Skocz do zawartości

MIUI Polska Update Checker


SpaceBison

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem prostą aplikację do sprawdzania i pobierania aktualizacji MIUI Polska. Apka nie podmienia systemowego updatera.

Co potrafi:

  • Ręczne sprawdzanie, czy aktualizacja jest dostępna
  • Pobieranie aktualizacji (z androidfilehost - dzięki @rezmus za skrypt! - i basketbuild.com) i automatyczne sprawdzanie jej MD5
  • Pomoc w wybraniu aktualizacji w systemowym Updaterze
  • Postawiłem serwer, który co jakiś czas sprawdza, czy nie pojawiły się nowe paczki i rozsyła powiadomienia do odpowiednich urządzeń

W planach:

  • Opcjonalne automatyczne pobieranie aktualizacji w tle
  • Changelog

Apka częściowo dopasowuje się stylem do systemowego Updatera.


l5rPtKn.pngn51zsPz.pngii4onBS.png

 

Download:

Buildy wrzucam przede wszystkim na XDA Labs:

[DOWNLOAD] XDA Labs

Jak nie zapomnę, to wrzucam też na mirror:

________

To mój pierwszy post tutaj, więc się przywitam - siemaneczko!

Edytowane przez SpaceBison
v0.12.2
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba. :)

@ZduneX25Wygląda fajosko, to modyfikacja stockowego updatera czy pisałeś od zera?

@GawelsonDzięki :)

@Redmi2: Na razie takiej opcji nie ma, aktualizacje sprawdza tylko dla telefonu, na którym odpalona jest apka. Pomyślę o tym ;). Apka nie podmienia updatera systemowego, tylko ściąga paczki, które można potem do niego załadować

Przy okazji wspomnę, że dostaję raporty o tym, że u niektórych apka się sypie. Ostatnio mam trochę mało czasu, ale postaram się jak najszybciej wrzucić stabilniejszą wersję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem stabilniejszą wersję 0.7, nie powinna już sypać się na globalnym/chińskim romie.

9 hours ago, ZduneX25 said:

Pisałem od zera, specjalnie dla tego powstały mirrory na basketbuild.com. Potem jednak ten serwer padł na długo i porzuciłem projekt. Fajnie, że Ty się zmobilizowałeś i działasz w tej kwestii :)

Akurat miałem wolną chwilę i pomyślałem, że klepnę. ;) Btw, widzę, że na swoich screenach masz postylowany dropdown, jest do tego jakaś libka z widokami w stylu MIUI? Nie udało mi się niczego takiego znaleźć w sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż najbardziej zraziło mnie zablokowanie dostępu do CACHE od android 5.1 albo 6.0 i wtedy system instalacji ROMów, który oparłem w całości o ACCESS_CACHE_FILESYSTEM i REBOT/RECOVERY padł, ostatecznie wymagany był ROOT, a właśnie wtedy Xiaomi zrezygnowało z ROOTa built-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wersję 0.8 z poprawionymi kolejnymi crashami. Zmieniłem nazwę apki z "Updater" na "Update Checker" - poprzednia nazwa mogła być trochę myląca. Z innych nowości - apka jest teraz dostępna na XDA Labs - linki w oryginalnym poście. :)

On 1/18/2017 at 9:31 AM, Redmi2 said:

Tak mam wlaczone. Wersja china dev 7.1.17 i 18

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

To zazwyczaj wynika z jakiejś niekompatybilności. W nowej wersji obniżyłem minimalną wymaganą wersję Androida z 4.4 do 4.0, może teraz się uda?

On 1/22/2017 at 3:13 AM, zeddicus94 said:

Witam, czy jak mam androida 5.1 i zainstaluje z tej apki aktualizacje to bede mial android 6.0 ktory jest dostepny dla tego modelu? 

Nie widzę powodów, dla których miałoby nie zadziałać. Jeżeli systemowy updater łyknie aktualizację, to powinno zadziałać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, santos said:

Czy apka wynajduje tylko ostatnią aktualizacje czy wszyatkie które są "po" obecnie wrzuconej na telefon?

Tylko ostatnią, właściwie tylko tę, która w jest wymieniona w dziale download. Czy obsługa historii wersji byłaby przydatna?

Edytowane przez SpaceBison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po pierwsze miałem się pytać po co taka apka skoro wystarczy wejść na miuipolska-> pobierz miui-> i znaleźć swój model =). Jeśli dobrze rozumuje to tak naprawdę jedyne w czym program nas wyrecza to wyłuskuje od razu Rom pod nasz model xiaomi, w przypadku mojego RP od razu wskaże mi omegę a odrzuci inne cancro etc. Niemniej i tak gratuluję pracy, wlozonego wysiłku i wspaniałego efektu.

Co do starszych wersji ja osobiście uwazam że to byłoby przydatne. @Redmi2, ostatnia wersja jest ok albo i nie jest, z tym różnie bywa. A z własnego doświadczenia wiem że niekiedy nie wrzuca się "na pałę" najnowszej wersji bo nie każdy (np ja) może pozwolić sobie ze system będzie pod jakimś kątem działał niesprawnie czy na ewentualne bugi. Jak kupiłem Mi3 to był na romie jakimś tam 5.6.x. Mimo że ówcześnie najświeższy jaki był dostępny to 6.2.x to ja po przewertowaniu kilku wątków i przeprowadzeniu wywiadów wśród użytkowników wgrałem wtedy najbardziej przez większość polecany 5.11.5 =). Wiele osób z tego co się zorientowałem nie wrzuca od razu po minucie od pojawienia się na serwerze najnowszego a dopytuje o polecany/ stabilny/ pozbawiony błędów/ dobrze działający i jeśli taki się znajdzie to nawet jeśli jest sprzed pół roku to taki wgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Redmi2 said:

Problem lezy gdzie indziej. Napewno nie po stronie wersji andka, bo przeciez mi4 ma andka 6.0 wiec? Pobralem takze najnowsza wersje i dalej ten sam problem.
Takze lipton jest na china.

Hm, a masz na nim Google Play Services? Używam ich do pushowania notyfikacji o nowych aktualizacjach. Możliwe, że bez tego nie łyknie apki ze względu na brak współdzielonych bibliotek.

Co do historii wersji - jeżeli faktycznie komuś by się przydało, to mógłbym w przyszłości rozważyć postawienie na serwerze jakiejś małej bazy z historią wersji, ale na razie skupiłbym się przede wszystkim na obsłudze aktualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 5.11.5 polecilo około 1o osób. Nie robiłem ówcześnie updatow co piątek więc ciężko mi go porównać do 5.10.x czy 5.11.12 itd. Wiem że bateria trzymała fajnie, system był stabilny, nie wieszal się, nie lagowal i działało wszystko- od LEDa przez budziki po GPS. Dla mnie był ok. Żeby nie robić OT- ja tylko wyraziłem moje zdanie, że gdyby w tym programie miast jednego ostatniego romu pojawiały się wszystkie piątkowe wydania od mojego obecnego romu po najnowszy to byłaby to fajna funkcja. Takie moje zdanie =)

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na stronie downloadów przestały pojawiać się bezpośrednie linki do basketbuild (alternatywny 2), a tylko one były obsługiwane... Wygląda na to, że na razie apka nie będzie działać, przynajmniej dopóki nie znajdę sposobu na wyciąganie bezpośrednich linków.

Widziałem, że androidfilehost pracują nad API (obecnie w becie), za pomocą którego mógłbym dostawać linki, potrzebowałbym tylko klucza API z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<?php

$ch = curl_init();

$send = "submit=submit&action=getdownloadmirrors&fid=" . $_GET["fid"];

$headers = array (
 "User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0",
);

curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, 'https://www.androidfilehost.com/libs/otf/mirrors.otf.php');
curl_setopt($ch, CURLOPT_HTTPHEADER, $headers);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $send);
curl_setopt($ch, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, false);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);

$strona = curl_exec($ch);
$dane = json_decode($strona, true);

foreach ($dane["MIRRORS"] as $v) {
echo $v["url"] . "<br>";
}

curl_close($ch);

?>

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem pytać czy ktoś nie ma ochoty zrobić czegoś takiego jak lineageos downloader czy jak mu tam.

Tapłem przez Tapatalk z RN3Pro.

Dnia 1.04.2017 o 12:57, SpaceBison napisał:

Na stronie downloadów przestały pojawiać się bezpośrednie linki do basketbuild (alternatywny 2), a tylko one były obsługiwane... Wygląda na to, że na razie apka nie będzie działać, przynajmniej dopóki nie znajdę sposobu na wyciąganie bezpośrednich linków.

Widziałem, że androidfilehost pracują nad API (obecnie w becie), za pomocą którego mógłbym dostawać linki, potrzebowałbym tylko klucza API z uprawnieniami.

I jeszcze change log mógłby się pojawić. ;) nie brak tam wolnej przestrzeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na r4pro działa elegancko. Mógłby być w niej changelog i możliwość instalacji razem z dodatkowymi plikami w twrp, coś jak cmupdater. Poza tym jest super, robi co ma robić. Gratulacje dla twórcy, czekamy na dalszy rozwój.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem nową wersję z obsługą androidfilehosta, wygląda na to, że śmiga.  Jak nie będzie dużo do poprawiania, to następne będą nowe ficzery

Hej, nowa wersja na redmi 3 mojej lubej pobrała Rom dla 3s/3x. Możesz spojrzeć na to?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/14/2017 at 11:27 AM, DooshPastesh said:

Hmm na r4pro działa elegancko. Mógłby być w niej changelog i możliwość instalacji razem z dodatkowymi plikami w twrp, coś jak cmupdater. Poza tym jest super, robi co ma robić. Gratulacje dla twórcy, czekamy na dalszy rozwój.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

Wrzuciłem na Labsy wersję z changelogiem. Na razie na kanale beta, bo nie jestem pewien, na ile jest stabilna, ale u mnie nie sypie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na Labsy wersję z changelogiem. Na razie na kanale beta, bo nie jestem pewien, na ile jest stabilna, ale u mnie nie sypie

A gdzie ten changelog? Myślałem, że się pojawi jak sam sprawdź aktualizację a nie pojawił się.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...