Skocz do zawartości

GLOBAL ROM dla Redmi 4 Prime - opinie, oceny


smuf

Rekomendowane odpowiedzi

@Redmi2 - ja nie walczę z wiatrakami, tylko pytam. Tak po prostu. Lubię wiedzieć i koniec. No, ale ok nie będę już drążył. Zły jest zły, koniec. Kropka.

@PurpleHaze - no mniej więcej o coś takiego mi chodziło, chociaż przyznam, że u mnie niczego takiego nie zaobserwowałem z rzeczy o których Ty piszesz. Kompletnie. Żadnych krzaczków i tym podobnych.

Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że przy 3GB ramu i nie poistalowanych aplikacjach dodatkowych telefon zawsze ma zajęte połowę ramu albo więcej. To ja nawet na LG V10 odpalę wszystko to mam 1,5GB wolnego z 4GB ramu, a aplikacji mam z 50.

@FromWP - rom jest chyba ten co w każdym Redmi 4 Pro:

 

Screenshot_2017-01-13-10-27-17-157_com.a[/img]

I na koniec powtórzę, pytałem żeby wiedzieć, bo jeśli coś wycieka z telefonu to już wyciekło i to, że sobie wgram teraz inny rom tego nie zmieni.

 

Edytowane przez JacentyEsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JacentyEsz napisał:

Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że przy 3GB ramu i nie poistalowanych aplikacjach dodatkowych telefon zawsze ma zajęte połowę ramu albo więcej. To ja nawet na LG V10 odpalę wszystko to mam 1,5GB wolnego z 4GB ramu, a aplikacji mam z 50. Nie mam krzaczków, dziwnych aplikacji itp.

Być może w każdym kupionym u tego samego sprzedawcy. 

A tym ramem możesz się nie niepokoić, zużywa tyle ile potrzebuje. W twoim LG masz zajętych 2,5 GB to sporo więcej od 1,4 w Redmi. Sam facebook i messenger potrafi zjeść prawie cały ram

Co do romu to po prostu wgraj globala i zapomnij o tym co tam teraz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj proszę ze zrozumieniem. Kolega odniósł się do tak zwanego syfmiui, a nie Globala, a ja nie widzę tam żadnych chińskich aplikacji. Oczywiście piszę o tych widocznych, nie ukrytych, ale o tych ukrytych nikt, nic nie napisał.


To bądź łaskaw wyrażać się precyzyjniej. Temat dotyczy Globala. Soft to oficjalne wydania chińskie, xiaomi.eu, działające w całości. Syfmiui to wyrwane kawałki kodu. Skoro jest mowa o tym że doczepione są do tego inne kawałki oprogramowania keylogery, malware lub jest tego spore ryzyko to nie można też powiedzieć "bzdura" bo to że tego nie widzisz to nie znaczy, że tego nie ma. Zaznaczam jednak, że dodałeś w kolejnym poście, że mówisz o tym co widzisz.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tej jałowej dyskusji na temat przewagi miui.eu nad wszystkim innym. Do tej pory używałem miui.eu na redmi2. Kupiłem redmi4pro z niby syf miui 8.0.5.0.0 i spokojnie czekałem na zgodę odblokowania BL. W międzyczasie obserwowałem ten niby syfmiui jak go wszyscy nazywają i nie zaobserwowałem niczego szczególnego. Wszystko działa, nic się nie zawiesza, żadnych krzaczków itp. Nie różni się specjalnie od tego miu.eu z redmi2. Teraz chcę zainstalować na to Globala ale nikt konkretnie nie napisał co w nim nie tak.
Rozumiem jakieś personalne animozje typu cytuję Redmi2: " Dodatkowo skradziony jezyk PL od @Acida ", ale to chyba nie powód żeby posługiwać się sloganami bez konkretów.Rozumiem też, że to forum miuipolska i dlatego takie opinie a nie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bird1003 napisał:

 


To bądź łaskaw wyrażać się precyzyjniej. Temat dotyczy Globala. Soft to oficjalne wydania chińskie, xiaomi.eu, działające w całości. Syfmiui to wyrwane kawałki kodu. Skoro jest mowa o tym że doczepione są do tego inne kawałki oprogramowania keylogery, malware lub jest tego spore ryzyko to nie można też powiedzieć "bzdura" bo to że tego nie widzisz to nie znaczy, że tego nie ma. Zaznaczam jednak, że dodałeś w kolejnym poście, że mówisz o tym co widzisz.

Wyraziłem się bardzo precyzyjnie, zacytowałem bardzo konkretną treść wypowiedzi i do niej się odniosłem. Jeśli nadal nie rozumiesz to już Twój problem.

 

Pozostałym dziękuję za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi jeśli mogę to tylko jeszcze odpowiem koledze @Redmi2 i zamykam się na zawsze :)

Więc, gdzie napisałem, że soft który mam jest super? Napisałem tylko, że nie mam krzaczków, chińskich apek itp. Koniec.

Druga kwestia, bo chyba czytanie ze zrozumieniem słabo idzie....ja tu przyszedłem z pytaniem "co jest nie tak z syfmiui?", a nie udowadniać o jego wyższości na jakimkolwiek innym oprogramowaniem, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Nie piszę o wyższości jednego nad drugim i nie chcę nikogo do niczego przekonywać, ani nie chcę aby ktokolwiek do czegokolwiek mnie przekonywał. Mój sprzęt moja sprawa. Pytam tylko co jest be.

A na ostatnie pytanie, dlaczego chcę zmienić już odpowiedziałem, ale powtórzę - bo nie wszystko jest spolszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacentyEsz

Cytat

Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że przy 3GB ramu i nie poistalowanych aplikacjach dodatkowych telefon zawsze ma zajęte połowę ramu albo więcej

Co do tego "syfmiui" w R4P ROM to on coś tam w sobie ma napakowane, bo zmieniony i wyczyszczony na China Dev RAM dostępny pokazywał już prawie 2GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest szansa na tym forum, aby (pomiędzy mniej lub bardziej konstruktywnymi dyskusjami) pomóc początkującemu użytkownikowi Redmi 4 Prime zamienić soft 8.0.5.0.0 na GLOBAL ?

Na chwilę obecną:

1) odblokowałem opcje programistyczne oraz uaktywniłem: zdjęcie blokady OEM, debugowanie USB

2) ze strony http://en.miui.com/a-234.html pobrałem i zainstalowałem MiFlash 2016.08.30.0. Pobrałem również ROM dla REDMI 4 PRIME (ostatni na tej stronie) tj: markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global_bca6f282bc.tgz

3) wypakowałem archiwum do katalogu

4) uruchomiłem telefon w trybie FASTBOOT, podłączyłem poprzez USB do laptopa (WIN7)

5) w MiFlash wybrałem SELECT i podałem ścieżkę katalogu gdzie wypakowany jest ROM

6) w MiFlash nacisnąłem Refresh i pod ID 1 pojawił się mój telefon

7) dalej w MiFlash na dole wybrałem opcję "clean all" i obok w pustym polu pojawiła się nazwa: flash_all.bat

8) nacisnąłem Flash i ....

... wyskoczył error :(

LOG pokazuje to (zamiast xxxx są itery i cyfry ale nie wiem czy można to podawać więc wyiksowałem troszkę:

[0,11  ce63e0fexxxx]:image path:C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global
[0,11  ce63e0fexxxx]:env android path:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android
[0,11  ce63e0fexxxx]:script :C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global\flash_all.bat
[0,30  ce63e0fexxxx]:Physical Memory Usage:2584576 Byte
[0,63  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>echo "markw Fastboot Tool Ver 4.0" 
[0,63  ce63e0fexxxx]:"markw Fastboot Tool Ver 4.0"
[0,65  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *markw"   || echo Missmatching image and device 
[1,15  ce63e0fexxxx]:product: markw
[1,15  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *markw"   || exit /B 1 
[1,21  ce63e0fexxxx]:product: markw
[1,23  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx flash partition C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global\images\gpt_both0.bin   || 
[1,41  ce63e0fexxxx]:target reported max download size of 536870912 bytes
[1,41  ce63e0fexxxx]:sending 'partition' (33 KB)...
[1,41  ce63e0fexxxx]:OKAY [  0.031s]
[1,41  ce63e0fexxxx]:"Flash tz error" 
[1,59  ce63e0fexxxx]:process exit.
[1,59  ce63e0fexxxx]:error:"Flash tz error" 

Nie mam pojęcia co zrobiłem źle, czy wogóle tak można było. Niestety o pomoc ciężko :( W każdym bądź razie telefon odłączyłem wychodząc z Fastboot i żyje.

Gdzie robię błąd ? 

PS. Na stronie http://en.miui.com/a-234.html piszę, że jeżeli telefon jest LOCKED to ... ale ponoć do zmiany na GLOBAL nie musi być odblokowany bootloader. 

PS2. Będę wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie o co chodzi, a nie falę hejtu i krytyki. Niestety nie znalazłem nikogo w okolicy, kto ODPŁATNIE by mi to wgrał więc próbuję sam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Duris napisał:

PS. Na stronie http://en.miui.com/a-234.html piszę, że jeżeli telefon jest LOCKED to ... ale ponoć do zmiany na GLOBAL nie musi być odblokowany bootloader. 

PS2. Będę wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie o co chodzi, a nie falę hejtu i krytyki. Niestety nie znalazłem nikogo w okolicy, kto ODPŁATNIE by mi to wgrał więc próbuję sam :(

Podstawowy błąd to tryb fastboot, u ciebie jest zablokowany i nic w tym trybie nie wgrasz (dlatego też telefon nadal żyje). Nie musi być odblokowany bl, bo można wgrać w trybie download (edl), Drugi błąd to niezbyt szczęśliwa wersja MiFlasha najlepiej użyć 2016.04.01 Tu masz poradnik dla Redmi3/3s, procedury są takie same:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, FromWP napisał:

Podstawowy błąd to tryb fastboot, u ciebie jest zablokowany i nic w tym trybie nie wgrasz (dlatego też telefon nadal żyje). Nie musi być odblokowany bl, bo można wgrać w trybie download (edl), Drugi błąd to niezbyt szczęśliwa wersja MiFlasha najlepiej użyć 2016.04.01 Tu masz poradnik dla Redmi3/3s, procedury są takie same:

 

Chyba nie do końca tak jest jak piszesz. Przed godziną zainstalowałem Globala na "syfmiui" 8.0.5.0.0 za pomocą miflasha 2016.08.30 (win7 64bit) w trybie fastboot i wszystko przeszło. Oczywiście wszystkie dane są stracone- backup!. Powiem, że to co było w 8.0.5.0.0 jaby było bardziej przyjazne (wygląda, że było przerobione z jakiejś wersji develop. Oczywiście to moja opinia i nie chcę nic sugerować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vyb43 napisał:

Chyba nie do końca tak jest jak piszesz. Przed godziną zainstalowałem Globala na "syfmiui" 8.0.5.0.0 za pomocą miflasha 2016.08.30 (win7 64bit) w trybie fastboot

Na 200% jest tak jak piszę. Znaczy to jedynie że miałeś w jakiś sposób odblokowany bl. Co do MiFlasha 2016.08.30 to on czasami działa, ale pewniejszy jest 2016.04.01

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

Na 200% jest tak jak piszę. Znaczy to jedynie że miałeś w jakiś sposób odblokowany bl. Co do MiFlasha 2016.08.30 to on czasami działa, ale pewniejszy jest 2016.04.01

BL zablokowany był na 100%. I dalej jest zablokowany. Jedynie na co wracałem uwagę to poprawne zainstalowanie wszystkich sterowników. Ale ja nie jestem ekspertem więc nie upieram się przy swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, vyb43 napisał:

BL zablokowany był na 100%. I dalej jest zablokowany. Jedynie na co wracałem uwagę to poprawne zainstalowanie wszystkich sterowników. Ale ja nie jestem ekspertem więc nie upieram się przy swoim

Nie upieraj się, uwierz na słowo jak jest zablokowany to w fastboot romu nie wgrasz, podobnie twrp, po prostu na tym polega blokowanie bl. Poprawnie zainstalowane sterowniki są oczywiście poza wszystkim innym potrzebne. To taki pewnik, "Twierdzenie bez dowodu"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Nie upieraj się, uwierz na słowo jak jest zablokowany to w fastboot romu nie wgrasz, podobnie twrp, po prostu na tym polega blokowanie bl. Poprawnie zainstalowane sterowniki są oczywiście poza wszystkim innym potrzebne. To taki pewnik, "Twierdzenie bez dowodu"

Chyba jednak nie tak. To jest oficjalny ROM od Xiaomi więc można go flashować i aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vyb43 napisał:

Chyba jednak nie tak. To jest oficjalny ROM od Xiaomi więc można go flashować i aktualizować.

No pewnie że można, przez aktualizacje, i wersję romu recovery przez stockowe MiRecovery którego nie można podmienić na twrp z powodu zablokowanych działań w fastboot (zablokowany bl). Albo przez wgranie romu fastboot ale tylko w trybie awaryjnym Emergency Dowmload Mode (w skrócie EDL lub po prostu download).

Koniec wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Duris napisał:

Panowie, czy jest szansa na tym forum, aby (pomiędzy mniej lub bardziej konstruktywnymi dyskusjami) pomóc początkującemu użytkownikowi Redmi 4 Prime zamienić soft 8.0.5.0.0 na GLOBAL ?

Na chwilę obecną:

1) odblokowałem opcje programistyczne oraz uaktywniłem: zdjęcie blokady OEM, debugowanie USB

2) ze strony http://en.miui.com/a-234.html pobrałem i zainstalowałem MiFlash 2016.08.30.0. Pobrałem również ROM dla REDMI 4 PRIME (ostatni na tej stronie) tj: markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global_bca6f282bc.tgz

3) wypakowałem archiwum do katalogu

4) uruchomiłem telefon w trybie FASTBOOT, podłączyłem poprzez USB do laptopa (WIN7)

5) w MiFlash wybrałem SELECT i podałem ścieżkę katalogu gdzie wypakowany jest ROM

6) w MiFlash nacisnąłem Refresh i pod ID 1 pojawił się mój telefon

7) dalej w MiFlash na dole wybrałem opcję "clean all" i obok w pustym polu pojawiła się nazwa: flash_all.bat

8) nacisnąłem Flash i ....

... wyskoczył error :(

LOG pokazuje to (zamiast xxxx są itery i cyfry ale nie wiem czy można to podawać więc wyiksowałem troszkę:

[0,11  ce63e0fexxxx]:image path:C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global
[0,11  ce63e0fexxxx]:env android path:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android
[0,11  ce63e0fexxxx]:script :C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global\flash_all.bat
[0,30  ce63e0fexxxx]:Physical Memory Usage:2584576 Byte
[0,63  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>echo "markw Fastboot Tool Ver 4.0" 
[0,63  ce63e0fexxxx]:"markw Fastboot Tool Ver 4.0"
[0,65  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *markw"   || echo Missmatching image and device 
[1,15  ce63e0fexxxx]:product: markw
[1,15  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *markw"   || exit /B 1 
[1,21  ce63e0fexxxx]:product: markw
[1,23  ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx flash partition C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global\images\gpt_both0.bin   || 
[1,41  ce63e0fexxxx]:target reported max download size of 536870912 bytes
[1,41  ce63e0fexxxx]:sending 'partition' (33 KB)...
[1,41  ce63e0fexxxx]:OKAY [  0.031s]
[1,41  ce63e0fexxxx]:"Flash tz error" 
[1,59  ce63e0fexxxx]:process exit.
[1,59  ce63e0fexxxx]:error:"Flash tz error" 

Nie mam pojęcia co zrobiłem źle, czy wogóle tak można było. Niestety o pomoc ciężko :( W każdym bądź razie telefon odłączyłem wychodząc z Fastboot i żyje.

Gdzie robię błąd ? 

PS. Na stronie http://en.miui.com/a-234.html piszę, że jeżeli telefon jest LOCKED to ... ale ponoć do zmiany na GLOBAL nie musi być odblokowany bootloader. 

PS2. Będę wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie o co chodzi, a nie falę hejtu i krytyki. Niestety nie znalazłem nikogo w okolicy, kto ODPŁATNIE by mi to wgrał więc próbuję sam :(

Też wczoraj miałem ten problem. Próba z tym trikiem od Redmi 3 S nie działał (EDL). Dopiero po odblokowaniu BL udało się wgrać globala.

Jak na razie większych problemów z globalem nie mam. Nie ma też dużo jakiegoś syfu. Oczywiście są wrzucone wszystkie apki google (filmy, mapy, gmail, wyszukiwanie głosowe, dysk, muzykjam hangouts, zdjęcia i chrome) jest też facebook, muzyka, klawiatura swiftkey, mi remote, miui forum, explorer, notatki, kalendarz, opinie, skaner itp jakieś podstawowe apki.

 

Mój problem z GLOBALEM dotyczy uruchamiania telefonu. Mam założony pin na karcie sim, który trzeba podać przed uruchomieniem. Normalna procedura. Dziwnie wygląda to w xiaomi:

1. telefon uruchamia się i jest zablokowany, 2. odciskiem palca nie da sie odblokować telefonu muszę przesunąć palcem i podać PIN (wpisuje 4 cyfry, na ekranie pokazane są 3) do karty SIM, 3. Po wpisaniu PINu do karty, jestem proszony o podanie PINu do odblokowania telefonu (nie mogę odblokować palcem), 4 telefon uruchamia się

Trochę dziwnie wg. mnie to działa ...

Edytowane przez Nemook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nemook napisał:

Czytnik działa bo jak tele zostanie juz uruchomiony to mogę odblokować palcem. Nie rozumiem pytania twojego. Jeśli byłby uszkodzony to zwróciłbym bo mam do tego prawo.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

PIN jest zabezpieczeniem na wypadek kłopotów z czytnikiem, wypisujesz go raz po restarcie, a później używasz samego czytnika

jak coś się stanie z czytnikiem albo palcem to możesz użyć PINu i wczytać na nowo odciski, ewentualnie zmienić soft zanim zabierzesz się za odsyłanie telefonu do serwisu

mam nadzieję, że teraz moje pytanie nabrało sensu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MiD napisał:

PIN jest zabezpieczeniem na wypadek kłopotów z czytnikiem, wypisujesz go raz po restarcie, a później używasz samego czytnika

jak coś się stanie z czytnikiem albo palcem to możesz użyć PINu i wczytać na nowo odciski, ewentualnie zmienić soft zanim zabierzesz się za odsyłanie telefonu do serwisu

mam nadzieję, że teraz moje pytanie nabrało sensu

Wnioskuje z tego co napisałeś tyle, że przy każdym restarcie/włączeniu telefonu podanie pinu (hasła) do odblokowania telefonu jest normalne, a potem posługuje się odciskiem palca. Jeśli na miui pl jest tak samo to oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nemook napisał:

Wnioskuje z tego co napisałeś tyle, że przy każdym restarcie/włączeniu telefonu podanie pinu (hasła) do odblokowania telefonu jest normalne, a potem posługuje się odciskiem palca. Jeśli na miui pl jest tak samo to oki.

Jest tak też w Globalu i poprzednio też tak było w tzw. syfmiui 8.0.5.0.0 Global stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG na razie nie będzie flashować Redmi 4 Pro w Official ROM. Mail z przed kilku minut:

Cytat
Yes, the official global ROM has been released. But yesterday our technical tested it, i am sorry to tell you that the test failed, so this moment we do not flash the Redmi 4. Once we get it successfully, then we will do it. 
So could you please unlock the phone and install the Xiaomi.eu by yourself when you receive the phone ? We must make sure the ROM is a good one. 

Zalecają standardowo Xiaomi.eu, czyli Official na chwile obecną ssie. 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sulfur napisał:

IBG na razie nie będzie flashować Redmi 4 w Official ROM. Mail z przed kilku minut:

Zalecają standardowo Xiaomi.eu, czyli Official na chwile obecną ssie. 

To dotyczy Redmi 4 nie pro. Chociaż trochę to dziwne bo oficjalnie tego romu nie ma. Jest tylko china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, vyb43 napisał:

Jest tak też w Globalu i poprzednio też tak było w tzw. syfmiui 8.0.5.0.0 Global stable

 

5 minut temu, Redmi2 napisał:


Nie! To jest dodatkowa opcja jakby bylo cos nie tak mozna wpisac pin. Np uszkodzisz sobie czytnik palca...
Ale normalnie odblokwujesz palcem( pin sie podaje za pierwszym razem)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Ok czyli ten oficjalny global jest zje*** ma się rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w ramach ciekawostki (tym bardziej że kilka osób czeka na swoje R4P, to fajnie było by wiedzieć z jakim softem przyjdzie - tak dla świadomości)... Nie pisałem że to jakiś wyznacznik, ale zauważyłem że często szukasz zaczepki i dziury w całym - wyluzuj trochę. 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

Szczerze? Moze tak byc. Global czesto potrafi miec sporo kwiatkow, a stable czy to china, global czy xiaomi.eu tym bardziej.

Ten akurat pod redmi 4 pro nie wiem, nie testowalem. Jakby jeszcze to byl dev to bym sprawdzil, ale stable to nie dla mnie :-) za stare to :-) hehe

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jak wygląda przejście z GLOBAL na MIUI PL? Obowiązuje ten sam poradnik (cofnąć się do wersji china stable)? Czy mogę bezpośrednio na GLOBAL'a wrzucić MIUI PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja laik się pochwalę jak przeszedłem z soft 8.0.5.0.0 (wczoraj przyszedł z banggooda) na świeży GLOBAL z zablokowanym bl na podstawie filmiku poniżej. Czyli pobrałem z sieci adb-setup-1.4.3.zip , QDLoader+HS-USB+Driver.zip,   MIUI ROM Flashing Tool (MiFlash) wersja 2016.12.14.1 wszystko poinstalowałem, oczywiście MIUI Global 8.1.2.0 wrzuciłem na kompa i rozpakowałem , wszedłem w fastboota i na podstawie filmiku wykonałem "fastboot oem edl" a potem rach ciach z MIflasha odpaliłem flashowanie i BINGO mam Globala .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Wszystko fajnie ale tego wszystkiego potrzebne byl tylko adb-setup-1.4.3.zip oraz miflash ten co pobrales :-) filmiku nie ogladalem, ale jak sie udalo to super. Gratulacje

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Napisałem że laik więc wszystko sciągałem jak o czymś wyczytałem i poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Dlatego napisalem ze gratulacje, bo sie udalo a to sie liczy, poprostu na przyszlosc bedziesz wiedzial, miflash instaluje stery :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Pod tym filmikiem było napisane  QDLoader HS-USB Driver (32/64-bit)   więc dlatego też to odpaliłem. Zaufałem autorowi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...