Skocz do zawartości

fontech na allegro


r00baq

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na czerwono zaznaczylem "promocje"

Cytat

Towar wysyłamy po wpłacie na konto. Kupujący ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny zgodnie z obowiązującymi przepisami w terminie do 14 dni od daty otrzymania towaru. Przedmiot wysyłany jest od naszego dostawcy z Singapuru. Towar zawsze jest sprawdzany przed wysyłką.Przesyłki są ubezpieczone zarówno w zakresie uszkodzeń fizycznych jak i od zaginięcia. Przesyłki mogą zostać objęte opłatami celnymi w kraju przeznaczenia wtedy kupujący ponosi koszt opłaty vat od importu liczony wg ceny wartości przedmiotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Podepnę się do tematu.

Przymierzam się do zmiany telefonu i padło na RN3P. Znalazłem u sprzedawcy fontech ciekawą ofertę: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-prime-pl-global-wersja-i6614400791.html

Czy oferta jest godna uwagi ? Jest ta mniejsza wersja do której pasują pokrowce?

Pozdrawiam

Edytowane przez Wegierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wegierek napisał:

Witam.

Podepnę się do tematu.

Przymierzam się do zmiany telefonu i padło na RN3P. Znalazłem u sprzedawcy fontech ciekawą ofertę: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-prime-pl-global-wersja-i6614400791.html

Czy oferta jest godna uwagi ? Jest ta mniejsza wersja do której pasują pokrowce?

Pozdrawiam

W aukcji masz tabelke z czestotliwosciami LTE. Jesli telefon nie ma m.in. B20 czyli 800MHz to jest to mniejsza wersja na ktora pasuja pokrowce. Radzilbym jednak zapytac sprzedawcy dokladnie, bo tabelka jest kopiowana z aliexpress i nie zawsze musi to odpowiadac rzeczywistosci.

Czy ta oferta jest godna uwagi... moim zdaniem nie... 

Wysylka telefonu z singapuru, dolicz sobie prawdopodobne oplaty celne 23% vat od ceny + 18zl obslugi.

Ten sprzedawca to posrednik miedzy toba a sprzedawca z chin (prawdopodobnie aliexpress), rownie dobrze sam mozesz na aliexpress kupic ten telefon, bez posrednika w postaci tego sklepu na allegro, wyjdzie cie to zapewne taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wegierek napisał:

Dziękuję za odpowiedz.

Możesz podesłać jakiś link z aliexpress do wersji jakiej szukam? Nigdy nie zamawialem z Chin.

Poczytaj troche to forum i telchina.pl Zanim bedziesz cokolwiek zamawial, ludzie polecaja konkretnych sprzedawcow, mozliwosc unikniecia oplacania VAT itd... Jest troche sklepow, jest kilku sprzedawcow na ali. WArto poswiecic te 2/3h na ogarniecie tematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wegierek napisał:

Dziękuję za odpowiedz.

Możesz podesłać jakiś link z aliexpress do wersji jakiej szukam? Nigdy nie zamawialem z Chin.

Dam Ci podpowiedź ze na aliexpress jest polecany sprzedawca Hong Kong goldway, a wybierając model zaznaczasz przesyłkę sellers shipping method żeby nie mieć vatu. To na forum gdzieś jest ale rzeczywiście trzeba poświęcić te 3 h

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trzymajcie się z daleka od tego sprzedawcy (fontech) jest nieuczciwy. Jeśli się zdecydujecie to wcześniej przeczytajcie wszystkie negatywne opinie. Telefony nie są nowe tylko używane, odnowione. Część części jest oryginalnych część wymienionych. Proście o numer imei przed zakupem, można sprawdzić kiedy telefon był aktywowany. Jak sprawdzicie po zakupie to już koniec, nie da rady dogadać się ze sprzedawcą. Kłamie, kręci, nie oddaje kasy. Wszytsko jest w komentarzach. Za każdym razem jak pojawi się negatyw to dziwnym trafem zaraz nad nim wyskakuje kilka pozytywów z kupioną szybką na telefon... sam sobie je wystawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
18 godzin temu, Mystenes napisał:

fontech kupił dla mnie nowy nigdy nie używany telefon u Chińczyka. Ten był tak uprzejmy, że wysłał mi swój dowód zakupu, adres itp. z AliExpress.

Trafiło mnie cło, ale zwrócił mi je.

 

Zastanawiales sie nad piasniem poezji? Mysle ze odnalazlbys sie w niszy tworcow haiku :)
Bo tak samo jak i w haiku, nic nie mozna zrozumiec z twojego wpisu. 

Podkrec troche jasnosc wypowiedzi, zwlaszcza 2 ostatnie zdania. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Zastanawiales sie nad piasniem poezji? Mysle ze odnalazlbys sie w niszy tworcow haiku :)
Bo tak samo jak i w haiku, nic nie mozna zrozumiec z twojego wpisu. 

Podkrec troche jasnosc wypowiedzi, zwlaszcza 2 ostatnie zdania. 

Chodzilo mi ze On zakupil fona w fontech ktory na zasadzie dropshippingu zakupil przez siebie i wyslal do niego tworzac z niego importera. Rozumiesz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Chodzilo mi ze On zakupil fona w fontech ktory na zasadzie dropshippingu zakupil przez siebie i wyslal do niego tworzac z niego importera. Rozumiesz teraz?

d*pa d*pa d*pa, ze tak enigmatycznie podsumuje. To ze kupil na zasadach dropshippingu mozna wywnioskowac z pierwszego zdania i wiele tu do rozumienia nie ma.
A mnie bardziej ciekawi o co chodzi z wysylka adresu ("swoj adres" - ?) i zamowienia, ale najbardziej zagadkowa jest informacja o zwrocie podatku. Bo to rzecz niespotykana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego ktoś nie może mnie zrozumieć a inny potwierdza że ogarnął co napisałem, czyżby czepialski nabijał posty?

Dla czepialskiego piszę w punktach:

1. kliknąłem kup teraz, wpłaciłem, standard.

3. Typ z fontech zamówił za moje pieniądze towar w Chinach. Chińczyk z AliExpress go wydymał bo podał swoje dane sprzedażowe i potwierdził niecne zamiary fontecha. Wiem dokładnie od kogo kupił ten telefon.

4. Po 3 tygodniach paczka trafiła na cło.

5. Odpaliłem spór w Allegro, wykazałem że według opisu aukcji wysyłka jest z UK więc nie powinienem dostać cła. Chcąc uratować reputację Typ opłacił je bo na niego doniosłem do Wuja Allegro. Cło 79 zł.

6. fontech działa już pod zmienionym nickiem "dreami-ltd", gdzie póki co ma 17 samych pozytywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mystenes napisał:

Zastanawia mnie dlaczego ktoś nie może mnie zrozumieć a inny potwierdza że ogarnął co napisałem, czyżby czepialski nabijał posty?

Dla czepialskiego piszę w punktach:

1. kliknąłem kup teraz, wpłaciłem, standard.

3. Typ z fontech zamówił za moje pieniądze towar w Chinach. Chińczyk z AliExpress go wydymał bo podał swoje dane sprzedażowe i potwierdził niecne zamiary fontecha. Wiem dokładnie od kogo kupił ten telefon.

4. Po 3 tygodniach paczka trafiła na cło.

5. Odpaliłem spór w Allegro, wykazałem że według opisu aukcji wysyłka jest z UK więc nie powinienem dostać cła. Chcąc uratować reputację Typ opłacił je bo na niego doniosłem do Wuja Allegro. Cło 79 zł.

6. fontech działa już pod zmienionym nickiem "dreami-ltd", gdzie póki co ma 17 samych pozytywów.

Problemow przysporzyl i watpliwosci budzil punkt 5, bo opisales to tak, jakby to byl standard ze ten sprzedawca zwraca ewentualny VAT + oplaty manipulacyjne. Teraz wyjasniles, ze otworzyles spor i dopiero w tym momencie sprzedawca poczul sie zobligowany do zwrotu poniesionych przez ciebie kosztow.
Wiec teraz jest to jasne, natomiast przeczytaj swoj wczesniejszy post i zobacz, ze brakuje podstawowych informacji m.in. info o sporze poprzez allegro.

p.s. brakuje punkty 2 :P

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...