Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

Dobra ludziska ktoś mi wytłumaczy dlaczego po instalacji tego romu mam nagle chmurę XIaomi w wielkości 110GB !!! tak ni znacka ni znienacka. Wcześniej miałem 10 GB a tera urosło. Tak samo wskazuje na fonie jak i na stronie www.

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

Serio używacie chmury xiaomi? Dzieląc się z chińczykami Waszymi plikami?

eeeee TAK. A co wolisz innych, amerykanów itd a może prezesa PIS ???

• Like 4

Nie, wolę nie używać dobrowolnego dzielenia się swoimi plikami z przypadkowymi ludźmi zza mórz. Mam na nie dysk :) Dlatego tak mnie to dziwi, że ludzie piszą o zabezpieczeniach, a jednocześnie oddają swoje pliki osobom trzecim.

Dysk , dyskiem też trzymam tam pliki ale ostatnio właśnie chmura xioami uchroniła mnie przed porządnym opier...lem od żony jak z dysku cześć zdjęć córki zniknęła. Jak ja dziękowałem tym małym skośnym oczkom za synchronizację z chmurą XIoami ;)

Edited by MD13

9 minut temu, MD13 napisał:

Dobra ludziska ktoś mi wytłumaczy dlaczego po instalacji tego romu mam nagle chmurę XIaomi w wielkości 110GB !!! tak ni znacka ni znienacka. Wcześniej miałem 10 GB a tera urosło. Tak samo wskazuje na fonie jak i na stronie www.

To zachęta do zakupu większej przestrzeni, spójrz na ważność tego co dostałeś. A może nazbierałeś odpowiednio dużo punktów na en.miui bo punktami z forum też można płacić.

• Like 1

1 minutę temu, FromWP napisał:

To zachęta do zakupu większej przestrzeni, spójrz na ważność tego co dostałeś. A może nazbierałeś odpowiednio dużo punktów na en.miui bo punktami z forum też można płacić.

Ta , dokładnie do 14.2.2017r. Nie zwróciłem na to uwagi :)

2 minuty temu, sp4ubw napisał:

Hmm, mam 16 dysków 1TB i jakoś nic mi nie znika :)

No chyba że się robi porządek ( znaczy próbuje się ogarnąć foto bo od zarąbania tego jest z lustrzanki i 2 fonów ,część się powtarza) i się coś tak przez przypadek usunie. I weź się przyznaj, powodzenia ;)

• Like 1

4 minuty temu, sp4ubw napisał:

Nie, wolę nie używać dobrowolnego dzielenia się swoimi plikami z przypadkowymi ludźmi zza mórz. Mam na nie dysk :) Dlatego tak mnie to dziwi, że ludzie piszą o zabezpieczeniach, a jednocześnie oddają swoje pliki osobom trzecim.

żyjemy w takich czasach, że twoje niewrzucenie plików na serwery chińskie to akurat zmienia tyle co i nic. xioami.eu, global, china rom, cały android jeśli tylko ktoś by chciał to tam bez problemu wrzuca różne backdoory, trojany itd. Choć nie mówię że akurat oni to mogą robić to jednak jaki to dla nich byłby problem? żaden.
Ostatnio nawet w whatsaap znaleźli backdoora a fejsbook przyznał że to tak ma być :)

1 minutę temu, sp4ubw napisał:

Hmm, mam 16 dysków 1TB i jakoś nic mi nie znika :)

To ty masz dużo do ukrycia, 16 TB i widziałem przynajmniej jedno zdjęcia które mogło by być ciekawe dla 50% populacji (tej rodzaju męskiego).

@FromWP wprost przeciwnie, nie mam niczego do ukrycia :) Tyle, że RAWy zajmują swoje i przez lata się tego uzbierało :) Srednio tygodniowo zdjęcia zajmują mi około 30GB, w roku to daje półtora dysku :) Czasami więcej. Swoją drogą chyba nie ma takich chmur, żeby tyle dawali free.

• Like 1

1 minutę temu, sp4ubw napisał:

@FromWP wprost przeciwnie, nie mam niczego do ukrycia :) Tyle, że RAWy zajmują swoje i przez lata się tego uzbierało :) Srednio tygodniowo zdjęcia zajmują mi około 30GB, w roku to daje półtora dysku :) Czasami więcej. Swoją drogą chyba nie ma takich chmur, żeby tyle dawali free.

Ja po wywołaniu kasuję rawy i trzymam tylko jpegi z minimalną kompresją bo przez lata uzbierało by mi się chyba sporo więcej niż tobie. Ale w chmurze to się głownie trzyma to co z telefonu. 

• Like 1

@FromWP wprost przeciwnie, nie mam niczego do ukrycia Tyle, że RAWy zajmują swoje i przez lata się tego uzbierało Srednio tygodniowo zdjęcia zajmują mi około 30GB, w roku to daje półtora dysku Czasami więcej. Swoją drogą chyba nie ma takich chmur, żeby tyle dawali free.

A ty wiesz, że raw są po to by obronić foto, wyexportowac gotowe do druku i można raw usunąć?

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

• Like 1

3 minuty temu, JusTQL napisał:

A ty wiesz, że raw są po to by obronić foto, wyexportowac gotowe do druku i można raw usunąć?

On chyba wie do czego służą rawy, ale lubi wszystko mieć.

@JusTQL, no zobacz, pewnie nie wiem :P A nei pomyślałeś, że trzymać mogę też PSD, które nierzadko ważą po Gigabajcie jedno? :) Wiadomo, że część rawów leci bo nie są potrzebne ale część zostaje, PSDki też. To zajmuje miejsce. Tyle, że robimy mega off topic.

@JusTQL, no zobacz, pewnie nie wiem A nei pomyślałeś, że trzymać mogę też PSD, które nierzadko ważą po Gigabajcie jedno? Wiadomo, że część rawów leci bo nie są potrzebne ale część zostaje, PSDki też. To zajmuje miejsce. Tyle, że robimy mega off topic.

Tego tygodnia i tak już nic nie uratuje.

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

• Like 2

@JusTQL, Fakt :):)

To żeby wrócić do tematu :) W Redmi Pro ludzie nie narzekają, wprost przeciwnie, piszą, że poprawiło się DT2W i działa teraz tak jak powinno czyli wystarcza muśnięcie wyświetlacza.

Tak jak na filmie:

Edited by sp4ubw

57 minut temu, Acid napisał:

Nigdy też nie zostało to udowodnione, że kilka ntp w czymś pomaga. A polecenie nie działa. Nie ma go w pakiecie busyboxa.

Jeśli jest tam NTP to pomaga bo to jego podstawowa funkcja, za wiki:

" Technologia NTP nabiera dopiero szczególnego znaczenia przy stosowaniu wielu źródeł czasu jednocześnie. Uruchamiany jest wtenczas specjalny algorytm analizy statystycznej czasu oparty na metodzie DTS opracowanej pod koniec lat 70. na Uniwersytecie w Delaware dla potrzeb obronnych USA i NASA. Algorytm ten pozwala na statystyczne obliczenie czasu wypadkowego pochodzącego z wielu źródeł i uwzględnia asymetrię łącz telekomunikacyjnych i związanego z tym czasu transportu protokołu TCP/IP. W latach 90. metoda ta została rozszerzona i nazwana metodą NTP, wprowadzając funkcjonalność automatycznego wykrywania i eliminowania dostawców tzw. fałszywego czasu (ang. falsetickers). "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Network_Time_Protocol

W busyboxie u siebie też widziałem, że nie ma jak sprawdzić synchronizacji czasu, z ciekawości jeszcze poszukam jak to jest zrobione w Andku 7, może coś zmienili lub pozbyli się NTP na rzecz pobierania czasu od operatorów tylko?

Guest dobot

Cześć, ja na swoim R3Pro mam od kilku wydań problem z drukowaniem na drukarce HP przez WiFi. Próbowałem już trochę aplikacji i bez zmian.

Może ktoś też to miał i już udało mu się ogarnąć temat ?

51 minut temu, sp4ubw napisał:

To żeby wrócić do tematu :) W Redmi Pro ludzie nie narzekają, wprost przeciwnie, piszą, że poprawiło się DT2W i działa teraz tak jak powinno czyli wystarcza muśnięcie wyświetlacza.

Tak jak na filmie:

Pięknie działa. Ciekawe, czy jak zasłonięty byłby czujnik zbliżeniowy i wyłączone Przypadkowe użycie (Pocket dials), czy też by odblokowywało, czy jednak nie.

Od dwóch lub trzech aktualizacji nie dostaje powiadomień z mbanku. Wszystkie ustawienia sprawdzone tylko ręczna synchronizacja daje powiadomienia. Jak to jest u Was ?

Witajcie.

Jak rozwiązaliście problem znikających z ustawień po ponownym uruchomieniu telefonu dymków czatu facebookowego messangera? Dodam, że ten problem mam od samego początku posiadania telefonu, to nie wina aktualizacji :(

Edited by Young horny

Sądząc po ilości postów na forum to sam początek posiadania telefonu to tak 2 aktualizacje temu... ;)

Edited by mgreta36

Ja mam problem z nagrywaniem połączeń przychodzących, które odbiorę za pomocą pływającego okna. Mam ustawione nagrywanie wszystkich połączeń, te jednak się nie nagrywają, trzeba to zrobić ręcznie. Ma ktoś na to radę?

I ciapa ,problem z bt na mi note ciągle jest b99acac94e7500ba1cd8d4c071422d34.jpg

P.s. dioda po naładowaniu gaśnie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Czterdziesci kilka stron o niczym. Ktos mi napisze jakie sa bugi na tej wersji na R3s. Dialer naprawiony? Bateria ok?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

15 godzin temu, Acid napisał:

Ten test to taki sam test jak z aplikacji z Google play. Nie ma tam magii żadnej. U mnie też działa jak sobie w tym robię diagnostykę. Ale tu chodzi o fixy lokalizacji a nie samo działanie GPS. To działa.

Wysłane z mojego MI 5

FIXy są. Niestety pospieszylem sie z ogloszeniem szczęścia. Fixy są, ale dokladnosc lokalizacji jest  na poziomie 2000-3000m w czasie jazdy autem:(  Na trasie 40km nie udało się zejsc ponizej 1000m. Dramat.

Screenshot_2017-01-16-16-14-30-654_com.chartcross.gpstest.png

Edited by bikej

I ciapa ,problem z bt na mi note ciągle jest b99acac94e7500ba1cd8d4c071422d34.jpg

P.s. dioda po naładowaniu gaśnie.

Faken, u mnie po kolejnym ładowaniu nadal bez błędu BT. Jak i u mnie się pojawi to wracam do 6.12.1.

Co do diody to zacząłem traktować to jak ficzer - jak mój roczny syn budzi się w nocy to przynajmniej zielona dioda mnie nie drażni przy zasypianiu

12 godzin temu, sp4ubw napisał:

Tak jak na filmie:

Faktycznie znacznie się to poprawiło:) Na filmiku widać, że koleś też wygasza ekran kliknięciem. Ja posiłkuje się zew. programem double tap screen off, ale jakoś dziwnie działa.... Ktoś ma namiary na jakiś  lepszy, albo gdzie to ustawić w telefonie bo chyba jestem ślepy:p

4 godziny temu, JohnnySonny napisał:

Mam ustawione nagrywanie wszystkich połączeń

Tak z czystej ciekawości – czy to jest zgodne z prawem w Polsce/EU?

22 minuty temu, chaos666 napisał:

Ktoś ma namiary na jakiś  lepszy, albo gdzie to ustawić w telefonie bo chyba jestem ślepy:p

A nie wystarcza ci wyciągnięcie przycisku wyłączającego z Miui? Do wyłączenia niczego więcej nie potrzeba, a jak go umieścisz w dolnym pasku ikon to będzie na wszystkich pulpitach. Co innego wybudzenie uśpionego, szczególnie jak telefon ma czytnik palca z tyłu, albo go nie ma.

blokada.jpg

Edited by FromWP

22 minuty temu, latet napisał:

Tak z czystej ciekawości – czy to jest zgodne z prawem w Polsce/EU?

Na ulicy możesz kogoś nagrać, nawet policjanta. 

BOk to co innego, błagam... Tam musisz nagrywać, by potem jak przyjdzie reklamować to puścić mu rozmowę, że się zgodził na warunki itp. Chyba jak dzwonisz do weterynarza to go nie informujesz, że nagrywasz? 

12 minut temu, FromWP napisał:

A nie wystarcza ci wyciągnięcie przycisku wyłączającego z Miui? Do wyłączenia niczego więcej nie potrzeba, a jak go umieścisz w dolnym pasku ikon to będzie na wszystkich pulpitach. Co innego wybudzenie uśpionego, szczególnie jak telefon ma czytnik palca z tyłu, albo go nie ma.

blokada.jpg

Bardzo się przyzwyczaiłem do tego mając kilka lg. Wolę kliknięcie niż guzik-narazie jadę na double tap screen off

@chaos666 zmień launcher na nova i miej to w nim od razu. Człowiek z filmiku ma nova launcher w wersji 5.0.1 :P A jak lubisz wygląd launchera MIUI to możesz taki motyw sobie wrzucić i będzie tak samo tyle, że z gaszeniem ekranu.

ROOT na telefonie Redmi 2 Pro

Po zainstalowaniu tej paczki ZIP -Super SU przez TWRP co muszę dalej zrobić?

UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323 

Guest
This topic is now closed to further replies.