Skocz do zawartości

GLOBAL ROM dla Redmi 4 Prime - opinie, oceny


smuf

Rekomendowane odpowiedzi

spotkal sie moze ktos z czyms takim ze po pelnym naladowaniu bateria w 30 minut przy bezczynnosci spada do 96%(z czego 26minut niby w deep sleep). Ekran nawet na sekunde nie byl wlaczony.(wg statystyk accubattery)  i poznieju tez jakos dziwnie za szybko. PRzez noc ponad 10% to chyba duzo (wlaczone wifi i opaska po bt).

 

Mialem globala, wrzucilem xiaomi.eu i ponownie wrocilem do globala bo na xiaomi.eu tez tak mialem i myslalem ze powrot do globala pomoze. Mylilem sie. Ogolnie bateria jak dla mnie straszna lipa w dwa dni dzialania ledwo do 4,5h dobija na ekranie. Inni piszą o ponad 10h na dwa dni, wiec chyba jest cos nie tak?

 

Miernikiem patrzylem i wychodzi ze 4000mah wchodzi. A nie widze by cos chlalo bateria a mam wakelock detector wersje z rootem. Uslugi xiaomi sporo razy sie wyzwala, ale chyba tego nie zmniejsze. Duzo apek (autostart itp) mam podpietych z powiadomieniami do opaski. W kazdych badz razie facebooka nie instalowalem.

 

jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2017 o 21:52, Animal napisał:

spotkal sie moze ktos z czyms takim ze po pelnym naladowaniu bateria w 30 minut przy bezczynnosci spada do 96%(z czego 26minut niby w deep sleep). Ekran nawet na sekunde nie byl wlaczony.(wg statystyk accubattery)  i poznieju tez jakos dziwnie za szybko. PRzez noc ponad 10% to chyba duzo (wlaczone wifi i opaska po bt).

 

Mialem globala, wrzucilem xiaomi.eu i ponownie wrocilem do globala bo na xiaomi.eu tez tak mialem i myslalem ze powrot do globala pomoze. Mylilem sie. Ogolnie bateria jak dla mnie straszna lipa w dwa dni dzialania ledwo do 4,5h dobija na ekranie. Inni piszą o ponad 10h na dwa dni, wiec chyba jest cos nie tak?

 

Miernikiem patrzylem i wychodzi ze 4000mah wchodzi. A nie widze by cos chlalo bateria a mam wakelock detector wersje z rootem. Uslugi xiaomi sporo razy sie wyzwala, ale chyba tego nie zmniejsze. Duzo apek (autostart itp) mam podpietych z powiadomieniami do opaski. W kazdych badz razie facebooka nie instalowalem.

 

jakies pomysly?

Opaska - i wszystko jasne. Niektore egzemplarze tak maja, ze BT zjada baterie jak szalony przy sychronizacji z opaska. Po prostu tak jest, mozesz sobie o tym poczytac na forum, jest troche postow na temat MiBanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na próbe wyłącze program miband tools i zostawie samo mifit. Juz nawet zadnych programow nie dodaje do powiadomien, tylko smsy i te nieszczesne powiadomienia o telefonie po 3 sekundach od rozpoczecia dzwonka. Pomijam ze raz to dziala, innym razem nie...czesto opaske rozlacza...dodana do autostartu wg zalecen...i loteria oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie i prosze na mnie nie wrzeszczec:) 

kupilem z ebaya Redmi 4 Pro, global, wszystko smiga ok, bateria 2 dni z powodzeniem. Facet na ebayu pisał o globalu, natomiast moj system to 8.1.2.0.0?!? Z tego co wiem powinny byc 4cyfry. Czy wiec bede mial OTA? Z tego co wiem to chyba najnowszy build na ten model. 

Ktos moze mi doradzic czy probowac wgrywac 8.1.2.0 czy ten co mam to jest to samo. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, SperQu said:

Ten co masz to syfmiui, wgraj 8.1.2.0

Oki, jpewnie sie skusze. Powinno pojsc bez problemu z wgraniem paczki przez miflash (chyba tak to sie nazywa). Powiedz mi jeszcze prosze czy jak mam juz kopie zaposowa to czy nie strace danych z telefonu.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Arko01 napisał:

Właśnie dostałam aktualizację do miui v8.2.1.0 MEBMIDL na moje redmi 4 pro czy warto aktualizować? Ma ktoś już

 

 

Właśnie mi się instaluje. Dam znać wieczorem czy działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten soft aktualizacja przez OTA. Bateria trzyma jeszcze lepiej, zasięg jakby się polepszył bo był nieznacznie gorszy niż w mi5. Działa fajnie. Jedyny minus jaki znalazłem w tej i poprzedniej wersji to fakt iż czasem wciskając ikonę SMS lub poczty zamiast nich uruchamia się aparat.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jeśli mam TWRP i Globala to po wgraniu tej aktualizacji przez apke Aktualizacje TWRP się usunie?

Próbowałem aktualizować i gdy daje resetuj teraz żeby zaktualizować to przenosi mnie do TWRP, co powinien zrobić? Zainstalować aktualizacje przez TWRP?

Edytowane przez SperQu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nowyuzyt napisał:


Ze co? Co to jest devel? O ile wiem to jet cos takiego jak stable czyli wersja stabilna i deve czyli beta. Jest Global stable, global dev, china stable, china dev, xiaomi.eu stable, xiaomi.eu dev.
Jak global moze byc lepszy od dev? To bezsens.
A jesli juz to china dev bije na glowe global dev, tak samo china stable boje global stable.
Global stable i dev przegrywa nawet z xiaomi.eu stable i dev. Czy chinczycy czy u nas w PL tak naprawde wszyscy olewaja, najwiecej jest wlasnie problemow na globalu. Tak samo tworcy i administracja faworyzuja china, a global jest na dalszym planie.

To który najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem że przewijało się w to w tym temacie ale nie zauważyłem żadnych konkretów wiec stąd moje pytanie. Jakie są największe różnice pomiędzy globalem a miui polska? Nie zauważyłem na globalu (8.2.1.0) żadnych błędów w tłumaczeniu. Najbardziej zależy mi na stabilności i czasie działania na baterii. Warto bawić się w miui.eu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem do GLOBALa i sobie chwalę. Tutaj wszystko działa i nie muszę myśleć o jakichkolwiek aktualizacjach.

 

Na xiaomi.eu (miui polska) miałem problem z bluetooth. Co chwile się wyłączało, co oczywiście powodowało rozłączenie zestawów słuchawkowych/głośnomówiących oraz mi banda. Bateria także trzymała trochę słabiej.

 

Na Globalu działa perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...