Skocz do zawartości

GLOBAL ROM dla Redmi 4 Prime - opinie, oceny


smuf

Rekomendowane odpowiedzi

To lepiej instalować MIUI.eu czy Globala? Bo zamówiłem wczoraj dwa Redmi (IBG), i o ile ja będę korzystał i tak po Angielsku (walnę na bank globala), to jednak właścicielka drugiego Redmi raczej będzie chciała Polski. I fajnie by było wybrać stabilną wersję z lepszym tłumaczeniem. 

A przypadkiem nie można wywalić tych zbędnych chińskich aplikacji? Czy brak roota?

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne odblokowanie bootloadera to nie jest raczej problem...

16 minut temu, Anfika napisał:

blokuje bl, czyli powrót kolejny raz do lepszego - MiuiPL będzie wiązało się z kolejną prośbą o odblokowanie u Chińczyków?

Nie. Zgoda dla konta (przypisanego do karty SIM/numeru telefonu) wydawana jest jeden raz. Tyle tylko, że pomiędzy odblokowaniami musi upłynąć 30 dni. Podobno. I nie wiem czy 30 dni pomiędzy odblokowaniami różnych urządzeń podpinanych do konta, czy to dotyczy również tego samego urządzenia (według zasady odblokowanie -> zablokowanie -> odblokowanie). Dzisiaj będę to testował, jeśli MiFlash i operacja flashowania ROM-em china dev zablokuje mi bootloader.

4 godziny temu, smuf napisał:

Xiaomi udostępniło dziś ROM w wersji Global dla naszego Redmi. 

Dzielcie się swoimi wrażeniami z tego systemu.

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=471064&extra=page%3D1&mobile=2

Bądź precyzyjny. Mówimy o Redmi 4 Prime. ROM nie jest dla Redmi 4 i Redmi 4A

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrosi napisał:

Ponowne odblokowanie bootloadera to nie jest raczej problem...

Nie. Zgoda dla konta (przypisanego do karty SIM/numeru telefonu) wydawana jest jeden raz. Tyle tylko, że pomiędzy odblokowaniami musi upłynąć 30 dni. Podobno. I nie wiem czy 30 dni pomiędzy odblokowaniami różnych urządzeń podpinanych do konta, czy to dotyczy również tego samego urządzenia (według zasady odblokowanie -> zablokowanie -> odblokowanie ). Dzisiaj będę to testował, jeśli MiFlash i operacja flashowania ROM-em china dev zablokuje mi bootloader.

daj znać jak podoba Ci się Global?

Mnie bardzo się podoba MiuiPL :) Jest... intuicyjny to mało powiedziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Anfika napisał:

daj znać jak podoba Ci się Global?

Mnie bardzo się podoba MiuiPL :) Jest... intuicyjny to mało powiedziane

Global jest do kitu. Przynajmniej dla mnie. Nie lubię mieć w telefonie całej sterty oprogramowania od Google i niedokładnie spolszczonego systemu

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sulfur napisał:

To lepiej instalować MIUI.eu czy Globala? Bo zamówiłem wczoraj dwa Redmi (IBG), i o ile ja będę korzystał i tak po Angielsku (walnę na bank globala), to jednak właścicielka drugiego Redmi raczej będzie chciała Polski. I fajnie by było wybrać stabilną wersję z lepszym tłumaczeniem. 

A przypadkiem nie można wywalić tych zbędnych chińskich aplikacji? Czy brak roota?

I w jednym i drugim masz język polski z tym że ten w globalu nie będzie tak dobrze przetłumaczony jak ten w miuipolska/xiaomi.eu. W globalu będzie też więcej syfu tzn zbędnych googlowskich aplikacji, pisałem o tym wyżej.

Edytowane przez Bishop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrosi napisał:

Global jest do kitu. Przynajmniej dla mnie. Nie lubię mieć w telefonie całej sterty oprogramowania od Google i niedokładnie spolszczonego systemu

To widzę że jednak flashuje x2 MIUI.Eu... Sterta oprogramowania od google - wszystko co chciałem wiedzieć poza tłumaczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bishop napisał:

Global będzie miał niestety dużo chińskich zbędnych aplikacji i raczej nie będzie tak dobrze spolszczony jak miuipolska (aka xiaomi.eu), ale to oczywiście jest tylko moja opinia :-)

Czemu wprowadzasz w błąd? Global nie ma chińskich aplikacji. Są wgrane śmieciowe apki ale od googla typu muzyka play itp. Spolszczenie jest w zasadzie na tym samym poziomie. Trzeba się trochę naszukać żeby znaleźć coś po angielsku.

Dla mniej zaawansowanych w zupełności wystarczy Global. Jest sporo łatwiejszy w zainstalowaniu i posiada aktualizacje OTA.

Jak ktoś potrzebuje roota czy xposed to instaluje xiaomi.eu

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bishop napisał:

I w jednym i drugim masz język polski z tym że ten w globalu nie będzie tak dobrze przetłumaczony jak ten w miuipolska/xiaomi.eu. W globalu będzie też więcej syfu tzn zbędnych chińskich aplikacji, pisałem o tym wyżej.

Nie, jesteś w błędzie, global nie ma żadnych chińskich aplikacji (z założenia jest dla telefonów poza Chiny). Jedynie ma prawie wszystko od googla, czego nie można wywalić, ale np. automatyczne aktualizacje ota. Co kto lubi, a z tłumaczeniem nie ma tragedii. Xiaomi.eu ma trochę usprawnień w stosunku do globala. Dla kogoś kto nie chce grzebać w systemie, rootować, nie zna się, global może być dobrym rozwiązaniem. No i globala można wgrać bez odblokowania bl, pisania próśb czyli od razu na każdy śmieciowy rom.

Edytowane przez FromWP
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arqadio napisał:

Czemu wprowadzasz w błąd? Global nie ma chińskich aplikacji. Są wgrane śmieciowe apki ale od googla typu muzyka play itp. Spolszczenie jest w zasadzie na tym samym poziomie. Trzeba się trochę naszukać żeby znaleźć coś po angielsku.

Dla mniej zaawansowanych w zupełności wystarczy Global. Jest sporo łatwiejszy w zainstalowaniu i posiada aktualizacje OTA.

Jak ktoś potrzebuje roota czy xposed to instaluje xiaomi.eu

A to nie wiedziałem, myślałem, że chińskie apki też w nim są.

9 minut temu, FromWP napisał:

Nie, jesteś w błędzie, global nie ma żadnych chińskich aplikacji (z założenia jest dla telefonów poza Chiny). Jedynie ma prawie wszystko od googla, czego nie można wywalić, ale np. automatyczne aktualizacje ota. Co kto lubi, a z tłumaczeniem nie ma tragedii. Xiaomi.eu ma trochę usprawnień w stosunku do globala. Dla kogoś kto nie chce grzebać w systemie, rootować, nie zna się, global może być dobrym rozwiązaniem. No i globala można wgrać bez odblokowania bl, pisania próśb czyli od razu na każdy śmieciowy rom.

Tak czy siak jak nie chińskie, to od google masa zbędnych aplikacji ;-) Jedyne plusy, to to, że wgrasz na śmieciowy rom i nie martwisz się niczym więcej, oraz ota.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bishop napisał:

Tak czy siak jak nie chińskie to od google masa zbędnych aplikacji ;-)

Chińskie to są w syfmiui z którym często kupujecie, ale to tylko z nazwy jest global. Od teraz wszyscy bardziej kumaci sprzedawcy powinni wgrywać oficjalnego globala. A zablokowany bl moze mieć znaczenie dla niektórych aplikacji i bezpieczeństwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FromWP napisał:

Chińskie to są w syfmiui z którym często kupujecie, ale to tylko z nazwy jest global. Od teraz wszyscy bardziej kumaci sprzedawcy powinni wgrywać oficjalnego globala. A zablokowany bl moze mieć znaczenie dla niektórych aplikacji i bezpieczeństwa.

Ja akurat kupiłem swoje Redmi 4 Pro w iBuygou także syfu nie miałem, tak samo z odblokowaniem bootloadera, wgraniem TWRP i instalacją xiaomi.eu nie miałem problemu ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mario97 napisał:

A zakładając, że wystarczy mi angielski, to są jakieś różnice pomiędzy Globalem a chińskim romem?

Kolosalne w chińskich usługach których w globalu brak i jak napisał kolega Bishop usługi googla w większości jako aplikacje systemowe, czyli nie wywalisz, ale też dzięki temu jak ktoś używa to działają sprawniej (jako aplikacje systemowe). Języki to tylko wartość dodana, to po prostu zupełnie inny rom z innymi usługami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arqadio napisał:

Czemu wprowadzasz w błąd? Global nie ma chińskich aplikacji. Są wgrane śmieciowe apki ale od googla typu muzyka play itp. Spolszczenie jest w zasadzie na tym samym poziomie. Trzeba się trochę naszukać żeby znaleźć coś po angielsku.

Dla mniej zaawansowanych w zupełności wystarczy Global. Jest sporo łatwiejszy w zainstalowaniu i posiada aktualizacje OTA.

Jak ktoś potrzebuje roota czy xposed to instaluje xiaomi.eu

Teraz ja zapytam. Dlaczego wprowadzasz w błąd? Nie trzeba nawet szukać. Wystarczy uruchomić aplikację poczty e-mail żeby zobaczyć program w języku angielskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mrosi napisał:

Teraz ja zapytam. Dlaczego wprowadzasz w błąd? Nie trzeba nawet szukać. Wystarczy uruchomić aplikację poczty e-mail żeby zobaczyć program w języku angielskim...

Na wersjach dev od dawna chyba tego nie ma, może na global stable. Poczta jest poczta i po polsku, tego bym się nie czepiał, a wprowadzanie w błąd dotyczyło głównie rzekomych chińskich aplikacji. Nie bronię romów global i nie twierdzę że są lepsze od eu, ale dobrze że są, bo to wprowadza trochę "normalności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie techniczne do ludzi bardziej obeznanych w temacie flashowania telefonu, Posiadam Redmi 4 Prime z wgranym ,,syff Miui fake global, chciałbym wgrać oficjalną wersje global, czy wystarczy pobrać oficjalną wersje global, przejśc do trybu fastboot i flash all w miflasch ? czy niezbędne jest wgrawanie china dev rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2017 o 15:42, FromWP napisał:

Chińskie to są w syfmiui z którym często kupujecie, ale to tylko z nazwy jest global. Od teraz wszyscy bardziej kumaci sprzedawcy powinni wgrywać oficjalnego globala. A zablokowany bl moze mieć znaczenie dla niektórych aplikacji i bezpieczeństwa.

Bzdura, nie ma w tym sofcie żadnych chińskich aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JacentyEsz napisał:

Bzdura, nie ma w tym sofcie żadnych chińskich aplikacji.

Chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu i nie dotyczył tego co ty tam masz (wyrwałeś z kontekstu). Nie wiem z  jakim softem kupiłeś, jakbym miał w ręku to bym ci powiedział. Przerabiane softy bywają różne, lepiej lub gorzej zrobione. A screen z twórcami który wkleiłeś to żaden dowód i świadczy tylko o tym z jakiego tłumaczenia skorzystano. Nie bardzo wiem o co ci chodzi jak ci się ten rom podoba i jesteś sam w stanie stwierdzić że wszystko z nim w porządku, to go sobie używaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FromWP napisał:

Chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu i nie dotyczył tego co ty tam masz (wyrwałeś z kontekstu). Nie wiem z  jakim softem kupiłeś, jakbym miał w ręku to bym ci powiedział. Przerabiane softy bywają różne, lepiej lub gorzej zrobione. A screen z twórcami który wkleiłeś to żaden dowód i świadczy tylko o tym z jakiego tłumaczenia skorzystano. Nie bardzo wiem o co ci chodzi jak ci się ten rom podoba i jesteś sam w stanie stwierdzić że wszystko z nim w porządku, to go sobie używaj.

Kolega powyzej, stara nam sie wmowic, ze syfmiui to nie zaden syf tylko paranoja uzytkownikow i niesprawdzone informacje, ze wszsytko z nim jest ok itd... vide:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozumiem wszystkie Wasze argumenty przeciw GLOBAL'owi. Co więcej rozumiem doskonale argumenty ZA xiaomi.eu. Sam 2 dni temu wysłałem o odblokowanie bootloadera i pewno z drżeniem rąk przymierzyłbym się do zamiany syfmiui na china dev a później na xiaomi.eu (na podstawie tutoriala z tego działu). Jednakże jak pojawił się GLOBAL to nie będą przeszkadzały mi aplikacje od Google. Tylko prośba: możecie poinstruować jak zamienić syfmiui od Goldwaya (8.0.5.0.0) na tego GLOBALa na moim Redmi 4 (3/32) ? Czytałem, że do tego nie muszę mieć odblokowanego bootloadera. Więc zapewne idzie to zrobić od szczała. Telefonik mi leży od poniedziałku, a tak już byłby odpalony na GLOBALu. Podzielę się wrażeniami i będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bird1003 napisał:

A gdzie Kolega @FromWP napisał w tym poście, że są chińskie aplikacje w Global Romie??

Czytaj proszę ze zrozumieniem. Kolega odniósł się do tak zwanego syfmiui, a nie Globala, a ja nie widzę tam żadnych chińskich aplikacji. Oczywiście piszę o tych widocznych, nie ukrytych, ale o tych ukrytych nikt, nic nie napisał.

Do reszty kolegów - ja nic nikomu nie staram się wmówić, to wy stawiacie tezę i powtarzacie jak mantrę, a gdy ktoś taki jak ja chce znać odpowiedź, nie ma dowodów. Staram się tylko znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest nie tak. Pytanie na które nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Zero dowodów, zero faktów, kompletnie nic.

Tak kolego @PurpleHaze - dokładnie, niesprawdzone informacje. Jeśli jestem w błędzie oświeć mnie, pokaż w czym tkwi problem, bo ja w Xiaomi jestem zielony.

Kupiłem ten telefon córce, bo sam używam LG V10, którego żadne Xiaomi w dwóch najważniejszych dla mnie aspektach nie jest w stanie zastąpić. Telefon w poniedziałek będzie miał wgrywane Miui Polska, bo denerwuje mnie, że wszystko jest nieprzetłumaczone no i fakt, że ponoć ten soft nie będzie miał aktualizacji. Więc w zasadzie ten jedyny aspekt sprawił, że tak się stanie.

Nadal jednak nie mam odpowiedzi na postawione pytanie i widzę, że uzyskanie jej jest niemożliwe, bo nikt jej nie zna :)

Edytowane przez JacentyEsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JacentyEsz napisał:

Tak kolego @PurpleHaze - dokładnie, niesprawdzone informacje. Jeśli jestem w błędzie oświeć mnie, pokaż w czym tkwi problem, bo ja w Xiaomi jestem zielony.

 

Podam ci na moim przykladzie.

Kupilem niecaly rok temu mi4 z gearbest - ot chinski sklep jakich wiele obecnie. Byla okazja, dobra cena, sensowne opinie i super. Telefon dostalem w opakowaniu ze zdjeta folia, wiec byl odpakowywany. Uruchomilem, zobaczylem co i jak i powiedzialem sobie zanim zaczne cos grzebac z softem, podmiana itd. pouzywam kilka dni zeby sprawdzic czy wszystko dziala. W razie jakis wad prosta reklamacja, a nie bede poswiecal swojego czasu na wgrywanie systemu, jesli tel jest w jakis sposob niesprawny.
Soft mialem z napisem global i 5 cyfrowym numerem.

W telefonie pierwsze co sie rzucilo w oczy w niektorych miejscach chinskie krzaki. Mialem rowniez zainstalowane 2/3 dziwne aplikacje z chinskimi krzaczkami, ktorych usuwanie nic nie dawalo, bo po resecie pojawialy sie znowu. Odpalenie ich nie bardzo wiem co powodowalo, bo pojawial sie pusty bialy ekran, albo nic sie nie dzialo, tak jakby appka nie wystartowala. Sprofilowane reklamy w przegladace (bez podpinania konta google) pokazywaly rowniez cos po chinsku. Dodatkowo w domyslnej przegladarce wyskakiwaly popupy na stronach ktore takowych nie maja. W kontaktach tez byly jakies dziwne wielocyfrowe numery, byc moze jakis support do xioami, albo cos takiego nie wiem - nie dzownilem :) 

Wiesz telefon mial byc dla mnie, chcialem sie tam zalogowac do konta google, na facebooka, korzystac z bankowosci elektronicznej. No i kurde troche strach nie sadzisz? To podobnie jakbys kupil laptopa ktory mial byc funkiel nowka, odpalasz w domu i znajdujesz dziwne toolbary, historie w przegladarce, poinstalowane programy od osob trzecich. Niby wszystko dziala, ale czy mozna temu na tyle zaufufufac by z piesnia na ustach wejsc na strone swojego banku i wklepac wszystkie dane? 

Nie wiem czy byly tam szpiegi, moze tylko reklamy sklepow za ktore kliki np. gearbest dostaje jakies profity. Ale nie znam sposobu zeby to zweryfikowac. Wiec jedyne sensowne rozwiazanie to kompletne wyczyszczenie telefonu i wgranie zaufanego system. Przynajmniej ja to tak widze.

I stad tez ostrzezenia dla wszystkich nowych uzytkownikow xiaomi (czy ogolnie telefonow z chin) zeby dla wlasnego dobra/bezpieczenstwa wgrali system od nowa. Czy zasadne sa te ostrzezenia, moim zdaniem jesli chociaz jednego uzytkownika mialby uchronic przed przykra niespodzianka na FB/google/banku, to jak najbardziej. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JacentyEsz napisał:

nie mam odpowiedzi na postawione pytanie i widzę, że uzyskanie jej jest niemożliwe, bo nikt jej nie zna :)

A kto niby ma znać tą odpowiedź. Nawet nie podałeś informacji jak ten twój rom się przedstawia. Przecież takich modowanych romów jest cała masa, każdy inny. Co ty tam masz to ty tylko wiesz. Pytanie od czapy.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...