Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

17 minut temu, santos napisał:

O, jedyny jak się okazuje bug, który dotyczy także mnie, mam identyczna sytuację ale u mnie pomaga włączenie i wyłączenie WiFi i po tym dane pakietowe włączają się prawidłowo.

Niemniej to że pozostałe błędy mnie nie dotyczą nadal podtrzymuje wersję że nie są one w każdym przypadku wina złego użytkowania. To siedzi w romie. A gadanie jak Nezumi że przecież ja mam 5 różnych xiaomi od dwóch lat i żadnego błędu więc chrzanicie i to wasza wina jest delikatnie mówiąc conajmnoej nie na miejscu. Gdyby raz na rok jedna osoba zgłosiła dany problem to może i tak ale jeśli co wydanie nowego romu ten sam błąd (niechby np z GPS czy dioda) wystepuje u 5o różnych osób to co, wszyscy oni źle przeprowadzili upgrade??

Pewnie źle klikasz guzik :///

Nie wiem ale ja tam żadnych problemów z netem mobilnym nie mam i nigdy nie miałem. Na Mi Note i Redmi 3 wszystko lata także nie wiem w czym problem. W sumie to drobnostka także nie rozumiem o co wogólę ten krzyk.

Edited by maxraf21

Mam rn2 17 miesięcy,aktualizowałem go co tydzień,teraz dodatkowo od 4 miesięcy aktualizuję rn3 kate(oba na romie miuipolska) i jak czytam o problemach użytkowników tel.xiaomi to nie mogę uwierzyć,że są aż takie bugi.U mnie jest tak - na obu w/w telefonach od zawsze(ciągle) mam aktywowane wi-fi,mobilny,bt,gps,potrzebne alarmy do budzenia,jedynie nie aktywuję oszczędzania baterii.I nigdy nie miałem najmniejszych problemów z tymi telefonami,czyli wychodzę z domu - od razu przełącza się na  4g,wchodzę do auta - gps jest,opaska,słuchawki - bt jest,alarmy nie zawodzą,głos dzwoniących idealny i odwrotnie,powiadomienia przychodzą szybciej jak na laptopa(np.gmail)Tak że nie wiem czy to możliwe że akurat ja mam takie szczęście z tymi telefonami:-)

Edited by Zenon

5 minut temu, Zenon napisał:

Mam rn2 17 miesięcy,aktualizowałem go co tydzień,teraz dodatkowo od 4 miesięcy aktualizuję rn3 kate(oba na romie miuipolska) i jak czytam o problemach użytkowników tel.xiaomi to nie mogę uwierzyć,że są aż takie bugi.U mnie jest tak - na obu w/w telefonach od zawsze(ciągle) mam aktywowane wi-fi,mobilny,bt,gps,potrzebne alarmy do budzenia,jedynie nie aktywuję oszczędzania baterii.I nigdy nie miałem najmniejszych problemów z tymi telefonami,czyli wychodzę z domu - od razu przełącza się na  4g,wchodzę do auta - gps jest,opaska,słuchawki - bt jest,alarmy nie zawodzą,głos dzwoniących idealny i odwrotnie,powiadomienia przychodzą szybciej jak na laptopa(np.gmail)Tak że nie wiem czy to możliwe że akurat ja mam takie szczęście z tymi telefonami:-)

Nie tylko Ty. Ja tez tak mam :)

• Like 1

Odnosząc się do mojego wcześniejszego posta oto chodźi że na karcie Play wszystko działa idealnie a na rbm(Play) problem z połączeniem przychodzącymi ja tego nie potrafie wytłumaczyć jedną sieć.

Edited by Snajper

8 minut temu, maxraf21 napisał:

Nie wiem ale ja tam żadnych problemów z netem mobilnym nie mam i nigdy nie miałem. Na Mi Note i Redmi 3 wszystko lata także nie wiem w czym problem. W sumie to drobnostka także nie rozumiem o co wogólę ten krzyk.

To przybijcie sobie "piątkę" z użytkownikiem Redmi2, on też nigdy nie ma problemów :P

Nie miałeś problemów i nie masz, ale nie znaczy to, że nie możesz ich doświadczyć. Jak spóźnisz się do pracy (czy szkoły) bo nie zadzwoni Ci budzik, zobaczymy czy tak ochoczo nazwiesz ten problem "drobnostką".

• Like 1

Może i przybiję;-). Budzika nie używam bo pracę mam na 16. Że się nie rozwodze nad glupotami to nie znaczy że nie mam problemów. I to co instalujecie to wersja jakby testowa i nie rozumie tych wszystkich żali. 

Jeśli nie ma dostępnej wersji kompletnie pozbawionej błędów, to jakiejś trzeba używać, nie? W końcu po to są te cotygodniowe wątki o aktualizacjach, żeby dzielić się opiniami na ich temat. Nie ma co pisać: "Używacie pewnej przyprawy, Panowie, przecież wszystko działa tak jak trzeba". Jeśli ktoś twierdzi, że w 100% wszystko działa, to: A: nie korzysta z MIUI, albo B: nie przetestował jeszcze wszystkich funkcji :D Może być jeszcze opcja C: miał szczęście i trafił na idealną kombinację "model telefonu + wersja MIUI". Chociaż to ostatnie to prawie jak trafić "6" w LOTTO.

Edited by mars28

klikac w info o wersji jądra tak dlugo az odpali sie samodiagnostyka telefonu, nastepnie przejsc do sekcji GPS, odpalic i czekac tak dlugo az zlapie fixa. od tej pory gps powinien juz dzialac

Kompletna bzdura. Sugeruję nie czytać forum en.miui.com. Prócz dobrych poradników reszta to młotki.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 5

2 godziny temu, mars28 napisał:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, a ponownie powtórzyłeś to co pisałeś wcześniej, że jest to wina użytkownika. Pytam więc gdzie? Zdarzyło mi się raz na HTC (z portowanym MIUI), zdarzyło mi się raz na Mi3, żonie na Mi4 też jeden raz jak do tej pory. To jest błąd typu "nie znasz dnia, ani godziny, kiedy cię dopadnie". Pisanie, że winę ponosi tu użytkownik jest po prostu (tu wstawić wyraz pochodzący od pewnej przyprawy). Może jest to wina samego Androida, może MIUI, ale nie jest to wina użytkownika.

Inny przykład, z własnego doświadczenia, który opisywałem już w którymś temacie - po nocnym "leżakowaniu" telefonu rano nie chce mi działać net mobilny po wyjściu poza zasięg domowego wi-fi, muszę włączyć na chwilę tryb samolotowy. Problem pojawił się po przesiadce na MIUIv8, na MIUIv7 tego nie było. Co zrobiłem nie tak, że tak mam?

Powtórzę się jeszcze raz - część błędów rzeczywiście wynika z niedoświadczenia/niewiedzy/głupoty użytkownika, ale błędy systemowe też są, trzeba je tylko dojrzeć "na chłodno".

Ciągłe zmiany wersji MIUI i bazy Androida i ta cała pogoń za cyferkami tylko pogarsza sprawę. Teraz mamy tak, że zmienia się wersja MIUI, mamy na początku pełno błędów, których usuwanie trwa często kilka miesięcy. Jak już system w miarę robi się "stabilny" (nie mylić z wersją "stable") to przychodzi zmiana bazy Androida, dochodzą kolejne błędy, których usuwania znowu trwa kilka miesięcy. Po tych kilku miesiącach następuje co? Ano zmiana wersji MIUI. I tak w koło Macieju, koło się zamyka. Lepiej by było, gdyby wraz ze zmianą bazy Androida zmieniali od razu wersję MIUI, może mniej problemów by było.

Oh, na porcie coś nie działa! CÓŻ TO ZA MAGIA! Ciekawe, że tylko ty aktualnie piszesz o tych problemach. Normalnie czarna magia... Wybacz, potrzebujesz cudotwórcy :(.

2 godziny temu, santos napisał:

O, jedyny jak się okazuje bug, który dotyczy także mnie, mam identyczna sytuację ale u mnie pomaga włączenie i wyłączenie WiFi i po tym dane pakietowe włączają się prawidłowo.

Niemniej to że pozostałe błędy mnie nie dotyczą nadal podtrzymuje wersję że nie są one w każdym przypadku wina złego użytkowania. To siedzi w romie. A gadanie jak Nezumi że przecież ja mam 5 różnych xiaomi od dwóch lat i żadnego błędu więc chrzanicie i to wasza wina jest delikatnie mówiąc conajmnoej nie na miejscu. Gdyby raz na rok jedna osoba zgłosiła dany problem to może i tak ale jeśli co wydanie nowego romu ten sam błąd (niechby np z GPS czy dioda) wystepuje u 5o różnych osób to co, wszyscy oni źle przeprowadzili upgrade??

Ok. W takim razie, jestem cholernym farciarzem! Niech wam jest. Idę strzelić z dwie 6 w lotka, a co!

7 minut temu, Nezumi napisał:

Oh, na porcie coś nie działa! CÓŻ TO ZA MAGIA! Ciekawe, że tylko ty aktualnie piszesz o tych problemach. Normalnie czarna magia... Wybacz, potrzebujesz cudotwórcy :(.

Podałem to tylko jako przykład, że już w tak starym MIUI się to pojawiło. Mi3 i Mi4 mam na "nieportowanych" ROMach, ale po co się na tym opierać, jak można dalej twierdzić, że błąd nie istnieje. Polecam sięgnąć wstecz, i poczytać ile osób wspominało o problemach z budzikiem.  Jak widać wszyscy z nich musieli coś skopać w systemie. Kończę temat, bo jak widać, dalsza dyskusja robi się coraz bardziej bez sensu.

Edited by mars28

Skończcie pisać te głupoty bo śmietnik robicie z tego wątku. Mowa jest o wersji 7.1.12 więc wszystkie bugi powinny dotyczyć tej wersji a nie ciągle licytacja, kto ma jaki bug od możliwie najstarszej wersji MIUI i czyja to wina. 

Co do budzika - na każdym moim tel występował ten problem minimum jeden raz - tylko do tej pory nie wiem czy za każdym razem to była wina telefonu czy mnie, gdy nieprzytomny wyłączałem budzik i dalej spałem nie pamiętając tego. 

45 minut temu, Acid napisał:

Kompletna bzdura. Sugeruję nie czytać forum en.miui.com. Prócz dobrych poradników reszta to młotki.

Wysłane z mojego MI 5

Czyli co radzisz Adminie? Czekać jeszcze na kolejne wersje dev czy zjechać na 6.0?

48 minut temu, Acid napisał:

Wysłane z mojego MI 5

No cóż, magia. GPS nie działał u mnie od miesiąca, a po tym puknięciu młotkiem i hokus pokus zaczęło działać. I działa cały czas.

To dla niedowiarków jedna karta z Play druga z rbm w bita ręcznie na plus.

Ilości kresek zasięgu proszę nie brać pod uwagę bo czyta tylko z jednej karty zasięg i wszędzie aide64 itd bug potwierdzony przez en.miui

Wygląda to tak wbija się na sekundę na np-t-mobile i wraca na Play i stąd problemy z połączeniem mam go od początku aż po 7.1.12

Więc problem istnieje ale po tej konwencji dochodzę do wniosku że tu tylko się można dowiedzieć że to z mojej winy i że innym działa zero pomysłu na rozwiązanie.

Więc lepiej sobie kurcze kupić piwo sam poszukać w zredagować pliki i podesłać im rozwiązanie może to wkońcu zrobią.

Albo zorganizować akcji dokarmianie programistów xiaomi bo nikt mi tu nie pomoże:-D

Screenshot_2017-01-16-14-43-44-458_com.android.phone.png

No cóż, magia. GPS nie działał u mnie od miesiąca, a po tym puknięciu młotkiem i hokus pokus zaczęło działać. I działa cały czas.

Ten test to taki sam test jak z aplikacji z Google play. Nie ma tam magii żadnej. U mnie też działa jak sobie w tym robię diagnostykę. Ale tu chodzi o fixy lokalizacji a nie samo działanie GPS. To działa.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

1 godzinę temu, Ursusc360 napisał:

Ma ktos pomysl jak zmienic czcionke w rn3p?

W tym subforum themes znajdź sobie motyw albo samą czcionkę w formacie .mtz, dodaj w motywach w opcji "wczytaj motyw".

7 godzin temu, Lex Luthor napisał:

Zaryzykowałem i z 6.12.29 przeszedłem na 7.1.12 - brak problemów z dialerem i zegarem. OK, ale czy brak zielonej diody po naładowaniu to bug czy celowy ficzer? Poza tym nadal tapety codzienne ograniczają się do 2 tapet :?

A jak z bt?? Nadal wali 99% zużycia energii?

@don_kamillo Nie wiem czy w redmi jest tak samo ale w mi5 w ustawieniach w prywatności domyślnie jest włączona opcja reklamy xiaomi , sprawdź czy masz i wyłącz.

Edited by nicram222

Co do GPS na MI 5 to na pierwszej wersji andka 7.0 było wszystko ok i po drugiej chyba jako jeden z pierwszych zauważyłem że strasznie zamula. Pobrałem wczoraj system 6.12.8, wyciągnąłem gps.conf i izat.conf bo Acid gdzieś wspominał że one odpowiadają za GPS i... dalej jest kiepsko :D także moim zdaniem (a też chyba już ze 4 pliki gps.conf testowałem) problem nie leży w tych plikach i tyle. Pozostaje czekać... grunt że chociaż po tych 3 minutach załapuje i już działa elegancko.

20 godzin temu, Acid napisał:

Nie doszukałem się nigdzie informacji by to tak działało jak piszesz,

Tego że domena ma kilka ip przypisane NTP nie wie, dlatego się podaje kilka razy nawet to samo jak masz pewność że nic w systemie nie buforuje (cache dns?) IPków lub jakiś router w domu nie poda tego samego kolejny raz. Jak podasz 3 rózne domeny to masz pewność że ustawi 3. Tym poleceniem można sprawdzić co ustawił i jakie czasu ma dla linuksa.

Co do GPS na MI 5 to na pierwszej wersji andka 7.0 było wszystko ok i po drugiej chyba jako jeden z pierwszych zauważyłem że strasznie zamula. Pobrałem wczoraj system 6.12.8, wyciągnąłem gps.conf i izat.conf bo Acid gdzieś wspominał że one odpowiadają za GPS i... dalej jest kiepsko  także moim zdaniem (a też chyba już ze 4 pliki gps.conf testowałem) problem nie leży w tych plikach i tyle. Pozostaje czekać... grunt że chociaż po tych 3 minutach załapuje i już działa elegancko.

19 grudnia jechałem po karpie i już mi mulil ten GPS. 9 byłem w Warszawie na delegacji i jeszcze miałem 6.0 i do hotelu prowadził.

@don_kamillo Nie wiem czy w redmi jest tak samo ale w mi5 w ustawieniach w prywatności domyślnie jest włączona opcja reklamy xiaomi , sprawdź czy masz i wyłącz.

Niestety, włączenie nie pomaga

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Co do tego czy GPS łapie, czy nie łapie fixa na Mi5 to nie rozumiem, dlaczego ktoś z niedziałającym GPSem nie podeśle telefonu do Acida dla zdebugowania i poprawienia problemu.

[email protected] 3S &Tapatalk

Mam problem z aktualizacją do 7.1.12. Otóż ominąłem chyba dwie aktualizacje i gdy zgrywam na Mi5 zip z aktualizacją 7.1.12 i klikam w aktualizacjach 'Zainstaluj aktualizację z pliku .zip' kompletnie nic się nie dzieje. Pomyślałem, że muszę zaktualizować androida do 7.0, ale w informacjach o telefonie jego wersja to 7.0 NRD90M. Czy ktoś wie co w tej sytuacji zrobić? 

2 minuty temu, navent napisał:

Mam problem z aktualizacją do 7.1.12. Otóż ominąłem chyba dwie aktualizacje i gdy zgrywam na Mi5 zip z aktualizacją 7.1.12 i klikam w aktualizacjach 'Zainstaluj aktualizację z pliku .zip' kompletnie nic się nie dzieje. Pomyślałem, że muszę zaktualizować androida do 7.0, ale w informacjach o telefonie jego wersja to 7.0 NRD90M. Czy ktoś wie co w tej sytuacji zrobić? 

@navent Wgraj aktualizację przez recovery - TWRP

Edited by nicram222

A jak z bt?? Nadal wali 99% zużycia energii?

Na 6.12.29 był ten błąd, który właśnie mnie irytuje i dlatego wrzuciłem 7.1.12. Po dwóch ladowaniach do pełna błędu BT nie mam.
fd531856d3591313ac44eb711bd46cf9.jpg

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

53 minuty temu, Lex Luthor napisał:

Na 6.12.29 był ten błąd, który właśnie mnie irytuje i dlatego wrzuciłem 7.1.12. Po dwóch ladowaniach do pełna błędu BT nie mam.
fd531856d3591313ac44eb711bd46cf9.jpg

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie. Spróbuje jak u mnie będzie ;)

@don_kamillo

Czyszczenie zrobiłeś? Jak rozumiem były włączone?

To nowy telefon i ROM postawiony na świeżo. Było włączone, ale na Mi4s są włączone i reklam nie mam. Wyczyszczę jeszcze pamięć dla pewności.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Co do tego czy GPS łapie, czy nie łapie fixa na Mi5 to nie rozumiem, dlaczego ktoś z niedziałającym GPSem nie podeśle telefonu do Acida dla zdebugowania i poprawienia problemu.

[email protected] 3S &Tapatalk

Ale ja nie chcę telefonów. Mam ich pełno. Mi5 to walają mi się w szafie i czekają na zmniejszenie objętości przez demontaż... Gps sam sobie sprawdzam na swoim Mi5 i wiem jak działa lub nie działa.

Wysłane z mojego MI 5

Tego że domena ma kilka ip przypisane NTP nie wie, dlatego się podaje kilka razy nawet to samo jak masz pewność że nic w systemie nie buforuje (cache dns?) IPków lub jakiś router w domu nie poda tego samego kolejny raz. Jak podasz 3 rózne domeny to masz pewność że ustawi 3. Tym poleceniem można sprawdzić co ustawił i jakie czasu ma dla linuksa.

Nigdzie w kodzie aosp nie ma obsługi zdublowanych serwerów ntp. Żaden vendor tego nie robi w romach. Nigdy też nie zostało to udowodnione, że kilka ntp w czymś pomaga. A polecenie nie działa. Nie ma go w pakiecie busyboxa.

Wysłane z mojego MI 5

Guest
This topic is now closed to further replies.