Skocz do zawartości

Notification Badge - Kropka z liczbą na ikonie


sadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Kiedy dostaję jakąś wiadomość na jakimkolwiek komunikatorze, albo mam nieodebrane połączenie etc. to na ikonie danej aplikacji pojawia się mała kropeczka z liczbą. Informuje o tym ile jest aktywności do sprawdzenia. Jednocześnie ten sam komunikat widoczny jest na górnej belce. Jednak kiedy z belki usunę komunikat to kropka też znika i nie wiem czy coś na mnie czeka w appce czy też nie. Troszkę nie fajnie. Czy macie jakieś sugestie, albo wyjaśnienia czy tak powinno się dziać? Mało to pomocne, a softach innych producentów do puki nie wejdzie się w daną aplikację to kropka cały czas widnieje na ikonie.

Szukałem na forum czegoś na ten temat, ale niestety nic nie znalazłem na ten temat. Macie jakieś wskazówki?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Miui tak już jest, tak samo nie podlicza wszystkich powiadomień tylko rodzaj, czyli w gmailu zawsze będzie (1) niezależnie ile maili dostaniesz, w instagramie jak będziesz miał lajki to też będzie (1), jak ktoś do tego coś skomentuje to wtedy dopiero będzie (2), w sklepie play dolicza tylko do (10), jak usuniesz powiadomienie z ekranu blokady to wtedy "licznik" też znika. No ale według Chińczyków to tak ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale czasami mam sporo informacji w górnej belce. Więc je czyszczę. Ale później muszę wejść w każdą aplikację, żeby sprawdzić czy coś na mnie czeka. Do tego nieczyszczona lista z belki głównej powoduje, że obok godziny mam napchane ikonek, że w sumie nie wiem czy to jakaś notyfikacja czy może ktoś hakuje mój tel :P

Mocno dziwi mnie to podejście w MIUI, bo logika w innych telefonach jest całkowicie inna.

Edytowane przez sadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wie ktoś może jak skonfigurować cyferki z ilością powiadomień ? Jeśli mam powiadomienie np. na mailu to na ikonie pojawia się cyferka, jeśli spuszczę z góry belkę powiadomień i usunę to powiadomienie (przesunę w prawo) to cyferka na ikonie znika a chciałbym żeby zostało (faktycznie nie sprawdziłem powiadomienia). Chciałbym aby cyfry z ikon znikały dopiero jak faktycznie wejdę w program i sprawdzę co się stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Przepraszam za może laickie pytanie ale używam Miui 9 Eu, nigdy nie używałem Launcher Miui, zawsze Nova. Ale ostatnio zacząłem się przekonywać do stockowego launchera Miui. Jedynie nie mam pojęcia jak uruchomić kropki powiadomień na ikonkach. Tego mi najbardziej brakuje. Jeżeli można o naprowadzenie na temat byłbym mega wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...