Skocz do zawartości

Dual Boot Patcher


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

@etiaro trochę sobie gmatwasz i nie znasz podziału partycji. 

Xiaomi.eu masz na Primary (/system)

Lineage pewnie masz na DATA SLOT (/data/multiboot)

 

MIUI można instalować tylko na slot PRIMARY (czyli zwykła instalacja w Recovery bez patchowania)

Wszystko inne niż MIUI można instalować na sloty  DATA, EXTSD itp.

 

Patcher nie pozwala instalować na PRIMARY gdy masz uruchomiony PRIMARY (czyli xiaomi.eu)

Jeśli odpalisz rom Lineage to wtedy możesz instalować romy na PRIMARY (/system)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę, próbowałem nawet z recovery spatchowany zip instalowac, ale nic nie dalo. Wyrzuca błąd z montowaniem /cust. nie wiem właściwie z czego to wynika, ale przy instalacji w /data(tak, o to mi chodziło, tylko nie o ext-sd) montuje normalnie(?)...

W każdym razie chodziło mi o to, że jest to możliwe, i zdaję sobie sprawę, że instaluję w /data, ale nie stanowi to żadnego problemu

 

Edytowane przez etiaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli z tego drugiego romu uruchomię recovery to paczki .zip które instalował będe dla niego czy głównego (miui) ?

 

@edit Tak to jest jak się nie czyta do końca :D, jest szansa na odblokowanie telefonu jeśli nie skopiowałem tych plików ?

@edit2 dobra po prostu usunąłem te 2 pliki przez file manager w recovery i już nie było hasło.

Edytowane przez Sebeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak trzeba rozpakować rom i usunąć linijkę sprawdzajacą wersję firmware, sprawdzone i działa.

A dokładniej tą linijkę :
assert(xiaomi.verify_modem("MSM8976.LA.1.0.c3-30041-STD.PROD-1.77504.1.83742.1") == "1");

Z pliku "updater-script" w folderze Meta-inf/Com/Google/android/

Po usunięciu spakować do zip.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Help, I can not make the multi boot work in kate, and I did almost everything, at the moment of starting with any rom, I only get the miui logo after a few moments I get 4 or 5 vibrations and then restart and Start the twrp, I can not go any further, does anyone know why this happens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Daviteusz oficjalne twrp. instalowałem na data id 1. Nie idzie na secondary i nie mogę tego pliku documents w linegeos znaleźć. Jak instaluje na data wybieram w aplikacji 2 system telefon parę razy zawibruje i odpala się twrp

Edytowane przez adrian72411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian72411 Jeśli masz wersję Kate z 3GB Ram to musisz zmienić Recovery:

RedWolf Recovery:

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195924856

Jeśli masz Kate z 2GB to wgraj to recovery (cofface)

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298923912

Lub ZCX TWRP

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224409409

 

Jaki ROM planujesz wgrać jako Dual? Jeśli MIUI to nie będzie działać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 18.09.2017 o 13:05, Kamil Kupiec napisał:

Można wgrać aosp oreo wraz z officialnym miui 9 dev? 

Nie

Edit 2018:  Tak

Jak zainstalować MIUI 9 by Turkdevs jako ROM drugorzędny?

Spoiler
  1. Usuń z paczki instalacyjnej folder "firmware-update"
  2. Usuń z pliku "updater-script" który znajduje się w: /META-INF/com/google/android/ ten tekst:
    Tkq69KrwRdqfF4FqRyT4Ng.png
  3. Spatchuj zmodyfikowany ROM na Slot Data lub Slot KartySD.
  4. Zainstaluj i ciesz się!
    AdYv4O3BSSqaGXMev802Zw.png

Jak zainstalować MIUI 9 by xiaomi.eu jako rom drugorzędny?

Spoiler
  1. Usuń z paczki instalacyjnej folder "firmware-update"
  2. Usuń z pliku "updater-script" który znajduje się w: /META-INF/com/google/android/ ten tekst:
    _EUJlCmQT9m1fYaaYi8gug.png
  3. Spatchuj zmodyfikowany ROM na Slot Data lub Slot KartySD.
  4. Zainstaluj i ciesz się!
    YBGUOuHCTwyb59PuSpMjzg.png

Podziękowania dla @Ricco za testy :P 

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [OFICJALNY] Dual Boot Patcher [SNAPSHOT]

Edit już mam zrobione. Tylko te miui coś nie działa zainstaluje jako 1. 

Wszystko ładnie śmiga tylko przy instalacji kerneli wywala mi błąd w recovery. Plik spatchowany ale nie chce zainstalować 

 

Wiem że post pod postem ale chciałem odświeżyć. Ma ktoś pomysł co może być nie tak z kernelem jak wyżej 

Edytowane przez ziomal_1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Daviteusz napisał:

@ziomal1313 Nikt ci raczej nie pomoże bo "błąd" to zbyt ogólne pojęcie. Teraz opisz w szczegółach "jaki błąd" i jakie masz recovery, wersja i skąd, a najlepiej to daj skriny.

Recovery to Red Wolf ostatnie wydanie i daje screena 

http://ifotos.pl/z/qrxrheq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę skrypt DBP nie rozpakowywuje obrazu systemu który znajduje się na karcie, przez co nie da się instalować kolejnych modyfikacji. Rozwiązanie:

Spatchuj vipera i kernel na slot data. Instalacja powinna przejść bez problemów.


Dodałem "łatwiejszą" instrukcję instalacji xiaomi.eu. Szczegóły w sekcji INSTRUKCJA

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 16:33, Daviteusz napisał:

Z tego co widzę skrypt DBP nie rozpakowywuje obrazu systemu który znajduje się na karcie, przez co nie da się instalować kolejnych modyfikacji. Rozwiązanie:

Spatchuj vipera i kernel na slot data. Instalacja powinna przejść bez problemów.

 

Dzięki teraz wszystko działa jak należy 

 

Mam znów problem tym razem przy instalacji miui9 jako 2 systemu. Po zrobieniu pliku rar 1 i 2 sposobem wyskakuje mi błąd przy instalacji 

Instalacja na slot data 

Screenshot_20171011-191636.thumb.png.d7639c90a7f7e6326e15886b52997b21.png

Instalacja na slot ext 

Screenshot_20171011-191806.thumb.png.dc6c76e6969df5d9dc5f0d8d90da31b6.png

Ktoś może wie w czym problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, na mi5 działa, mam głownego xiaomi eu a na drugim losa, tylko mam problem, bo nie mogę wgrac magiska na losa. Kiedy flashuje z poziomu xiaomi eu (primary) to wyskakuje błąd, a w multiboot logu wyskakuje info od magiska, ze nie mozna zamontowac /system. Co robić? :( Zależy mi na tym, bo nie mogę z kilku aplikacji korzystać, normalnie to supersu, xposed działa, ale z tym mam dylemat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a teraz drugie pytanie. Chcę zainstalować ARISE Opus Magnum, tylko żeby go wgrać trzeba przerzucić pewien plik do folderu /sdcard. Jak wrzucam go to nie wykrywa, a wrzucając po /raw/data i innych tego typu do sdcard również to samo. Da się to jakoś zainstalować? System mam na data zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

nic się nie zmieniło ? bo chciałem wgrać nitrogen os 8.1 na slot data i w sumie wgrało ale nie potrafi przełączyć romów

 

Oj chyba coś się ruszyło bo miałem bulid r194 a widzę że w nowych r241 pisze w changelogu masę o 8.1 więc kolejna próba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, us3r napisał:

nic się nie zmieniło ? bo chciałem wgrać nitrogen os 8.1 na slot data i w sumie wgrało ale nie potrafi przełączyć romów emoji20.png

 

Oj chyba coś się ruszyło bo miałem bulid r194 a widzę że w nowych r241 pisze w changelogu masę o 8.1 więc kolejna próba :)

daj znać czy działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...