Jump to content

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4A (Snapdragon 425 (4 rdzenie) 2/16 GB) z iBuygou


Bishop

Recommended Posts

     Uwaga napisany poniżej poradnik jest dla smartfonów Xiaomi Redmi 4A (Snapdragon 425 (4 rdzenie) 2/16 GB) z oficjalnej dystrybucji smartfonów Xiaomi czyli sklepu iBuygou, z oryginalnym chińskim romem MIUI 8.0/Stable 8.0.5.0 (MBECNDG). Uwaga! bardzo ważne jest skąd macie telefon, bo gdy masz z iBuygou.com patrz link IBG (kliknij w tekst) postępujesz tak jak od punktu 1. tego poradnika. Natomiast jak masz smartfon z innego źródła, który ma na 99,9% modyfikowany system MIUI (który często zawiera keyloggery, malware i inne tego typu poukrywane wirusy szpiegujące), jak np. smartfony od Goldiego (Goldway) z aliexpressu! To wpierw musisz zastosować się do któregoś z kroków które oznaczyłem (*1, *2, *3, *4 lub *5) - są to odnośniki (linki) do poradników na końcu mojego poradnika za punktem 12. jest to bardzo ważne! Może się też okazać, że na śmieciowym ROMie będziesz mieć odblokowany bootloader!, wtedy łatwiej pójdzie ci cała instalacja, jak go sprawdzić patrz link:

Jak sprawdzić status bootloadera? (kliknij w ten tekst, aby się dowiedzieć)

Sprawdzenie czy mamy odblokowany Bootloader:
(I) Uruchom fona w trybie Fastboot (jak to zrobić patrz niżej punkt 7. mojego poradnika), podłącz do PC przez kabel micro USB, odpal szybko program Minimal ADB & Fastboot (w punkcie 6 jest link do pobrania), wpisz komendę:

 

fastboot devices

- powinno zatrzymać telefon w trybie Fastboot.
Jeśli fon pozostanie w Fastboot, wpisz komendę w programie Minimal ADB & Fastboot:

 

getvar all

(II) Znajdź pozycję Unlocked - jeśli wyświetli się, że TRUE - to jest odblokowany, jeśli FALSE - tzn. że zablokowany.  Możesz jeszcze spróbować zainstalować TWRP (aka Recovery), tylko odpowiednie dla danego smartfona, patrz punkt 9 tego poradnika. Jak się nie powiedzie to na bank znaczy, że jest Bootloader zablokowany! Jeśli masz odblokowany Bootloader od razu możesz przystępować do instalacji TWRP (aka Recovery) - tak jak od punktu 9-ego tego poradnika (oczywiście wykonaj punkt 6a. Instalacja sterowników). Jakby co to zawsze możesz wykonać wszystko od punktu 1-ego jedynie z pominięciem punktu 8-ego tego poradnika, który dotyczy programu MiFlashUnlock - czyli odblokowaniu Bootloadera.

Link do opisu jak odróżnić poszczególne wersje Redmi 4 (kliknij w tekst)

Patrz jak w prosty sposób odróżnić oryginalny (niemodyfikowany) system MIUI 8.0/Stable 8.0.5.0 (MBECNDG) - jest to China Stable ROM, następny oryginalny system to ROM Global - MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI), kolejne już to syfiaste (nieoryginalne) modyfikowane systemy, które tylko udają Rom Global, czyli często jest to np.MIUI 8.0/Stable (Stabilna) 8.0.5.0.0 (MBECNDG), lub też MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.4.0 (LXKCNMA) - ten ostatni na pierwszy rzut wygląda jak oryginalny system bo czterocyfrowe oznaczenie 8.0.4.0, ale już oznaczenie (LXKCNMA) wskazuje że to modyfikowany ROM China Stable bo oznaczenie w środku "CN" - jest dla wersji china stable, a nie Global. Patrz poniższe screeny:

Oryginalne MIUI 8.0 Stable 8.0.5.0 (MBECNDG).jpgOryginal MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI).jpgSyfiaste MIUI 8.0Stable 8.0.5.0.0 (MBECNDG).jpgSyfiaste MIUI Global 8.0 Stabilna 8.0.4.0 (LXKCNMA).jpg

Procedura instalacji dla Xiaomi Redmi 4A (Snapdragon 425 (4 rdzenie) 2/16 GB) z IBG (iBuygou):

Przygotowanie smartfona do odblokowania Bootloadera:

1. Na początek tak jak autor w tym temacie Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK (kliknij w tekst) napisał dobrze jest mieć w 100% potwierdzone konto, czyli dodatkowo w recovery phone podajesz numer telefonu (z +48 na początku) potem wpisujesz kod który dostaniesz, następnie w security question podajesz odpowiedzi na wybrane pytania (dobrze jest je sobie zapisać lub zrobić screena tak na wszelki wypadek!). Jak już dostaniesz smsa z potwierdzeniem na telefon (You’ve been granted the permission to unlcok your device …). Uwaga dobrze jest sobie wcześniej "zaklepać" prośbę o odblokowanie bootloadera zanim smartfon do nas jeszcze dotrze, gdyż czas oczekiwania wynosi do 10 dni, ale zazwyczaj zgodę dostajemy już gdzieś po 3-4 dniach.

2. Przechodzisz do tej strony Mi Flash Unlock Tool v1.1.0317.1 English for unlocking Locked Bootloader (kliknij w tekst) i tak jak jest to w tym poradniku link -> Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK (kliknij w tekst) (patrz od punktu 6-tego) Pobierasz i wypakowujesz paczkę na dysk twardy PC, na razie zostawiasz program MiFlashUnlock w spokoju.

3. Uwaga jeśli jeszcze nie zalogowałeś się do konta Mi Account w smartfonie to lepiej to teraz zrób (podajemy te same dane jakie podaliśmy zakładając konto w (https://account.xiaomi.com)

4. Jeśli jeszcze nie aktualizowałeś systemu MIUI w smartfonie to wchodzisz w Tools (Narzędzia) potem w Updater (Aktualizacje) i klikasz Check for updates (Sprawdź aktualizacje) lub klikasz w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu, potem w Download update, smartfon się zrestartuje i pobierze aktualizację, a następnie ją zaktualizuje (nie wyłączamy go w trakcie ani nic z nim nie robimy!) czekamy cierpliwie aż aktualizacja dobiegnie końca (może to trwać parę minut!) logo MI może długo się wyświetlać!  

5. W swoim smartfonie wchodzisz w Ustawienia (Settings), na samym dole w Informacje o telefonie (About phone) klikasz 5 razy na napis MIUI version, aż pojawi się informacja na ekranie, że masz dostęp do Opcji programistycznych (Developer options), będą one dostępne w Dodatkowych ustawieniach (Aditional settings) zaznaczasz tam opcję Debugowanie USB (Debugging USB) ja dodatkowo powyżej zaznaczyłem opcję: "Zdjęcie blokady OEM Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" (OEM Unlocking Allow the bootloader to be unlocked) ta opcja może mieć wpływ jeśli sterowniki urządzenia nie instalują się poprawnie, prawdopodobnie dzięki temu nie ujrzysz popularnego komunikatu: „Couldn’t verify device” które zatrzymuje się na 50% w programie MiFlashUnlock.

Krok 1.jpgKrok 2.jpgKrok 3.jpgKrok 4.jpgKrok 5.jpg

Pobieranie programów MiFlash i Minimal ADB & Fastboot:

6. Zanim zaczniemy pobierać i instalować programy, warto w systemie na swoim komputerze wyłączyć antywirusa i zaporę sieciową, aby uniknąć jakichś konfliktów w komunikacji programów ze smartfonem. Pobierasz programy: Minimal ADB and Fastboot v1.4, oraz (MiFlash) MiPhone20151028 (jeśli masz system 32 bitowy! x86), lub (MiFlash) MiPhone20160401 (jeśli masz system 64 bitowy!) Uwaga! Prawdopodobnie wystarczy tylko jeden z dwóch Miflashów oczywiście właściwy dla danego systemu! (w moim przypadku wystarczył tylko ten dla 64-bitowego, ewentualnie zawsze możesz zainstalować oba, ale pamiętaj o tej kolejności: wpierw zainstaluj ten dla systemu 32 bitowego, potem ten dla 64 bitowego o tej kolejności pisał w swoim poradniku patrz link -> Podstawowe pytania i odpowiedzi, podział MIUI, EDL, fastboot, TWRP, odblokowanie bootloadera, instalacja MIUI Polska/XIAOMI.eu - poradnik (kliknij w tekst) autor Redmi2, ale go niestety usunął, a szkoda bo był świetny!). Tak naprawdę nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, w moim przypadku było tak, że miałem już zainstalowany wcześniej program Minimal ADB and fastboot v1.4, a dopiero potem instalowałem sam (MiFlash) MiPhone20160401 (64 bit) i to mi w zupełności wystarczyło. Być może kolejność ma znaczenie tylko w przypadku MiFlashy (32 i 64 bit). Pobierzesz je stąd:

(MiFlash) MiPhone20151028 (32 bit): http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe

(MiFlash) MiPhone20160401 (64 bit): https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

Minimal ADB and fastboot v1.4: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 

Instalacja sterowników Redmi 4 :

6a. Instalacja sterowników Redmi 4 przydatna choćby do poprawnej komunikacji z PC, jak i do odblokowania Bootloadera!:

Sterowniki USB instalują się same (gdy podłączysz smartfona pod USB, trzeba tylko poczekać, aż zniknie takie zielone kółeczko na dole. Smartfona trzeba podłączyć do PC 2 razy: 1 raz w trybie standardowym tj. gdy mamy włączony smartfon normalnie z systemem Miui8; 2 raz natomiast podłączamy już w trybie Fastboot - jak uruchomić ten tryb (patrz punkt 7 poniżej). W trybie standardowym, czyli przy uruchomionym smartfonie z systemem MIUI8 trzeba po podłączeniu smartfona do komputera kliknąć w powiadomienie o połączeniu i zmienić opcję z "Ładowanie urządzenia przez USB" na "Przesłać pliki” (aka MTP). Domyślnie jest to "Ładowanie urządzenia przez USB".  W starszych systemach Android poniżej 6.0 można było zmienić domyślne ustawienie połączenia USB w opcjach programistycznych, w Androidzie 6.0 też można tylko nic to nie daje! i pozostaje niestety zawsze domyślnie ładowanie. Często też po podłączeniu telefonu do PC nie wyświetla się ta charakterystyczna niebieska ikonka połączenia USB w takim przypadku pozostaje nam skorzystać z Pendriva OTG (patrz na końcu poradnika „Rozwiązania częstych problemów”) Niestety przy odblokowywaniu Bootloadera się nie sprawdzi, gdyż potrzebne nam bezpośrednie połączenie kablem z PC!

Instalacja programu/ów MiFlash, oraz Minimal ADB & Fastboot - dzięki którym sprawdzimy czy PC poprawnie wykrywa smartfona:

7. Instalujesz na początek któryś z Miflashów w zależności jaki masz system (podczas instalacji mogą ci wyskoczyć komunikaty w stylu że program lub sterownik (nie pamiętam dokładnie) jest nie podpisany cyfrowo klikasz mimo to kontynuuj. Uruchamiasz program MiFlash (MiPhone) w trybie administratora (prawym przyciskiem myszy na ikonę programu i uruchom jako administrator). Smartfona uruchamiasz w trybie fastboot - jest kilka sposobów najprostszy to przytrzymujesz jednocześnie klawisze: głośność (-) Volume (-) + klawisz power (włączanie), lub (przytrzymujesz klawisz power i wybierasz Reboot) zanim pojawi ci się na ekranie logo MI (mi.com) czyli już w trakcie „zapętlonego białego kółeczka” wciskasz i przytrzymujesz jednocześnie klawisze: głośność (-) Volume (-) + klawisz power (włączanie), aż pojawi ci się na ekranie misiek (Panda?) w chińskiej czapce majstrujący przy małym zielonym robocie i napis Fastboot, (Uwaga teraz lepiej mieć powyłączane pendrivy i np. kontroler Xbox 360 itp. z innych gniazd USB) teraz podłącz telefon z komputerem kablem micro USB i jeśli pokażą ci się cyferki i literki pod Device w programie MiFlash (MiPhone) jak nie, to naciskamy w okienko (Refresh), lub klawisz F5 (Refresh) na klawiaturze, telefon powinien zostać wykryty. Już masz połowę sukcesu teraz instalujesz program Minimal ADB and fastboot v1.4 uruchamiasz w trybie administratora (prawym przyciskiem myszy na ikonę programu i uruchom jako administrator) w programie wpisujesz fastboot devices (i zatwierdzasz enterem) by upewnić się, że urządzenie jest obecne, jeśli otrzymasz taki sam ciąg liter i cyfr jak w programie MiFlash (MiPhone) to jest już na 100% wszystko gotowe do odblokowania. Możesz jeszcze wpisać fastboot oem device-info (i zatwierdzasz Enterem) (będziesz widział np. status Device unlocked: true (prawda) lub false (fałsz). Telefon pozostawiasz w trybie fastboot i odłączasz go na razie od PC.

Odblokowywanie Bootloadera w programie MiFlashUnlock:

8. Program MiFlashUnlock uruchamiasz w trybie administratora (prawym przyciskiem myszy na ikonę programu i uruchom jako administrator) i tak jak w tym poradniku Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK (kliknij w tekst) patrz od punktu 42. Postępujesz według wskazówek czyli : a) Akceptujemy postanowienia klikając "I Agree", b ) Logujemy się na nasze konto - koniecznie za pomocą ID - znajduje się ono pod naszą nazwą na koncie Xiaomi (https://account.xiaomi.com),  c) Aplikacja zacznie sprawdzać czy uzyskaliśmy "pozwolenie", pojawi się informacja, aby podłączyć smartfon kablem micro USB z PC, co też oczywiście robimy, klikasz następnie w "Unlock". Czekasz cierpliwie aż pasek postępu dobiegnie do 100% (trwa to dosłownie chwilę) i jeśli wszystko robiłeś po kolei tak jak to opisane powinieneś ujrzeć monit informujący cię o pomyślnym odblokowaniu bootloadera!

Procedura instalacji TWRP (Recovery) na smartfonie:

9. Logujesz się na stronę en.miui.com (dostęp do niej masz bezpośrednio ze strony (https://account.xiaomi.com) wchodząc w zakładkę Products i klikając odnośnik MIUI Forum następnie klikasz w Sign In co automatycznie zaloguje cię ze stroną takimi samymi danymi! które podałeś na stronie https://account.xiaomi.com) następnie z wątku [cofface] TWRP recovery for RedMi 4A (kliknij w tekst) patrz Recovery download link: pobierasz program TWRP (Recovery) o oznaczeniu kodowym "redmi4A": cofface_recovery_redmi4A_test.img (to TWRP zwane jest też na stronie MiuiPolska jako: HM4A/twrp: rolex), tu bezpośredni link (1) do tego TWRP: Bezpośredni link (1) do TWRP (kliknij w tekst) lub alternatywny link (2): 2 Alternatywny link do TWRP (kliknij w tekst) (patrz TWRP_rolex.zip), tu masz już bezpośredni link do 2-iego linka alternatywnego (kliknij w tekst). Pobrany plik cofface_recovery_redmi4A_test.img kopiujesz i wklejasz do programu Minimal ADB and fastboot v1.4 (domyślna lokalizacja to C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot). Program Minimal ADB and fastboot uruchamiasz w trybie administratora (prawym przyciskiem myszy na ikonę programu i uruchom jako administrator). Włączamy telefon w tryb fastboot - przytrzymujesz jednocześnie klawisze: głośność (-) Volume (-) + klawisz power (włączanie), lub alternatywa: (przytrzymujesz klawisz power i wybierasz Reboot) zanim pojawi ci się na ekranie logo MI (mi.com) czyli już w trakcie „zapętlonego białego kółeczka” wciskasz i przytrzymujesz jednocześnie klawisze: głośność (-) Volume (-) + klawisz power (włączanie), aż pojawi ci się na ekranie misiek (Panda?) w chińskiej czapce majstrujący przy małym zielonym robocie i napis Fastboot, podłączamy ponownie smartfona do PC. Wpisujesz kolejno komendy:

fastboot devices

(zatwierdzasz Enterem, telefon zostanie wykryty). Uwaga jeśli pobrałeś z (1-ego) linka to teraz wpisujesz (lub kopiujesz i wklejasz komendę):

fastboot flash recovery cofface_recovery_redmi4A_test.img

(ponownie zatwierdzasz enterem) następnie ostatnia komenda to wpisujesz (lub kopiujesz i wklejasz):

fastboot boot cofface_recovery_redmi4A_test.img

(ponownie zatwierdzasz Enterem) patrz tutaj zostało to pokazane: [cofface] TWRP recovery for RedMi 4A (kliknij w tekst) (patrz punkt 1. Unlock BL,and then used command flash it only test).

Jeśli natomiast pobrałeś TWRP z (2-ego) linka alternatywnego to po komendzie:

fastboot devices

 wpisujesz te komendy:

fastboot flash recovery twrp.img

oraz tę:

fastboot boot twrp.img

, to ważne, bo inaczej TWRP się nie zainstaluje!  Teraz w smartfonie ujrzysz niebiesko-czarne tło z logiem TeamWin Recovery Project 3.0.2.0 i prawdopodobnie tak jak ja miałem na oryginalnym chińskim romie MIUI 8.0/Stable 8.0.6.0 (MBECNDG) na poniższym screenie (zrzucie) w miejscu które zaznaczyłem na czerwono ujrzysz chińskie napisy (bez paniki!). Klikasz w prawy duży szary przycisk ten zaznaczony na zrzucie (screenie) (Select Language - po naszemu Wybierz Język).

TWRP - wybór języka (2).jpg

Dzięki temu ujrzysz możliwość zmiany języka również na nasz polski język! (Polish Language) zatwierdzasz przyciskiem Set Language. Uwaga w razie gdyby pojawiła ci się biała kłódka na ekranie smartfona (a raczej się pojawi) przesuwasz po prostu w prawo (trzy białe strzałki na niebieskim tle). Teraz powinieneś ujrzeć menu jak na poniższych screenach, może się ono różnić tym, że albo będziesz mieć polskie napisy, albo angielskie w zależności jaki język wybrałeś. W głównym menu TWRP wchodzisz w zakładkę Wyczyść (Wipe) potem Zaaw. Czyszczenie (Advanced wipe) następnie zaznaczasz tylko te opcje: Dalvik /ART Cache, Cache, Data, oraz Internal Storage (Pamięć wewnętrzna) (Ważne nie zaznaczasz tylko Systemu! i USB OTG, Karta MicroSD jeśli masz!) ponownie zatwierdzasz przesuwając (trzy białe strzałki na niebieskim tle) Żeby powrócić trzeba kliknąć w ikonkę trójkąta w smartfonie (klawisz w lewym dolnym ekranie). Żeby lepiej zobrazować sytuację co wybrać w TWRP zerknij na wszelki wypadek jak poprawnie wybrać te opcje krok po kroku - patrz poniższe zrzuty (screeny). (Uwaga jeśli wybrałeś przez przypadek inny język niż chciałeś, możesz go też zmienić potem w głównym menu TWRP wchodząc w Ustawienia (Settings) i klikając w ikonkę symbolizującą kulę ziemską) na kolejnych screenach są pokazane ustawienia opcjonalne jak np. czasowe, ekranu, wibracji.

TWRP 0.jpgTWRP 1.jpgTWRP 2.jpgTWRP 3.jpgTWRP 13.jpgTWRP 14.jpgTWRP 15.jpgTWRP 16.jpgTWRP 17.jpg

Instalacja ROMu MIUIPolska (aka Xiaomi.eu):

10. Teraz możesz instalować MIUIPolska ROM:  Rom dla Redmi 4A pobierzesz stąd: Miuipolska.pl/download/ (kliknij w tekst) oznaczenie ROMu to: HM4A, KOD rolex, czyli : xiaomi.eu_multi_HM4A_7.1.5_v8-6.0.zip (7 pozycja patrząc od góry!) u ciebie może już być nowszy, link bezpośredni do ROMu: Link bezpośredni do ROMu dla Redmi 4A (kliknij w tekst) z poradnika Instalacja MIUI 2016 2 (kliknij w tekst) patrz od punktu 4. Instalacja MIUIPolska : a) Przenosimy pobrany wcześniej ROM: xiaomi.eu_multi_HM4A_7.1.5_v8-6.0.zip (nie rozpakowujemy go!) do pamięci telefonu będąc cały czas w TWRP (powinien się smartfon pokazać w systemie Windows jako Redmi 4 (Pamięć wewnętrzna) tam wklejasz najlepiej żeby był w głównym katalogu w telefonie. Następnie na smartfonie wchodzisz w opcję Instaluj (Install) zjeżdżasz na sam dół i wskazujesz miejsce gdzie masz zgrany plik czyli będzie to plik z rozszerzeniem .zip -> xiaomi.eu_multi_HM4A_7.1.5_v8-6.0.zip. Dodatkowo możesz wskazać w Opcji Wybierz Pamięć (Select Storage) gdzie ma się zainstalować ROM czy w Pamięci Wewnętrznej smartfonu czy np. na Karcie MicroSD (jeśli taką masz), ja radzę instalować na Pamięci Wewnętrznej (Internal Storage). Następnie gdy zaznaczysz już gdzie ma się instalować wybierasz wspomniany ROM z rozszerzeniem zip i klikasz w niego i zaznaczasz opcję "Uruchom ponownie po instalacji", co automatycznie zrestartuje system w smartfonie po zmianie ROMu, ponownie zatwierdzasz po raz ostatni przesuwając (trzy białe strzałki na niebieskim tle) patrz poniższe zrzuty (screeny) w celu lepszego zobrazowania sytuacji. Konfigurujesz ponownie smartfon już z polskim systemem według własnych preferencji i gotowe.

TWRP 4.jpgTWRP 5.jpgTWRP 6.jpgTWRP 7.jpgTWRP 12.jpg

Tworzenie kopii w TWRP świeżo zainstalowanego systemu MIUIPolska:

Uwaga! po zainstalowaniu xiaomi.eu/miuipolska uruchamiasz ponownie TWRP [od teraz do TWRP (Recovery) dostaniesz się już z poziomu systemu w smartfonie wchodzisz do folderu Narzędzia -> Aktualizacje -> klikasz w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu -> Uruchom w recovery] następnie wybieramy uruchom ponownie. W głównym menu TWRP wchodzisz w opcję Kopia (Backup) zaznaczasz System (opcjonalnie obok w opcjach możesz zaznaczyć Włącz kompresję (Enable compression) - jeżeli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca) zatwierdzasz przesuwając (trzy białe strzałki na niebieskim tle) utworzysz tym samym kopię systemu (patrz poniższe screeny) warto sobie tą kopię skopiować gdzieś na dysk twardy PC). Uwaga! warto też robić kopię systemu przed każdym razem, gdy mamy zamiar zaktualizować ręcznie nasz system!

TWRP 8.jpgTWRP 9.jpgTWRP 10.jpgTWRP 11.jpg

           Opcjonalne Aktualizacje, oraz instalacja dodatków:

AKTUALIZACJE:

11. Aktualizacje systemu robi się już poprzez aplikację Aktualizacje (Updater) w folderze Narzędzia (Tools) w smartfonie: a) trzeba wpierw pobrać nową aktualizację na PC, lub bezpośrednio na pamięć fona poprzez przeglądarkę mobilną w smartfonie (jeżeli pobierasz bezpośrednio przez przeglądarkę smartfona to pamiętaj potem o usuwaniu zbędnych plików z rozszerzeniem (zip) z folderu pobrane!) aktualizację pobierzesz stąd: MiuiPolska.pl download (kliknij w tekst) b ) następnie skopiować ją do pamięci wewnętrznej smartfona, c) potem już wejść w aplikację Aktualizacje klikamy w prawym górnym rogu w trzy pionowe kropki, tam w Zainstaluj aktualizację z pliku. zip (wskazujemy na wspomnianą aktualizację z rozszerzeniem (zip) klikamy na OK, nastąpi wypakowywanie pliku (czekamy cierpliwie), wyświetli się komunikat, że potrzebny jest restart co też czynimy klikając w napis (opcję): "Teraz" (lub przytrzymując klawisz Power i wybierając Restartuj), system się zrestartuje na czarnym ekranie będą się wyświetlać kolejno: - zapętlone kółeczko postępu - Logo MI (mi.com) (może w tym momencie długo się nic nie dziać, czekasz cierpliwie!) - Logo autorów TWRP czyli TeamWin 3.0.2.0 na końcu będziesz widzieć pasek postępu (czekamy cierpliwie, bo cały proces aktualizacji chwilę trwa, nawet parę minut!), aż aktualizacja dobiegnie końca (patrz poniższe screeny):

A (1).jpgA (2).jpgA (3).jpgA (4).jpgA (5).jpgA (6).jpgA (7).jpgA (8).jpgA (9).jpg

Instalacja dodatków:

12. Opcjonalnie możesz sobie zainstalować dodatki do miuipolska które, są dostępne dla Androida 5/6, a zawierają one między innymi: klawiaturę XPERIA, blokadę reklam, samouczek, Mi center. Patrz zakładka aktualności na stronie MIUIPolska.pl, lub w wersji mobilnej przeglądarki na Androidzie patrz Aktualizacje MIUI – klikasz np. w najnowszą obecnie: MIUI 7.1.19, potem pod napisem Dodatki MIUIPolska klikasz w czerwony napis „POBIERZ” link bezpośredni: Dodatki MIUIPolska 30072016 (kliknij w tekst) instaluje je się w ten sam sposób co ROM MIUIPolska czyli patrz wyżej. Pobierasz plik w formacie zip, wrzucasz na pamięć telefonu najlepiej do głównego folderu (lub jeśli pobrałeś przez mobilną przeglądarkę to kopiujesz lub przenosisz plik do głównego folderu, lub potem podczas instalacji w TWRP wskazujesz folder „Download”). Uruchamiasz TWRP [od teraz do TWRP (Recovery) dostaniesz się już z poziomu systemu w smartfonie wchodzisz do folderu Narzędzia -> Aktualizacje -> klikasz w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu -> Uruchom w recovery] następnie wybieramy uruchom ponownie, w TWRP w głównym menu wybierasz Instaluj (Install), wskazujesz na plik w formacie (zip) Dodatki_MIUIPolska_30072016-lpmm.zip (który tak jak pisałem wyżej będziesz miał albo w głównym folderze, albo w folderze Download) i zatwierdzasz przesuwając (trzy białe strzałki na niebieskim tle). Uwaga Dodatki trzeba za każdym razem po aktualizacji systemu instalować na nowo! Dlatego warto mieć je stale skopiowane w pamięci smartfona (podane niżej screeny przedstawiają sposób pobrania i instalacji poprzez przeglądarkę mobilną w smartfonie):

D (1).jpgD (2).jpgD (3).jpgD (4).jpgD (5).jpgD (6).jpgD (7).jpgD (8).jpgD (9).jpgD (10).jpgD (11).jpgD (12).jpgD (13).jpgD (14).jpgD (15).jpgD (16A).jpgD (16B).jpgD (17).jpgD (18).jpg

Rozwiązania częstych problemów:

(*) Uwaga! jak masz problem ze sporadycznym wykrywaniem Redmi 4 Pro przez PC, to pomóc może ci w tym Pendrive z wyjściem OTG - tzn. z jednej strony ma wyjście micro USB (takie jak mają kable micro USB), a z drugiej ma już normalnej wielkości wtyczkę USB. Żeby móc z niego prawidłowo korzystać, musisz go wpierw podłączyć do smartfona, w nim go formatujesz do formatu (FAT32), pamiętaj o odłączeniu go poprzez rozwinięcie górnej belki od powiadomień w smartfonie i kliknij odłącz Dysk USB, a potem podłączasz do kompa i kopiujesz do niego już co chcesz w tym także ROMy i inne pliki i dane jak np. zdjęcia. Tylko pamiętaj o nienaprawianiu plików (kliknij "kontynuuj bez skanowania" zamiast "skanuj i napraw (zalecane)") po podłączeniu do portu USB w PC, bo często szkodzi to tylko w poprawnym odczycie plików np. zdjęcia, również niepotrzebnie wprowadza w błąd o rzekomym problemie z plikami (miałem tak nie raz!).

(*) Uwaga! dla osób, które często po świeżym zainstalowaniu, lub aktualizacji systemu miuipolska/xiaomi.eu mają błędy np. z aplikacją aparat w smartfonie oto rozwiązanie problemu (Naprawa ustawień SELinux):

Wchodzimy w TWRP (Recovery): dostaniesz się już tam z poziomu systemu w smartfonie wchodzisz do folderu: Narzędzia -> Aktualizacje -> klikasz w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu -> Uruchom w recovery] następnie wybieramy uruchom ponownie. Gdy już smartfon uruchomi się w TWRP w głównym jego menu wchodzisz w opcję: Zaawansowane -> Uprawnienia -> Przesuń, aby naprawić - przesuwasz trzy niebieskie strzałki w prawo, na końcu wchodzisz w opcję Restart i wybierasz System co zrestartuje cię do systemu Miui8. Patrz poniższe screeny:

Miui8 (Aktualizacje) screen 1.jpgMiui8 (aktualizacje) screen 2.jpgMiui8 (aktualizacje) screen 3.jpgTWRP (PL) SELinux (1).jpgTWRP (PL) SELinux (2).jpgTWRP (PL) SELinux (3).jpgTWRP (PL) SELinux (4).jpg

Oficjalny ROM Global MIUI Global 8.1| Stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI) - Odblokowywanie Bootloadera:

1. Zresetuj telefon do ustawiń fabrycznych  (wcześniej zrób sobie kopię danych wchodzisz w ustawienia > dodatkowe ustawienia > kopia i kasowanie danych).

2. Nie konfiguruj WiFi ani konta MI Account przy włączaniu.

3. Ustawiasz opcje dla programistów: klikasz 5 razy na napis MIUI version, aż pojawi się informacja na ekranie, że masz dostęp do Opcji programistycznych (Developer options), będą one dostępne w Dodatkowych ustawieniach (Aditional settings) zaznaczasz tam opcję Debugowanie USB (Debugging USB) oraz opcję: "Zdjęcie blokady OEM Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" (OEM Unlocking Allow the bootloader to be unlocked), teraz robisz restart telefonu.

4. Teraz konfigurujesz sieć bezprzewodową.

5. Opcje programisty > MiUnlock > Dodaj konto > konfigurujesz.

6. Podłączasz fona w trybie Fastboot i próbujesz odblokować Bootloader.

Postępowanie w przypadku śmieciowych systemów MIUI8:

*) Uwaga!, inaczej wygląda sprawa z instalacją systemu, gdy masz modyfikowany system tzw. śmieciowy MIUI8 często oznaczony jako 8.0.5.0.0 (MBECNDG) udający oficjalny ROM Global jak te np. od Goldiego (Goldwaya) z aliexpressu, lub też MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.4.0 (LXKCNMA). W skrócie wgrywasz ROM China Dev (Developer) z opcją "flash all' w MiFlashu zatwierdzasz przyciskiem Flash (wtedy instalujesz China DEV ROM i jednocześnie usuwasz poprzedni śmieciowy ROM) skorzystaj z któryś poradników poniżej oznaczonych *1, *2, *3, *4 lub *5:

(*1) Wgrywanie China dev i odblokowanie bootloadera i instalacja xiaomi.eu dla opornych telefonów (na przykładzie Redmi 4 Pro) (autor Szyszonek) (kliknij w ten tekst)

(*2) Jak pozbyć się softu od Goldiego w Redmi 4 Pro, ten odnośnik przeniesię cię do poradnika (autor bartlomiejb) (kliknij w ten tekst)

(*3) Wgrywanie MIUI Polska na telefonie ze śmieciowym oprogramowaniem (udający ROM GLOBAL) na przykładzie Redmi 3 (autor Moniq) (kliknij w ten tekst)

(*4) Instalacja Miui 2016 (autor Acid) (oficjalny tutorial) (kliknij w tekst)

(*5) Wideo poradnik - Odblokowanie bootloadera, oraz instalacja Romu China Develpoper na syfiastym romie na przykładzie Mi 5s Plus (autor Majster Pirzu)

 

Linki do poradników z których korzystałem :

Podstawowe pytania i odpowiedzi, podział MIUI, EDL, fastboot, TWRP, odblokowanie bootloadera, instalacja MIUI Polska/XIAOMI.eu - poradnik (autor Redmi2) (kliknij w tekst)

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK (autor Zenderable) (kliknij w tekst)

Instalacja TWRP i MIUIPolska dla opornych;) (autor KrzysiekGP) (kliknij w tekst)

Instalacja MIUI 2016 2 (Acid) (kliknij w tekst)

Jak sprawdzić status bootloadera? (Acid) (kliknij w tekst)

Jak i reszta gdzie zachęcam zajrzeć :

MiuiPolska Zbiór Tutoriali (kliknij aby przejść do zbioru)

Recenzja Xiaomi Redmi 4A (kliknij w tekst)

inne moje poradniki:

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou (kliknij w ten tekst aby przejść do poradnika)

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 (Standard 2/16 GB) z iBuygou (kliknij w ten tekst aby przejść do poradnika)

Gdybyś nadal nie czuł/a się na siłach to w MiCenter zainstalują system za ciebie, oczywiśćie odpłatnie. (kliknij w tekst)

Jak pomogłem to kliknij poniżej w napis "Lubię to"

łapka w górę (3).jpg

Edited by Bishop
Dodane klika rozwiązań częstych problemów, oraz zrzuty do procesu aktualizacji, oraz instalowania dodatków.
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mam Redmi 4a z syfMIUI, stylizowany na Global. Nie mam TWRP. W terminalu mam napis: device unlocked: true. Mam rozumieć, że bootloader jest odblokowany?

Nie mam żadnego recovery, pojawia mi się telefon podpięty do kabla. Mam przechodzić procedurę MiFlasha, czy normalnie przez terminal mogę wrzucić recovery, a później MIUI Polska?

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, don_kamillo napisał:

Mam Redmi 4a z syfMIUI, stylizowany na Global. Nie mam TWRP. W terminalu mam napis: device unlocked: true. Mam rozumieć, że bootloader jest odblokowany?

Nie mam żadnego recovery, pojawia mi się telefon podpięty do kabla. Mam przechodzić procedurę MiFlasha, czy normalnie przez terminal mogę wrzucić recovery, a później MIUI Polska?

Jak masz odblokowany bootloader to zrób tak jak od punktu 9-tego

Link to comment
Share on other sites

Ja ma np problem z Redmi 4A. Jest prawdziwy soft China dev. Zaktualizował się już parę razy i teraz najnowszy 7.1.19. 

I tak:

 • błąd 50 % co bym nie zrobił. Wylogowanie, oem unlock w dev options, usb debug, dwa kompy itp
 • nie mogę władować mu ... oryginalnego Globala do HM4A przez Updater. Woła, że nie może bo coś tam trzeba rom pobrać z forum. Tekst ten jest chyba ładowany przez sieć bo nie ma go w repo z tłumaczeniem.
 • przez MIPCSuite chiński wykrywa w recovery telefon ale krzyszy o adb cośtam. Mimo, że adb mam działające na windowsie
 • MIPCSuite EN w ogóle kupa i nie wykrywa żadnego telefonu
 • EDL nie wchodzi

Najlepsze jest to, że jakimś cudem byle chinczyk w goldwayu czy innym syfie wgrywa te swoje przeróbki a ja kurde nie mogę wgrać oryginalnego softu na oryginalny soft na oryginalny telefon od producenta... Nosz k.. bierze. 

W ogóle to mamy podejrzenie, że w obrocie są podrobione Redmi 4A. Widzieliśmy egzemplarz w Czechach co miał fake rom i zasięg nie działał po przejściu na xiaomi.eu. Po wgraniu ponownie fake rom (akurat się go znalazło) zasięg wrócił. Myślimy, że w Chinach podrabiają płyty główne bo nie mam już innego wytłumaczenia.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Acid napisał:

Ja ma np problem z Redmi 4A. Jest prawdziwy soft China dev. Zaktualizował się już parę razy i teraz najnowszy 7.1.19. 

I tak:

 • błąd 50 % co bym nie zrobił. Wylogowanie, oem unlock w dev options, usb debug, dwa kompy itp
 • nie mogę władować mu ... oryginalnego Globala do HM4A przez Updater. Woła, że nie może bo coś tam trzeba rom pobrać z forum. Tekst ten jest chyba ładowany przez sieć bo nie ma go w repo z tłumaczeniem.
 • przez MIPCSuite chiński wykrywa w recovery telefon ale krzyszy o adb cośtam. Mimo, że adb mam działające na windowsie
 • MIPCSuite EN w ogóle kupa i nie wykrywa żadnego telefonu
 • EDL nie wchodzi

Najlepsze jest to, że jakimś cudem byle chinczyk w goldwayu czy innym syfie wgrywa te swoje przeróbki a ja kurde nie mogę wgrać oryginalnego softu na oryginalny soft na oryginalny telefon od producenta... Nosz k.. bierze. 

W ogóle to mamy podejrzenie, że w obrocie są podrobione Redmi 4A. Widzieliśmy egzemplarz w Czechach co miał fake rom i zasięg nie działał po przejściu na xiaomi.eu. Po wgraniu ponownie fake rom (akurat się go znalazło) zasięg wrócił. Myślimy, że w Chinach podrabiają płyty główne bo nie mam już innego wytłumaczenia.

Całkiem możliwe, bo na oryginalnych "słuchawkach" raczej nie powinno być problemu, w IBG też by podrobionych fonów nie sprzedawali.

Edited by Bishop
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Acid napisał:

Ja ma np problem z Redmi 4A. Jest prawdziwy soft China dev. Zaktualizował się już parę razy i teraz najnowszy 7.1.19. 

I tak:

 • błąd 50 % co bym nie zrobił. Wylogowanie, oem unlock w dev options, usb debug, dwa kompy itp
 • nie mogę władować mu ... oryginalnego Globala do HM4A przez Updater. Woła, że nie może bo coś tam trzeba rom pobrać z forum. Tekst ten jest chyba ładowany przez sieć bo nie ma go w repo z tłumaczeniem.
 • przez MIPCSuite chiński wykrywa w recovery telefon ale krzyszy o adb cośtam. Mimo, że adb mam działające na windowsie
 • MIPCSuite EN w ogóle kupa i nie wykrywa żadnego telefonu
 • EDL nie wchodzi

Najlepsze jest to, że jakimś cudem byle chinczyk w goldwayu czy innym syfie wgrywa te swoje przeróbki a ja kurde nie mogę wgrać oryginalnego softu na oryginalny soft na oryginalny telefon od producenta... Nosz k.. bierze. 

W ogóle to mamy podejrzenie, że w obrocie są podrobione Redmi 4A. Widzieliśmy egzemplarz w Czechach co miał fake rom i zasięg nie działał po przejściu na xiaomi.eu. Po wgraniu ponownie fake rom (akurat się go znalazło) zasięg wrócił. Myślimy, że w Chinach podrabiają płyty główne bo nie mam już innego wytłumaczenia.

Kilka dni temu miałem sporo problemów ze zdjęciem bootloadera w Redmi 4A. Telefon kupiłem z softem 8.0.3.0 stable (MCCCNDI), oczywiście przy próbie odblokowania stanęło na 50%...po aktualizacji do najnowszego softu dev sytuacja wygladała tak samo, 50% i nic. Pomogło o dziwo wgranie najnowszej wersji stable...

Dalej to wiadomo, twrp i xiaomi.eu i wszystko działa elegancko. Dziwi mnie tylko fakt nie wykrywania telefonu przez MiFlash, MiPCSuite...

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, rialdo napisał:

Kilka dni temu miałem sporo problemów ze zdjęciem bootloadera w Redmi 4A. Telefon kupiłem z softem 8.0.3.0 stable (MCCCNDI), oczywiście przy próbie odblokowania stanęło na 50%...po aktualizacji do najnowszego softu dev sytuacja wygladała tak samo, 50% i nic. Pomogło o dziwo wgranie najnowszej wersji stable...

Dalej to wiadomo, twrp i xiaomi.eu i wszystko działa elegancko. Dziwi mnie tylko fakt nie wykrywania telefonu przez MiFlash, MiPCSuite...

A sterowniki ci się dobrze zainstalowały?

Link to comment
Share on other sites

@Acid, a zalogowałeś się na konto Xiaomi w opcjach programistycznych w tym egzemplarzu? Oem unlock to jedno, a logowanie się tam, powinna być opcja to drugie i powinno pójść bez błędu 50%. Miałem tak u siebie. Dodatkowa opcja w programistycznych do zalogowania na konto xiaomi z info, że służy to odblokowaniu BLa. Tylko w Redmi 4A takie coś znalazłem.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, sp4ubw napisał:

@Acid, a zalogowałeś się na konto Xiaomi w opcjach programistycznych w tym egzemplarzu? Oem unlock to jedno, a logowanie się tam, powinna być opcja to drugie i powinno pójść bez błędu 50%. Miałem tak u siebie. Dodatkowa opcja w programistycznych do zalogowania na konto xiaomi z info, że służy to odblokowaniu BLa. Tylko w Redmi 4A takie coś znalazłem.

Wiesz co nie mam akurat Redmi 4A, tylko Redmi 4 Pro i tworząc ten poradnik po prostu bazowałem na poradniku, który wpierw stworzyłem dla Redmi 4 Pro (zmieniłem tylko pliki TWRP (Recovery) + komendy do niego w programie Minimal ADB and fastboot, oraz pilk ROM Miuipolska / xiaomi.eu. Jeśli faktycznie taka opcja jest, to oczywiście nie omieszkam ją dopisać w tutorialu.

Edited by Bishop
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, sp4ubw napisał:

@Acid, a zalogowałeś się na konto Xiaomi w opcjach programistycznych w tym egzemplarzu? Oem unlock to jedno, a logowanie się tam, powinna być opcja to drugie i powinno pójść bez błędu 50%. Miałem tak u siebie. Dodatkowa opcja w programistycznych do zalogowania na konto xiaomi z info, że służy to odblokowaniu BLa. Tylko w Redmi 4A takie coś znalazłem.

Serio była taka opcja o.O ? Miałem syfMIUI, ale niczego podobnego nie zauważyłem. Teraz na MIUI Polska też czegoś podobnego nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, sp4ubw napisał:

Nie, nie ma. Postaram się jutro sprawdzić o ile zostały takie egzemplarze jeszcze. Robiłem to 3 tygodnie temu i nie mam teraz Redmi 4A akurat. To było na sofcie po kupieniu na ali od goldwaya.

Ja miałem z gearbesta, ale nie zauważyłem takiej opcji.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2017 o 00:55, sp4ubw napisał:

@Acid, a zalogowałeś się na konto Xiaomi w opcjach programistycznych w tym egzemplarzu? Oem unlock to jedno, a logowanie się tam, powinna być opcja to drugie i powinno pójść bez błędu 50%. Miałem tak u siebie. Dodatkowa opcja w programistycznych do zalogowania na konto xiaomi z info, że służy to odblokowaniu BLa. Tylko w Redmi 4A takie coś znalazłem.

Tak robiłem. I nawet wylogowałem się z poziomu Settings > Xiaomi by to samo zrobić tym razem w Dev settings. Ale to po prostu przenosi do zwykłego logowania się na konto jakby wejść przez Settings > Xiaomi. Co ciekawe przy dodawaniu konta wyskoczył na dole mały dymek z jakimś chińskim tekstem i chyba nr błędu i... to było na tyle. Potem rzuciłem telefon w kąt ;p

Link to comment
Share on other sites

No nie jest mój. Klienta w sumie... Może błąd jest w moim Windowsie bo jak to bywa w tym syfiastym systemie nie działa mi MTP, to Mi5 nawet mi nie widzi... W drugim laptopie obok też z Win10 MTP działa. Eh...Nie wiem może wgram Chiński stable na ten dev co teraz jest. Może mi pozwoli przez Updatera.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2017 o 00:55, sp4ubw napisał:

@Acid, Dodatkowa opcja w programistycznych do zalogowania na konto xiaomi z info, że służy to odblokowaniu BLa. Tylko w Redmi 4A takie coś znalazłem.

To samo jest od kilku wydań w romach global dev na Redmi 3 i Redmi 3s i Mi5, bo w tych się z tym spotkałem. Nawet dzisiaj dwóch kolegów (Redmi 3s i Mi5) podziękowało mi, bo po wejściu w odblokuj i zalogowaniu się po raz drugi w tym miejscu odblokowało momentalnie (bez zaznaczania oem unlock). Mieli oczywiście komunikaty że konta są różne i dochodziło do 50%. Ewidentnie przy komunikacie o różnych kontach w tym przypadku chodzi o dopisanie konta w tej zakładce odblokuj w opcjach programistycznych, niezależnie od zalogowania na to samo konto w ustawieniach głównych (dodatkowe ukryte utrudnienie).

Edited by FromWP
Link to comment
Share on other sites

Albo jestem ślepy, albo w MIUI Polska nie widzę tej opcji zalogowania w trybie developerskim.

Bo jej nie ma, jest w oficjalnej wersji.
Też ostatnio skorzystałem z tej opcji Mi unlock status , poszło od pierwszego strzału.

Sent from my Mi-4c

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Rabbi napisał:

Witam. 

Przy wgrywaniu twrp poprzez minimal ADB. Wyskakuje mi następujący błąd. twrp.img wkleiłem do folderu z programem ADB. 

Co mogło pójść nie tak?

 

dasdasda.jpg

Z tego co google pokazuje, to wychodzi na to, że masz coś z kablem USB, albo portem USB w PC, wystarczy zmienić najlepiej na początek port USB, albo jedno i drugie. Patrz od 1:20 ten sam błąd tylko, że w programie MiFlash link:

 

Edited by Bishop
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, uazar napisał:

A czy nazwa pliku .img który jest w folderze twrp brzmi "twrp.img" ?  Może masz inną nazwę a bezmyślnie wklejasz z poradnika komendę w której na końcu jest "twrp.img" jako przykład?

Też w poradniku opisałem komendy, które w zależności z jakiego źródła pobrałeś (też jest to wyszczególnione), to wpisujesz albo komendy dla linka 1 lub 2:

"Wpisujesz kolejno komendy:

fastboot devices

(zatwierdzasz Enterem, telefon zostanie wykryty). Uwaga jeśli pobrałeś z (1-ego) linka to teraz wpisujesz (lub kopiujesz i wklejasz komendę):

fastboot flash recovery cofface_recovery_redmi4A_test.img

(ponownie zatwierdzasz enterem) następnie ostatnia komenda to wpisujesz (lub kopiujesz i wklejasz):

fastboot boot cofface_recovery_redmi4A_test.img

(ponownie zatwierdzasz Enterem) patrz tutaj zostało to pokazane: http://tinyurl.com/jevubuw (patrz punkt 1. Unlock BL,and then used command flash it only test).

Jeśli natomiast pobrałeś TWRP z (2-ego) linka to po komendzie:

fastboot devices

 wpisujesz te komendy:

fastboot flash recovery twrp.img

oraz tę:

fastboot boot twrp.img

, to ważne, bo inaczej TWRP się nie zainstaluje!"

Edited by Bishop
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Bishop napisał:

Z tego co google pokazuje, to wychodzi na to, że masz coś z kablem USB, albo portem USB w PC, wystarczy zmienić najlepiej na początek port USB, albo jedno i drugie. Patrz od 1:20 ten sam błąd tylko, że w programie MiFlash link:

 

Zmieniłem port USB i ruszyło. Dzięki za pomoc :-D

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Cześć, mam problem na poziomie 9pkt. Wpisuje komendy 

Dnia 7.01.2017 o 21:53, Bishop napisał:

fastboot devices

 

Dnia 7.01.2017 o 21:53, Bishop napisał:

fastboot flash recovery cofface_recovery_redmi4A_test.img

 

Dnia 7.01.2017 o 21:53, Bishop napisał:

fastboot boot cofface_recovery_redmi4A_test.img

I wywala mi błąd "dtb not found", albo "status read failed <unknown error>, próbowałem na innych kablach, w innych portach, twrp też próbowałem wgrać i jest to samo. Po ostatniej komendzie telefon przechodzi w czarnych ekran i koniec. Stanąłem na tym punkcie i nie wiem co dalej zrobić, robiłem od początku według poradnika już trzy razy. Bootloader odblokowany, mersja MIUI "MIUI Global 8.2 | Stabilna, 8.2.4.0(MBEMIDL)". w MiPCsuite wyskakuje mi błąd podczas podłączania telefonu (zainstalowałem z nadzieją o sterownikach), że musze zaktualizować system. Wejście do recovery przez V+ i Power pokazuje chińskie recovery. Niżej screeny z błędami 

9it1vbs.png?1

yajHU62.png?1

 

edit: zrobione, pobrany inny twrp i zadziałało. 

Edited by szmidlu
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...
 • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...