Skocz do zawartości

Aktualizacja do bazowego Android 7 Nougat


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zamierzam zakupic Note 4. jednakze obawiam sie, iz ze wzgledu na zastosowanego MediaTek'a bazowy Android w tym modelu po wieki zatryma sie na wersji 6.x. Na xiaomi.eu widze, ze niektore modele dostaja juz MIUI na bazowym Androidzie 7.0 (np wiekowy Mi4c). Macie moze jakies informacje w tym temacie odnosnie Note 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tutaj sprawa jest bardzo niepewna. Bardzo duzo czynnikow wejsciowych. Telefon na MediaTek'u, takie telefony zazwyczaj nie dostawaly aktualizacji. Jednakze koniec koncow okazalo sie, iz to zla wola producentow telefonow wykreowala taka sytaucje, bo MediaTek biblioteki zapewnial (patrz przyklad budzetowego DG280 z MT6582). Co do Note 3 sytaucja jest troszke inna, poniewaz wypuszczono de facto dwie wersjie - na MediaTek'u i Qualcomm'ie. Tutaj mamy jedna i nie zapowiada sie Note 4 Pro z Qualcomm'em na pokladzie. Sam MT6797M to uklad z wyzszej polki, co wiecej na Mali T880 (czyli mamy wsparcie dla Vulkana) i watpie by MediaTek popelnil samobojstwo nie udostepniajac bibliotek do N'ki. Jedyna kwestia to czy samo Xiaomi pofatyguje sie i zapewni bazeAndroida 7 dla tego modelu. W Internecie pisza rozne rzeczy i nie moge znalezc wiarygodnej informacji na ten temat. Mamy tu straszn ruletke, arpzeplyw informacji jest kiepski.
@cukru: Nie do konca moge sie z tym zgodzic, ze aktualizacje MIUI sa najwazniejsze. Owszem, to wszystko bedzie ladnie dzialac, lecz tracisz wszystkie truskawki jakie dostarcza nowa wersja Zdradoida - z zakresu bezpieczenstwa, optymalizacji w roznych  obszarach systemu itp. Przeciez w nowszej wersji sporo dzieje sie tez 'pod maska' - wielu zmian nie widac glym okiem, ale mozna je odczuc, np wydluzenie czasu pracy na jednym ladowaniu, lepsze zarzadzanie pamiecia czy procesami.

Edytowane przez foxbat
Dodanie zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dla zwolenników "snapdragona" dobre wieści - ABC Data wkrótce ma wprowadzić w swojej ofercie Xiaomi RN4 na snapie 625

https://www.tabletowo.pl/2017/01/12/wkrotce-w-polsce-pojawia-sie-xiaomi-redmi-note-4-redmi-4-i-redmi-4a-a-nawet-mi-note-2/

Edytowane przez Chomeini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no to ciekawe. Przeciez Xiaomi sie zaklinalo, ze nie ebdzie Redmi Note 4 na Snapdragonie? Jesli ta informacja jest prawdziwa to Redmi Note 4 na MediaTek'u zakibluje na Zdradoidzie 6.0 do konca swiata, szkoda. Liczylem na dobry telefon z MediaTek'iem i porzadnym wsparciem za rozsadne pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/12/2017 at 9:12 PM, Redmi2 said:

Wiele tych truskawek jak to okresliles, jest w miui duzo wczesniej niz np w nowym andku. Wiec dla nas z miui tj bez znaczenia tak naprawde. Tym bardziej ze update andka w miui to tylko zmiana numerka. Np przerobilem to na mi4, mi4c, mi max itp a nawet na redmi 2.
Telefony na mtk jak redmi note 2, redmi note 3 mtk nie dostaly nowego andka bo sa na mtk i tak samo bedzie z note 4.
Ale mimo to ze nie dostaly nowego andka maja nowe funkcjie ktorych nie bylo w czystym andku np 5.0, mialy duzo wczesniej tez truskawki w miui te co sa w andku 6.0 i 7.0.
 

Tak jeszcze jako komentarz/pytanie: chyba przeceniacie zakres zamian zapewniony przez MIUI. Napisales, ze truskawki z 6.0 i 7.0 byly wczseniej w MIUI niz w samym Androidzie, a aktualizacja podstawy to tylko zmiana numerka. Napisz mi wiec prosze, ktore MIUI dostarczylo wsparcie dla Vulkana, tryb wielookienkowy czy przebudowany system zarzadzania energia. Takich zmian dostarczanych przez wyzsze wersje Androida znajdzie sie wiecej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mowimy o tej samej liscie, ale bazujac na tej:

http://www.gizchina.com/2017/01/23/all-xiaomi-phones-that-will-be-getting-android-7-0-nougat/

oraz czytajac komentarze to niejest zadna oficjalna lista. Co wiecej sam jej autor nie ptorafil sprecyzowac czy chodzi tez o modele na MediaTek'u (w tekscie i w komentarzach).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎24 o 17:21, AlKaliOne napisał:

W większości tego co piszą w necie, Redmi Note 4 ma dostać Android Nougat. Sam kiedyś szukałem informacji na ten temat ponieważ takowy właśnie telefon posiadam. Ile w tym prawdy dowiemy się pewnie za jakiś czas :):D

 

Captain Obvious, dzięki za wyczerpujące info :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, dzeronimo napisał:

W takim razie skoro mam MTK i globalna czy da się wygrać jakiś custom z android 7 na tę chwilę ? 

[ROM][UNOFFICIAL][7.1.2][NIKEL] LineageOS-14.1 For Xiaomi Redmi Note 4

Cytat

Whats Working ?

  • Boots
  • RIL (SMS, Data)
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • Video Playback
  • Audio
  • Sensors
  • LED
  • GPS


Known issues:

  • Fingerprint Scanner
  • Camera
  • Rotation Sensor
  • SD-Card
  • Calls

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...