Jump to content

Aparat w Redmi 4 / 4 Pro, jakość zdjęć i video

Recommended Posts

Temat poświęcony jakości zdjęć i nagrań video wykonanymi na Redmi 4.

Pochwalcie się swoimi zdjęciami oraz opiniami na temat aparatu w Redmi 4 / 4 Pro. 

Nie ukrywam że chciałbym zobaczyć parę zdjęć poglądowych nim przytulę swojego Redmi 4P. Wszystkie opinie mile widziane! :) 

• 4 weeks later...

Witam,

Od kilku dni korzystam z Xiaomi Redmi 4 PRIME w wersjii 3/32GB. Generalnie telefon działa super, zarówno w codziennym użytkowaniu jak i w grach spisuje się świetnie. Bardzo zmartwiła mnie natomiast jakość wykonywanych przez telefon zdjęć. Słabo łapie ostrość, widać masę szumów (nawet przy dobrym świetle), a tryb HDR działa co najwyżej średnio. Jeśli chodzi o fotki w słabym świetle, to szkoda słów - dramat. W moim poprzednim telefonie (Huawei P8 Lite) zdjęcia wyglądały o niebo lepiej. Nie jestem strasznie wymagający i wiele czytałem na temat nie najlepszej jakości zdjęć w REDMI 4 PRIME, ale nie spodziewałem się że jest aż tak źle.

Stąd moje pytania:
1. Czy Wasze telefony również wykonują tak słabe zdjęcia?
2. Czy rodzaj oprogramowania może mieć wpływ na jakość aparatu?

W załączniku zamieszczam przykładowe zdjęcie wykonane przeze mnie.

IMG_20170206_145840.jpg

Edited by barciu

Poniżej informacje na temat oprogramowania.

W ustawieniach aparatu mam ustawioną jakość zdjęć na bardzo dobrą, kadr 4:3 (standardowy), usuwanie szumów automatyczne, tryb automatycznej ekspozycji ważony od środka.

Screenshot_2017-02-06-15-08-24-111_com.android.settings.png

Edited by barciu

Właśnie słyszałem, że to moje oprogramowanie to jakiś shit. W tej chwili czekam na zgodę skośnookich na odblokowanie bootloadera. Kiedy już go odblokuję, na pewno będę szukać jakiegoś lepszego ROM'a.

Myślicie, że wgranie innego ROMA będzie mogło pozytywnie wpłynąć na aparat?

• 2 months later...
Dnia 6.02.2017 o 15:31, barciu napisał:

Właśnie słyszałem, że to moje oprogramowanie to jakiś shit. W tej chwili czekam na zgodę skośnookich na odblokowanie bootloadera. Kiedy już go odblokuję, na pewno będę szukać jakiegoś lepszego ROM'a.

Myślicie, że wgranie innego ROMA będzie mogło pozytywnie wpłynąć na aparat?

Wgrałeś tego ROMA? Zdjęcia się poprawiły? Daj troche sampli!

• 1 month later...

Zauważam problem przy nagrywaniu filmików na koncertach. Film ok ale muzyka to jeden wielki trzask. Szukam rozwiązania tej kwestii. Nie oczekuje krystalicznej jakości dźwięku ale  dobrze by było by dźwięk był zrozumiały. Ktoś miał taki problem ? Może ma jego rozwiązanie ?

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...