Skocz do zawartości

Powrot do global Roma z xiaomi.eu


hagoromo18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Podłącze się pod pytanie. Ogólnie zastanawiam się nad takim samym procesem jednak różnice są w detalach.

Załóżmy, że dokonam powrotu przy użyciu MiFlash zgodnie z TYM tutorialem. Obecnie mam Xiaomi.eu 8.5.3.0. Stable. Gdy pojawi się Global MIUI 9 zamierzam je tak wgrać (czyli jeszcze pewnie kilka tygodni, bo mi5 jest w drugiej transzy).

1. Czy powinienem wykonać update przez MiFlash z usunięciem danych (Flash_all)?

2. Czy opcja "Flash_all" kasuje też pamięć wewnętrzną urządzenia? Czy tyczy się to tylko danych systemowych i danych aplikacji?

3. Mam dystans do robienia backupów do chmury, wolał bym skorzystać z kopi zapasowej offline (Dodatkowe ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Kopia zapasowa systemu MIUI). Czy ta opcja jest kompatybilna pomiędzy wydaniami? To znaczy czy backup z xiaomi.eu będę mógł przywrócić na global? No i czy obejmuje to wszystkie dane łącznie z logiem połączeń/sms-ami/hasłami wi-fi?

4. Czy aktualizacja przez MiFlash nie zamknie mi od nowa BootLoadera?

5. Dodatkowe modyfikacje - chciałbym tak jak teraz na Xiaomi.eu wgrać sobie TWRP+Magisk. Czy nie będzie żadnych problemów z kompatybilnością z Global? Słyszałem, że na wcześniejszych etapach rozwoju romów na Mi5 potrafiło się coś pogryźć, choć ponoć to już nieaktualne. No i jak to wpłynie na dalsze aktualizacje OTA, czy będę mógł je jakoś wgrać, czy każdorazowo będę musiał używać MiFlash?

Wiem, że zadałem hurtowe ilości pytań ale moje doświadczenia z androidem nauczyły mnie, że lepiej pytać dwa razy a robić raz :). Z góry dzięki za cierpliwość i rzeczowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem expertem, a wręcz przeciwnie ale:

1. Na forum jest Orion. Szybko reaguje i pomocna dusza. U mnie problem zdiagnozował wprost po moim poście...
2.Odblokowałem swojego fona (MI4c) poprzez rejestrację itd w chińskim portalu Mi. Ja akurat miałem polską wersję softu od samego początku, ale nie robiły się aktualizacje. Doczytałem, że da się zrobić z pliku RAR i ją zrobiłem. To oczywiście zablokowało bootloadera. Kolejne próby nic nie dały. Telefon dalej startował że starym softem.
3. Poczytałem forum i znalazłem jak zrobić backup danych. Ja mam go na swoim profilu w @Gmail.com. Ale również zrobiłem backup do pliku i potem cały katalog skopiowałem na dysk komputera.
3. U mnie konieczne było tylko zainstalowanie TWRP Ale uwaga! TWRP jest dedykowane nie tylko do danego telefonu. Ważne jest jeszcze którego softu używasz... Na forum jest tabelka jak należy dobrać TWRP do swojego fona.
4. Z tego co wiem od Orion, to tyle. Resztę aktualizacji będę robił za pomocą programu wbudowanego w Mi, lub za pomocą TWRP, co podobno na jedno wychodzi. :-D
5. Po instalacji nowej aktualizacji ponoć nie trzeba już nic więcej robić. Czyszczenie odbywa się już na etapie samej aktualizacji.
6. Jak coś pokręciłem to prośba o poprawki lub sprostowania. W razie drastycznej rozbieżności z rzeczywistością proszę o usunięcie mojego posta.

Pablo

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2017 o 18:21, Karls napisał:

Podłącze się pod pytanie. Ogólnie zastanawiam się nad takim samym procesem jednak różnice są w detalach.

Załóżmy, że dokonam powrotu przy użyciu MiFlash zgodnie z TYM tutorialem. Obecnie mam Xiaomi.eu 8.5.3.0. Stable. Gdy pojawi się Global MIUI 9 zamierzam je tak wgrać (czyli jeszcze pewnie kilka tygodni, bo mi5 jest w drugiej transzy).

1. Czy powinienem wykonać update przez MiFlash z usunięciem danych (Flash_all)?

2. Czy opcja "Flash_all" kasuje też pamięć wewnętrzną urządzenia? Czy tyczy się to tylko danych systemowych i danych aplikacji?

3. Mam dystans do robienia backupów do chmury, wolał bym skorzystać z kopi zapasowej offline (Dodatkowe ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Kopia zapasowa systemu MIUI). Czy ta opcja jest kompatybilna pomiędzy wydaniami? To znaczy czy backup z xiaomi.eu będę mógł przywrócić na global? No i czy obejmuje to wszystkie dane łącznie z logiem połączeń/sms-ami/hasłami wi-fi?

4. Czy aktualizacja przez MiFlash nie zamknie mi od nowa BootLoadera?

5. Dodatkowe modyfikacje - chciałbym tak jak teraz na Xiaomi.eu wgrać sobie TWRP+Magisk. Czy nie będzie żadnych problemów z kompatybilnością z Global? Słyszałem, że na wcześniejszych etapach rozwoju romów na Mi5 potrafiło się coś pogryźć, choć ponoć to już nieaktualne. No i jak to wpłynie na dalsze aktualizacje OTA, czy będę mógł je jakoś wgrać, czy każdorazowo będę musiał używać MiFlash?

Wiem, że zadałem hurtowe ilości pytań ale moje doświadczenia z androidem nauczyły mnie, że lepiej pytać dwa razy a robić raz :). Z góry dzięki za cierpliwość i rzeczowe odpowiedzi.

1. Możesz, ale chyba nie musisz - nie wiem. Profilaktycznie można. Koledzy na pewno podpowiedzą.

2. Tak, kasuje całą pamięć.

3. Nie sprawdzałem niestety tego u siebie (w sensie nie przywracałem kopii z eu na globalu i odwrotnie, tylko 8 eu na 9 eu), więc ci nie powiem - ale przywraca połączenia, SMSy i wifi na pewno.

4. Nie, o ile nie wybierzesz opcji flash all and lock.

5. Inni będą wiedzieć, ja nie mam mi5 ;)

@moogoom miło mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Możesz spróbować uruchomić telefon w trybie fastboot i zablokować przez ADB (ta sama metoda co przy pierwszym wgraniu recovery). Użyj komendy "fastboot oem lock" a później "fastboot reboot" żeby zrestartować. Nie zawsze to zadziała ale może akurat da radę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to nie powinno w żaden sposób ruszyć /data ale dobrze mieć backup na wszelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...