Skocz do zawartości

Przejście na CM


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

Piszę ten temat, bo mam kilka wątpliwości (nie wiem czy dobrze rozumiem).

W większości poradników o instalacji CM radzą alby zrobić wipe /system, /data i /cache. W niektórych jest to tylko data i cache, i opis żeby partycji /system nie ruszać. W starej motoroli czyściłem absolutnie wszystko i nic złego się nie działo, jednak poruszałem się między stock, AOSP, CM. Tutaj jest przejście z MIUI na CM i nie wiem czy robić tak samo. ;p

Zrobić wipe /system, /data i /cache? Jaki najlepiej zrobić backup, których partycji?

I jak później wrócić w razie czego do MIUI? Zwyczajnie, wipe CM i przywrócić z backupu/zainstalować zipa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje głupie pytania, ale wolę zapytać niż popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Po pierwsze to ten system już ma inna nazwę i ja bym na twoim miejscu sprawdził MoKee z 

https://download.mokeedev.com/?device=gemini

są też inne ciekawe systemy,ale przetestuj najpierw MoKee na Android 6.0.1 czyli plik .zip o nazwie  MK60.1-gemini- (najnowsza wersja obecnie to MK60.1-gemini-170108-RELEASE.zip) 

1. Wykonaj kopie zapasową wszystkich partycji telefonu w TWRP,przechowuj tą kopie partycji w pamięci wewnętrznej telefonu / karcie pamięci i dla bezpieczeństwa na innym nośniku danych.

2. W TWRP > Advanced Wipe > zaznacz wszystkie partycje oprócz pamięci wewnętrznej telefonu,USB OTG,MicroSD.

3. Zainstaluj system z pliku .zip 

4. Zainstaluj GAPPS (aplikacje Google) z 

http://opengapps.org

zaznacz na stronie i pobierz:

Platform: ARM64

Android: 6.0

Variant: Pico 

po zainstalowaniu systemu i GAPPS w TWRP kliknij w ''Reboot System'' i czekaj na włączenie się MoKee. 

Jeśli zastosujesz się do mojej instrukcji zainstalujesz na czysto system,czyli bardzo dobrze zrobisz.

Przywrócenie systemu z kopi TWRP > Backup > przywracasz system i koniec.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AdamKli napisał:

Zrób sobie przed zabawą na wszelki wypadek screnshot numerów IMEI bo podobno lubią ginąć.. :)

Jak zrobi sobie kopie zapasową wszystkich partycji w TWRP,to nawet jak mu się coś popsuje,co jest mało możliwe (wgrywałem dużo ROM na różne telefony) to przywróci sobie kopie zapasową i będzie miał działający telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie (chyba) bo w twrp jest jakiś bug który tworzy kopię zapasową tej partycji która odpowiada za imei itd. Sam Acid o tym coś wspominał chyba. Ręki nie dam sobie uciąć ale coś było na ten temat więc warto byłoby się zorientować żeby później nie było problemów niepotrzebnych chyba że w nowym twrp tego problemu nie ma. Jak znajdę temat to podrzucę.

Takie cuda działy się chyba przy wędrowaniu cm - miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AdamKli napisał:

Nie będzie (chyba) bo w twrp jest jakiś bug który tworzy kopię zapasową tej partycji która odpowiada za imei itd. Sam Acid o tym coś wspominał chyba. Ręki nie dam sobie uciąć ale coś było na ten temat więc warto byłoby się zorientować żeby później nie było problemów niepotrzebnych emoji6.png chyba że w nowym twrp tego problemu nie ma. Jak znajdę temat to podrzucę.

Takie cuda działy się chyba przy wędrowaniu cm - miui

Miałeś na myśli że nie tworzy kopi zapasowej partycji? jak robiłeś kopie zapasową partycji z TWRP na moim Mi Max to utworzyła mi się kopia partycji EFS.

Można też dla podwójnego bezpieczeństwa z Google Play pobrać aplikacje która tworzy kopie EFS.

Testowałem różne systemy na moim Mi Max i nie zdarzyło mi się żebym musiał korzystać z kopii zapasowej.

No i nie wieże że znajdzie się duża grupa ludzi która z dobrego ''Custom ROM'' wróci do MIUI.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że CM to teraz Lineage, ale jak się powie CM to każdy wie o co chodzi ;p

Był bug w TWRP, że źle tworzył backup partycji EFS, chyba już zostało to naprawione.

Patrzyłem to Mokee, ale zależy mi na androidzie 7, nie jakoś przesadnie, ale w Moto G 6.0.1 tak mnie denerwował, że też zmieniłem na 7.

Dziękuję wam za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RSL napisał:

Wiem, że CM to teraz Lineage, ale jak się powie CM to każdy wie o co chodzi ;p

Był bug w TWRP, że źle tworzył backup partycji EFS, chyba już zostało to naprawione.

Patrzyłem to Mokee, ale zależy mi na androidzie 7, nie jakoś przesadnie, ale w Moto G 6.0.1 tak mnie denerwował, że też zmieniłem na 7.

Dziękuję wam za odpowiedzi.

MoKee możesz mieć na Android 7.1.1 ta wersja ma nazwę  MK71.1-gemini- i ma codziennie aktualizacje (jak na razie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...