Skocz do zawartości

Dioda powiadomień LED nie działa


spectrum

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępnie podam podstawowe informacje używam Xiaomi Redmi Note 4 3/64 z najnowszą wersją stabilną Miui v8 Global.

Problem dotyczy diody LED. Do niedawna wszystko było ok. Niestety od jakiegoś czasu(prawdopodobnie dzisiaj, lub wczoraj) dioda działa jedynie przy ładowaniu. Wtedy się świeci, jak wyłączę w opcjach miui to nie świeci. Ale mimo włączonej diodzie przy powiadomieniach dioda nie działa. Ani przy messengerze, ani nie odebranym połączeniu, smsie wcale. Zewnętrzne aplikacje do testowania diody LED też nic nie dają. Podejrzewam że to może być coś z opcją którą zaproponował mi panel sterowania a na którą się zgodziłem "optymalizuj zużycie baterii gdy ekran blokady jest włączony"(plus minus tak się nazywała), ale nie mogę znaleźć na internecie co ta opcja dokładnie robi i jak ją przywrócić żeby było jak było. TO TYLKO MOJE DOMNIEMANIA BO PEWNIE TO NIE O TO CHODZI ALE NIC INNEGO MI NIE PRZYCHODZI DO GŁOWY. Oczywiście najprościej zrobić hard reset. Ale mam już wszystko po instalowane, mam wrzucone 20gb muzyki itp. i wolałbym tego uniknąć, a pewnie to jakaś prosta opcja którą trzeba odznaczyć. Więc czy macie jakieś pomysły jak to rozwiązać bez hard resetu? Jak wspomniałem podejrzewam że to tylko jakaś drobna opcja do odznaczenia, a brak powiadomień LED to dla mnie poważny dyskomfort :/

@Edit: nie wiem czy to ma znaczenie, ale słyszałem że wersje global są też czasami jakieś ciut modyfikowane. Więc posiadam miui oryginalne takie jakie dostałem z ibuygou.com, było opakowanie telefonu zgrzane folią więc raczej nasi azjatyccy przyjaciele nie kompilowani nic z romem, ale to i  tak chyba w tym wypadku ma małe znaczenie przy tak prostym problemie, bo wątpię żeby to było coś ze sterownikami, albo ze sprzętem a raczej po prostu ustawienia, ale na wszelki wypadek dodaję tą informację.

Edytowane przez spectrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez diagnostykę jest ok, wszystko działa jak należy, podłączenie po ładowarkę także jest ładnie obsługiwane przez LED ale powiadomienia nadal z niczego nie działają :/ opcja w ustawieniach diody powiadomień odnośnie powiadomień oczywiście włączona.

@edit tylko że ten test jest robiony na włączonym ekranie może blokada ekranu jest kluczem do rozwiązania tego problemu :/

Edytowane przez spectrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem co moderator usunął. Nie będę robił takich operacji. Jestem obecnie zbyt zapracowany i nie znajdę na to czasu. Mi to nie wygląda na aktualizację bo po ostatniej aktualizacji(w sylwestra) jeszcze na pewno działało. Co do uprawnień, może i coś jest na rzeczy. Jak wgrałem program do testów z google play i kazał mi dodać się do uprawnień i sam otworzył tę zakładkę nie bylo tam wcale messengera. Ale czy np aplikacja sms też by się nie dodała? Co więcej te programy też nie działają(ale wymagają wyłączonego ekranu może w tym tkwi sęk). Wydaje mi się że to własnie przez zaznaczenie tej opcji żeby mi zoptymalizowało pracę po zablokowaniu baterii ale głowy nie dam. I proszę jeszcze raz nie proponujcie zmiany romu z tego powodu, to nie jest błąd romu na tej samej wersji jeszcze działalo 1-2 dni temu... To tak jakby ktoś powiedział że firefox mu się nie uruchamia, a ty żeby zmienił Windows 7 na Windows 10, bo jest stabilniejszy. Proszę trzymać się tematu. Jakieś pomysły jak to zrobić bez hard resetu i zmiany romu? Bo wgl nie wiem jak wejść w uprawnienia diody powiadomień. Jak mi ten program sam otworzył to miałem a jak wchodzę w uprawnienia to są tylko np. aparat, połączenia itp. a nie ma powiadomień/diody powiadomień itp.. :/

 

@edit: a może ktoś wie co robi opcja "Oszczędzaj baterię, gdy urządzenie jest zablokowane" i ewentualnie jak ją cofnąć? Bo mam wrażenie że odkąd zgodizłem się na tąopcję wszystko się zaczeło :/

Edytowane przez spectrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Podejrzewam że to może być coś z opcją którą zaproponował mi panel sterowania a na którą się zgodziłem "optymalizuj zużycie baterii gdy ekran blokady jest włączony"(plus minus tak się nazywała), ale nie mogę znaleźć na internecie co ta opcja dokładnie robi i jak ją przywrócić żeby było jak było. TO TYLKO MOJE DOMNIEMANIA BO PEWNIE TO NIE O TO CHODZI ALE NIC INNEGO MI NIE PRZYCHODZI DO GŁOWY. "
Było już w pierwszym poście moim ;p

No dzięki za starania, ale nie pomogło. Jedyne co to w tego z punktu 3. nie mam wgl. A resztę zrobiłem, restart MIUI i nie pomogło :/

Ale rzeczywiście np. Messenger miał wyłączony dostęp do diody powiadomień, tylko tak jak mówię poustawiałem i nie pomogło. Mam wibrację, świeci mi się ekran z powiadomieniem, dźwięk a dioda nie reaguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz nie działa dioda z messengera nadal, ale wgl messenger ani u góry w pasku, ani wibracji, ani dźwięku. Coś wgl się zrąbało, muszę spróbwać cofnąć. A po prostu w wolnej chwili zgram dane i zrobię hard reset jak nie naprawi się :/


Teraz to są w ogóle jaja, niby powiadomienia każdego rodzaju włączone ma messenger a żadnego nie daje :/

Edytowane przez spectrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam ten sam problem , dioda przestała działać kilka dni temu po restarcie telefonu. Dodatkowo zresetowały mi się wszystkie ustawienia , dzwonki , powiadomienia itp.

Dioda świeci tylko przy ładowaniu.

Telefon mam w Virgin i takie logo było widoczne do restartu , teraz wyświetla mi się PLAY ? - to na tą chwilę co zauważyłem ze zmian po restarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam podobny problem, to mój pierwszy xiaomi (x4) włączyłam go 2 dni temu i od początku dioda nie działa, ani przy ładowaniu ani przy powiadomieniach, w ustawieniach dioda jest włączona, w teście led wychodzi "pass" zamiast white i szczerze móewiąc nie mam koncepcji co zrobić, aby dioda zaczęła działać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...