Skocz do zawartości

Dual Boot Patcher


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

logo.png

Dual Boot Patcher
Wspiera wszystkie wersje Android

DualBootPatcher jest aplikacją open-source, która pozwala zainstalować kilka ROMów na jednym urządzeniu.
Aplikacja modyfikuje instalatory ZIP dodając swój kod. Dzięki temu prawie wszystkie ROMy są wspierane.

SCREENY

  -  ARIisFg.png

 

BUGI

  -  Po instalacji innego romu i restarcie, ekran blokady się nie odblokuje mimo wprowadzenia poprawnego hasła/wzoru/pinu
  -  Problem można rozwiązać w jeden sposób. Wystarczy użyć AGNi Toolbox lub Red Wolf Recovery i wybrać narzędzie do usuwania ochrony ROMu.
  -  Po restarcie problem powinien zniknąć. Więcej info w sekcji INSTRUKCJA

ŹRÓDŁA

  -  https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/mod-dual-boot-patcher-t3529570

  -  https://dbp.noobdev.io/

DOWNLOAD

  -  https://dbp.noobdev.io/downloads/

INSTRUKCJA

- INSTALACJA ROMÓW

Spoiler

  1. Pobierz Apkę i paczę zip "Utilities" z sekcji DOWNLOAD.
  2. Zainstaluj aplikację.
  3. Ustaw/Zaktualizuj kernel gdy pojawi się taka informacja
  4. Wybierz "Patchuj plik zip" z panelu po lewej.
  5. Wybierz "Dodaj instalacyjny zip" naciskając przycisk  "+".
  6. Wybierz lokalizację instalacji ROMu w konfiguracjach partycji. (Data Slot/Extsd slot zalecane)
  7. Wybierz lokalizację spatchowanego pliku obrazu.
  8. Dodaj GAPPSy i kernel (więcej o instalacji kerneli poniżej) jeśli zaszła taka potrzeba.
  9. Idź do sekcji ROMy w lewym panelu i wybierz "Instalację w aplikacji" (Prawy-dolny przycisk).
10. Wybierz "Dodaj spatchowany plik zip" naciskając przycisk "+".
11. Wybierz "Zachowaj lokalizację" lub "zmień lokalizację".
12. Zainstaluj pliki ZIP.
13. Teraz możesz wybrać pomiędzy zainstalowanymi ROMami i wybrać który chcesz uruchomić.

Możesz także współdzielić dane pomiędzy ROMami za pomocą funkcji "Współdzielenie aplikacji" w lewym panelu.
Info: Po wybraniu aplikacji na jednym i drugim ROMie dane tych aplikacji zostaną wyczyszczone jednorazowo z powodu utworzenia nowej lokalizacji zapisu ich danych.

- INSTALACJA KERNELI

Spoiler

  -  Instalacja plików zip bazujących o AROMA installer nie są wspierane przez "Instalator w aplikacji".

  -  Spatchowane kernele z AROMA installer mogą być instalowane tylko przez Recovery.

  -  Kernel który nie posiada AROMA Installer powinien zainstalować się przez "Instalator w aplikacji".

- INSTALACJA MIUI JAKO DUAL

Spoiler

Testowane na RedWolf Recovery 3.1-017

1. Otwórz plik "updater-script" znajdujący się w "/META-INF/com/google/android/" notatnikiem.
2. Usuń linię: set_metadata("/cache/miui_update", "uid", 0, "gid", 0, "mode", 0555, "capabilities", 0x0);
3. Zapisz go i spatchuj ROM na slot data lub extsd
4. Zainstaluj i uruchom!

SPOSÓB NR2

  -  https://miuipolska.pl/forum/topic/21248-oficjalny-dual-boot-patcher-snapshot/?page=2&tab=comments#comment-387343

- USUWANIE OCHRONY ROMU       

Spoiler

W przypadku, gdy zapomnieliśmy wyłączyć zabezpieczenie przed przełączeniem się na inny ROM i po powrocie na Główny system nie można odblokować ekranu blokady

  -  https://miuipolska.pl/forum/topic/20749-agni-toolbox-v13/
  -  Można także użyć opcji "Usuń ochronę ROMu" w Red Wolf Recovery.

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować kilka romów z powodzeniem. Na ostatnim nawet działa Goodix :D Polecam przetestować ;)

Wszystkie romy na poniższym screenie działają. Można im zmieniać kernele, wgrywać mody, fixy. Później można je wszystkie wywalić w aplikacji, bez ponownej instalacji MIUI.

Spoiler

cZpZejT.png

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować tego dual'a ale mam kilka wątpliwości.

1) Czy jeżeli mam recovery z poradnika miui polska (czyli jakieś 3.0.0 z chińskimi znakami( to muszę je zmienić na podane przez Daviteusz albo zastosować się do poradnika?

2) W przypadku niektórych romów każą wgrywać jakieś firmware niby przy Lineage jest to opcjonalne, ale co gdy muszę to zrobić? Najpierw wgrywam te firmware po spachowaniu w aplikacji dualboot a potem ROM?

3) Jeżeli do np RR będę chciał wrzucić random kernel który ma aroma instaler, to odpalam RR patchuje kernel, odpalam twrp i tam normalnie instaluje spachowany dual bootem kernel?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rzemic napisał:

1) Czy jeżeli mam recovery z poradnika miui polska

Muszisz zmienić na to co jest w temacie

32 minuty temu, rzemic napisał:

W przypadku niektórych romów każą wgrywać jakieś firmware

Jeszcze tego nie ogarniałem więc zapraszam na lekturę na xda. Firmware z tego co wiem się nie patchuje.

33 minuty temu, rzemic napisał:

3) Jeżeli do np RR będę chciał wrzucić random kernel który ma aroma instaler,

To tak, instalujesz spatchowany przez recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze 2 pytania.

1) Teraz siedzę na najnowszym miuipolska i mam dograny kernel radon. Wiem, że ten dual boot zmienia coś w kernelu - czy to się nie pogryzie?

2) Co będzie po następnej aktualizacji w piątek? Od nowa wszystko trzeba będzie wgrywać czy Romy zostaną?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzemic napisał:

1) Teraz siedzę na najnowszym miuipolska i mam dograny kernel radon. Wiem, że ten dual boot zmienia coś w kernelu - czy to się nie pogryzie?

Z kernelem AGNi się nie gryzło więc z Radonem tez nie powinno

1 godzinę temu, rzemic napisał:

2) Co będzie po następnej aktualizacji w piątek? Od nowa wszystko trzeba będzie wgrywać czy Romy zostaną?

Zależy na jakiej partycji masz ROMy. Jeśli są na /system (secondary) to się usunie. Jeśli nie, to zostanie.

Na nowo będziesz musiał ustawić kernel i chyba zaktualizować ramdysk w aplikacji (co do tego ramdysku to nie wiem, jest on wymagany przy opcji współdzielenia aplikacji


Możliwe że nowa wersja będzie po polsku (moje tłumaczenie).

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kumam tego do końca :) Można zainstalować kilka Romów jako secondary, czy tylko jeden, a dla kolejnych mam wybierać multi? A jeżeli chciałbym zainstalować te Romy na karcie sd, to wybieram extsd i każe mi podać ID, to ma być obojętnie co (jako wyróżnik) czy coś konkretnego?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzemic, dzięki za info. Wstawię to na górę.

 

Może coś z tego będzie... Jest to moje spolszczenie z https://www.transifex.com/dualbootpatcher/dualbootpatcher/language/pl/

https://github.com/chenxiaolong/DualBootPatcher/pull/381

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie próbował ktoś zrobić taką kombinację

Karte sd ustawić jako pamięć wewnętrzna (np lineage os bo na miui nie da się bez modyfikacji) i na niej instalować Romy

Teoretycznie karta sd formatuje się w specjalny sposób ale istnieje ryzyko uszkodzenia karty sd

Ale możliwe że to by wpłynęło pozytywnie na odczyt i zapis czyli wydajność o ile by zadziałało i karta była szybka

Ale wsumie ciekawe czy to wykonane ogólnie jest:-D

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano,jakoś mi działa Lineage OS + najnowsze miuipolska :D

Jedyny problem to nagrywanie na LineageOS(w domyslnej apce nie moge nagrac video, od razu sie przerywa)

edit: ale tylko w opcji primary + data slot

 

Edytowane przez etiaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...