Skocz do zawartości

Jakie szkło?


krissos

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem na zagranicznych forach to najlepiej dopasowane jest szło Mocolo, dostępne na aliexpress. Nillkin podobno nie pokrywa całego ekranu, nie wspominając o całym froncie urządzenia.

Do mnie idzie Nillkin (chociaż mam wrażenie ze nie dojdzie bo tracking się urwał) i wczoraj zamówiłem Mocolo. Jak coś przyjdzie to będę mógł więcej napisać. 

EDIT:

Jak na zawołanie właśnie dostałem szkło Nillkina h+ pro. Zgodnie z tym co wcześniej pisałem brakuje mu trochę na szerokości (poniżej 1 mm) żeby zakryć cały wyświetlacz. 

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia z przyłożonym szkłem. Starałem się jak najlepiej pokryć krawędź szkła z lewą krawędzią wyświetlacza.  Szkła nie zakładam, chwilowo mam założoną folię (która też nie trzyma wymiarów) i czekam na Mocolo. Zdaje się, że jeszcze wcześniej powinienem dostać jedno szkło jako gratis do etui, ale raczej to jakiś no-name i nie spodziewam się cudów. W każdym razie Nillkin powędrował na allegro i mam nadzieję że kolejne szkła będą lepsze. :) 

IMG_20170111_135413.jpg

IMG_20170111_135436.jpg

IMG_20170111_135539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.01.2017 o 14:03, Nikodem napisał:

Poniżej zdjęcia z przyłożonym szkłem. Starałem się jak najlepiej pokryć krawędź szkła z lewą krawędzią wyświetlacza.  Szkła nie zakładam, chwilowo mam założoną folię (która też nie trzyma wymiarów) i czekam na Mocolo. Zdaje się, że jeszcze wcześniej powinienem dostać jedno szkło jako gratis do etui, ale raczej to jakiś no-name i nie spodziewam się cudów. W każdym razie Nillkin powędrował na allegro i mam nadzieję że kolejne szkła będą lepsze. :) 

IMG_20170111_135413.jpg

IMG_20170111_135436.jpg

IMG_20170111_135539.jpg

Mógłbyś podesłać zdjęcia z założonym Mocolo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niepolecanych szkieł należy dodać DFIFAN Premium Tempered Glass oraz DFIFAN GLASS+CASE 3D Full Cover For Xiaomi 5s Plus Tempered Glass. Pierwsze to szkło zbyt wąskie, aby pokryć ekran (brakuje co najmniej 3 mm szerokości). Po przymiarce do Redmi Note 3 Pro to nawet na tamtej ekran jest za wąskie a to 5,5" a nie 5,7".

Drugie to pełen cover na ekran telefonu. Tu jest lepiej, ale niestety czarne ramki dookoła ekranu są węższe o około 1 mm z każdej strony od wyświetlacza pod spodem. Czyli tu też mamy niedopasowanie. To już 4 szkło które kupiłem i nie pasuje na ten telefon.

Szkło.jpg

Edytowane przez djs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

MOCOLO, MOCOLO, a potem narzekacie, że wam się żółte plamy robią... 3MK, porządne, idealnie spasowane szkła....

Jakie żółte plamy? Pierwsze słyszę. Miałem do czynienia ze szkłami Nillkina, Mocolo, Orzly oraz Xiaomi i z żadnym nie było problemów z dopasowaniem (przy innych telefonach oczywiscie). Jedynie Mi5S Plus jest jakiś felerny i ciężko znaleźć coś sensownego.

A 3MK kupiłbym chętnie gdyby mieli w ofercie szkła, a nie "flexible glass". Chociaż jeśli Mocolo nie będzie pasowało to pewnie zdecyduje się na 3MK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nikodem napisał:

Jakie żółte plamy? Pierwsze słyszę. Miałem do czynienia ze szkłami Nillkina, Mocolo, Orzly oraz Xiaomi i z żadnym nie było problemów z dopasowaniem (przy innych telefonach oczywiscie). Jedynie Mi5S Plus jest jakiś felerny i ciężko znaleźć coś sensownego.

A 3MK kupiłbym chętnie gdyby mieli w ofercie szkła, a nie "flexible glass". Chociaż jeśli Mocolo nie będzie pasowało to pewnie zdecyduje się na 3MK. 

To napisz do 3MK... Zrobią Ci nawet Hard Glass na zamówienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 3mk flexible glass i nie pokrywa całej części roboczej wyświetlacza. Brakuje ok 0.5mm. Duży plus za to że całe się przykleilo :). Zastanawiam się nad folia od 3mk ark. Ma niby cała powierzchnię wyświetlacza pokryć.  Ciekawe ile takie szkło na zamówienie by kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maniolo napisał:

Ja mam teraz 3mk flexible glass i nie pokrywa całej części roboczej wyświetlacza. Brakuje ok 0.5mm. Duży plus za to że całe się przykleilo :). Zastanawiam się nad folia od 3mk ark. Ma niby cała powierzchnię wyświetlacza pokryć.  Ciekawe ile takie szkło na zamówienie by kosztowało

Cena jest ta sama. Wiele odbiegać od innych ARC nie będzie (różnice między Samsung i np. Apple są minimalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do 3MK odnośnie Flaxible Glass i niestety potwierdza się, że szerokość tej folii/szkła jest z doopy. Napisali mi, że są to wymiary 70,383x147,797mm R=3mm. Brakuje zatem co najmniej 1 mm na szerokości a i wysokość nie jest zachwycająca. Telefon wygląda w tym jak w przykrótkich spodenkach :) 

Ciekawy jestem, skąd producenci szkieł/folii biorą takie wymiary. Ciężko im nałożyć produkt na telefon i sprawdzić jak leży? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to wina "wygiętego" ekranu naszego telefonu, gdyż szkło z maskownicą pokrywa niemal cały ekran i się nie odkleja. Gdyby chociaż cześć "robocza" była w całości pokryta a tak pełna skucha. Miałem zwykłą folię dołączoną do obudowy Nillkina i ta leżała idealnie. Problem w tym, że chciałoby się szkło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, djs napisał:

Napisałem do 3MK odnośnie Flaxible Glass i niestety potwierdza się, że szerokość tej folii/szkła jest z doopy. Napisali mi, że są to wymiary 70,383x147,797mm R=3mm. Brakuje zatem co najmniej 1 mm na szerokości a i wysokość nie jest zachwycająca. Telefon wygląda w tym jak w przykrótkich spodenkach :) 

Ciekawy jestem, skąd producenci szkieł/folii biorą takie wymiary. Ciężko im nałożyć produkt na telefon i sprawdzić jak leży? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to wina "wygiętego" ekranu naszego telefonu, gdyż szkło z maskownicą pokrywa niemal cały ekran i się nie odkleja. Gdyby chociaż cześć "robocza" była w całości pokryta a tak pełna skucha. Miałem zwykłą folię dołączoną do obudowy Nillkina i ta leżała idealnie. Problem w tym, że chciałoby się szkło :)

A pytałeś się o ARC? Full Case? Inne szkła? Nie? Szkoda. Co więcej, mam na Mi5 Flexa, przykrótkie spodenki? Aż śmiechłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

A pytałeś się o ARC? Full Case? Inne szkła? Nie? Szkoda. Co więcej, mam na Mi5 Flexa, przykrótkie spodenki? Aż śmiechłem...

Tak pytałem się - czekam na odpowiedź. Ciekawe, że od razu założyłeś, że tego nie zrobiłem, hmm...

Co do posiadanego przez ciebie Mi5 Flexa - możesz uszczegółowić wypowiedź? Bo z tego co piszesz, to masz telefon Mi5 tak? To co ma piernik do wiatraka?  Być może na twoim telefonie wymiary szkła są OK, ale na Mi5s plus są zdecydowanie niedopasowane. Zresztą powyżej maniolo już to opisał, więc nie rozumiem twojego podejścia. 

Wymiary telefonu to 154,60 x 77,70,  szkła 147,797 x 70,383 - odliczając nawet po 2 mm z KAŻDEJ strony na obudowę to i tak pokazuje to, jak małe jest to szkło. Jak szkło o takich wymiarach "leży" na ekranie możesz zobaczyć na moim zdjęciu umieszczonym w tym temacie. Pozdrawiam i na przyszłość życzę więcej rozwagi i szacunku do innych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, djs napisał:

Tak pytałem się - czekam na odpowiedź. Ciekawe, że od razu założyłeś, że tego nie zrobiłem, hmm...

Co do posiadanego przez ciebie Mi5 Flexa - możesz uszczegółowić wypowiedź? Bo z tego co piszesz, to masz telefon Mi5 tak? To co ma piernik do wiatraka?  Być może na twoim telefonie wymiary szkła są OK, ale na Mi5s plus są zdecydowanie niedopasowane. Zresztą powyżej maniolo już to opisał, więc nie rozumiem twojego podejścia. 

Wymiary telefonu to 154,60 x 77,70,  szkła 147,797 x 70,383 - odliczając nawet po 2 mm z KAŻDEJ strony na obudowę to i tak pokazuje to, jak małe jest to szkło. Jak szkło o takich wymiarach "leży" na ekranie możesz zobaczyć na moim zdjęciu umieszczonym w tym temacie. Pozdrawiam i na przyszłość życzę więcej rozwagi i szacunku do innych. 

Heh... Nawet śmiechłem! Powodzenia. Może jak nauczysz się czytać opisy produktów, to przestaniesz gadać głupoty :D. Szacunku? Na ten wypadałoby jakoś zapracować... Tia... Założenie jednak trafne. Rozwijać nie będę, nie ten temat. Leć lepiej po szkło za 1$, żadne szkło nie będzie przylegać co do mm na zakrzywionych ekranach, więc po co przepłacać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Nezumi napisał:

Heh... Nawet śmiechłem! Powodzenia. Może jak nauczysz się czytać opisy produktów, to przestaniesz gadać głupoty :D. Szacunku? Na ten wypadałoby jakoś zapracować... Tia... Założenie jednak trafne. Rozwijać nie będę, nie ten temat. Leć lepiej po szkło za 1$, żadne szkło nie będzie przylegać co do mm na zakrzywionych ekranach, więc po co przepłacać...

Wesoły zatem człowiek z ciebie. To nie jest temat na osobiste przytyki i nie dam ci się w to wciągnąć. Jednak postaram się na coś zwrócić ci uwagę: na forum się "pisze" a nie "gada", po drugie szacunek kulturalny człowiek okazuje wszystkim. Tyle poza tematem, bo szkoda go na takie przepychanki. Mam do ciebie prośbę, jak będziesz miał telefon o którym usilnie starasz się tu pisać to kup do niego szkło zachwalanego tak mocno przez ciebie 3MK i sprawdź, jak leży. Pochwal się zdjęciem, bo to byłoby coś wartościowego. Teraz postaram się ci napisać coś jeszcze raz i może w końcu dotrze do ciebie o co w tym temacie chodzi - nikt nie szuka tu szkła pasującego co do milimetra do całej szerokości telefonu, nikt nie pisał też, że szuka szkła za 1$. Szukamy szkła zakrywającego CHOCIAŻ sam wyświetlacz. I nie ważne czy będzie kosztować 1$ czy 10$ czy 20$ - ma po prostu pasować. Czy teraz stało się to bardziej zrozumiałe, w czym tkwi problem? Więc jak możesz pomóc w nalezieniu takiego szkła - zarówno ja jak i inni będziemy ci wdzięczni. Jak nie, to po co męczyć klawiaturę?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nezumi napisał:

żadne szkło nie będzie przylegać co do mm na zakrzywionych ekranach, więc po co przepłacać...

Ojjj.... ostrożnie z takim wnioskiem. LG G5 ma zakrzywione krawędzie w dolnej części ekranu i są do tego szkła również zakrzywione które idealnie przylegają, więc proszę nie mów, że żadne szkło nie przylega do zakrzywionych ekranów, owszem przylegają, ale muszą być dedykowane do tego typu wyświetlaczy.

Edytowane przez kamillm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StachuCapan  @djs

Przyszło zamówione szkło Mocolo. Dalej mam wrażenie, że mała część wyświetlacza jest zasłonięta przez czarną ramkę (nie przeszkadza to w niczym, jest to na pewno mniej niż 1 mm jeśli w ogóle). Szkło pokrywa niemal cały ekran. Bardzo łatwo było je założyć, w zestawie są paski samoprzylepne do pozycjonowania. Ogólnie polecam, nie widzę nic co przeszkadzałoby w użytkowaniu. Na pewno jest to najlepsze szkło na ten telefon, o jakim wiem. I co ważne, jest to szkło. ;)

 

Poniżej obiecane fotki:

 

IMG_20170205_172033.jpg

IMG_20170205_171919.jpg

IMG_20170205_171957.jpg

IMG_20170205_171928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nikodem napisał:

Przyszło zamówione szkło Mocolo.

Super informacja! Na aliexpress jeden z kupujących wspomniał, że po nałożeniu tego szkła na środku ekranu pomiędzy szkłem a ekranem pojawiły się przebarwienia coś jak od rozlanej benzyny "pływające" pod naciskiem palca. Możesz sprawdzić, czy to u ciebie występuje? Podobno jest to widoczne przy dziennym świetle oraz przy mocnym sztucznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, djs napisał:

Super informacja! Na aliexpress jeden z kupujących wspomniał, że po nałożeniu tego szkła na środku ekranu pomiędzy szkłem a ekranem pojawiły się przebarwienia coś jak od rozlanej benzyny "pływające" pod naciskiem palca. Możesz sprawdzić, czy to u ciebie występuje? Podobno jest to widoczne przy dziennym świetle oraz przy mocnym sztucznym.

Rzeczywiście są widoczne wspomniane przebarwienia (na samym środku ekranu), jednak wyłącznie przy oglądaniu ekranu pod dużym kątem (znacznie większy niż ten przy którym przeważnie używa się telefonu). Nie miałem okazji testowania tego w dzień, gdybym zauważył że jest coś nie tak i przeszkadza w użytkowaniu to na pewno dam znać. 

Ogólnie przestrzeń pod czarną ramką szkła jest pokryta klejem, więc wspomniane przebarwienia mogą wynikać z faktu ze szkło nie przylega idealnie do ekranu (środek go dotyka, ale tam gdzie dochodzi klej jest minimalnie podniesione). Uprzedzając pytania: dotyk działa perfekcyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem zabezpieczenia telefonu. Mam kilka wersji:

- cały case 3mk ARC 3D wersja Matte-Coat

- Ipaky + folia 3mk, Mocolo lub Nillkin (która polecacie?)

Macie jakies rady która opcja będzie lepsza? Pierwsza fajna, bo telefon wygląda ok i jest w pełni zabezpieczony, ale pewnie przed jakimś upadkiem czy coś to mało zabezpiecza. Druga gorzej wygląda, ale pewnie to lepsze zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipaky jest dosyć pancerne, Redmi 3 ma przez to etui wymiary niewiele mniejsze niż 5,5 calowy telefon. 

Sam używam etui Imak Quicksand, ma fakturę podobną do Sandstone z OnePlus One. Przez to telefon jest zdecydowanie mniej śliski, a nie pogrubia aż tak bardzo. Chociaż najchętniej założyłbym coś w rodzaju naklejki dbrand o takiej fakturze. Sam telefon jest zbyt delikatny, żeby nosić go bez żadnej ochrony. Obudowa momentalnie się rysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ipaky przyszło. Wydaje się dość fajne. Zobaczymy jak będzie się spisywać

Przy okazji dostałem szkło hartowane. Jest za małe... to do tego jeszcze przykleja się tylko na środku. Boki jakby odstawały i nie chce sie dokleić.

Poczytałem i podobno nie mamy prostego wyświetlacza. Dlatego prawdopodobnie wpadnie szkło z Mocolo. Tylko nie mogę znaleźć w PL do naszego telefonu. :(

Edytowane przez qasu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maniolo napisał:

Zdjęcia z założonym 3mk flexibleglass. Brakuje mu ok 0.5 mm żeby zasłonić cały wyświetlacz
 

Rozumiem, że szkło zakrywa całą powierzchnię roboczą?

Czy nigdzie nie odchodzi, nie powstały bąble po przyklejeniu?

Jak wygląda, w porównaniu do innych szkieł jeżeli miałeś doświadczenie?

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn brakuje 0.5mm z boku aby zakryć powierzchnię robocza.

Szkło nigdzie nie odchodzi. Zresztą widać na zdjęciu. Nie ma żadnych pęcherzyków powietrza. Szkło odrywałem ze 3 razy podczas naklejania i zawsze się przykleilo.

W porównaniu z innymi to jak inne szkła jest za wąskie, 1mm szersze i szkło idealne. Plus za to że przykleilo się bez żadnych pęcherzyków mimo odrywania. Przyklejalem z 5 innych i to jest najlepsze(jedno było szersze ale nie doszlo) . Zastanawiam się jeszcze czy nie spróbować Mocolo . Na allegro widziałem już takie szkło ale innej firmy. Stosował ktoś może folie arc od 3mk?

Edytowane przez maniolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...