Acid

MIUI 7.1.12

Recommended Posts

DFG_2017-01-12-14-46-37.png

MIUI 7.1.12

• Dodana kalibracja OIS w Diagnostyce w MI5
  • MiMax/NotePro/4c/4s bez aktualizacji
  • Redmi Note 2 bez aktualizacji
  • Poprawki braku LTE dla niektórych urządzeń

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na Redmi Note Pro (MTK)

To urządzenie musi mieć powiększoną partycję systemową wg tego aby móc instalować v8.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Mi5 Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/Mi4c/MiNote/MiNotePro i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Sty 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

• Like 3

Muszę powiedzieć że w końcu jestem zadowolony z pracy na baterii w Redmi3. Ponoć mogło się zdarzyć iż dialer miałby mieć jakieś problemy ale u mnie działa poprawnie.

1 minutę temu, Vergiliusz napisał:

Ponoć mogło się zdarzyć iż dialer miałby mieć jakieś problemy ale u mnie działa poprawnie.

A używasz Skypa? Bo w tej i poprzedniej wersji został domyślnym dialerem i nie można tego zmienić.

Muszę powiedzieć że w końcu jestem zadowolony z pracy na baterii w Redmi3. Ponoć mogło się zdarzyć iż dialer miałby mieć jakieś problemy ale u mnie działa poprawnie.

No właśnie - czyli dialer poprawnie działa? W takim razie też wrzucę po powrocie do domu. A jak wifi? Nie rozłącza w messengerze i tapatalku? Bo takie problemy były sygnalizowane ostatnio

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

@Acid Dało by radę w jakiś sposób podbić moc bluetooth? Bo na kenzo jakiekolwiek połączenie bt zrywa już od 20-30cm od telefonu. Jakiekolwiek słuchawki, komp... Tylko miband 1 działa do około metra...

2 minuty temu, siesiu napisał:

No właśnie - czyli dialer poprawnie działa? W takim razie też wrzucę po powrocie do domu. A jak wifi? Nie rozłącza w messengerze i tapatalku? Bo takie problemy były sygnalizowane ostatnio

Nie korzystam z żadnych meengerów ale w taptalk nie rozłącza.

Z nowosci widze, ze gdy telefon sie wlacza to jest info o tym czy bootloader odblokowany, czy nie. :)

Na Mi5 dalej nie dziala pobieranie przez wbudowana przegladarke i FC szukajki z paska. :(@Acid nie da sie tego naprawic?

Ja używam Skype i dialer na poprzedniej wersji działa ok. Czy czegoś nie wiem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Z nowosci widze, ze gdy telefon sie wlacza to jest info o tym czy bootloader odblokowany, czy nie.
Na Mi5 dalej nie dziala pobieranie przez wbudowana przegladarke i FC szukajki z paska. @Acid nie da sie tego naprawic?

Widzisz, a u mnie te rzeczy działają ok. Pierdzieli się za to rozmowa przez słuchawkę BT. Dotyczy romu z 5.01 obecnego jeszcze nie mam.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Kolega@Redmi2 wspominał o problemach z brakiem połączenia m.in. w messengerze i tapatalku na ostatniej wersji 7.1.5 w przypadku połączenia z wifi

Mi tapatalk działał bez zarzutu na 7.1.5 po wifi i komórkowej, mam problem od kilku wersji z tym, że po odblokowaniu ekran jest zablokowany i trzeba nacisnąć przycisk home bo inaczej nic nie ruszy....

18 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Ja używam Skype i dialer na poprzedniej wersji działa ok. Czy czegoś nie wiem

Działa tylko w ustawieniach domyślnych jest skype i nie można tego zmienić.

• Like 2

Przestańcie w co drugiej wiadomości pingować Acida :| Potem się dziwicie, że nie odpisuje jak co 5 minut mu wyskakuje BEEP że ktoś go wzywa. Jest tu sporo użytkowników Mi5, poczekaj może ze dwa dni? Musisz już teraz instalować?

• Like 1

To teraz cofnij i sprawdź ponownie. W Redmi 3s zmienić się da tylko że się nie zmienia. W panelu sterowania optymalizacja też to pokazuje i nie potrafi naprawić.

• Like 1

A ja w dalszym ciągu mam problem z google now, tak jak było to na 7.1.5 to znaczy, po dłuższym niekorzystaniu z GN przestawia mi na aplikację chińska jako domyślną i za każdym razem muszę przestawiać to w ustawieniach. Ma ktoś taki problem lub wie jak to naprawić? Mi5S

5 minut temu, Redmi2 napisał:

Tak na serio? Bez jaj. Wzoraj sie pojawily poznym wieczorem a Ty juz baterie oceniles. Aha. Nie mam pytan.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Może już mu 3 dni trzyma? Nie oceniaj pochopnie! :D 

• Like 4

1 godzinę temu, Uri0550 napisał:

Dało by radę w jakiś sposób podbić moc bluetooth?

Nie.

1 godzinę temu, mates21 napisał:

@Acid nie da sie tego naprawic?

Nie.

• Like 2

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Tak na serio? Bez jaj. Wzoraj sie pojawily poznym wieczorem a Ty juz baterie oceniles. Aha. Nie mam pytan.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Tak, dlatego że zazwyczaj zjeżdżała mi 3-4% w ciągu godziny szczególnie na ostatnim ROMie. Zjadało też baterię przez noc i z 100% od 22 wieczorem do 5 rano miałem 95-96%. Teraz od wgrania około 02:00 do rana nie zszedł mi żaden procent baterii.

Jasne to nie jest żadne pewne miarodajne porównanie w takim krótkim czasie ale akurat ja widzę różnice.

2 minuty temu, Vergiliusz napisał:

Tak, dlatego że zazwyczaj zjeżdżała mi 3-4% w ciągu godziny szczególnie na ostatnim ROMie. Zjadało też baterię przez noc i z 100% od 22 wieczorem do 5 rano miałem 95-96%. Teraz od wgrania około 02:00 do rana nie zszedł mi żaden procent baterii.

Jasne to nie jest żadne pewne miarodajne porównanie w takim krótkim czasie ale akurat ja widzę różnice.

Wróć za tydzień i cofniesz swoje słowa, ale co ja tam wiem...

Hej Hej

Zainstalowane na Redmi 3 Pro. Działa bez problemu.

ZANIEPOKOIŁA mnie jedna zmiana (może to było wcześniej, a nie widziałem... ? )

1. Używam sobie np OLX lub innej aplikacji,z której można wykonać połączenie telefoniczne klikając w nr tel

2. Pojawia sie okno dialogowe (dokończ przy użyciu) - gdzie można wybrać jakiej aplikacji użyć do wykonania połączenia

NIE MAM TU MOŻLIWOŚCI WYBRANIA aplikacji "Telefon" ;-(  Mam np Viber i Skype ale "Telefon" nie występuje nawet po kliknięciu w przycisk "trybiku"/

Co do uprawnień aplikacji OLX (czyli tej, w której klikam w nr tel lub opcję "zadzwoń") - w ustawieniach uprawnień / dostępu nie ma na liście aplikacji "Telefon", ale np jest SMS

28 minut temu, Uri0550 napisał:

Czy komuś też nie chcą się kontakty synchronizować?

U mnie poszło, miałem problem z blokowanymi połączeniami i nadal mam

2 godziny temu, FromWP napisał:

A używasz Skypa? Bo w tej i poprzedniej wersji został domyślnym dialerem i nie można tego zmienić.

NIe, nie używam więc w tej kwestii nie pomogę, przykro mi.

Hejka chłopaki, romik działa świetnie na Redmi note 3 pro. Ostatnio do tego wgrałem modyfikacje z miui.com która jest portem aparatu z oppo do rn3p i zauważyłem że telefonik odrazu łapie szybko łapie Focusa i zdj wydają się ciut lepsze 094c4b1b31ebe8389b1e8c6a9c8fffda.jpg robione wieczorem przy lampie pokojowej, jakby tak przerobić aplikacje od aparatu z tym modem?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Qrde, bardzo subtelny i inteligentny (niestety) sposób na powiedzenie użytkownikom MiMax/NotePro/4c/4s, że te telefony nie dostaną już więcej aktualizacji :( Mam nadzieję, że się mylę.
Szkoda tylko, że (ponoć) zabrali się za nowego Andka, ale nie poprawili rażących błędów w poprzednich wersjach. Czara goryczy się przelała, zbieram na Samsunga S7 - tam wszystko działa, a zwykli użytkownicy nie są betatesterami.

• Like 1

2 minuty temu, drobney napisał:

Samsunga S7 - tam wszystko działa, a zwykli użytkownicy nie są betatesterami.

Żebyś się nie zdziwił ;) 

• Like 5

A co takiego dziwnego, twoim zdaniem, jest w S7?
Hmm, znam 4 osoby, które mają ten telefon. Bawiłem się nim sporo, wszystko działa jak należy.

Guest
This topic is now closed to further replies.