Skocz do zawartości

Przesuwanie elementów interfejsu w poziomie


grzybiarz91

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyliście czasami problemów z przesuwaniem różnych rzeczy w poziomie? Najczęściej zdarza mi się to na powiadomieniu gdy je chce odrzucić, przesuwam palcem w prawo/lewo, a ekran wykrywa jakbym przesuwał góra/dół. Zdarza się również w innych miejscach czy aplikacjach, wszystko zależy głównie od precyzji, jak chcę coś zrobić szybko to zazwyczaj ekran wariuje, muszę wtedy spokojnie złapać za dany fragment i dokładnie go przesunąć. Dziwny efekt, jakby źle było skalibrowane coś w systemie. Na innych telefonach i tabletach nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mefju266 napisał:

Nie na mi5s a na mi5 mam to samo jeśli chodzi o Spotify. Na Facebooku mam missclicki próbując nacisnac komentarze wyskakuje mi post nizej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mam tak samo, co może być przyczyną? mi5s plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że źle skalibrowany ekran albo soft, który obsługuje ekran. Wydaje mi się, że teraz jest tak, że nawet najmniejsze przesunięcie w pionie powoduje, że soft myśli, że przesuwamy góra/dół. Dziwne to o tyle, że nigdy nie miałem takich przypadków i zawsze telefon wiedział co chce przesuwać, a w Mi5s Plus rzuciło mi się to w oczy pierwszego dnia. Generalnie już ogarnąłem, jak to przesuwać, ale czasem przy szybkich akcjach problem zostaje.

Poniżej wideo jak to wygląda, widać, że jak palec nie leci idealnie w poziomie to wykrywa jako ruch w pionie.
https://cloud.tapatalk.com/s/5879e607dd86b/2017_01_14_09_45_28.mp4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem gdzies, ze ktorys soft to poprawil. Dla mnie nie jest to denerwujace. Na fb sytuacja sie uspokoila w miare aktualizacji aplikacji, co do spotify to idzie wyczuc jak przesuwac, zeby bylo znosnie. Co dziwniejsze w pozostalych aplikacjach problem w ogole nie wystepuje.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ten problem dotyczy MIUI, niezależnie od modelu, niestety. Poustawiali zbyt małe marginesy na odchyłki ruchu palca i utrudnia to korzystanie z wielu aplikacji. Szczególnie uciążliwe staje się w aplikacjach, które obsługują gesty poziome i pionowe jednocześnie. Żaden inny system oprócz MIUI nie ma tak tego ustawionego. Od roku czekam na poprawę - nie zmienia się nic. Chińczycy wiedzą lepiej i nie chcą tego zmienić.

W samym MIUI widać to w powiadomieniach. Ciężko jest zamknąć powiadomienie ruchem palca, przeważnie rozwija się zamiast polecieć w prawo. Równie uciążliwe jest to w Total Commanderze, przewijanie listy w pionie prawie zawsze kończy się przesunięciem panelu okna. Denerwujące ale trzeba z tym żyć.

 

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...