Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4A (Snapdragon 425 (4 rdzenie) 2/16 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Zostałem posiadaczem 4A czekam na odblokowanie bootloadera. Posiadam pewnie doświadczenie nie koniecznie z xiaomi.

I dla tego mam kilka pytań bo nie wszytko jest dla mnie jeszcze jasne i klarowne. 

Mam 8.5 Global stabilna 8.5.1.0 (MCCMIED) 

I teraz pytania.

1. Czy na niego mogę wgrać miuiPolska ? 

2. Czy mam wgrać Chine dev i na niego miuiPolska ?

3. Czy Jest jakieś specjalne SU pod miui ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 

Po zapoznaniu się z tym tutkiem trochę mnie ruszyło.

Dnia 7.01.2017 o 21:53, Bishop napisał:

atomiast jak masz smartfon z innego źródła, który ma na 99,9% modyfikowany system MIUI (który często zawiera keyloggery, malware i inne tego typu poukrywane wirusy szpiegujące), jak np. smartfony od Goldiego (Goldway) z aliexpressu!

I chcę mieć pewność pozbycia się niechcianego oprogramowania. 

I nie wiem czy instalować czy nie ? dev czy global czy zostawić tak jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oficjalnego globala, więc nie masz tzw. "syfu". Nie musisz instalować China, chyba że na tym Globalu nie uda Ci się odblokować bootloadera co moim zdaniem jest mało prawdopodobne. Pamiętaj tylko o dodaniu konta Xiaomi do statusu odblokowania Mi w opcjach programistycznych - bo nowsze MiUnlock tego wymaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu TWRP z bazy Xiaomi.eu, starsze (3.0.2.0) - https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767125635
Jest też nowsze (3.1.0.0), powinno być wszystko jedno - i tak czy siak powinieneś spokojnie zainstalować miuipolska - https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298939811

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie...? Na miuipolska nie ma automatycznych aktualizacji, ściągasz nowsza wersję samodzielnie (nie musisz ściągać - to twoja decyzja kiedy chcesz mieć nowsze miui), więc jest to bez różnicy. Jeśli chodzi ci o globala - wydaje mi się że to wpływu mieć nie powinno, ale nie jestem pewien bo po prostu nie używałem globala zbyt długo.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Xiaomi Redmi 4A. Wersja Global. Chciałem przejść na MIUI Polska ale mam problem z odblokowaniem bootloadera, począwszy od problemu na stronie Xiaomi, gdzie za każdym razem wyskakuje komunikat o przekroczeniu żądań z danego IP, sms przychodzi bez problemu.. po problem ze sterownikami na Win10 64bit. Kilka razy już robiłem wszystko wg tutoriala, niestety bez powodzenia. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł chętnie wysłucham sugestii gdyż sam już nie mam pomysłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie odblokować, sugestia Orjon pomogła :)

Ale schodów ciąg dalszy, w programie Minimal ADB and Fastboot mam taki oto błąd po wpisaniu komendy "fastboot devices":

9730fec17d04    fastboot

Czy ktoś się z tym spotkał ?

 

Sterowniki i wszystko inne instalowało się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nic nie pomogło,czyli do końca ten tutorial nie jest dobry.Skopiuje rom na kartę sd i zrobię pełny wipe może się uda.

Po pełnym wipe i konfiguracji działa jak trzeba.

Stwierdzam że nie opłaca się instalować miui polska dla mnie global jest lepszy.

Edytowane przez ohara
aktualizacja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...