Skocz do zawartości

Wersja MIUI


QQrydza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj otrzymałem zakupiony telefon Red Rice Hongmi. Telefon odkąd przyszedl ma już wgrane MIUI o nazwie: MIUI-JHBCNAL25.0. Chciałem się dopytać czy warto wymienić ten MIUI na jakiś inny, czy ten jest w porządku i jeżeli wymienić to prosiłbym o link do najlepszego (polecanego) MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon zakupiony ze strony Aliexpress ze sklepu Desoon Technology Co., Limited http://www.aliexpress.com/store/404310.

Z tego co widze to jest tu język polski, jednak nie wszystko jest przetłumaczone na polski i czasem coś jest po angielsku, czyli zapewne jakiś multipack.

Jeżeli chodzi o ten rom 13.0 MIUIPolska, to o ten chodzi?? :http://miuipolska.pl/miui-v5-4-3-21-pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/

Mam 3 ostatnie rzeczy wrzucone juz na telefon, Recovery.img po rozpakowaniu,MOBILEUNCLE.TOOLBOX_327.APK, oraz ROM MIUIPOLSKA DLA RED RICE. Pytanie jest odnosnie tego ostatniego, czy ma on być spakowany, czy wypakować go (sorry, jestem zielony w te klocki xD). I czy coś jeszcze mam przenieść na telefon, czy już mam go rootować (metodą 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dobra, jestem na etapie kiedy mam uruchomiony mobileuncle tools, wybrałem Recovery Update, wybrałem recovery.img zgodziłem się na wszystko co tam chciało, telefon się zrestartował, pokazał się pulpit i co teraz mam zrobić?

2.Na pulpicie oprócz mobileuncle mam jeszcze taką srebrną tarczę z niebieskim wypełnieniem i srebrną zębatką, podpisaną chińskimi krzaczkami <-- do czego to jest?

@Edit, wszedłem sobie ponownie mobileuncle i wybrałem opcję Into recovery mode, telefon się zrestartował pokazało się logo xiaomi i u góry ekranu taki jakby "zwalony" ekran się zrobił, jakieś 2cm kreski w różnych kolorach, po czym ponownie pokazało się logo xiaomi i wrzucilo mnie do pulpitu, Co zrobiłem nie tak :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Tak to jest jak się oszczędza pieniądze i zamiast kupować oryginalny, stockowy Red Rice z ibuygou.com (o czym jest stosowna informacja na stronie) to kupuje się taniochę na aliexpress gdzie chińczyki mieszają w telefonach na siłę wgrywając romy nie wiadomo skąd. Już był dokładnie taki problem na forum (może znajdziesz ten temat) i tam ktoś sobie poradził.

Nie pamiętam co tam pomogło ale musisz zmusić telefon do restartu do recovery (albo przez Updater) albo przez "adb reboot recovery" albo ręcznie z wyłączonego telefonu.

A ta ikona to chyba ustawienia, tylko czemu po chińsku to nie wiem.

Wybierz ewentualnie inne recovery ze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już Ci Acid napisał.

Wiele razy czytam o tym Twoim problemie i zawsze chodzi o telefony z Ali.

U mnie choćbym nie wiem jak się starać wgrywać odpowiednie pliki, to nigdy nie uda mi się go uwalić wgrywając z głową.

W Twoim przypadku nawet jak robisz wszystko dobrze i wiele innych osób z telefonami zakupionymi na Ali, to zawsze właśnie jakieś paski, migotanie ekranu albo zawieszenie na logo i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmieniłem CWM recovery na TWRP i w końcu załadowało mi recovery, zrobiłem z niego wipe i dałem install, chwile myśli po czym wyskakuje Error:

Skipping MD5 check: no MD5 file found.

symlink: some symlinks failed

Error executing updater binary in zip '/emmc/MIUIPolska_HM2013023_13.0

Error flashing zip '/emmc/MIUIPolska_HM2013023_13.0'

Updating partition details...

I mam do wyboru 3 opcje:

Home,Wipe cache/dalvik, reboot system.

Co teraz :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tak, z zipem było, literówka.

2.CWM miałem z waszej strony.

3.Teraz mam kolejny problem. Zrobiłem jeszcze raz wipe (tym razem z wszystkimi opcjami zaznaczonymi w advanced wipe), zrobiłem reboota,Telefon uruchamia się do momentu gdzie pokazuje się logo xiaomi i nic się dalej nie dzieje (chyba coś zepsułem). Jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak miałeś error podczas instalacji to rom się źle wgrał, dlatego nie idzie dalej.

Dobra ale na tamtym CWM to jaki był problem? Te dziwne paski? Wgraj CWM jeszcze raz i jak będą paski to mimo wszystko naciśnij jakiś klawisz sprzętowy czy power bo może jest ok tylko taki artefakt jest na ekranie w tym CWM.

Ja 13.0 nie testowałem na telefonie jeszcze ale 12.0 tak i mam TWRP i bez problemu się instalowało a nic nie robiłem w skrypcie co by wywołało błąd w instalacj (symlinks failed).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CWM był problem taki że jak przez mobileuncle podmieniałem recovery, a następnie próbowałem wejść w recovery mode, to telefon się rebootował, wyskakiwało logo xiaomi, po czym znikało, u góry wyskakiwały właśnie artefakty takie u góry i telefon się chyba ponownie zrebootował tylko tym razem włączał się do zwykłego pulpitu, ale mniejsza.

W tym momencie mam inny problem, zrobiłem jeszcze raz wipe (tym razem z wszystkimi opcjami zaznaczonymi w advanced wipe), zrobiłem reboota,Telefon uruchamia się do momentu gdzie pokazuje się logo xiaomi i nic się dalej nie dzieje, mogę go tylko wyłączyć, PC także mi już go nie wykrywa.

Tak jakby się system nie chciał ładować albo coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol no ale poprawnie zainstalował się rom? Przecież tłumaczę, że miałeś tam wtedy 'Error flashing zip '/emmc/MIUIPolska_HM2013023_13.0'

A Error znaczy błąd. Rom się nie wgrał poprawnie. Zresztą jak jest napisane symlink failed to rom się częściowo wgrywa ale dalej staje na symlinku binarek.

I to daje bootloopa i dalej rom nie pójdzie, nie ważne ile razy zrobisz wipe.

A czy ten rom się wgrywa?

http://91.205.75.29/miui-v5/12.2/MIUIPo ... .2-4.2.zip

To poprzednia wersja, która na pewno u mnie działa na TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem że rom się nie wgrał, tylko teraz w ogóle nie mogę uruchomić telefonu... Uruchomiłem go ponownie i uruchamia się do momentu loga xiaomi. Jak mam teraz cokolwiek zrobić, mogę go tylko wyłączyć lub włączyć. Stoi na logu xiaomi i nic. Komputer też go nie wykrywa na usb. Co mam zrobić, stoje na logu xiaomi i nie wiem jak to naprawić/wejść w cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Działa :D Logo Miui polska i wszystko elegancko się załadowało ^^.

Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość w użeraniu się ze mną xD.

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie ikon i pulpit, czy wszystkie ikony znajdują się na pulpicie w MIUI, czy jest tak jak np. w samsungach i innych telefonach, że na pulpicie mamy widgety które sami sobie ustawiamy i jest ikonka do np. "aplikacje" gdzie są wszystkie ikony i aplikacje które znajdują się w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, podsumowując mój problem (może komuś się przyda kiedyś), jeśli będzie taki problem, trzeba ściągnąć TWRP, zrobić całkowitego wipe (advanced wipe ze wszystkimi opcjami zaznaczonymi), wgrać soft i działa. Podejrzewam że w tym dziwnym romie co chińczyk wgrał może są jakieś zabezpieczenie albo coś, że bez całkowitego wpiea, tak żeby cały ten rom wyrzuciło blokuje zmiane romu albo coś.

Dziękuję wszystkim za pomoc, liczę na owocną współpracę z MIUI :)

P.S. telefon jest orginalny, sprawdzilem numer na stronie xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuję od jakiegoś czasu to nowi użytkownicy Hongmi/Redmi z aliexpress mają już oryginały. Tylko teraz zjawisko jest takie, że telefony są modyfikowane przed sprzedażą i dodawany jest multilang - nieznanym nam sposobem. Przy kupnie z ibuygou.com dostaje się dokładnie to co daje Xiaomi czyli nieruszany rom fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qqrydza, pod żadnym pozorem wszystko w advanced wipe!!! Emmc zostawić czyli wewnętrzną kartę i sdcard czyli zewnętrzną... Może dlatego wszystko Ci uciekło.

Generalnie, chińczycy wrzucają zazwyczaj recovery APAR i pseudo multilang (chiński, angielski i niepełny polski). Naszego Redmi są trzy podstawowe wersje, z Sandiskiem czyli najstarsza, z Samsungiem, przy którym nie działają zewnętrzne sd Samsunga, oraz Toshiby, gdzie nie działa CWM.

Tak w ogóle to należą Ci się wielkie dzięki za Twoją pracę nad MIUI Acid. Mało kto zdaje sobie sprawę ile to pracy trzeba włożyć i tylko narzekają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko, chcę zmienić sobie dzwonek, wchodzę w ustawienia->dźwięki i mam dzwonek telefonu powidomienie dźwięk otrzymania sms itd. jednak jak jakąkolwiek opcję nie wybiorę to telefon mi wyrzuca: "Nie wykryto karty SD, Wsuń kartę SD", karta sd jest caly czas w telefonie, jakieś rady :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem w stable 13.0 ze po restarcie telefonu zmenia sie tapeta pulpitu na te drewno takie jak było oryginalnie, w stable 5.0 bylo tak samo ?

Mam zainstalowany WSM Tools i Mi-tools. Nie wiecie jaka może byc przyczyna tego zmieniania sie tapety po restarcie ? Tez tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. Jestem tu nowy i też już coś namieszałem. Podbijam ten wątek ponieważ to ten sam sklep ten sam telefon, chyba tylko coś innego spierdzieliłem. Pobrałem trzy pliki od was http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/ i postępowałem zgodnie z instrukcją.

Później w aplikacji MOBILEUNCLE.TOOLBOX_327.APK wybrałem opcję Recovery Update i wskazałem plik z waszej strony (zgrany na telefon)

Później pojawiło się coś z kilkoma oknami wyboru po obu stronach. Wtedy zrobiłem wszystko zgodnie z tym postem wersja-miui-t1123-20.html#p11912 czyli " zrobić całkowitego wipe (advanced wipe ze wszystkimi opcjami zaznaczonymi)" później zrobiłem restart.... bez wgrywania czego kowiek i mój telefon jedyne co wyświetla to logo na jego środku.

Co zrobiłem źle, co powinienem naprawić, jak uratować telefon? Za udaną pomoc daję czteropak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sprawy z czego jedna głupia :)

Zacznę od głupiej :P Jeżeli w info o tel mam:

Wersja Androij 4.2.2 HM2013023

wersja Miui: MIUI-JHBCNAL5.0

To jaką mam aktualnie wersję ? ponieważ nie mogę doszukać się numerka wersji.

Druga sprawa mnie śmieszna ... podczas próby pobrania Stable 13, chrome blokuje jako złośliwy plik .zip ? (wiem że mogę wyłączyć ochronę i zapisać zipa ale wcześniej nie było takich ostrzeżeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...