Skocz do zawartości

GLOBAL ROM dla Redmi 4 Prime - opinie, oceny


smuf

Rekomendowane odpowiedzi

A u Mnie niestety zablokowany był edl żadną komendą nie szło do niego się dostać więc miernik i lutownica w łapę zrobiłem kabelek deep flash potem zainstalowało stery dopiero poszło przez mi flash :)

Oczywiście mowa o zablokowanym BL

Edytowane przez bmwwyspa
dopełnenie postu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Mam śmieciowy rom od Goldwaya. Jak wgrać Global stable już wiadomo. 

Miałem pewne obawy, bo przy wgrywaniu romu w trybie edl w miflash trzeba ustawić dostęp do wypakowanego katalogu images, zaś jak widzę przy wgrywaniu romów przez menu serwisowe i "download" dostęp miflash ustawia się na wypakowany katalog główny z plikiem images.

Mam jednak pytanie czy po wgraniu tego Global stable utrudnię sobie późniejsze wgranie miui polska.

Na tą chwilę fon działa mi w trybie edl. Po przejściu na Globala stable chyba już go nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, omi napisał:

"download" dostęp miflash ustawia się na wypakowany katalog główny z plikiem images.

Mam jednak pytanie czy po wgraniu tego Global stable utrudnię sobie późniejsze wgranie miui polska. Na tą chwilę fon działa mi w trybie edl. Po przejściu na Globala stable chyba już go nie będzie.

Jak masz zablokowany bl i chcesz go odblokować, to ci powinien ułatwić odblokowanie bo to oficjalny rom i dalej już wgrywasz twrp i rom eu w trybie fastboot.

Tryb edl nie zablokuje się, jedynie przejście do tego trybu w prosty sposób może być utrudnione (za pomocą kabla zawsze przejdziesz).

Tryb EDL= download. to dwie różne nazwy tego samego i zawsze w MiFlashu wskazuje się cały rozpakowany katalog z romem, a nie folder Images w nim zawarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też miałem takie wrażenie, że EDL=download, stąd tym bardziej mnie dziwi, że w filmie powyżej ktoś ustawia dostęp do images (chyba, że coś źle zobaczyłem, bo sporo bawi się rarem).

Tu jak pamiętam to przy temacie z redmi 3 była nawet przestroga by tak nie robić. 

Na poniższym filmie jest już jak piszesz z tym, że wejście w download jest przez menu serwisowe.

 

 

 

Edytowane przez omi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, omi napisał:

No właśnie też miałem takie wrażenie, że EDL=download, stąd tym bardziej mnie dziwi, że filmie powyżej ktoś ustawia dostęp do images (chyba, że coś źle zobaczyłem).

Tu jak pamiętam to przy temacie z redmi 3 była nawet przestroga by tak nie robić. 

Na poniższym filmie jest już jak piszesz z tym, że wejście w download jest przez menu serwisowe.

Jakbyś wskazał folder images to prawdopodobnie nic by się nie stało, ale wywaliło by błąd że nie może znaleźć komendy, pliku, bo pliki wykonawcze (skrypty) między innymi ten którego trzeba użyć "flash_all.bat" jest w katalogu romu, nie w images. Na filmie też nie wskazuje images, zobacz jeszcze raz. Wejście w download zazwyczaj we wszystkich Redmi może być przez menu serwisowe, tylko w Redmi 4 i Redmi 3s często niestety nie działa (na niektórych romach i z zablokowanym bl).

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bmwwyspa napisał:

Z tego co pamiętam wskazywałem właśnie sam folder images. Jeże żle byś wskazał to nic się nie stanie zaznaczysz jeszcze raz katalog główny i musi zadziałać wgranie bez błędu.

Tak napisałem, nawet z uzasadnieniem dlaczego. A tobie nie zablokował się tryb edl, tylko wejście w ten tryb "normalnymi" metodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nieustannie kasuje moje tematy więc napiszę tutaj. 

Miałem wgrany rom GLOBAL oficjany na swoim Redmi 4 PRO, dziś przeinstalowałem na MIUI.EU. Pierwsze co zauważyłem po zmianie ROMU to poprawienie się zasięgu w telefonie (wg. ikonki na górze), przy podawaniu PINU do SIM nie ucina już mi czwartej cyfry, co dalej to się okaże. Natomiast moim zdaniem GLOBAL jest lepiej spolszczony od XIAOMI.EU. W niektórych opcjach mam chińskie znaczki, niektóre pozycje menu przetłumaczone są jakoś dziwnie.

I jeszcze pytanko. Czy normalne jest, że po wgraniu MIUI.EU w pamięci wew. nie mam żadnych katalogów, plików (pusto)?? Normalnie zawsze są jakieś foldery, pliki ...

Edytowane przez Nemook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sulfur napisał:

Wyskakuje flash tz error... 

ADB zainstalowane. Ten poradnik o czymś nie wspomina... 

A w jakim trybie to robisz, fastboot, czy download, bo ten poradnik jest dla tel. z odblokowanym bl i tam każą najpierw odblokować i flashować w fastboot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fastboot. Jest gdzieś kompetentny poradnik? Nie mam zamiaru odblokowywać BL jeżeli jest metoda bez tego. Zależy mi na szybkim, easy wgraniu softu i zapomnieniu o tym. Jutro chcę mieć fona gotowego do roboty...


Powinienem to zrobić w download mode?

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sulfur napisał:

Fastboot. Jest gdzieś kompetentny poradnik? Nie mam zamiaru odblokowywać BL jeżeli jest metoda bez tego. Zależy mi na szybkim, easy wgraniu softu i zapomnieniu o tym. Jutro chcę mieć fona gotowego do roboty...

W dziale dla tego telefonu jest poradnik (znajdziesz), dla Rdemi 3 jest poradnik (link wkleiłem), bo to w sumie tak samo się robi. Tylko tak na szybko to z tym trybem download (EDL) w twoim telefonie jest problem bo nie chce do tego trybu przechodzić. Może być potrzebne zrobienie kabelka USB deep flash. W podlinkowanym temacie masz co zrobić w razie problemów z wejściem w EDL.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2017 o 12:28, mrmario2 napisał:

To ja laik się pochwalę jak przeszedłem z soft 8.0.5.0.0 (wczoraj przyszedł z banggooda) na świeży GLOBAL z zablokowanym bl na podstawie filmiku poniżej. Czyli pobrałem z sieci adb-setup-1.4.3.zip , QDLoader+HS-USB+Driver.zip,   MIUI ROM Flashing Tool (MiFlash) wersja 2016.12.14.1 wszystko poinstalowałem, oczywiście MIUI Global 8.1.2.0 wrzuciłem na kompa i rozpakowałem , wszedłem w fastboota i na podstawie filmiku wykonałem "fastboot oem edl" a potem rach ciach z MIflasha odpaliłem flashowanie i BINGO mam Globala .

 

Witam

Też jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi 4 Pro 3/32 GB. Kupiłem je z takim romem (tzn. śmieciowym jak czytam) jak na poniższym zdjęciu.

5.jpg

Jeśli wgram ten rom z filmu powyżej pozbęde się tego chińskiego oprogramowania? Po wgraniu zdjęcie poniżej otrzymujemy telefon z romem MBEMIDI. Co oznacza MBEMIDI? Czy to wystarczy żeby normalnie użytkować telefon i pozbyć się chińskiego softu? Pierwszy raz mam stycznośćz telefonem xiaomi i stąd moje pytania. Dzięki za wszelkie uwagi.   

6.jpg

Edytowane przez piter5564
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 16:27, andw77 napisał:

Ja miałem wersję 'Global' 8.0.5.0.0 i bez problemu wgrałem oficjalnego Globala 8.1.2.0 ze strony Miui za pomocą aplikacji Updater (3 kropki w prawym górnym rogu, i potem 'Choose update package').

Dobry.

Czy to oznacza, że ten "'Global' 8.0.5.0.0" to tzw. SyfMIUI? I najważniejsze, naprawdę wystarczyło pobrać oficjalnego Globala i zainstalować go z pliku .zip?  Bez tych wszystkich MiFlashów, fastbootów, instalowania sterowników itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Shaq said:

Dobry.

Czy to oznacza, że ten "'Global' 8.0.5.0.0" to tzw. SyfMIUI? I najważniejsze, naprawdę wystarczyło pobrać oficjalnego Globala i zainstalować go z pliku .zip?  Bez tych wszystkich MiFlashów, fastbootów, instalowania sterowników itp?

 

Tak założyłem przeglądając to forum. Poza tym do odblokowania Bootloader'a potrzebny jest właśne 'prawdziwy' Global.

Potwierdzam, udało się zainstalować ROM z pliku zip ze strony http://en.miui.com/download-320.html, zgodnie z tym tutorialem: http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wgrania oficjalnego Global ROM. Czy wgranie z pliku zip z poziomu telefonu - (3 kropki w prawym górnym rogu i wskazanie paczki z romem) robi to samo co programem - MIUI ROM Flashing Tool (MiFlash) jak w powyższym filmie? Co jest lepsze i skuteczniejsze na pozbycie się obecnego romu 8.0.5.0.0 i całej zawartości telefonu?

Interesuje mnie czy update z tej paczki zip całkowicie wyczyści ten śmieciowy miuirom i będę po tym miał czysty telefon i mógł go bez obaw używać? Chce posiadać telefon do normalnego użytkowania i jak narazie global mi wystarczy. Z czasem może wskoczy miuipolska.

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, piter5564 said:

Interesuje mnie czy update z tej paczki zip całkowicie wyczyści ten śmieciowy miuirom i będę po tym miał czysty telefon i mógł go bez obaw używać? Chce posiadać telefon do normalnego użytkowania i jak narazie global mi wystarczy. Z czasem może wskoczy miuipolska.

 

 

Za stroną http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html :

(...) Go to Updater app, press the three dot on upper right corner, and select 'Choose update package'. Choose the zip file you just put in phone storage. The update will wipe all user data

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andw77 napisał:

Tak założyłem przeglądając to forum. Poza tym do odblokowania Bootloader'a potrzebny jest właśne 'prawdziwy' Global.

Potwierdzam, udało się zainstalować ROM z pliku zip ze strony http://en.miui.com/download-320.html, zgodnie z tym tutorialem: http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html

Dobry.

Nie zależy mi na odblokowaniu bootloadera,tylko ewentualnej zmianie romu na Global Stable i to w jak najmniej stresujący sposób.

Dzięki serdecznie. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz 2 wieczór mecze sie by zmienic rom z global (od goldiego) - miui global 8.1 stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI) na xiaomi eu.

Nie moge odblokowac bootloadera bo dochodzi do 50% i wywala. Mi5 poszedl bezproblemowo jakies 2 miechy temu.

 

Przez fastboota nie idzie odblokowac, bo blad jak wyzej.

Probowalem tez przez miflash wrzucic markw_images_7.1.20_20170120.0000.00_6.0_cn_7c33cc2bfa - china dev. Pozniej z niego chcialem unlocka zrobic i dalej twrp i xiaomi.eu

 

ale mam tylko cannot read from port com (5). Zaznaczam ze port 5 to odpowiednie sterowniki qualcomm i widzi mi tam urządzenie.

Coś nie tak ? JAk to powienienem zrobic ?

 

robie to na win 8.1 pro 64bit

Edytowane przez Animal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Waterloo napisał:


Na baterii też czas git?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Na globalu wszystko działa, nawet micloud :) 
Jeżeli chodzi o baterię po całym dniu na wifi/lte mam 75% baterii, więc jak dla mnie to nawet ponad wystarczająco. 

EDIT: Dodam jeszcze, że miałem małe problemy z czytnikiem (nie zawsze czytał mi palec), ale pomogło ponowne dodanie odcisku :)

Edytowane przez Musiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2017 o 15:44, Waterloo napisał:

Działa na global stable czytnik linii papilarnych? Ogólnie są jakieś zauważalne problemy?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Ja mam globala na dwóch R4P od kiedy go wydano. Zero problemów, wszystko śmiga. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...