Skocz do zawartości

GLOBAL ROM dla Redmi 4 Prime - opinie, oceny


smuf

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dudek napisał:

Ja wróciłem do GLOBALa i sobie chwalę. Tutaj wszystko działa i nie muszę myśleć o jakichkolwiek aktualizacjach.

 

Na xiaomi.eu (miui polska) miałem problem z bluetooth. Co chwile się wyłączało, co oczywiście powodowało rozłączenie zestawów słuchawkowych/głośnomówiących oraz mi banda. Bateria także trzymała trochę słabiej.

 

Na Globalu działa perfekcyjnie.

Potwierdzam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Achi napisał:

Witam, mam globala w wersji 8.1.2.0 MBEMIDI i chciałbym zaktualizować do wersji 8.2.1.0 ale mój Redmi 4 Pro nie widzi żadnej nowej aktualizacji, wiecie co jest nie tak? Z góry dziękuję za odpowiedź

Ja aktualizowałem z tego: http://en.miui.com/thread-534756-1-1.html

Edytowane przez stan48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Achi napisał:

Wiem że jest możliwy update przez różne źródła ale mnie ciekawi dlaczego nie działa OTA, czy to jest normalne? 

We're very excited to present you the MIUI 8.2 Global Stable ROM!  From now on, you should be able to progressively receive the update over-the-air (OTA) on your phones via the Updater app. If you cannot wait, you can download the ROM packages in this thread below. Let's give credits to our dear developers, beta testers who have devoted so much time, energy to make this gorgeous moment happen. Their contributions shall be honored and respected.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 14:38, stan48 napisał:

 

Ja aktualizowałem z tego: http://en.miui.com/thread-534756-1-1.html

Przepraszam za lamerskie pytanie, to mój pierwszy post :) I pierwszy telefon od Xiaomi. Chciałbym również ręcznie zaktualizować do werski 8.2 Global ( Obecnie mam 8.1.2 Stable). Wchodzę na stronkę którą podlinkowałeś ale nie wiem co mam pobrać. Potem aktualizuję przez --> zaktualizuj z pliku zip i wszystko dzieje się z automatu? Próbowałem szukać instrukcji na forum, ale jest tu tyle informacji, że zgłupiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hceL napisał:

 Wchodzę na stronkę którą podlinkowałeś ale nie wiem co mam pobrać.

Pobierasz rom recovery (format pliku .zip) kopiujesz do telefonu i dalej jak napisałeś, czyli "Potem aktualizuję przez --> zaktualizuj z pliku zip i wszystko dzieje się z automatu". Tylko to jest chyba jeszcze wersja beta stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Pobierasz rom recovery (format pliku .zip) kopiujesz do telefonu i dalej jak napisałeś, czyli "Potem aktualizuję przez --> zaktualizuj z pliku zip i wszystko dzieje się z automatu". Tylko to jest chyba jeszcze wersja beta stable.

Bardzo dziękuję. Mimo wszystko spróbuję. Jak to zainstaluję to później bez problemu będę mógł korzystać z ewentualnych aktualizacji OTA? To oficjalny global rom prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Pobierasz rom recovery (format pliku .zip) kopiujesz do telefonu i dalej jak napisałeś, czyli "Potem aktualizuję przez --> zaktualizuj z pliku zip i wszystko dzieje się z automatu". Tylko to jest chyba jeszcze wersja beta stable.

Global stable jest dla ciebie "beta stable"  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, stan48 napisał:

Global stable jest dla ciebie "beta stable"  ???

Nie dla mnie, tylko tak Chińczycy nazywają wczesne wersje global stable wysyłane losowo przez ota. Ja tej nazwy nie wymyśliłem. Jak się sprawdzą to wysyłają wszystkim i wtedy jest to stable. Nie ja to wymyśliłem. Jak to pisałem to w oficjalnym linku tej wersji jeszcze nie było, dlatego napisałem że to może być właśnie beta stable.

Teraz widzę że ta wersja pojawiła się już w miejscu oficjalnych wersji, czyli nie jest to beta: http://en.miui.com/download-320.html

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Teraz widzę że ta wersja pojawiła się już w miejscu oficjalnych wersji, czyli nie jest to beta: http://en.miui.com/download-320.html

Z tego co widzę Global dalej ma tutaj 8.1.2.0. Tylko China ma 8.2.1.0.

Warto wgrywać nowy ROM?

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromWP napisał:

Myślę że warto, a link podany wcześniej jest oficjalnym podanym przez moderatora. Mogli jeszcze nie wyrzucić w miejsce które wkleiłem, często tam pojawiają się z opóźnieniem. 

Z poziomu telefonu kliknąłem w te trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrałem "pobierz aktualizacje". Coś się ściąga więc chyba 8.2.1.0 jest już dostępne przez OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Skyler napisał:

Z poziomu telefonu kliknąłem w te trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrałem "pobierz aktualizacje". Coś się ściąga więc chyba 8.2.1.0 jest już dostępne przez OTA.

Tam zawsze coś się ściąga, okaże się co. Jakby było dostęne dla ciebie przez ota to by wyszukało po kliknięciu wyszukaj. Tylko przez ota nie wszyscy dostają równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

Tam zawsze coś się ściąga, okaże się co. Jakby było dostęne dla ciebie przez ota to by wyszukało po kliknięciu wyszukaj. Tylko przez ota nie wszyscy dostają równocześnie.

Hm, przypuszczam, że to to bo 10% ściąga już pół godziny. No chyba, że przeważnie tak jest, nowy jestem więc na razie zielony. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skyler napisał:

Hm, przypuszczam, że to to bo 10% ściąga już pół godziny. No chyba, że przeważnie tak jest, nowy jestem więc na razie zielony. :P

Ja dziś tak próbowałem. Po aktualizacji była jednak ciągle wersja 8.1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, hceL napisał:

Ja dziś tak próbowałem. Po aktualizacji była jednak ciągle wersja 8.1.2

Faktycznie, ściągało się kilka godzin, ale po zainstalowaniu okazało się, że to dalej 8.1.2. Ale co najlepsze, znowu kliknąłem "pobierz aktualizacje" i znowu coś długo pobiera. Czy to normalne? Czy mogę sobie w nieskończoność go aktualizować? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Skyler napisał:

Faktycznie, ściągało się kilka godzin, ale po zainstalowaniu okazało się, że to dalej 8.1.2. Ale co najlepsze, znowu kliknąłem "pobierz aktualizacje" i znowu coś długo pobiera. Czy to normalne? Czy mogę sobie w nieskończoność go aktualizować? :P

Też jestem świeżak w temacie ale chyba tak to działa. Taka aktualizacja pobiera Ci zawsze to co najnowsze dostępne w OTA. Ja powoli zasysam ten nowy 8.2 i będę robił aktualizację z zipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, hceL napisał:

Taka aktualizacja pobiera Ci zawsze to co najnowsze dostępne w OTA.

Czyli zanim zdąże zaktualizować już pojawia się coś nowego? :P

1 minutę temu, hceL napisał:

Ja powoli zasysam ten nowy 8.2 i będę robił aktualizację z zipa.

Daj znać jak wrażenia. :) A przede wszystkim jak Ci  trzyma po tej operacji bateria, bo różne opinie na ten temat czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Skyler napisał:

Czyli zanim zdąże zaktualizować już pojawia się coś nowego? :P

Daj znać jak wrażenia. :) A przede wszystkim jak Ci  trzyma po tej operacji bateria, bo różne opinie na ten temat czytałem.

Pozostało mi jeszcze godzina do końca pobierania więc pewnie jutro zrobię update na spokojnie i podzielę się wrażeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Skyler napisał:

A jest w ogóle sens takie aktualizowania w kółko? Zmienia to coś czy to jakiś bug?

Takie pobieranie nie ma sensu i cały czas będzie pobierało ostatnią wersję dostępną przez ota.. Przez aktualizacje ma sen pobieranie tylko jak znajdzie nową aktualizację. Nie wiem czy to bug, ale tak jest. Jedynym sensownym wytłumaczeniem jest to, że w razie problemów zainstalowanie ponownie tej samej pełnej wersji romu czasami naprawia błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.2.1. nie ma jeszcze ota. Były podobno jakieś błędy (wątek 8.2.1. dla Redmi 4 prime na forum xiaomi), więc na razie jest tylko instalacja "ręczna". Ja sobie na globala 8.1.2 zainstalowałem xiaomi.eu 8.1.3. (MBECNDI) i działa mega szybko. Szybciej od globala 8.1.2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wywalilo błędy przy instalacji globala 8.2.1.0 tzn zainstalowało się i po uruchomieniu i pojawieniu się logo miui zaczęły wyskakiwać okienka z błędami żeby zaraportować błąd. Wywaliłem system i wgrałem Stabilnego globala 8.1.2. Bo tymi od Xiaomi.EU też się bawiłem i jakoś nie widziałem zbytniej różnicy od globala. Także poczekam na globala OTA 8.2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamsky napisał:

Mi się dzisiaj zassało OTA 8.2.4 (Global Stable).

Screenshot_2017-04-24-13-08-19-027_com.android.settings.png

Oficjalna strona pokazuje 8.1.2.0, sam, już nie pamiętam kiedy, zassałem przez OTA 8.2.1.0 a Ty już masz 8.2.4.0? Dziwnie to wszystko działa, czy to jest normalne?
Tak, to mój pierwszy Xiaomi i niepokoi mnie jedna rzecz - zauważył ktoś bugi z wyświetlaniem interfejsu (jakby ekran został przesunięty) w całkowicie różnych momentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiegoś prostego rozwiązania do zrobienia aktualizacji w moim telefonie Redmi 4 pro. Kombinuję już na różne spisoby, przeglądam forum i nic nie pomaga. Jest to mój pierwszy Xiaomi więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym zrobić aktualizację Miui do 8.2 lecz nie znajduje mi jej. Zmieniłem region na Indie lecz to nie pomogło. Pobrałem plik ZIP i chciałem przez te trzy kropeczki zainstalować lecz wyskakuje komunikat jak w załączniku. Jakieś pomysły propozycje? 

Screenshot_2017-04-24-11-49-26-252_com.android.settings.png

Screenshot_2017-04-24-16-16-09-149_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 21:37, dawid1654 napisał:

Witam, szukam jakiegoś prostego rozwiązania do zrobienia aktualizacji w moim telefonie Redmi 4 pro. Kombinuję już na różne spisoby, przeglądam forum i nic nie pomaga. Jest to mój pierwszy Xiaomi więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym zrobić aktualizację Miui do 8.2 lecz nie znajduje mi jej. Zmieniłem region na Indie lecz to nie pomogło. Pobrałem plik ZIP i chciałem przez te trzy kropeczki zainstalować lecz wyskakuje komunikat jak w załączniku. Jakieś pomysły propozycje? 

Screenshot_2017-04-24-11-49-26-252_com.android.settings.png

Screenshot_2017-04-24-16-16-09-149_com.android.updater.png

Mam dokładnie taki sam problem jak kolega powyżej. Czym coś takiego może być spowodowane? Dodam, że dziewczyna ma Note 3 i ma w ogóle coś takiego jak aktualizacje tygodniowe...u mnie nic takiego nie występuje. Czy ktoś może wie w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...