Skocz do zawartości

RN3P wieczne ładowanie systemu


grzejnik olejowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

przychodzę z prośbą o pomoc.

Mam Redmi Note 3 3/32, który sam z siebie zaczął się resotować. Wygląda to tak, że po prostu jest ciągłe ładowanie andka, czasem się wyłączy i samoistnie znowu włącza. Generalnie proces trwa do rozładowania akumulatora.

Wczoraj w nocy potraktowałem go MiFlashem, wgrany został Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Developer Version Fastboot File
Nie przyniosło to skutku, bo system wciąż wiecznie się ładuje.

Bootloader zablokowany.

Brak pomysłów na dalsze kroki.
Proszę o rady,
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzejnik olejowy napisał:

Mam Redmi Note 3 3/32, który sam z siebie zaczął się resotować. Wygląda to tak, że po prostu jest ciągłe ładowanie andka, czasem się wyłączy i samoistnie znowu włącza. Generalnie proces trwa do rozładowania akumulatora.

Którą dokładnie wersję telefonu posiadasz? Mnie to wygląda na wgranie nieodpowiedniego ROMu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przy próbie flashowania mam komunikat: Osiągnięto koniec pliku. Receiving hello packet.

Czy poprawny tryb download objawia się poprzez stałe miganie diody powiadomień? Wszędzie czytam o czarnym, podświetlonym ekranie... mój edl zawsze wygląda tak samo,czy z konsoli czy z kabla edc.

Edit:

w menadżerze urządzeń przy tym moim edl widnieje jako RELINK HS-USB QDLoader 9008 COM3

Edit2
już mam go jako Qualcomm, wciąż pojawia się błąd przy próbie flashowana

Edit3

błąd przy próbie flashowania Open serial port COM6 failed

Edytowane przez grzejnik olejowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wgrać china dev na kenzo, przy próbie wgrania Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Developer Version Fastboot File Download błąd W magazynie brak miejsca na wykonanie tego polecenia, co jest nie tak?

Edit

Najnowszy MiFlash w wersji beta nie wywala już błędu i flashuje. 

Edytowane przez grzejnik olejowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, rom działa poprawnie.

 

Dla każdego z podobnymi problemami:

Problem:
Redmi Note 3 Pro SD bootloop (ciągłe uruchamianie systemu), możliwość wejścia w fastboot, zablokowany bootloader.

Tryb EDL zwany również download objawiał mi się poprzez mruganie diody powiadomień na czerwono.
Najważniejsze są sterowniki do Qualcomma. Jeśli komputer już wykrywa telefon w trybie EDL jako COM, upewnijmy się, że to jedyne sterowniki do urządzenia poprzez odinstalowanie wszystkich innych, które obsługują telefon. Podłączając wielokrotnie tel w EDL i za każdym razem odistalowując sterownik od urządzenia w końcu dojdziemy do sytuacji, że Qualcomm to będzie jedyny sterownik. Jeśli komputer próbuje nam wcisnąć ciągle jakieś własne stery, to należy się ich pozbyć poprzez aktualizację. Podczas pracy również polecam ustawić port na COM20 lub wyżej, ktoś na angielskim forum twierdzi, że to pomaga.
 

Możliwe błędy:
- Osiągnięto koniec pliku. Receiving hello packet.
- W magazynie brak miejsca na wykonanie tego polecenia - wymaga zastosowania najnowszego XiaoMiFlash w wersji BETA - znajdziecie na brytyjskim miuiforum. zaleca się do niego system 64bit.
-Open serial port COM6 failed - problem ze sterownikiem Qualcomm wyżej opisany

Podczas pracy, próbowania wgrywania i kombinowania polecam co jakiś czas uruchomić ponownie system, a przed każdą operacją w MiFlash od nowa wprowadzać telefon do EDL i podpinać do komp.

Dziękuję i pozdrawiam. 

Edytowane przez grzejnik olejowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem naprawy na wielu wersjach MiFlash ale bez powodzenia, z kwietnia 2014, z roku 2015 i 2016 też. Dopiero praca z XiaoMiFlash BETA przyniosła flash bez żadnych błędów.

Edit.

Próbowałem na podanym przez Ciebie MiFlashu, miałem na nim błąd o braku miejsca.

Edytowane przez grzejnik olejowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzejnik olejowy napisał:

Próbowałem naprawy na wielu wersjach MiFlash ale bez powodzenia, z kwietnia 2014, z roku 2015 i 2016 też. Dopiero praca z XiaoMiFlash BETA przyniosła flash bez żadnych błędów.

Edit.

Próbowałem na podanym przez Ciebie MiFlashu, miałem na nim błąd o braku miejsca.

"Są takie rzeczy w niebie i na ziemi, o których się nie śniło waszym filozofom"

Warto wiedzieć że ta wersje aplikacji przetestowana przez ciebie może pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...