Skocz do zawartości

Jakie szkło?


krissos

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, bleid napisał:

A przykleja się do samego końca czy podchodzi powietrze 

Nie wiem, czy to pytanie do mnie?, ale nie zdążyłem tego szkła założyć, po przymierzeniu do telefonu zwyczajnie się z nim rozstałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane było szkło Mocolo na cały ekran (z czarną ramką na szkle). To, które kupiłeś jest przezroczyste i przeznaczone jedynie na niezaokrągloną część urządzenia. Nie było go w sprzedaży w momencie, gdy opisywałem swoje stąd pewnie to nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jutro albo pojutrze dam test foli ze stajni 3mk, dokładnie tego: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5s-Plus-3mk-ARC/36879

Na czasie jeżeli dogadam sie z nimi to przetestuje dla was jeszcze: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5s-Plus-3mk-ARC-3D-wersja-High-Grip/36880

 

Dodam, że ta zwykla folie arc mam już naklejona, wyglada świetnie, bo jej tak na prawdę nie widać. Jest faktycznie od krawedzi do krawędzi, no moze nie super idealnie ale myślę, że warta 39 zł. Czekajcie do jutra na zdjęcia i ogólna ocene zestawu(zakładanie itp)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wszystko z Alli a nie ma nic z PL?

1 godzinę temu, Oblako napisał:

Chłopaki jutro albo pojutrze dam test foli ze stajni 3mk, dokładnie tego: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5s-Plus-3mk-ARC/36879

Na czasie jeżeli dogadam sie z nimi to przetestuje dla was jeszcze: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5s-Plus-3mk-ARC-3D-wersja-High-Grip/36880

 

Dodam, że ta zwykla folie arc mam już naklejona, wyglada świetnie, bo jej tak na prawdę nie widać. Jest faktycznie od krawedzi do krawędzi, no moze nie super idealnie ale myślę, że warta 39 zł. Czekajcie do jutra na zdjęcia i ogólna ocene zestawu(zakładanie itp)

- świetnie bo właśnie zastanawiam się nad zakupem, jak możesz to wykonaj jakiś test upadku telefonu bo mi chodzi bardziej o upadki na róg czy się obije czy nie, nie zalezy mi na sprawdzeniu rys itp a niestety na YT nie ma filmików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Warson napisał:

Kurde wszystko z Alli a nie ma nic z PL?

- świetnie bo właśnie zastanawiam się nad zakupem, jak możesz to wykonaj jakiś test upadku telefonu bo mi chodzi bardziej o upadki na róg czy się obije czy nie, nie zalezy mi na sprawdzeniu rys itp a niestety na YT nie ma filmików...

Nie no telefonu nie mam na rozwalenie XDD bo to mój prywatny smartphone, jedyne co to po dobrym zagadaniu wysyłają mi do testów ich produkty. Nawet prosili o wysłanie telefonu w celu wyprodukowania idealnej foli ale to jeszcze wszystko w fazie rozmów. 

Ale nie bałbym się o wytrzymałość, ma się wrażenie po zamontowaniu tej foli jakby ktoś naciągnął milimetrowa gumowa powłokę na caly ekran, dzięki temu uderzenie będzie redukowane. Nie jest to moja pierwsza folia, i wiem ze szkło nie koniecznie lepiej chroni niż ich folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam te czarne z ali. Nie jest najgorsze, jednak ma ono wadę - klej jest tylko na bokach natomiast na ekranie nie ma nic - Czyli jak je potłukę to pół szkła odpada i sobie palca można pociąć. Ale swoje zastosowanie spełnia - Telefon mi spadł parę razy, dwa szkiełka w kilka miesięcy załatwiłem, a ekran calutki i bez ryski. Aktualnie jadą do mnie 3 sztuki tego szkiełka na cały ekran. Jak ktoś chce z PL to kontakt na priv, to mogę odsprzedać ewentualnie.. Tylko musi zapłacić za wysyłkę :)

 

Kupowałem na kilku różnych aukcjach na alim i wszystkie te z ramką są takie same. No ale przynajmniej kryją cały ekran. Podrzucę zdjęcie wieczorem jak ktoś chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmmm odkleiłem szybę, wytarłem ekran dołączoną ściereczką i wygląda że pomogło.

Problemem jest chyba środek czyszczący który nie zdążył odparować.

Po odtłuszczeniu ekranu dajcie mu odetchnąć zanim nakleicie szybę.

 

Wytapatalkowano

 

edit: jednak nic to nie dało :( hieroglif powrócił

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 17:52, Zeork napisał:


Czemuś nie napisał wcześniej :-P. Ciekawe tylko dlaczego, wytarty ekran do sucha..

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Wybacz, nie pomyślałem o tym :D. To jest podobnie jak z płynem do naczyń. Umyjesz garnek i niby czysty, ale jak nie spłuczesz dokładnie, to na dnie zostanie trochę osadu i zrobi się tęcza, jak wszystko wyschnie. Tak samo jest w przypadku tych ściereczek. Preparat nie jest najlepszy, te szkiełka nie mają kleju na środku i problem murowany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 22:53, StachuCapan napisał:

Ta tęcza to pozostałości po płynie z mokrej ściereczki od Mocolo, które zmieniają barwę pod wpływem temperatury. Jeżeli chcecie w przyszłości tego uniknąć, to umyjcie ekran innym preparatem niż ten z zestawu :D

Niestety u mnie też jest tęcza, a mam szkło od innego producenta. Do tego nigdy nie używam dołączonych szmateczek - bardziej brudzą niż czyszczą. Mam płyn do szyb do profesjonalnego użytku, idealnie czyści powierzchnię ekranu i odtłuszcza nie pozostawiając żadnych osadów. Pomimo starań niestety tęcza się pojawiła. Jest to pierwszy telefon przy którym występują u mnie tego typu problemy. 

Z innej strony jest to pierwsze szkło, które kilka razy już ściągałem i po ponownym założeniu przylega tak jak za pierwszym razem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djs napisał:

Niestety u mnie też jest tęcza, a mam szkło od innego producenta. Do tego nigdy nie używam dołączonych szmateczek - bardziej brudzą niż czyszczą. Mam płyn do szyb do profesjonalnego użytku, idealnie czyści powierzchnię ekranu i odtłuszcza nie pozostawiając żadnych osadów. Pomimo starań niestety tęcza się pojawiła. Jest to pierwszy telefon przy którym występują u mnie tego typu problemy. 

Z innej strony jest to pierwsze szkło, które kilka razy już ściągałem i po ponownym założeniu przylega tak jak za pierwszym razem :) 

To dziwne. U mnie użycie innego płynu zawsze pomagało :/. A jakie masz szkiełko, jeśli można wiedzieć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 23:36, StachuCapan napisał:

To dziwne. U mnie użycie innego płynu zawsze pomagało :/. A jakie masz szkiełko, jeśli można wiedzieć? :D

Jakieś tanie z Aliexpress. Mam już dwa kolejne zdecydowanie lepszej jakości - MOFI i RAUGEE, ale poprzednie szkło jakoś się trzyma, więc na razie leżą w szafce i czekają :)

Dnia 24.05.2017 o 06:09, Zeork napisał:


Płyn do szyb na ekran? Gorszej głupoty nie można zrobić.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

A w czym to miałoby przeszkadzać? Szkło i tak jest nędznej jakości, warstwy oleofobowej na nim nie uświadczysz, więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie tanie szkiełka z ali czy allegro to bym uważał. To istna loteria. Pare razy miałem i raz byłem zachwycony a raz wyrzuciłem bo naklejenie tego było prawie niemożliwe. Warto kupować np na https://iscratch.pl/ i mieć pewność że szkło jest porządne i nie będzie żadnego problemu z naklejeniem i nie zacznie schodzić np. na rogach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje szkła już parę latek. I mam porównanie do MOCCOLO czy Nillkina i innych "no name" z chin ( kupione w banggood itp) W sumie dużej różnicy nie ma. Na dodatek mam w domu niezłego testera, tak żonę. Wyobraźcie sobie ,że żona ma taki dziwny worek zwany torebką . Na temat tego co się tam kryje są już mity i legendy. I żona w ciągu roku zmienia szkło jakieś 2 do 3 razy gdzie ja przez okres użytkowania fona ani razu . Raz kupuję szkło i starcza do momentu sprzedaży. Dziwne nie ? No i u testera zauważyłem ,że nie ma różnicy czy wydam 20 , 30 , czy 50 zł na droższe szkła "MARKOWE" . Jeśli chodzi o samą jakość  to nie zauważyłem różnicy. Czułość dotyku , transparentność itd taka sama. Więc dochodzę do wniosku ,że to wszystko pic na wodę fotomontaż. Nie ma sensu płacić 50 zł za szkło bo to za 20 zł będzie tak samo dobre. A dyskusje na temat MOCCOLO czy inne są bez sensu. Mojej żonie moccolo padło po 2 miechach, a z chin po 6 miesiącach. Gdzie różnica w cenie jest znaczna. Nie ma sensu przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...