Skocz do zawartości

Ładowarka


Crocodil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z posiadaczy RN3 Pro SE mógłby napisać z jaką ładowarką jest on sprzedawany? Czy ma wtyk EU czy potrzebna jest jakaś przejściówka? Jaki ma ona symbol oraz prąd ładowania?

Może też wiecie czy gdzieś można kupić tą ładowarkę (najlepiej z oryginalnym kablem)?

Pozrawiam,

Crocodil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamilo23 napisał:

Ja swoją mam europejską ładowarkę model to CYSK10-050200-E

Dzięki :) Wygląda na to że ma takie same parametry jak ta która przyszła z moim RN3 Pro, a używanie przejściówki jest denerwujące więc poszukam czy da się ją gdzieś kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musi być orygonalna?

Bądzcie cierpliwi bo można taka fajna ladowarke kupić za 5-6$. Telefon weźmie z niej tyle ile potrzebuje, nic mu sie nie stanie.
http://www.banggood.com/BlitzWolf-24W-Smart-Dual-Port-High-Speed-Desktop-Charger-With-Power3S-Tech-For-iPhone-iPad-Samsung-p-992446.html

a do kompletu kabelki po 3$

http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Micro-USB-Cable-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-B-3_3ft-1m-for-QC2_0-p-998319.html

Polecam tą markę.

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy prąd ładowania powinien wydlużyć żywotność baterii... W oryginale jest ładowarka 2A, a bateria jest o poj 4Ah, czyli ładowanie jest prądem 0,5C - nie wiadomo na ile max pozwala bateria. Może 1C... Sprawdzałem baterię miernikiem ładowania i przy podłaczeniu ładowarki na poziomie 4% stanu baterii, ładowarka "posłała" do telefonu ok. 3950mAh co wg moich doświadczeń z ogniwami LiPo oznacza że realna, dostępna pojemność baterii to ok. 3600mAh. Te 4Ah są pewnie w laboratorium na testach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja od modelarzy używających pakietów LiPo słyszałem że niby 1C nie powinno się przekraczać. W ładowarkach modelarskich więc teoretycznie 4Ah można maksymalnie potraktować prądem 4A bo inaczej baterie szlak trafia. I faktem jest, że im więcej A na ładowarce tym gorzej dla baterii. Nasze baterie do małych nie należą więc i ładowarki nie sa takie słabe jak innych telefonów. Dzięki temu mamy znośne czasy ładowania. Bateria teoretycznie do 4A na ładowarce powinna wytrzymać ale jej żywotność na pewno spadnie.

Trzeba tu iść na kompromis - ładować szybko ale też by bateria się zaraz nie posypała.

Producent dał 2A-mperowe ładowarki do naszych słuchawek i należałoby się tego trzymać - ja nie narzekam.

Ale do meritum:   Gdzie znajdę nowe (najlepiej oryginalne) ładowarki w wersji europejskiej? ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grabusss napisał:

Ja od modelarzy używających pakietów LiPo słyszałem że niby 1C nie powinno się przekraczać. W ładowarkach modelarskich więc teoretycznie 4Ah można maksymalnie potraktować prądem 4A bo inaczej baterie szlak trafia. I faktem jest, że im więcej A na ładowarce tym gorzej dla baterii. Nasze baterie do małych nie należą więc i ładowarki nie sa takie słabe jak innych telefonów. Dzięki temu mamy znośne czasy ładowania. Bateria teoretycznie do 4A na ładowarce powinna wytrzymać ale jej żywotność na pewno spadnie.

Trzeba tu iść na kompromis - ładować szybko ale też by bateria się zaraz nie posypała.

Producent dał 2A-mperowe ładowarki do naszych słuchawek i należałoby się tego trzymać - ja nie narzekam.

Ale do meritum:   Gdzie znajdę nowe (najlepiej oryginalne) ładowarki w wersji europejskiej? ktoś wie?

Na aliexpress. Nasz model się nazywa CYSK10

Edytowane przez kamilo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, matYvv napisał:

Witam mam zamiar zamówić z technos rn3SE i mam tam napisane że dostane ładowarkę ale bez przejściówki więc moglibyście polecić jakieś ładowarki najlepiej żeby w miarę szybko przyszły a nie z ali gdzie będzie 2miechy szło ;v

Ja ci polecam kupić przejściówkę i używać oryginalną ładowarkę . Ja używam angielską przejściówkę - pasuje . Kupisz ją w byle jakim sklepie za 5 zł .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radzę uważać co się kupuje. Ja zakupiłem z tej aukcji dwie ładowarki. Podłączyłem dziś w nocy, dobrze że nie poszedłem spać. Po maksymalnie 15 minutach telefon zaczął wydawać dźwięki co przy podłączeniu kabla.  Spojrzałem - przestało ładować. Wyciągnąłem z prądu ładowarkę. Cała była gorąca i śmierdziała "topiącym się żelaztwem" ? :) Odłączyłem. Podłączyłem oryginał - i póki co ładuje. Mam nadzieje, że bateria nie ucierpiała.... Co za tandeta....

https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-2A-EU-or-US-plug-Wall-Charger-adapter-Cable-Micro-USB-For-Samsung-Galaxy/32593752320.html?spm=2114.13010608.0.0.YjIvQf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie do czego kupujesz ładowarkę to i tak nie warto na niej oszczędzać.

Oczywiście można kupić tańszą, ale przez tańszą rozumiem ładowarkę za 25-35 PLN ze sklepu elektronicznego w okolicy.

Ładowarki po 2, 3, 5 czy 10 PLN to totalny szmelc. Mówię ogólnie o ładowarkach do telefonu wliczając w to ładowarkę na 12v do auta.

Z laptopem podobnie. Jak widzisz markową ładowarkę za 260 PLN, a kupisz ładowarkę za 30 PLN z dostawą to nie dziw się, że ładowarka osiągnie samozapłon w losowym momencie albo padnie Ci moduł ładowania w lapku.
Wtedy straty są już o wiele większe.

Pozorne oszczędności. Na niektórych rzeczach nie wolno przesadzać.


Wszystko co napisałem powyżej oparte jest o moje osobiste doświadczenia.

Miałem już samozapłon ładowarki samochodowej za 3 PLN. Dotknął mnie również samozapłon ładowarki do laptopa za 30 PLN. Moduł ładowania również się sfajczył. Dodatkowo uszkodziło baterie w laptopie.

Edytowane przez Cripex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam mam zamiar zamówić z technos rn3SE i mam tam napisane że dostane ładowarkę ale bez przejściówki więc moglibyście polecić jakieś ładowarki najlepiej żeby w miarę szybko przyszły a nie z ali gdzie będzie 2miechy szło ;v

Jeśli jeszcze nie kupiłeś kompletu to niedawno brałem od technosa rn3pro se szary, bo tylko szare ostatnio posiadają, ale ładowarkę normalnie europejską w zestawie dają. W opisie także ma to zaznaczone.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...