Jump to content

Przesuwanie elementów interfejsu w poziomie


grzybiarz91

Recommended Posts

Nie zauważyliście czasami problemów z przesuwaniem różnych rzeczy w poziomie? Najczęściej zdarza mi się to na powiadomieniu gdy je chce odrzucić, przesuwam palcem w prawo/lewo, a ekran wykrywa jakbym przesuwał góra/dół. Zdarza się również w innych miejscach czy aplikacjach, wszystko zależy głównie od precyzji, jak chcę coś zrobić szybko to zazwyczaj ekran wariuje, muszę wtedy spokojnie złapać za dany fragment i dokładnie go przesunąć. Dziwny efekt, jakby źle było skalibrowane coś w systemie. Na innych telefonach i tabletach nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mefju266 napisał:

Nie na mi5s a na mi5 mam to samo jeśli chodzi o Spotify. Na Facebooku mam missclicki próbując nacisnac komentarze wyskakuje mi post nizej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mam tak samo, co może być przyczyną? mi5s plus

Link to comment
Share on other sites

Obstawiam, że źle skalibrowany ekran albo soft, który obsługuje ekran. Wydaje mi się, że teraz jest tak, że nawet najmniejsze przesunięcie w pionie powoduje, że soft myśli, że przesuwamy góra/dół. Dziwne to o tyle, że nigdy nie miałem takich przypadków i zawsze telefon wiedział co chce przesuwać, a w Mi5s Plus rzuciło mi się to w oczy pierwszego dnia. Generalnie już ogarnąłem, jak to przesuwać, ale czasem przy szybkich akcjach problem zostaje.

Poniżej wideo jak to wygląda, widać, że jak palec nie leci idealnie w poziomie to wykrywa jako ruch w pionie.
https://cloud.tapatalk.com/s/5879e607dd86b/2017_01_14_09_45_28.mp4

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czytalem gdzies, ze ktorys soft to poprawil. Dla mnie nie jest to denerwujace. Na fb sytuacja sie uspokoila w miare aktualizacji aplikacji, co do spotify to idzie wyczuc jak przesuwac, zeby bylo znosnie. Co dziwniejsze w pozostalych aplikacjach problem w ogole nie wystepuje.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ten problem dotyczy MIUI, niezależnie od modelu, niestety. Poustawiali zbyt małe marginesy na odchyłki ruchu palca i utrudnia to korzystanie z wielu aplikacji. Szczególnie uciążliwe staje się w aplikacjach, które obsługują gesty poziome i pionowe jednocześnie. Żaden inny system oprócz MIUI nie ma tak tego ustawionego. Od roku czekam na poprawę - nie zmienia się nic. Chińczycy wiedzą lepiej i nie chcą tego zmienić.

W samym MIUI widać to w powiadomieniach. Ciężko jest zamknąć powiadomienie ruchem palca, przeważnie rozwija się zamiast polecieć w prawo. Równie uciążliwe jest to w Total Commanderze, przewijanie listy w pionie prawie zawsze kończy się przesunięciem panelu okna. Denerwujące ale trzeba z tym żyć.

 

 

Edited by sp4ubw
Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...