Skocz do zawartości

bosniak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie, wcześniej miałem BB, później W10M teraz wróciłem na android i nie zauwazyłem możliwości personalizacji trybu oszczędzania baterii. W tamtych systemach jest cos takiego, jak wskaźnik, że np jak poziom baterii spadnie poniżej 15% to telefon sam przechodzi w tryb oszczedzania, oczywiście można to płynnie ustawiać od 1-90% i zmniejsza sie wtedy jasność ekranu do minimum widzialnego przez człowieka, tzn można to jeszcze indywidualnie ustawić, w każdym razie wtedy automatyczna jasność nie działa. Ponadto można ustawić tak, zeby przychodziły tylko połączenia tel i smsy, a wszystkie inne powiadomienia i synch poczty nie działa. Oczywiście spośród aplikacji i komunikatorów można wybrac, które powiadomienia i synchronizacja np poczty ma byc zawsze lub mesenger czy fb. Czy tutaj idzie cos takiego ustawić i jezeli nie to może jest do tego fajna aplikacja nie jakiś niedorobiony syf z reklamami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Nezumi napisał:

U mnie wytrzymuje 2dni, a nie leży nieużywany, LTE/WiFi, więc... chyba recki mówią prawdę...

A co ma do tego że jest lte/WiFi? Przecież od dawna wiadomo że przesył danych przez WiFi jest bardziej oszczędny niż lte które służy tylko do przesyłu danych a nie do rozmów,  no chyba że na video komunikatorze napazasz to ok. 

28 minut temu, Ryba85 napisał:

U mnie normalne używanie i po powrocie do domu z pracy mam jeszcze 40-60%. 

No jak pracujesz 12-14h na dobę to ok,  ale jak 8 to żaden wynik,  bo na noc i tak trzeba załadować żeby nie zdechł przed południem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bosniak napisał:

A co ma do tego że jest lte/WiFi? Przecież od dawna wiadomo że przesył danych przez WiFi jest bardziej oszczędny niż lte które służy tylko do przesyłu danych a nie do rozmów,  no chyba że na video komunikatorze napazasz to ok. 

Nie, ale w domu mam średni zasięg WiFi, na piętrze jest, na parterze brak (bo go nie potrzebuje), a co za tym idzie, częste rozłączanie się i ponowne połączanie, to potrafi napsuć krwi... i baterii :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bosniak napisał:

Ok,  fajnie masz,  ale nie o to pytałem.  To tak jak że spalaniem,  mi pali 10, a tobie to samo pali 6.

W takim razie o co ten temat? Piszesz, że tel nie wytrzymuje 2 dni, potwierdzam jednak, że mimo tego, że tel często zmienia sieć/wifi, to nadal wytrzymuje mi te 2 dni, więc jeżeli u Ciebie nie wytrzymuje, to winny jesteś tylko i wyłącznie Ty, a co za tym idzie, temat jest zbędny, więc o co biega? Telefon odpinam o 5 rano, a podpinam następnego dnia ok. 22, SoT mam na poziomie 4-6h w zależności od tego, co aktualnie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AdamKli napisał:

Nie ma w miui takiego dokładnego spersonalizowania oszczędzania baterii. Możesz pobawić się z aplikacją Automate (wymaga root) aby dodać różne układy. Dzięki niej bardzo można skonfigurować system pod siebie, także w kwestii baterii.

Dziękuję i mniej więcej takiej informacji szukałem bo o to pytałem,  a nie niepotrzebne bicie piany i prężenie klaty  co ja to robię i ile mi wytrzymuje.  Ktoś coś ma jeszcze w tej kwestii do dodania jak kolega AdamKli? 

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i mniej więcej takiej informacji szukałem bo o to pytałem,  a nie niepotrzebne bicie piany i prężenie klaty  co ja to robię i ile mi wytrzymuje.  Ktoś coś ma jeszcze w tej kwestii do dodania jak kolega AdamKli? 

Możesz jeszcze pobawić się w zaplanowane zadania, tam też trochę można ustawić
3188e926694628eb32f81b19459abfc1.jpg

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...