Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

9 minut temu, galakty napisał:

Pierwsze słyszę, że po drugiej instalacji systemu nagle bugi znikają... Instalujecie na syfiasty telefon czy jak? 

Czasami druga instalacja pomaga (sprawdzone empirycznie). Syfiasty czyli? Mi się te telefony mimo wszystko podoba..ją.

Edited by FromWP
literówka

Przed chwilą, FromWP napisał:

Czasami druga instalacja pomaga (sprawdzone empirycznie). Syfiasty czyli? Mi się te telefony mimo wswzystko podoba..ją.

Czyli śmieci na pamięci, przecież nie telefon jako obudowa... 

Przed chwilą, galakty napisał:

Czyli śmieci na pamięci, przecież nie telefon jako obudowa... 

HGW co, ale bywa że pomaga.

6 godzin temu, witek_77 napisał:

Panowie chyba sukces. Pierwszy fix na polu w 2 minuty. Każdy kolejny łącznie z tym po reboocie telefonu w kilka sekund. Obecnie nawet przy parapecie łapie fiksa bez problemu. Trasa 7km bez problemów żadnych tj nic nie gubił. gps.conf znalazłem w sieci z jakiegoś chińczyka co nie umiał chwycić w PL zasięgu i mu dali takiego configa. Jak się okazuje działa dobrze u nas na MI5. Potestujcie sobi

gps.conf

Screenshot_2017-01-15-16-18-53-387_com.chartcross.gpstest.png

@latet backup WSZYSTKIEGO oprócz recovery. Przy przywracaniu też dałem wszystko. Może jest coś czego nie trzeba ? Albo co trzeba zaznaczyć ? Chociaż obecnie działa mi GPS a sam ROM jest bardzo dobry więc jednak odpuszczam powrót póki co.

A pisało coś tam czy np do Mi4 można to podłożyć?

Przed chwilą, RegimeOfTerror napisał:

No przed aktualizacją nie czyszczą telefonu, sprężone powietrze, ściereczka i te sprawy ;)

Ja zawsze czyszczę, zdejmuję plecki Nillkina itd.

Oo. To już wszystko wiem dlaczego ja ani na Mi3 żadnych problemów i bugów nie miałem ani obecnie na RP. Jako że jestem estetą czy w niektórych sprawach wręcz pedantem i lubię jak telefon jest czysty to tak co dwa trzy dni cały łącznie z bokami i pleckami przecieram reczniczkiem papierowym z płynem do szyb. Teraz już wiem że to nie tylko usuwa odciski palców i inne brudy z wierzchu telefonu ale również trzyma na dystans bugi =D jednak człowiek całe życie się uczy =D

Polecam wszystkim, u mnie działa skutecznie i niezależnie od wgranego romu, dajcie znać czy też tak macie =D

• Like 1

1 minutę temu, santos napisał:

przecieram reczniczkiem papierowym z płynem do szyb.

Oj to popełniasz błąd, najlepszy jest alkohol (w tym przypadku niestety izopropylowy).

3 minuty temu, FromWP napisał:

Oj to popełniasz błąd, najlepszy jest alkohol (w tym przypadku niestety izopropylowy).

FromWP, pozwolę sobie niezgodzic się. Błędu nie popelniam bo mój sposób jest skuteczny- trzyma z dala od RP bugi. No chyba że Twój sposób wpłynie na dłuższą pracę baterii tudzież jeszcze bardziej zwiększy płynność pracy urządzenia (na tą i tak nie narzekam). Czy dobrze mniemam?

4 godziny temu, mmichal napisał:

sprawdzasz:  ntpq -c peers  do każdego wpisanego serwera powinna pojawić się wartośc w kolumnie "when" czyli kiedy ostatnio poprawnie się połączył z tym serwerm.

Wpisy powinny być takie  jak niżej, dodawanie więcej lub jakiś dziwnych z wysokim stratum nie ma sensu. NTP do prawidłowego wystarczy 1 serwer, jak się poda 3 to będzie mógł określić jak wpływa czas odpowiedzi (ping) na czas między serwerami i uwzględni to w obliczeniu lokalnego czasu co do lepszą synchronizację, a w GPS o to chodzi im dokładniejszy czas tym lepsza lokalizacja.

Ja bym zostawił tylko nasze narodowe serwery, nie wrzucałbym nic innego czyli tylko to:

NTP_SERVER=0.pl.pool.ntp.org
NTP_SERVER=1.pl.pool.ntp.org
NTP_SERVER=2.pl.pool.ntp.org
NTP_SERVER=3.pl.pool.ntp.org

Nie doszukałem się nigdzie informacji by to tak działało jak piszesz, nie ma o tym wzmianki w GpsLocationProvider.java czy w Gnss.... Wg mojej wiedzy wystarczy np. NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org i tyle. Pod tym hostem są aż 4 IP a więc system w razie czego wybierze ten o najkrótszym czasie dostępu. To samo teraz jak jest 2.android.pool.ntp.org. 

BTW. ciekawe dla mnie jest to, że MIUI w ostatnich zmianach wpisali sobie SUPL_MODE=3 gdzie źródła 7.1.1 nie wspominają o takiej możliwości:

// The AGPS SUPL mode
    private static final int AGPS_SUPL_MODE_MSA = 0x02;
    private static final int AGPS_SUPL_MODE_MSB = 0x01;

2 minuty temu, santos napisał:

Czy dobrze mniemam?

Nie do końca, tym razem chodziło tylko i wyłącznie o ewentualne dostanie się wody (z płynu do szyb) do wnętrza telefonu przez fizjologiczne otwory. Alkohol izobutylowy jest tu bezpieczniejszy.

1 minutę temu, FromWP napisał:

Nie do końca, tym razem chodziło tylko i wyłącznie o ewentualne dostanie się wody (z płynu do szyb) do wnętrza telefonu przez fizjologiczne otwory. Alkohol izobutylowy jest tu bezpieczniejszy.

Będę pamiętał, dziękuję za radę hahaha

4 godziny temu, kaudii napisał:

ustawienia/ ustawienia dodatkowe/ język i metody wprowadzania/ tam klikasz na właściwą klawiaturę i szukasz w ustawienia, opcje, preferencjach, napewno są te ustawienia bo mam to ustawione

w klawiaturze Xperia nazywa się to "klawisz wprowadzania głosowego Google" 

w Gboard w preferencjach " Klawisz rozpoznawania mowy"

a od którego to masz romu, bo ja w swoim sprawdzam i nie mam , wroawdzie to jest 6.12.15, ale tego nie mam i nie widzę

Przed chwilą, kaudii napisał:

odkąd pamiętam, nie kojarzę aby tego nie było

a faktycznie jest, tylko ze mam to nie aktywne

Wie ktoś co to za opcja w odtwarzaczu o nazwie "Jakość dźwięku" i ikonka HQ. Nie da się jej kliknąć. Na tym menu otwieranym w prawym górnym rogu odtwarzacza? Nie aktualizowałem od miesiąca i nagle takie coś mnie spotyka

4 godziny temu, slimdick napisał:

Nie ma większego znaczenia co podasz w adresie możesz nawet wpisać pool.ntp.org.

No raczej nie ma znaczenia bo np. sprawdziłem u dziewczyny w telefonie i tam gps.conf wygląda tak, nie ma nawet wpisanego serwera NTP i wszystko działa i szybciej łapie fixa niż u mnie. 

#gps_generic.conf

#Uncommenting these urls would only enable
#the power up auto injection and force injection(test case).

# Error Estimate
# _SET = 1
# _CLEAR = 0
ERR_ESTIMATE=0

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info
#               4 - Debug, 5 - Verbose
DEBUG_LEVEL = 2

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable
INTERMEDIATE_POS=0

# supl version 1.0
SUPL_VER=0x10000

# Emergency SUPL, 1=enable, 0=disable
SUPL_ES=0

# SUPL Mode (0=Standalone, 1=MSB, 2=MSA)
SUPL_MODE=1

# GPS Capabilities bit mask
# SCHEDULING = 0x01
# MSB = 0x02
# MSA = 0x04
# ON_DEMAND_TIME = 0x10
# GEOFENCE = 0x20
# default = ON_DEMAND_TIME | MSA | MSB | SCHEDULING | GEOFENCE
CAPABILITIES=0x37

# Accuracy threshold for intermediate positions
# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions
# ACCURACY_THRES=5000

################################
##### AGPS server settings #####

# FOR SUPL SUPPORT, set the following
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following
# C2K_HOST=c2k.pde.com or IP
# C2K_PORT=1234

####################################
#  LTE Positioning Profile Settings
####################################
# 0: Enable RRLP on LTE(Default)
# 1: Enable LPP_User_Plane on LTE
# 2: Enable LPP_Control_Plane
# 3: Enable both LPP_User_Plane and LPP_Control_Plane
LPP_PROFILE = 0

# EXTRA SETTINGS
# NMEA provider (1=Modem Processor, 0=Application Processor)
NMEA_PROVIDER=0
# Mark if it is a SGLTE target (1=SGLTE, 0=nonSGLTE)
SGLTE_TARGET=0

##################################################
# Select Positioning Protocol on A-GLONASS system
##################################################
# 0x1: RRC CPlane
# 0x2: RRLP UPlane
# 0x4: LLP Uplane
A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0
Edited by RegimeOfTerror

A czy sprzętowo do mi5 dawane były odbiorniki tylko jednej firmy? Czy tak jak z wyświetlaczami czy czytnikami linii papilarnych - różnych firm? Może to jest problem? Nie mam mi5 ale temat ciekawy że jednym działa a innym nie..

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, FromWP napisał:

Jak ostatnio użyłem tego alkoholu na myszce to zmyłem gumowaną powierzchnię wraz z nadrukowanymi napisami. Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś sobie zmył lakier :twisted:

1 godzinę temu, siesiu napisał:

A czy sprzętowo do mi5 dawane były odbiorniki tylko jednej firmy? Czy tak jak z wyświetlaczami czy czytnikami linii papilarnych - różnych firm? Może to jest problem? Nie mam mi5 ale temat ciekawy że jednym działa a innym nie..

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

Czyżby tak samo było zrobione w Mi4? Tylko chyba sporo osób zmieniło go na Mi5 hehehe, a tu

zonk320.jpg

Panowie, banalne i skuteczne(!), przynajmniej w moim przypadku, naprawienie gpsa.

Znalezione na miui.com

Cytat

Facing GPS issues on MI5?
proceed like this.

tab on kernel version till you unlock CIT check section.
go down to GPS Sensor test.
let test run until lock is achieved.

voilà that's it.
now GPS finds satellites and locks.

4 minuty temu, JacekBB napisał:

Ok. Można to na pl dać?

klikac w info o wersji jądra tak dlugo az odpali sie samodiagnostyka telefonu, nastepnie przejsc do sekcji GPS, odpalic i czekac tak dlugo az zlapie fixa. od tej pory gps powinien juz dzialac

Dnia 14.01.2017 o 16:30, Nezumi napisał:

Problemy z budzikami, rozmowami, gubieniem zasięgi, brakiem wyświetlania fotek czy inne bzdety, to wszystko zazwyczaj jest winą operatora/użytkownika.

Przepraszam bardzo, ale w czym tu jest wina użytkownika, że nie zadzwonił budzik? Czyżby w tym, że (ironizując) ośmielił się ten budzik w ogóle ustawić? Zgadza się, jest dużo błędów powstałych z winy użytkownika, no ale bez przesady. Błąd z budzikiem ciągnie się w MIUI od lat, pierwszy raz "dopadł" mnie jeszcze w HTC Evo 3D z MIUIv4. Od tamtej pory używam innego budzika głównego, a stockowy traktuję jako zapasowy. Jeśli nie zostało to wyeliminowane do tej pory, to pewnie team Xiaomi uznał, że jak raz czy dwa razy w roku ktoś zaśpi do pracy/szkoły to nic się wielkiego nie stanie.

• Like 2

Dnia 13.01.2017 o 20:29, santos napisał:

Propozycja dla Acida: jako że co wątek to pojawia się pytanie o mytyw i ikony to dobrym pomysłem było by w informacjach podać te nazwy na dole pierwszego posta.

Jest jeszcze druga możliwość - po prostu nie zamieszczać tego screena pulpitu głównego, który i tak nie odzwierciedla żadnych informacji o aktualizacji.

PS. Ależ wspaniale, czysto, z wielką ekspresją lektor poleca telefon Ksjaomi (dosłownie) w najnowszej reklamie EuroAGD :D

Halo Halo Redmi 3 PRO - Mapy Google po aktualizacji nie pobierają map, pozycja jest ustalana ale wyświetla się komunikat " Nie można wyszukać" ;/

Ktoś taki problem napotkał / rozwiązał?

Edited by adameko2

Przepraszam bardzo, ale w czym tu jest wina użytkownika, że nie zadzwonił budzik? Czyżby w tym, że (ironizując) ośmielił się ten budzik w ogóle ustawić? Zgadza się, jest dużo błędów powstałych z winy użytkownika, no ale bez przesady. Błąd z budzikiem ciągnie się w MIUI od lat, pierwszy raz "dopadł" mnie jeszcze w HTC Evo 3D z MIUIv4. Od tamtej pory używam innego budzika głównego, a stockowy traktuję jako zapasowy. Jeśli nie zostało to wyeliminowane do tej pory, to pewnie team Xiaomi uznał, że jak raz czy dwa razy w roku ktoś zaśpi do pracy/szkoły to nic się wielkiego nie stanie.

2 lata mam ich telefony, budzik zawsze dzwoni, ciekawe nie? Co wiecej, nie widzialem aktualnych tematow na en.miui o bugu z budzikiem... Nie bede juz pisac jakie cuda wyprawiacie z telefonami, a potem sie dziwicie, ze nie dziala...

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

Bug z budzikiem jest znany chyba od początków androida. Gdy się ustawia powtarzanie i na różne dni to potrafi nie zadzwonić, ja zawsze ustawiam na nowo przed snem i dzwoni zawsze, ale nauczył mnie tego LG L5 gdy nie zadzwonił mimo ustawionej godziny.

Zaryzykowałem i z 6.12.29 przeszedłem na 7.1.12 - brak problemów z dialerem i zegarem. OK, ale czy brak zielonej diody po naładowaniu to bug czy celowy ficzer? Poza tym nadal tapety codzienne ograniczają się do 2 tapet :?

Przed chwilą, Lex Luthor napisał:

Poza tym nadal tapety codzienne ograniczają się do 2 tapet :?

Z tapetami dziennymi ten sam problem miałem na xiaomi.eu 6.12.22, na china dev beta 7.1.4 działają ;) Tak że przypuszczam że zepsute przez twórców xiaomi.eu, jeśli się mylę proszę mnie poprawić ;) 

U mnie niestety dzisiaj pierwszy od czasu jak posiadam Redmi 3s samoczynny reboot. Wczoraj rano aktualizowałem MIUI. Reboot o tyle niefajny, że po reboocie telefon utknął na ładowaniu z logo MIUI. Dość niepokojące na przyszłość, bo to mój telefon służbowy. Na szczęście reset przyciskiem POWER ocucił pacjenta.

Są w MIUI jakieś narzędzia, żeby zobaczyć co spowodowało reboot?

No wiecie co to  tak jakbym ja był winnyc że mam problem połączeniami rn3 pro(Kate) na rbm (Play) a na Play (formuła) śmiga bez problemu.

Na stable telefon na karcie rbm jest bezużyteczny bo większość połączeń nie dochodzi albo przerywa.

Na dev aktualizuje na bieżąco gorzej być nie może raz na jakiś czas się zdaża nie dojdzie albo przerywa jest lepiej ale do komfortu mi daleko.

Cudów z telefonem nie wyprawiam,na standardowch ustawieniach sprawdzam w pierwszej kolejności, miflashe jest mi dobrze znany i formaty. Diagnostyka czy to nie winna operatora była, kart SIM z rbm wymienione.telefon sprawdzony na innych kartach SIM działa więc zaparł się tylko na rbm.Inne marki telefony nie mają problemów

en.miui i te porady typu zmień preferowną sieć na 2g za przeproszeniem to po h.. mi telefon z LTE i czekaj na Aktualizacjie.

Wersji modemu jeszcze nie uswiadczyłem żeby nie było żadnego problemu żeby wgrać starszą.

Bug jest dobrze znany występuje na wirtualnych sieciach w niektórych krajach np.indie i modelach xiaomi ale co ciękawe jedynym działa drugim nie to zagadka.

U mnie nie ma mowy o błędzie w ustawieniach że to moja wina.

I tłumaczenia w niektórych przypadkach że to winna użytkownika nie jest prawidłowe ja też nie wiem jak to możliwe z taką sytuacją spotykam się pierwszy raz.

Diagnostyke oczywiście czeba zrobić czy to nie zwinny użytkownika ale jak on nie winny to weś szukaj po xda rozwiązań modyfikuj pliki,wgrywaj modemy z 4pda dla zwykłego człowieka to wygląda jak czarna magia.

Może agregacjią sieci 4+ też poczekają jak im gotowy plik podeslą.

Sprzętowo i cenowo cenie firmę xiaomi.Ale software nie da się zaprzeczyć że nie raz zawalą na całej linii.

Żeby nie było że jestem przeciwnikiem xiaomi lubię firmę niech się rozwija im więcej tym lepiej użytkowników ale pewne błędy powinien szybciej rozwiązywać.

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

2 lata mam ich telefony, budzik zawsze dzwoni, ciekawe nie? Co wiecej, nie widzialem aktualnych tematow na en.miui o bugu z budzikiem... Nie bede juz pisac jakie cuda wyprawiacie z telefonami, a potem sie dziwicie, ze nie dziala...

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, a ponownie powtórzyłeś to co pisałeś wcześniej, że jest to wina użytkownika. Pytam więc gdzie? Zdarzyło mi się raz na HTC (z portowanym MIUI), zdarzyło mi się raz na Mi3, żonie na Mi4 też jeden raz jak do tej pory. To jest błąd typu "nie znasz dnia, ani godziny, kiedy cię dopadnie". Pisanie, że winę ponosi tu użytkownik jest po prostu (tu wstawić wyraz pochodzący od pewnej przyprawy). Może jest to wina samego Androida, może MIUI, ale nie jest to wina użytkownika.

Inny przykład, z własnego doświadczenia, który opisywałem już w którymś temacie - po nocnym "leżakowaniu" telefonu rano nie chce mi działać net mobilny po wyjściu poza zasięg domowego wi-fi, muszę włączyć na chwilę tryb samolotowy. Problem pojawił się po przesiadce na MIUIv8, na MIUIv7 tego nie było. Co zrobiłem nie tak, że tak mam?

Powtórzę się jeszcze raz - część błędów rzeczywiście wynika z niedoświadczenia/niewiedzy/głupoty użytkownika, ale błędy systemowe też są, trzeba je tylko dojrzeć "na chłodno".

Ciągłe zmiany wersji MIUI i bazy Androida i ta cała pogoń za cyferkami tylko pogarsza sprawę. Teraz mamy tak, że zmienia się wersja MIUI, mamy na początku pełno błędów, których usuwanie trwa często kilka miesięcy. Jak już system w miarę robi się "stabilny" (nie mylić z wersją "stable") to przychodzi zmiana bazy Androida, dochodzą kolejne błędy, których usuwania znowu trwa kilka miesięcy. Po tych kilku miesiącach następuje co? Ano zmiana wersji MIUI. I tak w koło Macieju, koło się zamyka. Lepiej by było, gdyby wraz ze zmianą bazy Androida zmieniali od razu wersję MIUI, może mniej problemów by było.

• Like 6

1 godzinę temu, galakty napisał:

Bug z budzikiem jest znany chyba od początków androida. Gdy się ustawia powtarzanie i na różne dni to potrafi nie zadzwonić, ja zawsze ustawiam na nowo przed snem i dzwoni zawsze, ale nauczył mnie tego LG L5 gdy nie zadzwonił mimo ustawionej godziny.

Może i tak jest, ale u mnie na żadnym telefonie (Spica, SE Wt19i, Desire X, Moto G, S2, Mi4) nigdy tego nie uświadczyłem, a zawsze mam ustawione powtarzanie. Nawet na różnych ROMach bo na S2 i Mi4 testuję rózne. Czasami na złość jak nie muszę wcześniej wstać bo mam wolne czy coś i zapomnę wyłączyć to i tak na złość ten budzik dzwoni. Więc albo niektórzy mają szczęście, albo inni pecha ;)

33 minuty temu, mars28 napisał:

Inny przykład, z własnego doświadczenia, który opisywałem już w którymś temacie - po nocnym "leżakowaniu" telefonu rano nie chce mi działać net mobilny po wyjściu poza zasięg domowego wi-fi, muszę włączyć na chwilę tryb samolotowy. Problem pojawił się po przesiadce na MIUIv8, na MIUIv7 tego nie było. Co zrobiłem nie tak, że tak mam?

O, jedyny jak się okazuje bug, który dotyczy także mnie, mam identyczna sytuację ale u mnie pomaga włączenie i wyłączenie WiFi i po tym dane pakietowe włączają się prawidłowo.

Niemniej to że pozostałe błędy mnie nie dotyczą nadal podtrzymuje wersję że nie są one w każdym przypadku wina złego użytkowania. To siedzi w romie. A gadanie jak Nezumi że przecież ja mam 5 różnych xiaomi od dwóch lat i żadnego błędu więc chrzanicie i to wasza wina jest delikatnie mówiąc conajmnoej nie na miejscu. Gdyby raz na rok jedna osoba zgłosiła dany problem to może i tak ale jeśli co wydanie nowego romu ten sam błąd (niechby np z GPS czy dioda) wystepuje u 5o różnych osób to co, wszyscy oni źle przeprowadzili upgrade??

Guest
This topic is now closed to further replies.