:

A po jaka ciasna? Pytal sie czy cos trzeba przestawiac. Na mi maxie dziewczyny jest dalej wersja 2.65 i nie aktualizuje i wszystko dziala.

Warto mieć aktualne. Poza tym będzie o tym przypominać, więc lepiej to zrobić i mieć spokój.

A po co aktualizujesz MIUI? Siedź na MIUI7 skoro działa ;) 

40 minut temu, Redmi2 napisał:

A po jaka ciasna? Pytal sie czy cos trzeba przestawiac. Na mi maxie dziewczyny jest dalej wersja 2.65 i nie aktualizuje i wszystko dziala.

aktualizacja raczej nie zaszkodzi. A warto wyrabiać nawyk aktualizowania :)

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Np na redmi 2 siedzialem przez pol roku na tym samym dev, byl okres ze na mi max siedzialem tez na jednym.
Supersu caly czas ten sam instaluje na kazdym. Szukanie na sile aktualizacji? Tylko po co? Nie kazdy wgrywa dev jak my, sa tacy co im to nie potrzebne.
A pozatym nowe nie oznacza lepsze. Ilu tu ludzi siedzi np na starym tapatalku lub innych apkach bo bylo lepiej a miui aktualizuja? Co ma jedno z drugim wspolnego?
Miflash20160401 po co uzywax skoro mozna miec miflash20160830 lub 20161214? Przeciez sa nowsze? Mozna tak wymieniac.

Dobrze, ale nie pisz, że to bzdura. Jak ktoś chce niech aktualizuje binary z TWRP, jest? To niech skorzysta. Nie chce? To niech nie robi. Ale w niczym to nie przeszkadza i nic nie psuje, więc nie siej wszędzie swoich przekonań... Trochę to męczące się robi.

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

A popatrz na pytanie kolegi.. Pytal sie czy trzeba aktualizowac? Napisal ze mu nie dziala? Wasz dodatkowe kroki w kazdej dziedzinie robia sie meczace...

Dodatkowe kroki? Jak instalujesz inny supersu niż ten po xiaomi.eu to zalecane jest zaktualizowanie bibliotek. Sam program o to prosi! 

2265504c3777d2a9aa3570382ecc25cc.jpgf6ee8cc8efa0422f1acbfe450300138b.jpg
Co to może być? Pojawia mi się takie powiadomienie w nocy i włącza się gps. Nie da się usunąć tego powiadomienia, aż się włączy i wyłączy gpsa.

7 godzin temu, maciek253 napisał:

2265504c3777d2a9aa3570382ecc25cc.jpgf6ee8cc8efa0422f1acbfe450300138b.jpg
Co to może być? Pojawia mi się takie powiadomienie w nocy i włącza się gps. Nie da się usunąć tego powiadomienia, aż się włączy i wyłączy gpsa.

A to wyszukiwanie na górze zrzutu to jak aktywować?

Guest
This topic is now closed to further replies.