Skocz do zawartości

Powrót do Android 6.0 z 7.0


mmalecki87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy mogą nastąpić jakieś problemy jeśli chciałbym wrócić do Andka 6.0 jeśli jestem na najnowszym Dev z 7.0? Czy wystarczy czysta instalacja? Jakaś konkretna wersja softu polecana przy takim powrocie?

Nie ukrywam, że pchają mnie od takiej decyzji a) działająca w kratkę dioda LED B) crashe Chrome c) wolniejszy fix GPS (u mnie standard to 3-5 min) d) parę razy zdażyły mi się problemy z bardzo wolnym ładowaniem pomimo ładowarki aukey z certyfikatem qc 3.0

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mmalecki87 napisał:

 

Witam,

Czy mogą nastąpić jakieś problemy jeśli chciałbym wrócić do Andka 6.0 jeśli jestem na najnowszym Dev z 7.0? Czy wystarczy czysta instalacja? Jakaś konkretna wersja softu polecana przy takim powrocie?

Nie ukrywam, że pchają mnie od takiej decyzji a) działająca w kratkę dioda LED B) crashe Chrome c) wolniejszy fix GPS (u mnie standard to 3-5 min) d) parę razy zdażyły mi się problemy z bardzo wolnym ładowaniem pomimo ładowarki aukey z certyfikatem qc 3.0

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Ja przez MiFlash wrzuciłem 6.4.21 xiaomi.eu (flash all) i potem upgrade do 6.11.10 (przez TWRP)

Jeśli chodzi o diodę LED to na tym sofcie też się zdarza. GPS akurat działa dobrze (po użyciu fasterGPS - trzeba mieć root), ale kiedyś jak miałem wcześniej 6.11.10 to było z tym różnie. A jeśli chodzi o ładowanie to najpewniej coś z kablem. Też miałem problemy,a zmieniłem kabel i wszystko jest OK.

Edytowane przez zimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pyknąłem 6421 miflash ( od razu z twrp ) póżniej 6.11.10 ( zrobiłem up i zassałem z chmury wsio,  później poużywałem i znowu up tego samego ) bo mi chmura szajomi zwariowała. 

Na razie działa.

Wgraj TWRP..... Da się Miflash wgrać to czy trzeba ADB? 

Edytowane przez JacekBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to z 6.4.21 na 6.11.10 to uograde? Chyba update...Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Mam teraz Miui 8.2-7.1.5 widziałem już chyba w dwóch "tematach" że taka jest opcja zejścia (bezpieczna) z andka 7 do 6
Wolę dopytać kilka razy zanim zabiorę się do zmiany.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

A po cholere chcesz najpierw wrzucac 6.4.21.. Co to za glupota.

Nie głupota, ale wygoda. Bo ta wersja ma od razu TWRP w sobie, więc odpada krok instalacji TWRP przez fastboot. Do tego jest pewność, że ta wersja nie zablokuje BL, bo to jest unikalny ROM "EU" w formacie dla MiFlash.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

Nie głupota, ale wygoda. Bo ta wersja ma od razu TWRP w sobie, więc odpada krok instalacji TWRP przez fastboot. Do tego jest pewność, że ta wersja nie zablokuje BL, bo to jest unikalny ROM "EU" w formacie dla MiFlash.

Nic dodać, nic ująć :)

PS.Tylko pamiętać żeby dwa razy wgrać 6.11.10 bo mi wariowała chmurka Teraz 151tys w Antutusrutu ( i GPS działa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co za problem jest wgrać najnowsze TWRP przez fastboot ? Procedura jest banalna. Pobieramy sobie fastboota jakiegoś, do folderu gdzie jest ten plik fastboota kopiujemy plik z TWRP najnowszym i zmieniamy jego nazwe na jakas  łatwą np TWRP.IMG no i później odpalamy wiersz polecenia (jak nie wiemy jak to w szukajce od windowsa wpisujemy CMD) przechodzimy do miejsca gdzie mamy plik fastboota (najlepiej ten plik i plik z recovery dać prosto na dysk np C bo przejście do dysku C to po prostu wpisać w wierszu polecenia "cd .." i enter i tak 2x zrobić. Tak w skrócie. Telefon wprowadzamy w tryb fastboot (vol - i power przy wylaczonym fonie) jak widzimy gmerającego mi to podlaczamy tel do kompa i w terminalu wpisujemy "fastboot flash recovery twrp.img"  (twrp.img to nazwa naszego pliku z recovery) i tyle.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witek_77 napisał:

a powiedzcie mi co za problem jest wgrać najnowsze TWRP przez fastboot ? Procedura jest banalna. Pobieramy sobie fastboota jakiegoś, do folderu gdzie jest ten plik fastboota kopiujemy plik z TWRP najnowszym i zmieniamy jego nazwe na jakas  łatwą np TWRP.IMG no i później odpalamy wiersz polecenia (jak nie wiemy jak to w szukajce od windowsa wpisujemy CMD) przechodzimy do miejsca gdzie mamy plik fastboota (najlepiej ten plik i plik z recovery dać prosto na dysk np C bo przejście do dysku C to po prostu wpisać w wierszu polecenia "cd .." i enter i tak 2x zrobić. Tak w skrócie. Telefon wprowadzamy w tryb fastboot (vol - i power przy wylaczonym fonie) jak widzimy gmerającego mi to podlaczamy tel do kompa i w terminalu wpisujemy "fastboot flash recovery twrp.img"  (twrp.img to nazwa naszego pliku z recovery) i tyle.

 

W teorii jest banalna, w praktyce ludzie mają różnorodne problemy z tym procesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 19:06, witek_77 napisał:

a powiedzcie mi co za problem jest wgrać najnowsze TWRP przez fastboot ? Procedura jest banalna. Pobieramy sobie fastboota jakiegoś, do folderu gdzie jest ten plik fastboota kopiujemy plik z TWRP najnowszym i zmieniamy jego nazwe na jakas  łatwą np TWRP.IMG no i później odpalamy wiersz polecenia (jak nie wiemy jak to w szukajce od windowsa wpisujemy CMD) przechodzimy do miejsca gdzie mamy plik fastboota (najlepiej ten plik i plik z recovery dać prosto na dysk np C bo przejście do dysku C to po prostu wpisać w wierszu polecenia "cd .." i enter i tak 2x zrobić. Tak w skrócie. Telefon wprowadzamy w tryb fastboot (vol - i power przy wylaczonym fonie) jak widzimy gmerającego mi to podlaczamy tel do kompa i w terminalu wpisujemy "fastboot flash recovery twrp.img"  (twrp.img to nazwa naszego pliku z recovery) i tyle.

 

swietnie to opisales tylko mi fastboot nie widzi telefonu jak wpisuje "fastboot devices" powraca do sciezki c:\adb\ nic sie nie robi a jak wpisuje fastboot flash recovery twrp.img to <waiting for any device> i nic sie nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dobrze wszystko. Pobierz paczkę MINIMAL ADB FASTBOOT 

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410

 

Zainstaluj. Wejdz do folderu do program files (x86)/minimal adb i tam masz plik fastboota, adb i maf32. Ten MAF32 odpal. Do tego folderu wrzuć też plik z recovery. No i w terminalu wpisuj fastboot flash recovery twrp.img (pod warunkiem ze plik twrp tak się nazywał). Powinno pójść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu :) 

Mam soft "Global 7.1.19 Beta", odblokowałem bootloader, chciałbym wrzucić MiuiPolska 6.11.10. Rozumiem że potrzebuję najpierw TWRP:

Dnia 19.01.2017 o 19:06, witek_77 napisał:

a powiedzcie mi co za problem jest wgrać najnowsze TWRP przez fastboot ? Procedura jest banalna. Pobieramy sobie fastboota jakiegoś, do folderu gdzie jest ten plik fastboota kopiujemy plik z TWRP najnowszym i zmieniamy jego nazwe na jakas  łatwą np TWRP.IMG no i później odpalamy wiersz polecenia (jak nie wiemy jak to w szukajce od windowsa wpisujemy CMD) przechodzimy do miejsca gdzie mamy plik fastboota (najlepiej ten plik i plik z recovery dać prosto na dysk np C bo przejście do dysku C to po prostu wpisać w wierszu polecenia "cd .." i enter i tak 2x zrobić. Tak w skrócie. Telefon wprowadzamy w tryb fastboot (vol - i power przy wylaczonym fonie) jak widzimy gmerającego mi to podlaczamy tel do kompa i w terminalu wpisujemy "fastboot flash recovery twrp.img"  (twrp.img to nazwa naszego pliku z recovery) i tyle.

 

gdzie znaleźć odpowiednią wersję TWRP? Czy po wgraniu TWRP przez powyższy sposób będę mógł już z poziomu TWRP bezproblemowo zainstalować 6.11.10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Hmm w takim razie może za jakiś czas zrobię update  póki co mam dość grzebania




Zrobiłem tak jak radziliście: najpierw MiFlash do  6.4.2, następnie już przez TWRP  6.11.10. Nastąpiło coś dziwnego, ponieważ zniknęła na dole podczas uruchamiania "Bootloader Unlock". Czy to coś zmienia?

Ikonka czerwona to pomysł chinoli. Nie pęd zajmuj się tym. Lepiej testuj GPS bo tu pewnie o niego chodzi.

PS. Ja już 2 razy robiłem miflash do 6.4.21 i zawsze wracam do najnowszej wersji dev. Nie wiem dlaczego. Może mysle że ten GPS w końcu się poprawi tak jak na 6.11.10. Na razie to tylko denerwuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...