Skocz do zawartości

Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

Aparat odpalił, ale nie mam jak sprawdzić, bo MIUI Camera nie obsługuje 4k :evil:

A Ty Mi4S masz... To nie wiem, spróbuj jakąś starszą wersję google camera, albo open camera czy coś, zobacz czy jest gdzieś 4K.

Ewentualnie snapdragon camera sflaszuj.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, galakty napisał:

A Ty Mi4S masz... To nie wiem, spróbuj jakąś starszą wersję google camera, albo open camera czy coś, zobacz czy jest gdzieś 4K.

Ewentualnie snapdragon camera sflaszuj.

Niestety, to nadal 26 klatek na sekundę. Sprawdzałem Snapdragon Camerą. Pozostałe aplikacje mają nawet 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś rw-r-r i reboot?

Tak, ale to nie pomaga. Aplikacja wyrzuca taki błąd:
java.lang.RuntimeException: setParameters failed
at android.hardware.Camera.native_setParameters(Native Method)
at android.hardware.Camera.setParameters(Camera.java)
at com.android.camera.hardware.CameraHardwareProxy.setParameters(CameraHardwareProxy.java)
at com.android.camera.CameraManager$CameraHandler.handleMessage(CameraManager.java)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
at android.os.Looper.loop(Looper.java)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java)


Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:


Tak, ale to nie pomaga. Aplikacja wyrzuca taki błąd:
 

Ehhh... Czyli to co jest zmienione u mnie nie daje efektu... Ćwierć tego libsu jest inna od mojego, a przecież to ten sam sensor omg... Spróbuję jeszcze jednego sposobu, żeby zrównać te sensory ale na 99% nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Ehhh... Czyli to co jest zmienione u mnie nie daje efektu... Ćwierć tego libsu jest inna od mojego, a przecież to ten sam sensor omg... Spróbuję jeszcze jednego sposobu, żeby zrównać te sensory ale na 99% nie zadziała.

Czyli jednak soczewka:

1. Ma znaczenie

2. Są inne powiązania w innych plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobra, to nie ma sensu. Różni się ponad 50 HEXów, nie ma prawa zadziałać. Czemu to co jest u mnie nie działa nie mam pojęcia. Ale jakością zdjęć / filmów NA PEWNO się różnią te optyki, bo są inne parametry zapisu.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Nie dobra, to nie ma sensu. Różni się ponad 50 HEXów, nie ma prawa zadziałać. Czemu to co jest u mnie nie działa nie mam pojęcia. Ale jakością zdjęć / filmów NA PEWNO się różnią te optyki, bo są inne parametry zapisu.

No to teraz ustalmy, który jest lepszy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyka robi różnicę, nie oszukujmy się ;) Aczkolwiek nie powinna być taka znaczna w przypadku tego samego modelu <_<

Widzę teraz, że w Mi4s trafiają się sunny, zatem to losowy element. Tak samo jak ekran, matryca aparatu i nie wiadomo co jeszcze :/

W Mi4c żony ekran jest jakby bielszy (mimo że oboje mamy Sharpa) i dioda led aparatu jest cieplejsza (bardziej żółta).

Wcale się już nie dziwię, że nie mogą zrobić spójnego softu dla wszystkich, jak tam taki burdel i niedopasowane puzzle :/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

U mnie nie spada. Nagrałem w ciemności i mam ~30 fps. 

Bardzo cenna byłaby obserwacja, czy FPS rate nie spada też w żadnych innych warunkach, np. przy dużym rozgrzaniu się telefonu (upał, gra + dłuższe filmowanie 4K). Mam na myśli chwilowe spadki, aby je zauważyć, nie wystarczy patrzeć na średni FPS, trzeba też na wartość "min".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Bardzo cenna byłaby obserwacja, czy FPS rate nie spada też w żadnych innych warunkach, np. przy dużym rozgrzaniu się telefonu (upał, gra + dłuższe filmowanie 4K). Mam na myśli chwilowe spadki, aby je zauważyć, nie wystarczy patrzeć na średni FPS, trzeba też na wartość "min".

Może być problem bo jest zimno ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slimdick napisał:

Kiedy te 1080p@60fps i 720@120fps ? emoji6.png

Wysłane z mojego Mi-4c
 

Od Xiaomi nigdy. Ja wiem czemu tak jest. I tak po części ten marketing, i pewnie celowe popsucie OIS w MI5 lub brak pośpiechu w naprawie tego skoro zaraz wydano MI5s. No właśnie druga przyczyna to nowe modele. Nie wierzę, że każdy telefon, który ma wsparcie MIUI ma swoich developerów. Bzdura. Oni kompilacje dzienne robią automatycznie wprowadzając ogólne zmiany MIUI aplikacji na wszystkie urządzenia. Ale poprawki firmware (lib/kernel itp) są tylko wyjątkami dla ważniejszych urządzeń. A zaraz jak grupa devów rozpocznie pracę nad danym modelem to po 6 miesiącach musi już grzebać w następnym. W marcu dają MI5 i zaraz przechodzą na MI5s i tak dalej. W MI5s nowy sensor to już od nowa zaczyna się optymalizacja, a "stary" model MI5 już jest odstawiony. Aktualizacja do 7.0? Nic nie da bo to i tak otoczka i też powłoka narzucona odgórnie tak jak aktualizacje aplikacji MIUI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

Od Xiaomi nigdy. Ja wiem czemu tak jest. I tak po części ten marketing, i pewnie celowe popsucie OIS w MI5 lub brak pośpiechu w naprawie tego skoro zaraz wydano MI5s. No właśnie druga przyczyna to nowe modele. Nie wierzę, że każdy telefon, który ma wsparcie MIUI ma swoich developerów. Bzdura. Oni kompilacje dzienne robią automatycznie wprowadzając ogólne zmiany MIUI aplikacji na wszystkie urządzenia. Ale poprawki firmware (lib/kernel itp) są tylko wyjątkami dla ważniejszych urządzeń. A zaraz jak grupa devów rozpocznie pracę nad danym modelem to po 6 miesiącach musi już grzebać w następnym. W marcu dają MI5 i zaraz przechodzą na MI5s i tak dalej. W MI5s nowy sensor to już od nowa zaczyna się optymalizacja, a "stary" model MI5 już jest odstawiony. Aktualizacja do 7.0? Nic nie da bo to i tak otoczka i też powłoka narzucona odgórnie tak jak aktualizacje aplikacji MIUI. 

Czyli potwierdza się, że celowo zmienili domyślne biblioteki imx298?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie podejście mają wszyscy producenci , przecież nie chodzi o to żeby ze starego modelu wycisnąć jak najlepsze tylko żeby działał. Ale jak czytam co tydzień changelog to nie wierzę , albo ciągle poprawiają kalkulator albo aplikacje forum Nawet myślę że ich grupa dev to dwie osoby i tylko udają że coś robią trzeba szanować robotę.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

A niby jak potwierdza? Gdzie masz to wprost napisane?

Nie liczę, że napiszesz wprost, bo byłoby to głupie. Ale raczej nikt PRZYPADKIEM nie grzebał w domyślnym libsie z nudów, prawda? Devsi przecież nie tworzą bibliotek pod dany sensor, co najwyżej modyfikują. Skoro oryginalny plik ma ustawiony active pixels / data output/ pixel clock na 30 FPS, a na Mi5 jest to zmodyfikowane pod 26 FPS, to coś jest na rzeczy. Nikt przypadkowo tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...